Jump to content

Kā cīnīties ar karstā ūdens zagli?


msp
 Share

Recommended Posts

Pirms 2 minūtēm , Donkeyhot teica:

Caur jaucējkrānu mierīgi var taisīt reversa plūsmu, it sevišķi, ja vēl galu aizskrūvē speciāli.

Ja nodarbojas ar kaitniecību, tad, jā. Uzskrūvē zaglušku maisītāja snīpim un atver krānus vaļā.

Pirms 5 minūtēm , Donkeyhot teica:

Vārstam ir jābūt obligāti.

Gan jau, ka tā ir. Tik derētu te attiecīgo normatīvo dokumentu, kur tas rakstīts. Uz tā pamata tēmas autors varētu davīt apsaimniekotāju. Jo tās kaimiņa izdarības var darboties tikai tad, ja pretvārsta nav.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

attiecīgo normatīvo dokumentu

Varbūt šis: https://likumi.lv/doc.php?id=142369

4.2. pretplūsmas mērīšana:

4.2.1. ražotājs norāda, vai skaitītājs ir paredzēts pretplūsmas mērījumiem. Šajā gadījumā pretplūsmas ūdens tilpumu atskaita no kopējā tilpuma vai to reģistrē atsevišķi;

4.2.2. ūdens plūsmas mērījumu maksimāli pieļaujamā kļūda ir vienāda abos plūsmas virzienos;

4.2.3. ūdens patēriņa skaitītājiem, kuri nav paredzēti pretplūsmas mērīšanai, jānodrošina pretplūsmas aizturēšana vai jāiztur gadījuma rakstura pretplūsma bez jebkādiem bojājumiem vai metroloģisko īpašību izmaiņām.

Link to comment
Share on other sites

Izklausās, ka "gudrā" šmaukšanās sistēma tad ir vienkārši pretvārsts virzienā no aukstā uz silto ūdens trubu :)

Kad siltā ūdens trubā spiediens nokrītas, tad spiež tur iekšā auksto, bet ne pretēji.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 1 stundas , mickys teica:

Tas par grupveida jaucējkrāniem?

man šķiet, ka tur ir kaut kāds grupveida sex ......

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Potenciāli nepareizi uztaisīta sistēma (bez pretvārstiem) un "attapīgais" dzīvokļa īrnieks ir pamanījis ka piemēram pārspiežot dušas cauruli un atgriežot abus krānus var panākt ka siltā ūdens skaitītājs griežas pretējā virzienā. 

 

@msp - tavā dzīvoklī ir pretvārsti? 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 17 stundām , msp teica:

Nu lūk - tā kā viena gudrinieka dēļ veselai strīpai nama iedzīvotāju ir nepastāvīgs karstā ūdens pieplūdums,

un , cik liels ieguvums ''gudriniekam'' varētu būt, ja šis speciāli kaut ko tur čakarē?

Link to comment
Share on other sites

ieguvums kā jau iepriekš rakstija, ir karstā ūdens uzsildīšanas maksa - ja tā iet kādi 4eur kubā, tad parēķiniet paši, cik mēnesī iztērējat un cik ietaupat. Ja vēl tie dzīvokļi tiek izīrēti kā tjipa viesu nami(ja es pareizi sapratu), tur ūdeni neviens netaupa, pat speciāli vēl palieto..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , alusbundza teica:

man šķiet, ka tur ir kaut kāds grupveida sex ......

Tavs komentārs bija ļoti noderīgs, paldies!

 

Ja tu domā, ka es to pats izdomāju, tad palasi vēlreiz tēmu.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , mickys teica:

Ja tu domā, ka es to pats izdomāju,

nē, tā nedomāju ....., bet humora pieskaņa nekad netraucē .......

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , uldise teica:

Ja vēl tie dzīvokļi tiek izīrēti kā tjipa viesu nami(ja es pareizi sapratu), tur ūdeni neviens netaupa, pat speciāli vēl palieto..

Tad jau sanāk, ka ne īrnieki mudzās (viņiem nav nekādas jēgas...), bet dzīvokļu īpašnieks, optam tā teikt! 

Tad jau viņš kaut kā ir modificējis ūdens apgādes sistēmu... 

Vai tad jaunajos projektos nav ūdens skaitītāji katram dzīvoklim? Ir kaut kāds viens uz visu 5stāvu... ? 


ps. Es ar kad dzīvoju Austrijā viesnīcā arī nekautrējos katru dienu sildīties vannā, kaut ūdens tika sildīts ar elektrisko boileri.

Speciāli netecināju, bet par taupīšanu nebija ne domas! ;)  

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 39 minūtēm , alusbundza teica:

un , cik liels ieguvums ''gudriniekam'' varētu būt, ja šis speciāli kaut ko tur čakarē?

Domā, ka kāds tur kaut ko skatās un domā? Dzīvokļi ir bizness un ja var iepist kapeiku, tad pofig par citiem. Pat ja mēnesī uz vienu dzīvokli tie ir 20 eur, tad 4 dzīvokļi - jau 80 eur; no gaisa nekrīt. Un nasraķ, ka kāds tur dušā ieiet nevar, pats vainīgs, ka nemāk kruķīties un dzīvot. Huļi pērk dzīvokli vienā mājā ar dzīves saimniekiem, hehe.

Un ir jau cilveku kategorija, kam uz degvielas trubām aktivatori, uz kapota "deflektors" un panelī vienmēr degvielas lampiņa deg - nebūs tak idiots, un lieku smagumu (degvielu) līdzi nevadās.

A ja gadās kombinācija no abiem, tad...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , msp teica:

kurš, kā smejies, nerunā latviski

 

Ja krievs, tad skaidrs, ka zog un tēlo muļķi.


pirms 18 stundām , msp teica:

Kad aizgriež ciet aukstā ūdens padevi šim skaitītājam/dzīvoklim, tad apstājas arī siltā ūdens skaitītājs

 

 

Vē ir variants iet un brutāli griezt ciet šos ventiļus, ja tev tie ir pieejami. Un pašam ieslēgt muļķa režīmu, kad šis nāk lamāties. Vislabāk to izdarīt, kad redzi šamo aizbraucam un īrniekus ievācamies. Dabūs zemu reitingu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...