Jump to content

Granulu centrālapkures kamīns


ju
 Share

Recommended Posts

Kādus 10 gadus lietošana ir Viadrus U22 katls. Māja maza, līdz ar to tas tiek kurināts smacēšanas režīmā. Ziemā jākurina 2x dienā, tad pietiek. Pie tam katls ir iekšā māja, līdz ar to ir gan kāds dūms, gan biku darvas smaka (droši vien esmu jau pieradis). Šogad uznāca nepārvarama vēlme to kaltu kārtīgi iztīrīt, kā arī nomainīt blīvējuma auklas. Nezinu kas, bet, iespējams, ne tādas auklas nopirku, arī kaut kā daļēji tās neturas, lai gan esmu jā līmējis ar nez kādām līmēm. Lielākā problēma tāda, ka kaut kā šogad vēl trakāk darvojas. Lai gan aizdomas, ka 2 gadus noturētā malka pa šo vasaru ir palikusi tikai slapjāka. Cenšos jau kādu porciju pažāvēt iekšā (ir vieta virs katla), bet tas ne vienmēr izdodas. Tad vēl izskatās, ka "bezmaksas" malka arī drīz izbeigsies, jo sievastēvs aizgāja pensijā, un darba buss vairs nav pieejams. Var jau būt, ka mēģināšu vest ar piekabi. Bet nu tās 2x dienā, tad vēl zināms troksnīti no rītiem visiem mājiniekm un tml.

Vienīgā vieta kur likt siltuma akumulatorus būtu bēniņi. Bet tad jau tur labi jāsiltina. Māja jau arī veca (renovēta gan), ka nenonāk tā masa zemē caur griestiem.

Vēl jau variants par kādu sveces katlu. Bet paskatījos video internetā, tomēr negribu. Lielākā problēma jau arī tā, ka, laikam, jāgaida, ka tas izdegs tukšs, un tikai tad var papildināt. Lai gan tur jau arī ar visām darvām un gaisa pieplūdi problēmas.

Tad skatos, ka ir tādi granulu kamīni ar centrālapkuri. Ok, granulu nodalījums tur neliels, bet to vajadzētu reizi dienā papildināt, kas ir vieglāk, nekā ņemties ar malku. Šķiet, ka var jau arī kādu lielāku toveri piebūvēt klāt. Skats tur nav svarīgs, arī esošais katls jau tīri smuku apdarinās :) Katrā gadījumā vajadzētu atkrist problēmai ar darvām un arī pat dūmiem. Ir reāla automatizācija. 

Lielākā problēma, ko pašlaik redzu, ka tiem katliem tur diezgan bieži jātīra siltummainis, pie tam, tas process nemaz nav vienkāršs. Vismaz vienam pašlaik tā esmu atradis pēc instrukcijas.

Vēl pluss, ka atbrīvotos viena šķūņa sekcija, granulām pietiktu ar vienu. Būtu vairāk vietas krāmiem :)

 

Ir jau uz ielas gāze, bet tur tās izbūves izmaksas, tad vēl vispār pašas gāzes maksa.

 

Kāda tautai pieredz ar šiem centrālapkures granulu kamīniem vai vienkārši granulu kamīniem?

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

@ju - nelauzies atvērtās durvīs! Tavas problēmas risinājums ir siltuma akumulators! Jā, var likt arī bēniņos! Kārtīgi nosiltināt - neredzu nekādu problēmu! Vate ruļļos nemaksā kosmosu! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ir iespējas pievilkt gāzi, tad tas būs vislabākais risinājums, kas pēc tam neprasīs pieskatīšanu.

Visticamāk labs un ekonomisks granulu katls ar automātisko pašattīrīšanos maksās vairāk kā tā gāzes pievilkšana, bet tāpat vajadzēs šad, tad tīrīt, staipīt granulas, utt.

 

Ja šķūnis nav īpaši norobežots no ārējās vides ietekmes, tad es pat nezinu vai tādā granulas var glabāt.

Labas granulas ir sapresētas ar spiedienu un nesatur nekādus līmes piejaukumus, bet mitrumā tās vienkārši pārvēršas skaidās.

Link to comment
Share on other sites

Tādam kārtīgam granulu kaltam man vietas nav. Garnulas (vismaz pašlaik) tomēr arī lētākas. 

Tāds tipa kamīns vai ir arī viens tiešām mazs katls, kas man varētu derēt, maksās līdz 3000 EUR ar pieslēgšanu. Kāds mazais kamīns pat varētu 2kEUR satilpt. 

