Jump to content

Problēmas ar elektrību.


Kobra
 Share

Recommended Posts

Nezinu vai šis iederas foruma sadaļā, bet tomēr padalīšos ar savu sāpi.

 

Pēdējo nedēļu mazliet raustījās lampas dzīvoklī. Uzmanību nepievērsu.

Iepriekšējās trijās dienās sāka pazust gaisma (pēkšņi sāk dzist spuldzītes gandrīz līdz tumsai), kā arī slēdzās ārā dators. Šodien pazvanījām uz namsaimnieku teica, ka apskatīšoties, ja garām braukšot. Brālis teica, ka esot virinājis elektrības skapi, bet vairāk neko nezina. Vēlāk vakarā piesēžos pie datora, izslēdzas un pazūd elektrība pa visam. Pēc pāris minūtēm uz pāris sekundēm atkal tā parādījās un pazuda...

 

Otrā istabā viss ir kārtībā, jo izskatās, ka tā nav elektriski savienota ar pārējām dzīvokļa telpām. Visur citur tumsa.

 

Ko darīt, un kas varētu būt noticis?

No elektrības maz jēdzu.

Paldies kuri var palīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , ju teica:

Meklē elektriķi.

Droši vien kādā nozarkārbā savienojums nocepies

 

Tikko salaboja, bija padedzis stipirinājums kurā skrūvējas drošinātājs. (cik es sapratu pēc tās detaļas)

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Kobra teica:

Ko darīt

Varbūt precizē - tu vēlies padomu, pie kuriem vadiem pašam ķerties, vai arī ieteikumu, kādu elektriķi saukt (un kādas darbības un izmaksas no tā sagaidīt)?


UPD. Oh. Projehaļi :) 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

Varbūt precizē - tu vēlies padomu, pie kuriem vadiem pašam ķerties, vai arī ieteikumu, kādu elektriķi saukt (un kādas darbības un izmaksas no tā sagaidīt)?

 

 

UPD. Oh. Projehaļi :) 

Pats ķertos tādā gadījumā, ja viss vienkārši tur būtu, bet izskatās, ka tā nav. Izskatās atkal, ka neiet problemātikās telpās elektrība.

Principā vēlētos uzzināt iespējamos cēloņus un to labošanas aptuvenās izmaksas. :)

Labots - Kobra
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 1 stundas , Kobra teica:

Tikko salaboja, bija padedzis stipirinājums kurā skrūvējas drošinātājs.

nu ko tad tas elektriķis tur salabojis?, ja .....

Pirms 30 minūtēm , Kobra teica:

Izskatās atkal, ka neiet problemātikās telpās elektrība.

 

Link to comment
Share on other sites

Izsauc vēlreiz to elektriķi, sadod ar slapju grīdlupatu, un tad lai taisa uz sava rēķina.

 

Bet nu aizej to drošinātāju tad vēl paļurkā, paskaties kas notiek ar to gaismu, ja raustās, tad vaina tiešām pie tā drošinātāja. Tad, ja tas ir skrūvējamais, izskrūvē ārā, izņem serdeni, iemet iekšā vienu centu, ieliec atpakaļ serdeni, ieskrūvē atkal, tā kārtīgi, gaidam uguņus (kaut kur)

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Kobra teica:

Tikko salaboja, bija padedzis stipirinājums kurā skrūvējas drošinātājs.

paga paga!

pirms 16 stundām , Kobra teica:

Otrā istabā viss ir kārtībā

Tu stroga esi pārliecināts? Tad jau korķi ņepričom!

 

Jaunbūvē varētu būt katra istaba uz sava drošinatāja, bet tev skrūvējamie, tas nozīmē, ka uz visu dz. viens (pāris).

Mož tev kāda vecā māja, kur uz vienu istabu kļūdas pēc nāk no citurienes pieslegums un jūs pat to nezinat.

Ja izskrūvē korķus, tad visā dzīvoklī vajadzētu pazust elektrībai.

 

Pirms 2 minūtēm , ju teica:

Ja nu vienīgi tur nav automātiskie

 

pirms 2 stundām , Kobra teica:

stipirinājums kurā skrūvējas drošinātājs

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Zuxters teica:

paga paga!

Tu stroga esi pārliecināts? Tad jau korķi ņepričom!

 

Jaunbūvē varētu būt katra istaba uz sava drošinatāja, bet tev skrūvējamie, tas nozīmē, ka uz visu dz. viens (pāris).

Mož tev kāda vecā māja, kur uz vienu istabu kļūdas pēc nāk no citurienes pieslegums un jūs pat to nezinat.

