Jump to content

Divi Wi-Fi rūteri tīklā


hackey
 Share

Recommended Posts

Mērķis ir vienu lietot kā parastu wifi rūteri, otru kā šī paša WiFi tīkla pagarinātāju (Wifi Extender) ? Ja jā, tad ļoti neieteiktu šādu variantu, ātrums būs pilnīgi nekāds. 

vienkāršākais variants ir savienot abus ar vadu, nav variants? kāda ir dotā telpu konfigurācija, kur šāds ir nepieciešams? 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Galvenais uz ko specifikācijā ir jāskatās uz gala lietotāja minimālo nepieciešamo IQ līmeni. Ja tas netiek nodrošināts, tad dažādās tīmekļa vietnēs parādās īpaši daudz un īpaši stulbi jautājumi par vēl īpaši ģeniālākām problēmām.

 

Kāds budžets? Kā reklāmās saka - pērc vietējo, pērc Mikrotik.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
pirms 7 stundām , uldise teica:

Mērķis ir vienu lietot kā parastu wifi rūteri, otru kā šī paša WiFi tīkla pagarinātāju (Wifi Extender) ? Ja jā, tad ļoti neieteiktu šādu variantu, ātrums būs pilnīgi nekāds. 

Ātrums atkārtotājam būs par kādiem 30-40% zemāks kā galvenajam rūterim!

Link to comment
Share on other sites

Doma ir ievilkt ēkā kas ir pāri pagalmam, lai tik būtu tīkls, nets kā tāds nav nepieciešams, kabeļa novilšana nav iespējama - starp ēkām 30-40 metri ...

Pazemē likt nav laika :D

Labots - hackey
Link to comment
Share on other sites

tepat blakus tēmā šis tika apriests.. principā ar jebkuriem diviem Mikrotik AP šis ir izdarāms, minētajā tēmā bija vēl arī citi ieteikumi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ir izdarāms, bet likt rūteri wifi atkārtotāja, jeb repītera režīmā galīgi nav prātīgi!

Katrs repīters bezvadu tīkla ātrumu samazina uz pusi! +Stabilitātes problēmas! 

Es nelieku wifi repīterus un uzstāju uz to, ka līdz katram AP jāvelk vads. 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja ļoti grib bezvadīgi, tad vienīgais sakarīgais variants ir likt rūteri/repīteri ar diviem bezvadu interfeisiem, lai vienlaicīgi spētu pārraidīt un saņemt informāciju. Vēl jau ir super 1337 variants ar divu-rūteru-stacku izmantošanu kā repīteri - viens kas pievienojas pie orģinālā wifi un otrs, kas saņemto signālu pārsūta tālāk. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Ja pāri pagalmam tas ir viena saimniecība, visticamāk, ka noderēs ethernet-over-powerline. Nav pats krutākais risinājums, bet strādā diezgan o.k, ja spēj atrast normālu, nepārtrauktu elektrības kabeli starp ēkām. http://www.tp-link.com/la/products/list-18.html

Tādam galā var karināt arī to wifi rūteri vai 2. aksespointu šajā gadījumā. Vai arī šitas var būt risinājums: http://www.tp-link.com/la/products/details/cat-18_TL-WPA8630-KIT.html

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Tam Ether-over-powerline vai tad tiešām vajag tieši vienu kabeli? es sapratu, ka noteicošais ir tas, lai abi gali būtu uz vienas un tās pašas fāzes.. kādreiz bija doma pamēģināt, bet tā cena.. konkrētais minētais TP link Kits uz visiem 150 būs..

Link to comment
Share on other sites

11/29/2017 , 08:56, Ronalds teica:

Katrs repīters bezvadu tīkla ātrumu samazina uz pusi!

 

11/28/2017 , 04:36, viesturs0711 teica:

Ātrums atkārtotājam būs par kādiem 30-40% zemāks kā galvenajam rūterim!

 

Kas to nosaka?

 

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

uldii12345
pirms 3 stundām , uldise teica:

Tam Ether-over-powerline vai tad tiešām vajag tieši vienu kabeli? es sapratu, ka noteicošais ir tas, lai abi gali būtu uz vienas un tās pašas fāzes.. kādreiz bija doma pamēģināt, bet tā cena.. konkrētais minētais TP link Kits uz visiem 150 būs..

Man ir parasti tplink powerline ar lan izeju. Maksāja ap 40eur. Darbojas idēāli vairāk kā gadu. Protams, ka nav jābūt uz tā paša vada, galvenais, ka uz vienas fāzes. Bet elektrības skapī jau arī kabeļi savienojas un tad jau tāpat skaitās nepārtraukti:)

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
1 stundu atpakaļ, 138 teica:

Kas to nosaka?

Repīters atkārto katru paketi!


pirms 3 stundām , uldise teica:

kādreiz bija doma pamēģināt, bet tā cena..

Labs rūteris diži lētāk nemaksā!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , uldii12345 teica:

Darbojas idēāli vairāk kā gadu.

kaa ar ātrumiem, vismaz 50Mbit ir?

Pirms 4 minūtēm , viesturs0711 teica:

Labs rūteris diži lētāk nemaksā!

par to jau arī stāsts. nu labi, šiem konkrētajiem katram ir arī AP, kas nav mazsvarīgi.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 3 stundām , uldise teica:

vai tad tiešām vajag tieši vienu kabeli

 

Nu labi, neprecīzi izteicos. Tiešām, pietiek, ka ir uz vienas fāzes. Parasti normāli iet pat caur drošinātājiem. Es vairāk no tāda viedokļa, ka mūsdienās tauta bieži vien sakarina visādus noplūdes automātus, taisa atsevišķus drošinātāju paneļus + uzkarina uz tā paša kontakta elektromotorus + saliek vēl vvz ko līnijā. Tad var rasties traucējumi vai problēmas, neviens takš nav izpētījis to lokālo situāciju. Bet citādi - esmu testējis vienkāršākus modeļus pirms kādiem 3 gadiem - strādāja ļoti solīdi. Stabilāk, kā vienkāršs WiFi. Viens biroja printeris tika šitā pieslēgts, pat caur sū**nu ķīniešu pagarinātāju - nekādas problēmas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , viesturs0711 teica:

Repīters atkārto katru paketi!

Kaut kā joprojām neiebraucu, kā tas samazina ātrumu, kaut arī es apmēram zinu, kas ir pakete.

Link to comment
Share on other sites

Repītera gadījumā katra pakete tiek noraidīta vienā kanālā 2x. Līdz ar to ātrums krīt 2x. 

Iedomājies tev jāraksta katru taustiņu spiežot 2x. Takš būs jūtami lēnāk....

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Svarīgi kurš raksta un ar kādu klavieri, @vvv raksta daudz ātrāk par mani, pie tam arī ar bez uzrakstiem uz taustiņiem. :)  Man ir bijuši kādi 4 repīteri ar dažādiem ātruma samazinājumiem, bet pamatbroblēma ir nestabilitāte, ne ātrums. :(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...