Pirms 11 minūtēm , janiz teica:

Ja šķūnis nav īpaši norobežots no ārējās vides ietekmes, tad es pat nezinu vai tādā granulas var glabāt.

Vai tad tās nenāk safasētas diezgan hermētiskos maisos?

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , ju teica:

ka nenonāk tā masa zemē caur griestiem

Tas nopietni jāizvērtē, taisnība.

Pagājušoziem pie vieniem paziņām redzēju sistēmu - čuguna malkas katls un akumulators, ļoti gudri saveidots viss, vietas ļoti maz aizņēma (viņiem arī ar rūmi tā pašvakāk), akumulators tāds maza diametra, ievietots stūrī... Varbūt paštukot, vai nevari pie sevis tomēr kaut kā iegrozīt tādu «malkas katls + akumulators». Granulas būs dārgāk, tomēr ērtības ziņā krietni labāk. Ja rocība atļauj, jā granulām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ju teica:

Vai tad tās nenāk safasētas diezgan hermētiskos maisos?

Man ir bijušas tikai no SBE un tās noteikti nav hermētiskas - maisi ražojot ir speciāli sīki caurdurti pa vidu ik pēc 5 vai 10 cm, lai krāmējot nepūstos ar gaisu. Pie piegādes rekomendē neatstāt ilgāk pa nedēļu ārā.

 

Varbūt kāds var komentēt par citiem ražotājiem.

Link to comment
Share on other sites

Granulu maisam mazākais fiziskais slapjums, tas mais piepūšas un pārsprāgst, vienreiz nedaudz pagrabs aplūda, redzēju kā izskatās :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Nevajag aizmirst, ka akumulācijas tvertnes ir iespējamas ne tikai cilindra formā.

Gāzi, granulas vai palikt pie malkas, izvērtē savus un ģimenes paradumus un nākotnes ieceres, vai gribēsi būt par kurķi kaut pusstundu dienā, granulu staipītāju, vai baidies no politiskās situācijas utt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , maize teica:

Nevajag aizmirst, ka akumulācijas tvertnes ir iespējamas ne tikai cilindra formā.

Teorētiski jā, praktiski nekādu citu formu neesmu redzējis. Spiediens apkures sistēmā ap 2 atmosfērām. Dēļ lielā virsmas laukuma spiediens uz sienām ir ievērojams. Un cilindrs vislabāk spiedienu iztur, jo nav stūru. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , Ronalds teica:

cilindrs vislabāk spiedienu iztur, jo nav stūru. 

Stūris jau nu galīgi nav problēma spiedienam, bet gan garās taisnās virsmas ... tās gan būs nepajokam jānopūlas noturēt, lai neuzpūšas...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Teorētiski jā, praktiski nekādu citu formu neesmu redzējis.

Parādīt vai pats mācēsi atrast? :D

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kāda problēma arī citām formām, ja vajadzība spiež...

Attiecīgs ribojums un uz priekšu...

Un ne jau visur vajag tikai slēgtas sistēmas...

Ja būtu dzīve pa dažādiem ražošanas uzņēmumiem pamētājusi, tad būtu vieglāk saprast, kādi, dažādi risinājumi pastāv...

Link to comment
Share on other sites

Teorētiski kādus 200L varētu jau virs katla iekrāmēt, bet tad vajadzēja uzreiz paredzēt konstrukciju ... tagad droši vien atkal viss jārauj ārā, jānojauc esošā pamatne, jāuztaisa plašāka jauna, lai var to masu balstīt un tml. Arī automatizācija tomēr nebūs tā. Nezinu, jādomā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , jacobs teica:

Un ne jau visur vajag tikai slēgtas sistēmas...

??? Kā nevajag? Lai karstā ūdenī sūknim nebūtu kavitācijas kas ātri viņu piebeidz, apkures sistēmā jābūt ap 2 atmosfērām! Tas ir sen zināms fakts par ko nav ko strīdēties! 

Bez spiediena var būt tikai pašteces sistēma bez sūkņiem. 

 

Pirms 2 minūtēm , ju teica:

Teorētiski kādus 200L varētu jau virs katla iekrāmēt

Ju, takš liec bēniņos, kur ir vieta! Ar 200l aķi būs par īsu! Nopako ar vati un būs ideāli! Man arī nebija vietas aķiem mājā un viņi atrodas uz bēniņiem! Nekādu problēmu! 

Jā - par nestspēju jāpiedomā! Man aķi atrodas virs nesošās sienas un sijas tajā vietā papildus nostiprināju, pieskrūvējot papildus brusas! 

