Jump to content

Elektriskais dvieļu žāvētājs


Vasarnieks
 Share

Recommended Posts

Sveiki biedri!
Esmu izlēmis uzstādīt dvieļu žāvētāju, sildīšu ar elektrību. Bet jautājums ko liet iekšā tajā tērauda traukā. :)
Ūdeni, destilētu ūdeni, vai propilēnglikolu, bet tas atkal biezāks un vairāk izplešās.
Ko ieteiksiet, vai maz ir vērts uz to iespringt? 

Link to comment
Share on other sites

Tu ko gribi pirkt "čūsku" kura domāta likt pie apkures, un taisīt viņu uz elektrības? Dārgs prieks sanāks!

Labāk paņem tādu variantu, https://prof.lv/lv/buvmateriali/apkure/dvielu-zavetaji/elektriskie-dvielu-zavetaji/devi-164/p-142087-devi_devirail_elektriskais_dvielu_zavetajs_553x682mm_60w_balts

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Jap, man ir dvieļu žāvētājs, kurš der arī apkurei, bet pagaidām pie apkures tas netiks slēgts, un tiks darbināts ar elektrību 600w tenu :)

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Ieliešanai traukā, saimniecības preču veikalos (tajā pašā Depo, piemēram) ir pārdošanā apkures siltumnesēji - gan koncentrēti, gan gatavi lietošanai. Ja atmiņa neviļ, tad viens no tādiem bija "Staterm".  http://shop.stafor.lv/lv/siltumneseeji-32226/staterm--20-siltumneseeji-32322

 

Pie cenas, ko lietošanā (ilgtermiņā) izmaksā visādi elektriskie sildītāji, jamiem būtu jāmaksā nevis 92 EUR, bet gan 5 EUR gabalā. Tīri personīgs viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Vasarnieks teica:

Jap, man ir dvieļu žāvētājs, kurš der arī apkurei, bet pagaidām pie apkures tas netiks slēgts, un tiks darbināts ar elektrību 600w tenu :)

 

Ir dvieļu žāvētājs pie apkures ar ieskrūvētu TENu (jau ~10 gadus). Ziemā silda apkure, vasarā TENs (tiek aizgriezts apakšējais ventilis, lai nesildītu visu māju). Sistēmā ūdens, parastais.

Tātad domāju, ka nav ko iespringt, lej vien ūdeni (vēlams ar mazu kaļķa un Fe saturu - ja iespējams).

Link to comment
Share on other sites

tas tens tur iet iekšā? Ja jā, tad jau var mēģināt, tikai jāpieliek kādu termostatu, lai vairāk par kādi 30 grādi nesilda. Tad jau varētu arī neuziet gaisā. Ja termostats noklāsies, tad gan varētu būt jautri.

Bet nu šitā čakarāties ...

Man ir elektriskais, klāt taimeris, lai ieslēdzas tikai no rīta un vakaros noteiktu laiku. Neko traku nenotērē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , ju teica:

tas tens tur iet iekšā? Ja jā, tad jau var mēģināt, tikai jāpieliek kādu termostatu, lai vairāk par kādi 30 grādi nesilda. Tad jau varētu arī neuziet gaisā. Ja termostats noklāsies, tad gan varētu būt jautri.

Bet nu šitā čakarāties ...

Man ir elektriskais, klāt taimeris, lai ieslēdzas tikai no rīta un vakaros noteiktu laiku. Neko traku nenotērē.

 

Apkures dvieļu žāvētājam ir 4 korķi - 2 augšā, 2 apakšā.

Vienu pāri (augšējais/apakšējais, vēlams pa diagonāli) pieslēdz pie apkures trubām. Apakšējā ieliek ventili, kurš ziemā vaļa, vasarā ciet.

Brīvajā apakšējā ieskrūvē TENu (ziemā - izslēgts). Ir speciāli TENi ar iebūvētu termostatu uz atbilstošo vītni. Var meklēt jebkurā santehnikas veikalā. 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
pirms 2 stundām , ju teica:

tikai jāpieliek kādu termostatu, lai vairāk par kādi 30 grādi nesilda. Tad jau varētu arī neuziet gaisā.

Man viens klients pats kaut ko tur bija lējis iekšā un viņam uzgāja gaisā! Veikalā teicās esot par maz brīvās vietas atstājis!

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
Pirms 1 minūtes , viesturs0711 teica:

Man viens klients pats kaut ko tur bija lējis iekšā un viņam uzgāja gaisā! Veikalā teicās esot par maz brīvās vietas atstājis!

Jap, ja dvieļu žāvētāju slēdz tikai ar tenu, tad 8% jāastāj tukšu, lai ir kur spiedienam palikt, viss labāk ir uzsildīt sistēmu un tad tikai aizvērt atgaisošanas ventili, bet ja kopējā apkures lokā, tad izplešanās trauks to automātiski nodrošina.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...