Jump to content

Trokšņošana dzīvoklī


pagalms
 Share

Recommended Posts

Sveiki, 

Situācija sekojoša. Vakar svētdienā bija jāpiekarina lampa pie grieztiem, lai viņu piekarināt bija jāizurbja daži caurumi. Kad sāku urbt uzreiz atskrēja kaimiņi un sāka sūdzēties un palūdza neurbt 2h jo bērns guļ diendusu. Neurbu divas stundas kad atkal sāku urbt atkal atskrēja kaimiņi un sāka kliegt virsū un ka izsauks policiju. Gribu uzzināt:

Kādi ir likumi par trokšnošanu dzīvoklī? 
Kad drīkst taisīt remontu?
Kad un cik skaļi drīkst klausīties mūziku dzīvoklī?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , pagalms teica:

Kad drīkst taisīt remontu?

Kad ir dabūta atļauja no namu pārvaldnieka un, ja nemaldos, tad tikai darba dienās līdz 18:00. @RNP

Labots - itanium
  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ta uzkar zīmīti uz durvīm "Dzīvoklī rit remontdarbi, lūdzu netraucēt!" un darbojies darbadienās dienas laikā cik un kā vajag, durvis aizslēdz no iekšpuses un uz zvaniem nereaģē, lai tak sauc policiju, ja tik ļoti gribas. Tie, ja arī atbrauks, tāpat neko izdarīt nevarēs - likums tieši nav pārkāpts, a pārrunas izvest nesanāk, tālāk viņiem būs pārāk piņķerīgi lai turpinātu troļļot. Tas der vien tad, ja Tev tur tiešām ir remontdarbi nevis masveida ražošana :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kāda atļauja no namu pārvaldnieka? :D Lai lampu pieliktu? Tu širminieks esi? 
Ja skaņas līmenis nepārsniedz likumā atļauto, tad tu vari urbt savā privātīpašumā cik vien gribi līdz 23:00. Brīvdienā izurbt divus caurumus - pilnīgi noteikti.
Es drīzāk ieteiktu tiem bērna īpašniekiem pateikt, ka nākamreiz kad viņu atvase skries pa dzīvokli, izsauksi policiju. Riebjas tādi cilvēki (ja vien pateici, ka gribi izurbt divus caurumus tikai).

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ar normālu urbmašīnu 2 caurumus griestos  - tas ir max 5min. Ja tu tur sipies ar kaut kādu hrenci, tad varbūt piegriezās kaimiņiem

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , enjoy teica:

Kāda atļauja no namu pārvaldnieka? :D Lai lampu pieliktu? Tu širminieks esi? 

Širminiek, lasi, ko citēju...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , pagalms teica:

Neurbu divas stundas kad atkal sāku urbt atkal atskrēja kaimiņi un sāka kliegt virsū un ka izsauks policiju.

Bērnu vecākiem mēdz širmis vērties ciet! Ieteiktu ignorēt. Lai jau sauc policiju, par pāris urbumiem neko viņi nevarēs pierādīt!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tu tur plāno stundu urbties, vai? Takš pasaki kaimiņiem, ka 10min plānots un viss - neba nu katru dienu visu dienu trokšņosi. Cilvēcīgu tekstu sapratīs. It sevišķi, ja iepriekš neesi izcēlies. Runājam un vēlreiz runājam, ja kāds nāk. Paprasi, kuros laikos viņi negrib troksni, pastāsti, ka jau esi vienojies ar kaimiņiem par konkrētām stundām.

 

Dārziņā parasti ir laiki, kad mēdz gulēt bērni, un tāds viņiem ir dienas režīms. No 12tiem līdz 4iem es neurbtu šī iemesla dēļ.

Esmu klauvējis ar slotu pie blakus dzīvokļa logiem un palūdzis neurbt konkrētos laikos vismaz 2h - jo debili ir tad, kad bērns mieg ciet, un tieši sāk mežonīgi urbt sienu, pie kuras guļ, lai pēc tam nevarētu aizmigt un visu dienu niķotos.