Link to comment
Share on other sites

Redz, man tur atkal nez kādas koka konstrukcijas, tieši tur, virs katla, nedaudz pa malām, tur ir bijis ticis mitrums. Tad vēl tur no sākuma viss jāplēš vaļā, jāskatās cik slikti tur ir. Kad siltināju sienas, tad vienu stūri tur savilku no ārpuses. Dzīvošanai netraucē. It kā staigāt ar tur pa augšu var. Bet kas būs ar kādu pus tonnu, kas tur zina. Tā lūk ...

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Ronalds teica:

apkures sistēmā jābūt ap 2 atmosfērām!

Grandeg katliem max 1.5, darba 1 ATM. Manējam pat sarkana līnija prēt 1ATM ir ievilkta :biggrin: Ko tad?

Link to comment
Share on other sites

Jem, dīvaini... lai karstā ūdenī pie sūkņa lāpstiņām nerastos kavitācija, pēc teorijas vajag vismaz 2 atmosfēras. 

(Es ceru ka zinām kas ir kavitācijas un papildus paskaidrojums nevajag) 

Nē nu skaidrs ka sūknis strādās arī bez spiediena, bet burbulīši viņu ātri nokaus... 

Link to comment
Share on other sites

Rekur info no jaunā modeļa, manējam jau ir 12 gadi! Mani ir 25kW

 

original.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ronald, man atvērta sistēma, 3 sūkņi, padsmit gadus strādā jau, un cik citiem līdzīgas sistēmas zinu un jau gadus 25(pats, nevienu vien esmu ierīkojis)

Kavitācija jums biežāk galvās ir nevis praksē... Ja arī pēc krietna laika kāds sūknis nojūk, tad ta izdevumi gan lielie...?

Link to comment
Share on other sites

NU ja liek lētos viss var būt, es savā laikā Pedrollo ūdenim manīju katru otro gadu, tieši ziemā, 2 gabali bija nopirkti, kā ieliku Grunfoss, problēmas nezinu, tāpat apkurē, 2 Grunfoss, zelts!

Link to comment
Share on other sites

Nav jau vienmēr tā...

Atceros Grundfosam reizi visa partija sūkņu noklājās, kādus desmit vien paši ar kolēģi nomainījam...

Bija pēc jaunas tehnoloģijas asis sākuši ražot, tās lūza nost drīz...

Link to comment
Share on other sites

Nu tak ekonomijai ir jābūt ekonomiskai! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, maize teica:

Vasja, kurš apmācija teoriju padalījās ar formulu kā iegūst 2atm?

A kā iegūst spiedienu?

Link to comment
Share on other sites

Neviena apkures sūkņa instrukcijā neesmu lasīji par to, ka minimālajam statiskajam ūdens spiedienam būtu jābūt >2 bar.

Lūk dati no apkures sūkņa Grunfoss Magna:

Citēt

 

Inlet pressure

Recommended inlet pressures:

• Min. 0.10 bar at +75 °C.

• Min. 0.35 bar at +95 °C

 

Pat nezinu kam ir jānotiek, lai kavitācija spētu sagrauzt slapjā rotora apkures sūkņa plastmasas spārniņus, vai izgrauzt sūkņa čuguna korpusā caurumu.

Link to comment
Share on other sites

Hmm...

 

Īstenībā labs jautājums.... Visās apkures sistēmās, ko esmu redzējis, tiek turēts ap 2 atmosfērām spiediens. Arī mājā turu ~2 atmosfēras.  Kaut kur izlasīju ka tas, lai kavitācija sūkņus nebojā. Tagad toč neatceros kur to lasīju, tas bija kādi 6 gadi atpakaļ. 

Bet var jau būt ka tiešām nav jēgas.... Zemāks spiediens - mazāka slodze uz sistēmu un mazāks noplūdes risks..... 

Būs vēl japagooglē par šo tēmu! 

Ja kāds atrod kādu labu linku - padalieties! 

Link to comment
Share on other sites

2 bar apkures sistēmā, tam vairāk ir "psiholoģiski vizuāla" nozīme, nevis zinātniski pamatota praktiska nozīme. "Vizuāla" tādā ziņā, ka katlam, uz kura ir 4 bar manometers labāk ir redzams skaitlis 2 bar, nevis 1,5 vai 1. Un rekomendācijās par manometru izmantošanu, tiek ieteikt izmanto tādu mēraparātu kuram darba stāvoklis atrodas skalas otrajā trešdaļā, bet katlam ar darba spiedienu 3 bar, nav lietderīgi likt manometru ar kurš ir mazāks par 4 bar (vēl ļoti jāpacenšas lai tādu nopirktu).
Lielas jaudas sūkņiem, kuriem jauda jau mērāma kW, desmitos kW, varbūt ka tā arī ir, ka apkures sistēmas statiskajam spiedienam ir jābūt > 2 bar. Un arī tad, tikai viens pats "lielāks statiskais spiediens" negarantē to, ka sūkni nesagrauzīs kavitācija.

