Jump to content

WiFi extenderim nepatīk LMT ruteris?


DeeR
 Share

Recommended Posts

Kur un kas man jāizmaina LMT ruterī, lai es varētu normāli darbināt WiFi extenderi, kas man īsti negrib darboties, sakot, ka "Wireless network is connected but obtaining the IP address is failed. Please check if the DHCP server is enabled on your main router".
Ielogojos ruterī, bet tur iekš DHCP stāv iespējots.
Izmēģināju divus extenderus - Netis un TP-LinkWA850Re. Abi klepo.

Kur problēma?

Link to comment
Share on other sites

Ja tu šo forumu palasītu, pirms rakstīt, tad uzzinātu ka wifi extenderi ir mēsli. Tas ka viņi nestrādā nav nekāds brīnums! 

Velc vadu un liec papildus piekļuves punktu.

Link to comment
Share on other sites

@ieleja, es takš ceru ka tu zini ka pat ideālos apstākļos ekstenderi strādā slikti! Un tā ir tehnoloģijas "īpatnība" 

Link to comment
Share on other sites

Ronald, oponēšu - ja pienākošās šļaukas ātrums ir mazs, tad viss normāli rukā. Es trīs gadi vasaras mītnē ar kaimiņa DSL un extenderi normāli padzīvojos. Tas, ka neiet ar LMT rūteri ir cits jautājums. Man bij Tele2 rūteris uz testu un ar kaut kā neizdevās sajūgt pa vienkāršo, bet atklāti sakot, nebij laika iespringt...

Link to comment
Share on other sites

Lietoju autora pieminēto TP-Linku jau pusgadu kopā ar Huawei tele2 modemu, nu hz, neskaitot to, ka nedēļā reizi pārstartēju viņu"profilaksei", nesūdzos, viss strādā, pat labāk nekā biju gadījis. Vismaz visi, kas ciemos, pārsvarā pie viņa slēdzas klāt, sūdzības nav bijušas. Rūterī būs kkas sabakstīts visticamāk.

Link to comment
Share on other sites

@Zin... jā, bet tu aizmirsti divas nianses - tev interneta ātrums nav pārāk liels. Un tur, kur dzīvo nav citu raidītāju 2.4 ghz frekvencē. 


Pirms 3 minūtēm , Racer teica:

Ronald, oponēšu - ja pienākošās šļaukas ātrums ir mazs, tad viss normāli rukā.

Nu jā, ja inets nav ātrāks par 5mbps, ta moš arī ir oki, ja neko nevajag pa lokālo tīklu dzenāt, piemēram drukāt.

Link to comment
Share on other sites

Nu extenders tika nopirkts tikai tā iemesla pēc, ka kkas tomēr čakarēja to 2.4ghz frekvenci (minēšu, ka audioaparatūra) un man laptops vienojās nost visu laiku no rūtera, kaut gan signāls bija +/- ok, pēc extendera tā problēma pazuda.

Link to comment
Share on other sites

Bet 99% vietās ar normālu ineta ātrumu un traucējumiem no kaimiņiem - te jau cits stāsts!

Link to comment
Share on other sites

Zilzobs viens to nedarīja :/ Ja viens tas raidtājs ieslēgts bija, tad pofig, it kā nekas nevienojas, bet līdz ko vēl pārējās lietas bija ieslēgtas, tad sākas pigori ar signālu. Iespējams vēl TV to varēja darīt kopā ar to zilzobi, jo TV ar kkādās frekvencēs visu laiku meklē ekrānus un wi-fi. Nu jebkurā gadjumā, extenderis vienojās klāt. PAr ātrumiem nemācēšu spriest, man 10mbps ir laime. :D 

Link to comment
Share on other sites

Vienu vārdu sakot - mans secinājums ir, ka dažās situācijās wifi extenders var palīdzēt. Tomēr vairumā gadījumu rezultāti nebūs cerētie...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

ka wifi extenderi ir mēsli.

nu nevajag šitā teikt! ir ēkas, kur ērtāk būs atkārtot signālu kā vilkt kabeli un gandrīz nekādas vainas tur, ja repīteri ir labi, ne netisi, vai dajebkas cits no zemajiem plauktiem!

Edīte: 2011. Mikrotiks strādā ļoti labi šim pasākumam.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

Dzīvoklī to lietoju ar Lattelecom rūteri - viss darbojās lieliski, bet tagad, mājā, ar LMT rūteri neiet. Kaut ko par DHCP bubina...

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

@Zin... +1


Man līdzīga problēma bija ar LMT rūteri! Nometu pa nullēm izveidoju konfigu pa jaunam un viss rukāja!


Man vairākās vietās ir repīteri salikti un neko, viss strādā. Ātrums aiz katra repītera mazliet nokrītas, bet tā nu ir mazākā bēda!

