Jump to content

Granulu centrālapkures kamīns


ju
 Share

Recommended Posts

Protams, ka ne katlam, ne sūknim nekas slikts nenotiks, ja apkures sistēmas statiskais spiediens būs 1-0,5 bar. Galvenais lai apkures augstākajā punktā būtu ūdens nevis gaiss vai daļējais vakuums.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

No otras puses ņemot -ja katls netur 2-3 atmosfēras, tad no kāda materiāla viņš izgatavots un cik tad viņam būs mūžs :) Vismaz tērauda katli ir no vismaz 5mm, kur vismaz 10 bārus vajadzēt turēt. Pārāk liels spiediens drīzāk radiatoriem būtu kaitīgs.

Link to comment
Share on other sites

Atvaino, Mežaveci, necenties gan parāk dziļi tādā lietās līst...

Sarunāsi vēl vairāk aplamības...

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Mezavecis teica:

Pārāk liels spiediens drīzāk radiatoriem būtu kaitīgs.

Maniem radiatoriem ir darba spiediens 10 Bar :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Tatad nedaudz fizika...

Karsējot jebkuru trauku ar ūdeni vai arī citu šķidrumu uz to no iekšpuses iedarbojās sistēmas spiediens un šķidruma ķīmiskais sastāvs, kas bieži apkures sistēmās ir ūdens ar nereti izkrītošu katlakmeni.....

No ārpuses trauku apņem karsta dūmgāzes ar tādu vai šādu kīmisko agresivitāti un arī atklāta liesma...

Tātad ja uz katla sieniņam ar laiku nosēžās lielāka mazāka katlakmens kārta izolējot tās un ūdens nepaspēj aizvadīt lieko siltumu, metāls pārlieku uzkarst un rodās sūces, deformācijas...

No ārpuses metālu bojā agresīvās dumgāzes, kondensāts, kas tāpat saēd materiālu...

Cik biezs, plāns metāls nepieciešams, atkarīgs ne tikai no augšimenātajiem faktoriem, bet arī metāla, katla konstruktīvā izpildījuma...

Piemēram,rūpnieciskajiem tvaika katliem, kuri strādā ar 16 bar spiedienu, katla ekrāntrubas ir izgatavotas no kvalitatīva 3mm tērauda...

Man katls padsmit gadus kalpo visādos režīmos ar 1.6-2mm ekrāntrubām un 3mm boileri, bet izgatavotu no skābes izturīga nerūsošā tērauda...

Tā īsuma un atvainojos, saraustīti...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

@jacobs Es īsti no skaidrojuma nesapratu, kā spiediens ietekmē katla īpašības. Protams, ka bojātam/nolietotam katlam izturības parametri samazinās. Rodas attiecīgs jautājums vai nolietojums mainās atkarībā no spiediena minēto faktoru dēļ (skābes, kaļķakmens utt.) un kāds tam ir fizikālais pamatojums? 

Link to comment
Share on other sites

Atkārtoju vēlreiz vienu piemēru:

Zem katlakmens kārtas katlam metāls var pat sarkans palikt, to karsējot ar atklātu uguni, jo iekšā esošais ūdens vairāk nedzesē to un + spiediens katlā...

Nerunajot nemaz par jebkura metāla trauka uzvedību zem spiediena, pat nekarsējot to...

Link to comment
Share on other sites

Kāda būs atšķirība, vai sistēmā ir 1 ATM vai 3ATM, par to jau jautājums?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 4 minūtēm , jacobs teica:

Zem katlakmens kārtas katlam metāls var pat sarkans palikt, to karsējot ar atklātu uguni,

Es ticu, ka šādi var notikt malkas katlā, kur vēl iegāž akmeņogles, bet ar granulām temperatūra katlā ir krietni mazāka. Tāpēc arī rodas jautājums,vai 1-2 atmosfēras parastā 25kW katlā būtiski var ietekmēt tā ekspluatāciju?

Link to comment
Share on other sites

Droši vien ir atšķirība vai uz  10x10cm laukumu spiež 100,; 200 vai 300 kilogrami...?

Atceros, mēs reiz, pasen centamies sametināt šķeldu katla 10mm biezā boilera apakšu, kur bija caurumi izdeguši katlakmens pēc...

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jema teica:

Kāda būs atšķirība, vai sistēmā ir 1 ATM vai 3ATM

Ja sistēmā 1 atmosfēra, ūdens sistēma sāks vārīties pie 100 grādiem, ja sistēmā 3 atmosfēras, ūdens sistēmā sāks vārīties pie 130 grādiem. :D

Es tā aptuveni.

Link to comment
Share on other sites

??? 

@vvv nu tu gan lažu nolaidi! Ja sistēmā ir nulle atmosfēru, jeb atmosfēras spiediens tad ūdens vārās pie ~100 celsija grādiem! 

Pie vienas atmosfēras, jeb viens psi -  ūdens vārīsies augstākā temperatūrā! 

Mēs jau spiedienu mēram nevis pret vakumu, bet pret atmosfēras spiedienu! 

Link to comment
Share on other sites

Vēl labākas ir apkures sistēmas ar 16 BAR spiedienu, avārijas gadījumā nevarēs sāpīgi un bīstami applaucēties ar karstu ūdeni - uzreiz nositīs

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Ronalds teica:

Ja sistēmā ir nulle atmosfēru, jeb atmosfēras spiediens

Es tač uzrakstīju, ka aptuveni. :)

Par to spiedienu sistēmā. Kurā gadījumā tas būs 0? Kaut kādā pavisam plakanā variantā. Parastā sistēmā, tikai piepildītā, parādīsies spiediens no ūdens staba, ja 10 m, tad 1 atmosfēra. Man katls pagrabā, turpgaitas stāvvads uziet līdz bēniņiem, piepildot sistēmu, tikai piepildot, pašā augšā ventīlis vaļā - «spiediena nav», tad pagrabā manometrs uzrāda 0,7 atmosfēras.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Pie vienas atmosfēras, jeb viens psi

Te laikam ir ieviesusies drukas kļūdas, jo 1 atm ≠ 1 psi .

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Granulu kamīna plusi - 

1.Kompakti izmēri

2. Bieži labi aprīkots - tikai jāpieslēdz radiatori (drošības grupa, izplešanas tvertne, mazā loka sūknis jau iebūvēti)

3.Laba cena

 

Granulu kamīna mīnusi-

1.Maza granulu tvertne, aukstā laikā praktiski jāpapildina katru dienu

2.Samērā maz ko var vadīt caur kontrolieri - lai uztaisītu komplicētu apkures sistēmu jāiegādājas daudz papildiekārtas.

3.Parasti nav automātiskas ne degļa ne siltummaiņa attīrīšanas.

Link to comment
Share on other sites

Ja 1. mīnusu es varētu elementāri atrisināt (jo man nevajag tur baigi pa skaisto), arī degļa tīrīšana ir, laikam, vienkārša (atver durtiņas un ar speciālu putekļu sūcēju jāizsūc), tad siltummainim, cik skatījos, tur diezgan tas kamīns diezgan jāpajauc. Ja arī tur būtu tik durtiņas jāattaisa, tad jau OK.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...