Sent from my K4000_PRO using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Firza teica:

"Vizuāla" tādā ziņā, ka katlam, uz kura ir 4 bar manometers labāk ir redzams skaitlis 2 bar, nevis 1,5 vai 1

Labi, es uz savējā manometra labi redz arī 1 bar atzīmi! :D 

Apkures sistēma jau nu nekādi nav domāta smukumam! Jautājums paliek atklāts - kādu spiedienu vajag? 1? 0.5? vispār nule? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Ronalds teica:

kādu spiedienu vajag? 1? 0.5? vispār nule? 

Spiedienam jābūt tādam lai apkures sistēmas augstajā punktā būt vismaz 0,1 bar. Ja 2 stāvu māja ir 6 metri, tad spiediens uz katla ne mazāks par 0,7 bar.

Un te vēl ir viena lieta - tā kā standarta izplešanās trauks no rūpnīcas ir piepumpēts ar gaisu 1,5 bar,.tad labāk ir turēt apkures sistēmā spiedienu tādu, kas nav zemāks par izplešanās trauka gaisa spiedienu. Ja gribas mazāku apkures sistēmas spiedienu, tad attiecīgi jāsamazina gaisa spiediens izplešanās traukā, bet vieglāk ir nevakarēties un turēt spiedienu 1,5 - 2 bar.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 13 stundām , jema teica:

Grandeg katliem max 1.5, darba 1 ATM.

Man strādā uz 2 ATM, jo uz 1 cirkulācijas sūknī sāk parādīties gaiss un pēc tam iestājās dubaks. It sevišķi tas notiek, ja mainās āra temperatūras un spiediens līdz ar to svārstās sistēmā 0.5 ATM robežās. Nez, kas jums par katlu, bet man sarkanā līnija ir uz 3 ATM.

 

Daudz ko izsaka cirkulācijas sūkņa atrašanās vieta. Man viņš ir 15cm virs katla, līdz ar jebkurš spiediena kritums atsaucas uz sūkni un tam nostrādā aizsardzība. Arī no cita aspekta gaisa parādīšanās sistēmā vai vēl ļaunāk tērauda katlā nozīmē drīzu tā galu un koroziju no iekšpuses. 

Link to comment
Share on other sites

Izplešanās trauks pilda ne tikai tiešo izplešanās trauka funkciju, tas ir arī neliels apkures sistēmas akumulators, kurš kādu laiku var uzturēt ūdens spiedienu, ja ir neliela ūdens noplūde (kāds krāns, vītņu savienojums pil, vai pie parastas radiatoru atgaisošanas), Bet tādā veidā izplešanās trauks var strādāt tikai tad, ja gaisa spilvena spiediens ir mazāks par ūdens spiedienu.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mezavecis teica:

Nez, kas jums par katlu, bet man sarkanā līnija ir uz 3 ATM.

JA es pareizi atceros tad GD25, rekur bildīti internetā atradu, arī sarkanā svītra uz 1 ATM stāv

 

original.jpg

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , jema teica:

sarkanā svītra uz 1 ATM stāv

 

interesanti, ko tā sarkanā linija uz 1 bar varētu nozīmēt, ja katla darba spiediens ir 2,5 bar?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Firza teica:

interesanti, ko tā sarkanā linija uz 1 bar varētu nozīmēt, ja katla darba spiediens ir 2,5 bar?

varbūt minimums? :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Firza teica:

ja katla darba spiediens ir 2,5 bar?

No kurienes tu tādu ciparu dabūji?


Jāmeklē instrukciju, tur visam ir jābūt rakstītam :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Firza teica:

interesanti, ko tā sarkanā linija uz 1 bar varētu nozīmēt

Manam katlam uz manometra arī sarkanā līnija. To sarkano līniju varu pagriezt pats pret jebkuru rādījumu. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , jema teica:

No kurienes tu tādu ciparu dabūji?

Bildē, tas ir uz paša katla šiltes uzraksīts.

Link to comment
Share on other sites

Atradu instrukciju tikai RU valodā, mazajiem katliem 1 ATM. Hren tagad sapratīsi kur ir taisnība, es turu 1 ATM, nekādu problēmu nav bijis :biggrin:

 

original.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...