Ja izskrūvē korķus, tad visā dzīvoklī vajadzētu pazust elektrībai.

 

 

 

Dzīvoju saucamajā Hruāčovkā. Kad izskrūvēju korķi, pazūda elektrība visam dzīvoklim izņemot vienu istabu (lielo istabu), pats interesantākais, ka nav atzīmēti kurš "korķis" ir kuram dzīvoklim. Visa lieta pagaidām atrisināta, elektriķis izrādās bija ielicis 10A drošinātāju, 16A vietā. :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Kobra teica:

Kad izskrūvēju korķi, pazūda elektrība visam dzīvoklim izņemot vienu istabu (lielo istabu)

Tev skaitītājs griežās, kad izskrūvēti korķi, bet lielajā istabā kaut kas ieslēgts? Izskrūvē korķus, paskaties skaitītaju, tad lielajā istabā kaut ko ieslēdz, velams jaudīgāku, lai vieglāk saprast atšķirību skaitītāja griežšanās ātrumam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Zuxters teica:

Tev skaitītājs griežās, kad izskrūvēti korķi, bet lielajā istabā kaut kas ieslēgts? Izskrūvē korķus, paskaties skaitītaju, tad lielajā istabā kaut ko ieslēdz, velams jaudīgāku, lai vieglāk saprast atšķirību skaitītāja griežšanās ātrumam.

Būs man grūti apskatīties, jo Latvenergo pagaišonedēļ nomainīja skaitītājus uz elektroniskajiem. No trijiem dzīvokļiem manējais ir pa vidu, lielā istaba sanāk pa kreisi. Es pieņemu, ka tas ir savienots ar blakus dzīvokli kurš ir pa kreisi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Kobra teica:

Es pieņemu, ka tas ir savienots ar blakus dzīvokli kurš ir pa kreisi.

Man jau tādas pašas aizdomas, tāpēc jau saku, ka pārbaudi.

Jaunajiem skaitītajiem mirkšķinās lampiņa. Pēc tās intensitātes var noteikt. Tāpēc jau saku, ka jāieslēdz kaut kas jaudīgs, lai labāk saprast, piemēram, čaiņiks, gludeklis. Uz reiz jutīsi starpību intensitātē.

Pēc tam domā, ko tu darīsi, vai uzmetīsi kaimiņu vai nē. Bet ja tev vajadzēs elektrību noslēgt tajā istabā, vai arī kaimiņš sev norubīs, pats saproti kā būs...

Link to comment
Share on other sites

Padomju laika dzīvokļiem ir kā minimums ir 2 drošinātāji, bet var būt arī vairāk. Tā, ka pirms filozofēt par to, kurš no kura zog elektrību, vajag rūpīgāk pameklēt vēl vienu savu drošinātāju.

Sent from my K4000_PRO using Tapatalk

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Zuxters teica:

Man jau tādas pašas aizdomas, tāpēc jau saku, ka pārbaudi.

Jaunajiem skaitītajiem mirkšķinās lampiņa. Pēc tās intensitātes var noteikt. Tāpēc jau saku, ka jāieslēdz kaut kas jaudīgs, lai labāk saprast, piemēram, čaiņiks, gludeklis. Uz reiz jutīsi starpību intensitātē.

Pēc tam domā, ko tu darīsi, vai uzmetīsi kaimiņu vai nē. Bet ja tev vajadzēs elektrību noslēgt tajā istabā, vai arī kaimiņš sev norubīs, pats saproti kā būs...

Paldies par informāciju, par lampiņu zināju, būs jaizmēģina. Itkā 40kW/h pa 8 dienām notērēts, tas tīri normāli manuprāt, kā tas ir tērēts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Kobra teica:

Dzīvoju saucamajā Hruāčovkā.

 

Pirms 34 minūtēm , Kobra teica:

elektriķis izrādās bija ielicis 10A drošinātāju, 16A vietā.

Nu nezinu gan, kas tā par hruščovku, kas varētu 16A turēt !!! 10A tas ir masimums!

Link to comment
Share on other sites

Jā, tāda iespēja pastāv!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , alusbundza teica:

@Kobra ,kas tev tur pa elektriķi bija?, students, vai vasja no patversmes ?

Studententam jau par vecu un nav dzērājs.


Pirms 25 minūtēm , jema teica:

Jā, tāda iespēja pastāv!

Tie vadi skapī sakustu vai kā? Zinu muļķīgs jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , alusbundza teica:

students, vai vasja no patversmes ?