 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 7 minūtēm , usver teica:

Runājam un vēlreiz runājam, ja kāds nāk.

Es runāju ar ar vienu regulāru kāpņutelpas smēķētāju. Pravas nekačāju, manuprāt vienkārši aizrādīju.

Tagad mana dzīvokļa ārdurvis ir regulāri apspļaudītas. Es, protams, arī pierādīt neko nevaru, tikai nojaust, ka tas varētu būt tas patas kaimiņš.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , _dunduks_ teica:

ir regulāri apspļaudītas

Pieliec kameru un tad jau diezin vai turpinās cūkoties ;)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , _dunduks_ teica:

Es, protams, arī pierādīt neko nevaru

 

vari. durvju actiņa, kamera. Tev kā vecam foruma biedram vajadzētu zināt klasiku ;>

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , usver teica:

It sevišķi, ja iepriekš neesi izcēlies.

 

Pirms 42 minūtēm , pagalms teica:

Kad un cik skaļi drīkst klausīties mūziku dzīvoklī?

 

Varbūt urbmašīna bij pēdējais piliens? :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , itanium teica:

Širminiek, lasi, ko citēju...

Tāpat tie ir meli, jo nekādas atļaujas nav jāsaņem, ja veic kosmētisko remontu. Ja jauc kādu sienu ārā vai apkures sistēmu gribi pārveidot, tad ir jāprasa atļauja. Šeit nekur nekas nav teikts par to, ka viņš grasītos ko nopietnu veikt - vienīgais "remonts" ir divu caurumu izurbšana, ko jebkurš var līdz 23:00 darīt. Lai izsauc to policiju, kamēr atbrauks, būsi jau visu izdarījis un varēsi pateikt, ka neko nezini, viņiem varbūt vajag balto lapu noformēt.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 26 minūtēm , usver teica:

vari. durvju actiņa, kamera.

Jā, bet tad tālāk arī mašīnai jāliek slepenā novērošana. Psihus cilvēkus nekādi video neizārstēs.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu man divas lampas bija japieliek. Vienu pieliku tad atskreja kaimiņi. Otru pēc 2h liku un atkal atskrēja. 

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint
1 stundu atpakaļ, enjoy teica:

Ja skaņas līmenis nepārsniedz likumā atļauto, tad tu vari urbt savā privātīpašumā cik vien gribi līdz 23:00.

Tie 23:00 jau entos gadus neeksistē, kad pie manis menti brauca mūzikas dēļ (ķip iepriekš nesaskaņojot nedrīksti traucēt poh kādā diennakts laikā), tad tā teica, BET viens kaimiņš var droši ieskrieties sienā, jo ir nepieciešami vēl divi paraksti no citiem dzīvokļiem, ka tiešām traucē. Manā kāpņu telpā mani visi citi mīlēja, tāpēc varēju klausīties kā gribēju un nedz menti, nedz Bez Tabu nepalīdzēja, krabim nācās izvākties <3

Labots - PlayingTheSaint
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

ir ir laiks vēl spēkā.. tiesa pieļaujamais trokšņa līmenis ir visu diennakti..

 

http://m.lvportals.lv/visi/skaidrojumi/267087-troksnis-trauce-naktsmieru-ko-darit/ - te ieskatam..

 

bet principā ir tā.. ka, ja traucē un regulāri.. sodīt pašvaldības policija mierīgi var, protams, nepieciešams, lai traucē vairākiem kaimiņiem, nevis tikai vienam :D

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Cap, vecāku rakstu nevarēji atrast ? :D Satversmes tiesa atcēla Rīgas domes saistošo noteikumu punktu, kas paredzēja atbildību par trokšņošanu.

 

PlayingTheSaint ir pilnīga taisnība, nekādu laiku, par to, ka no 23 līdz 7 jābūt klusumam utt vairs nav. Arī dB līmeņi figurē likumos, bet tos neviens tev nemērīs, jo to var darīt tikai sertificēta laboratorija, kura protams to dara tikai normālā darba laikā. Tie līmeņi vairāk ir vides novērtējumam rūpnīcas/ceļi utt. Šobrīd vismaz Rīgas teritorijā ir vienkārši, jebkurā laikā, ja tu traucē kaimiņam, vai kaimiņš tev, tu vari sūdzēties, bet ir liels, bet, vajag vismaz divu cietēju iesniegumu. Tāpēc vajag būt draudzīgi ar kaimiņiem, ja ne draudzīgi, tad vismaz sarunāt, pajautāt cikos var to lietu nodarīt un miers.