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , viesturs0711 teica:

Ātrums aiz katra repītera mazliet nokrītas,

Nevis mazliet bet vismaz 2x! Aiz nākamā vēl 2x! utt! 

(Nē nu katram ir savas kvalitātes prasības, moš kādam 4 -5 kārtējs ātruma kritums ir "neliels")

 

Bet reāli, dēļ kolīzijām vēl vairāk kā 2x! Ja kaimiņa tīkls strādā uz blakus kanāla situācija vēl sliktāka paliek!

Takš palasiet teoriju par to, ko repīters dara un kāpēc viņš čakarē jau tā ne pārāk ātro un stabilo wifi.

 

 


https://community.spiceworks.com/topic/988492-why-don-t-wi-fi-repeaters-work-very-well-ok-why-do-they-suck

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ISP pieslēgums ir dīzelis, tad arī 5x samazinājumu nejutīs. Šitos repiterus, extenderus pārsvarā vajag privātmājās, tur kaimiņi nav aiz sienas. Ja vajag dzīt smagus multimēdijus, tad cita lieta.

Link to comment
Share on other sites

nu tēmas autoram LMT, ja tas puslīdz normālā zonā, tad varētu arī sajust ātruma starpību aiz repeatera, pašam ilgu laiku bija LMT rūteris, speciāli sļēdzu tam wifi nost, vismaz mazāk kārās tas pasākums... kas tikai izsaka, cik "labs" tas huawei ir. gan jau ar diviem krutā gala Mikrotik varētu saregulēt, bet tad jau lētāk būs paņemt kādu pārīti ethernet-over- powerline adapterus.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 10 stundām , AlCohol teica:

Edīte: 2011. Mikrotiks strādā ļoti labi šim pasākumam.

Man arī 2010.gada letais mikrotiks strādā ļoti labi priekš interneta-krāna pagarinātāja..

 

Un ethernetOverSHITCABLES ātrums nokrīt vel traģiskāk kā izmantojot normāli sakonfigurētus mikrotikus vai ubiquiti homefi komplektu.. Bet labāk jau būtu huiveju nomainīt pret atbilstošu mikrotiku.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

strādā ļoti labi priekš interneta-krāna pagarinātāja..

Te es visiem, kas apgalvo ka wifi pagarinātājs strādā labi lūgšu pamērīt cik ātri wifi iet bez pagarinātāja un ar pagarinātāju! Skaidrs ka jāmēra vietā kur ir laba zona no galvenā AP! 

Baidos ka mums atšķiras viedokļi par to ko nozīmē "iet labi"..... 

 

Runājot par 4g huawei rūteriem - manējais (E5186s-22a) mājā nu jau kā 2.5 gadi strādā bez vērā ņemamām problēmām. Un arī dzīvē ne vienu nepazīstu, kuram būtu bijušas problēmas. Tā kā var pieņemt ka nav viņi nemaz tik slikti!  

Link to comment
Share on other sites

Hujavejam ir tāds niķis,ka tas mēdz kārties,bremzēt pie slodzēm. Piemērs-ģimene,senči skatās online movies,pāris sīči brūzē netu,youtube utt.,trafiks raustās,iebremzē.Zona ok. LMT savā galā apgalvo,ka pie viņiem viss okei. Finālā tika atslēgts hujaveja wifi un galā piesprausts Mikrotiks.Attiecigi visa komunikācija notiek caur to.Viss,problēmas pazuda.
Kas attiecas uz wifi extender, tad lietot tos protams var,bet ātruma zudumi ir diezgan jūtami.Tad labāk darīt tā, kā ''Anonīmais '' ieteica.

Link to comment
Share on other sites

Nu nez, ja man ir dīzeļa DSL, tad po vai mēru pa taisno, vai caur repīteri, rezultāti vienādi. Praksē mērīju, nevis teoritizēju. Ja ir resna šļauka, tad jā - būs jūtams, ka ātrums krītas.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā - parasti wifi velk ap 30 mbps. Ar repīteri ap 10. Ja dsl bez vektoringa, tad gan jau ka viens repīters po. 

Bet nu dsl bez vektoringa ir mazohisms mūsdienās! Parasti 4g nodrošinās lielākus ātrumus. 

Link to comment
Share on other sites

Man caur repīteri iet ap 30 mbit/s. Asus rūteris repītera reżīmā 2. Stāvā ponta pēc uzlikts. Vienīgi latency lēkā.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Pa taisno pie 20m attala hujaveija ap 30mbps, pie mt repeatera aptuveni taspats. Pa nakti sasniedz lidz 50mbps abos variantos. Tikai latency ir drusku lielaks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Ronalds teica:

Te es visiem, kas apgalvo ka wifi pagarinātājs strādā labi lūgšu pamērīt cik ātri wifi iet bez pagarinātāja un ar pagarinātāju!