Un ko tas elektriķis (ne)izdarīja nepareizi?
To, ka ielika 10A drošinātāju? Normālos apstākļos, 10A skūvējamo drošinātāju neizsitīs ne tējkannna, ne veļas mašīna, ne elektriskā cepēškrāsns.
Labi, uzskatīsim, ka "pareizam" eleklriķim vajadzēja ielikt 16A drošinātāju, bet visādi citādi  nekādu nepareizību es šī elektriķa darbā nesaskatu. Neviens normāls elektriķis, atrodot un novēšot redzamo defektu, necentīsies imitēt strādāšanu, meklējot vēl kādus citus apslēptos defektus - skrūvējot nost visas rozetes un taisot vaļā visas nozarkārbas ("Atvainojiet, es šeit mazliet jums tapetes noplēsīšu - man pie nozarkābas jātiek klāt").  

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

vis drīzāk kontaktos, kur skrūvju stiprinājumi vaļīgāki , sienās būs pēdējā vieta - kad māja nosvils .......

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Firza teica:

Un ko tas elektriķis (ne)izdarīja nepareizi?
To, ka ielika 10A drošinātāju? Normālos apstākļos, 10A skūvējamo drošinātāju neizsitīs ne tējkannna, ne veļas mašīna, ne elektriskā cepēškrāsns.
Labi, uzskatīsim, ka "pareizam" eleklriķim vajadzēja ielikt 16A drošinātāju, bet visādi citādi  nekādu nepareizību es šī elektriķa darbā nesaskatu. Neviens normāls elektriķis, atrodot un novēšot redzamo defektu, necentīsies imitēt strādāšanu, meklējot vēl kādus citus apslēptos defektus - skrūvējot nost visas rozetes un taisot vaļā visas nozarkārbas ("Atvainojiet, es šeit mazliet jums tapetes noplēsīšu - man pie nozarkābas jātiek klāt").  

Piekrītu arī es pats. Viņš jau nezina, kāds man mājā ir noslogojums.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 3 minūtēm , Firza teica:

Un ko tas elektriķis (ne)izdarīja nepareizi?

vajadzēja apskatīt vēl tajā istabā to kontaktu, kur tas dators ir pieslēgts 

Link to comment
Share on other sites

Hmm, bet par vadu s(v)ilšanu - kādi vadi ir hruščovkās? Nu laikam jau alumīnija kā jau pārsvarā padomju mājās, bet kāda šķērsgriezuma un ar kādu izolāciju?

Ir redzēts saosts, kā kaut kad 60ajos likti virsapmetuma vadi (tie kas ar gumijas izolāciju un alumīnija ārējā mētelītī, paši vadi šķiet bija vara, šķērsgriezumu nezinu) sāk smirdēt pēc gumijas, kad vienlaicīgi ir ierubīts sildītājs un veļasmašīna silda, tātad kopā kādi 4kW (korķus nesit, jo ielikti automāti ar padaudz A, tipa 20).

Tā netīri baltā plastmasas izolācija, ar kādu ir redzēti plakanie divdzīslu alumīnija vadi visādās padomju mājās, tā vai tik nav drusku inertāka uz kušanu nekā gumijas izolācija tajos kabeļos ar alumīnija mētelīti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , laikamTak teica:

1.5mm² lumīnijs?

Nu ja :biggrin:

Nu krievu laikā kapara vadu jau tik militārā būvē varēja redzēt un arī tad ļoti speciālā!


Just now, 138 teica:

tie kas ar gumijas izolāciju un alumīnija ārējā mētelītī

Tādus lika koka ēkās.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Es pats jau sen atpakaļ senčiem hruščovenes dzīvoklī izoperēju tās lumīnija sopļas un visur savilku vara dzīslas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , jema teica:

Tādus lika koka ēkās.

Jo? Drošāki skaitījās?

Manis novērotie bija ~60ajos gados uzlikti gadsimta sākuma mūra ēkā, kur remontētājiem acīmredzot bijis slinkums kalties iekšā sienās.

 

Pirms 11 minūtēm , Kobra teica:

10A skūvējamo drošinātāju neizsitīs ne tējkannna, ne veļas mašīna

Ja nav ieslēgtas vienlaicīgi.

Cepeškrāsns gan, hmm, vai tad tām nemēdz būt >2 kW?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , 138 teica:

Drošāki skaitījās?

Problēmu gadījumā, metāla apvalks sargāja sienu no atklātas liesmas! 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

gumijas izolācija tajos kabeļos ar alumīnija mētelīti.

Tādi vadi saucās "kula vadi" , un bija pat speciālas stangas līkumu veidošanai. Ilgus gadus tādi tikai, vai "bergmaņa caurulēs", bija atļauti uz bēniņiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...