 

Par remontu saskaņošanu ar pārvaldnieku arī ir taisnība, ja trokšņosi darba dienās baigi remontējot, labāk to lapeli paņemt un piestiprināt pie ārdurvīm, vismaz tev būs tīra mugura un neko pasūdzēties nevarēs.

 

Par to 2 lampu pielikšanu jau smieklīgi, vai nu urbis sūds vai kas tev tur ? Ja kaimiņš teica, ka pēc 2h varēs, tad pēc 2h pabeidz darbu un miers. Pie saviem vārdiem *ūdiem jāiemāca turēties.

 

Šobrīd situācija ar to visu trokšņošanu ir labāk sakārtota.

 

riga.lv ir pat sagatavots plakāts, ar ko informēt kaimiņus :D

 

 

1497515675.jpg

 

atsauces: http://m.lvportals.lv/visi/e-konsultacijas/12265-gadijumos-ja-kaimini-troksno-regulari-var-saukt-policiju/ un https://www.riga.lv/lv/news/ka-troksnot-dzivokli-un-neklut-par-kartibas-traucetaju?11301

 

Labots - Kaspars12
  • Patīk 3
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
pirms 2 stundām , Kaspars12 teica:

Arī dB līmeņi figurē likumos, bet tos neviens tev nemērīs, jo to var darīt tikai sertificēta laboratorija, kura protams to dara tikai normālā darba laikā. Tie līmeņi vairāk ir vides novērtējumam rūpnīcas/ceļi utt. Šobrīd vismaz Rīgas teritorijā ir vienkārši, jebkurā laikā, ja tu traucē kaimiņam, vai kaimiņš tev, tu vari sūdzēties, bet ir liels, bet, vajag vismaz divu cietēju iesniegumu.

 

enjoy tu tikai starp rindām proti lasīt ? 

 

Par nepieciešamo atļauju remonta veikšanai, kas rada paaugstinātu trokšņu līmeni, tu arī nebiji dzirdējis, tad kāpēc izplatīt nepatiesu informāciju ?

Labots - Kaspars12
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja man kaimiņi laipni palūgtu neurbt dienas vidū, jo bērns guļ, un piedāvātu urbt tikos un tikos, kad negulēs, es piekristu, un urbtu tikos, cikos sarunāts. Ja tad atnāktu vēlreiz, nelaipni, un solītos saukt policiju, es viņiem neatbildētu vai laipni atbildētu, ka esam sarunājuši, ka šajā brīdī mana urbšana viņiem netraucēs, un novēlētu veiksmi policijas, ugunsdzēsēju, hihenes utt. saukšanā un vēstules prezidentam, eiropas cilvēktiesību tiesai utt. rakstīšanā. Un urbtu. Kamēr policija atbrauks (ja atbrauks), būšu izurbis.

Protams, izvērtējot kaimiņu ķertuma pakāpi. Kaku pie durvīm es laikam nevēlētos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
Pirms 1 minūtes , 138 teica:

Kaku pie durvīm es laikam nevēlētos

 

Ja jāizvēlas, tad tomēr labāk pie durvīm, ne kā foruma biedram video redzams, ka uz durvīm visu gāž virsū :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ehh, cik pazīstama problēma! Es neizturēju un pārvācos uz māju pierīgā. Bija dzīvoklis, bet kad sāka taisīt remontus visi dzīvokļi, visās iespējamajās pusēs un kombinācijās gada garumā, nolēmu - viss, tas nav priekš manis. + vēl piektdienas un sestdienas ballītes. Jaunajos projektos dzelzsbetona konstrukcijas, diežēl, ļoti labi vada skaņu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...