Pieslegts pie rūtera

Capture150.JPG

 

Pie repītera

Capture240.JPG

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Pa nakti sasniedz lidz 50mbps abos variantos

Tu par 5 ghz AC tīklu ? Es nav redzējis 2.4ghz tīklā neko diži lielāku par 30 mbps! 

Link to comment
Share on other sites

Až dovnlādis palika krutāks :biggrin:

Jāpamēģina mājās palaist un nomērīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

Pieslegts pie rūtera

Rezultāti ir klajā pretrunā ar teoriju! ;)

 

@Zin uzkāp otrajā stāvā un pamēri ātrumus rūtera tuvumā ar ieslēgtu/izslēgtu repīteri! Un kuru tīklu izmanto? 2.4 ghz vai 5ghz? 

Link to comment
Share on other sites

Esmu otraja stāvā un abas ierīces stāv otrajā stāvā, repīters stav augšā sētas puses istabā, jo man pieslēgts tur ir philips hue vadības bloks caur ethernet portu, lai varu vadīt krāsainas gaismas (ziemassvētki) sētā. 2.4ghz, jo 5ghz man nav porķikam

rūteris

1502.JPG

repīters

Capture130.JPG

Link to comment
Share on other sites

Teorija ir tāda - parastais repeater (ja tam nav dual radio), samazina teorētisko MAXimālo bezvadu tīkla ātrumu! Nevis vienkārši uz pusi samazina reālo ienākošā interneta ātrumu.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

@Zin... Nu tagad viss saskan! Max 2.4 ghz wifi ātrums bez repītera ap 30mbps. Ar repīteri ~ap 15 mbps. Tā ka tev vājais posms ir ineta pieslēgumas, tad ātruma kritumu nevar konstatēt. 

 

Pirms 16 minūtēm , e = d teica:

samazina teorētisko MAXimālo bezvadu tīkla ātrumu!

Precizēšu - nevis teorētisko, bet gan praktisko! Ja netiek kopēti faili pa lokālo tīklu, tad pie lēna ineta pieslēguma repītera pienesums nav pamanāms! 

Bet ja @Zin... internets spētu kaut 20 mbps nodrošināt, tad mēs redzētu ka pie rūtera, ar izslēgtu repīteri ietu tie paši 20 mbps, bet ar ieslēgtu repīteri tikai ~15.... 


Pirms 22 minūtēm , e = d teica:

ja tam nav dual radio

Un jā - normālam repīterim jābūt dual radio - viens uztver galvenā tīkla kanālā, otrs raida jau citā. Tas ir teorētiski pareizais repīters. Bet nezinu vai tāda iekārta maz ir nopērkama. Zinu ka var no diviem MT uztaisīt. 

Link to comment
Share on other sites

Un vēl nianse - ja liekam papildus AP pieslēgtu ar vadu var nosegt krietni lielāku teritoriju jo vienam AP nav "jādzird" otru. Repītera gadījumā viņš jāliek vietā kur ir labs signāla līmenis no galvenā AP. 

Tā kā mana rekomendācija - velkam vadu un neradām problēmas, tur kur viņu nav! 

Link to comment
Share on other sites

izvilkt no viena staava uz otru...

Manaa gadiijumaa tas buutu caurums grīdā burtiski istabas vidū,  vai arī vads ietu kkur pa gaiteni no istabas, tad taalaak pa trepeem lejaa un tad atkal gar visu sienu labu gabalu un gar visām virtuves mebelēm uz vajadzīgo punktu. Ok,veltītu tam tagad hz cik ilgi laiku, lai aizvilktu vadu gar visaam virtuves mebelem un nemanaami pa trepeem lejaa, vsi laimiigi un tagad slegtu hue lampinjas setaa klaat... bla, repiiteris nepareizaja vietaaa... nu ko velkam tgad atkal vadu uz citu istabu, lai man butu ziemassvetku gaismas.

Tapat arī svaigi remoneetaas vai uzceltaas privaatmaajas neviens dizhi negribes kaarteejo vadu gar sienu novilktu hz kaados liikumos, lai tiktu lidz vajadziigajai vietai  no viena staava uz otru

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

Nu jā - parasti wifi velk ap 30 mbps

kas shis par par tik shvaku wifi, ka iet tikai 30Mbit/s?


pirms 3 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Un ethernetOverSHITCABLES ātrums nokrīt vel traģiskāk

normāls komplekts savus 50Mbit/s uztur bez bēdām, priekš LMT pietiks... ir arī dārgākas iekārtas, kas sola arī Gbit..

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...