Jump to content

Filozofija par laiku, telpu un ātrumu.


Zoom
 Share

Recommended Posts

Ņemot vērā, ka rīt piegdiena un sekojošā Latvijas dzimšanas diena, tad man radās pašam sev tāds filozofisks jautājums, iespējams pat par astrofiziku (varbūt arī nē). Iedomājamies, ka mēs iekāpjam kosmoskuģī un paliekam nemirstīgi, un mūžam jauni. Pēc kāda laika esam izlidojuši ārpus Visuma (protams hipotētiski) un esam nokļuvuši "absolūtā nekurienē" (arī hipotētiski). Tad man rodas jautājums: vai mēs šajā "nekurienē" lidojam vai arī kuģa dzinēji iet uz 100%, bet stāvam uz vietas? Kāpēc uz vietas, tāpēc, ka beidzas telpa un līdz ar to, nav laiks un ātrums. Bet tajā pašā laikā "nekurienē" vēl būtu "telpa", jo mēs attālināmies no Visuma (Visums kā atskaites punkts). Un ja mēs aizlidojam tik tālu, ka Visumu vairs neredzam, tad mēs lidojam "uz vietas" vai arī vēl joprojām attālināmies no Visuma? 

P.S neesmu dzēris un no kaprona pīpēšanas metas nelabi.

Labots - Zoom
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tavu domāšanu ierobežo telpa un laiks. Mēģini savā domāšanā izkļūt no šīm robežām, tad tu sapratīsi. :)

Pirms 7 minūtēm , Zoom teica:

neesmu dzēris

Abet derēja.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

Ja Tu lido uz kaut kurieni, tobiš, priekšā ir zvaigzne, tad Tu vēl atrodies telpā.

 

 

p.s.

 

sorry, ārpus visuma nespēšu komentēt

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Mani atkal moka piezemētāks jautājums. Vot, es skatos uz pasauli, zinu, ka ir ~7 miljardi līdzīgi man. Es ieduru sev pirkstā, man sāp, vienīgajam. Jums noteikti ir tāpat, bet man jūsu sāpes nesāp un nekad nav sāpējušas. Es skatos uz Jums un redzu Jūs. Bet miljoniem gadu pirms dzimšanas un pēc miršanas man nesāpēja un atkal nesāpēs un es atkal neredzēšu un nejutīš neko. Kas ir tas mehānisms, ka es jūtu sajūtas tikai šajā dzīves brīdi, šajā ķermenī no 7 miljardiem, nevis kādā citā vēstures vai nākotnes brīdī un ķermenī?  Un Jūs tāpat.

 

Es pieņemu, ka nav vienkārši iebraukt.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Zoom teica:

vai mēs šajā "nekurienē"

Kurš teica, ka tur ir nekuriene, ka tur nekā nav. Iespējams tur ir cits "visums", kas, pat iespējams, plešas mūsējam pretī. Nevar būt tā, ka kaut kur pēkšņi ir arī kaut kāda siena. Arī ja ir siena, piemēram, kaut kas aiz tā sienas kaut kur taču arī ir, lai arī cik tā siena būtu bieza.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau man šādas pārdomas bij vidusskolas beigās, tjip - kas bija pirms Sākuma, kur beidzas Visums, kas ir aiz tā, kas ir laiks utt. :) Tusēju gan ar matemātiķiem, gan filozofiem un teologiem. Vienā brīdī pieleca, bet prāts vispār ievēro robežas. Ja nu kądam palīdz, tad iesaku iedomāties lodi vai sfēru un mēğinąt saprast kur tai ir sākums in kur beigas... :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Zoom teica:

Iedomājamies, ka mēs iekāpjam kosmoskuģī un paliekam nemirstīgi, un mūžam jauni. Pēc kāda laika esam izlidojuši ārpus Visuma (protams hipotētiski) un esam nokļuvuši "absolūtā nekurienē" (arī hipotētiski). Tad man rodas jautājums: vai mēs šajā "nekurienē" lidojam vai arī kuģa dzinēji iet uz 100%, bet stāvam uz vietas? Kāpēc uz vietas, tāpēc, ka beidzas telpa un līdz ar to, nav laiks un ātrums.

 

Tehniski neiespējama situācija. Pastāv tāda lieta kā notikumu horizonts. Aprakstītajā veidā nepārvarams.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Simulācijas hipotēze kļūst populārāka un man pašam arī viņa patīk. Visādas interesantas filozofiskas idejas paliek aktuālas, ja dzīvojam simulācijā.

Kaut vai tas, ka paranormālais varētu būt reāls, un man vienkārši piedur spoki. :) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 18 stundām , ggg97 teica:

Mani atkal moka piezemētāks jautājums. Vot, es skatos uz pasauli, zinu, ka ir ~7 miljardi līdzīgi man. Es ieduru sev pirkstā, man sāp, vienīgajam. Jums noteikti ir tāpat, bet man jūsu sāpes nesāp un nekad nav sāpējušas. Es skatos uz Jums un redzu Jūs. Bet miljoniem gadu pirms dzimšanas un pēc miršanas man nesāpēja un atkal nesāpēs un es atkal neredzēšu un nejutīš neko. Kas ir tas mehānisms, ka es jūtu sajūtas tikai šajā dzīves brīdi, šajā ķermenī no 7 miljardiem, nevis kādā citā vēstures vai nākotnes brīdī un ķermenī?  Un Jūs tāpat.

 

Es pieņemu, ka nav vienkārši iebraukt.

tu ieduri sev rokas pirkstā ...., bet tev no tā taču kāja nesāp?, bet tava miesa tomēr ir saistīta, tas nekas, ka kāja nesāp ....., tas pats ir ar tiem 7 miljardu cilvēciņiem , viens Puķins var ietekmēt visu pasauli ....., arī to , kas dzīvo Argentīnā ......,

pirms 18 stundām , Zoom teica:

Ņemot vērā, ka rīt piegdiena un sekojošā Latvijas dzimšanas diena, tad man radās pašam sev tāds filozofisks jautājums, iespējams pat par astrofiziku (varbūt arī nē). Iedomājamies, ka mēs iekāpjam kosmoskuģī un paliekam nemirstīgi, un mūžam jauni. Pēc kāda laika esam izlidojuši ārpus Visuma (protams hipotētiski) un esam nokļuvuši "absolūtā nekurienē" (arī hipotētiski). Tad man rodas jautājums: vai mēs šajā "nekurienē" lidojam vai arī kuģa dzinēji iet uz 100%, bet stāvam uz vietas? Kāpēc uz vietas, tāpēc, ka beidzas telpa un līdz ar to, nav laiks un ātrums. Bet tajā pašā laikā "nekurienē" vēl būtu "telpa", jo mēs attālināmies no Visuma (Visums kā atskaites punkts). Un ja mēs aizlidojam tik tālu, ka Visumu vairs neredzam, tad mēs lidojam "uz vietas" vai arī vēl joprojām attālināmies no Visuma? 

P.S neesmu dzēris un no kaprona pīpēšanas metas nelabi.

jā .... par šo arī esmu domājis ......, manu prāt, tāda nekuriene nav, aiz mūsu iedomātās ''nekurienes'' noteikti ir kaut kas cits ......, vienkāršs piemērs - uz galda stāv alus pudele, bet nedaudz tālāk - šņabja pudele ......., nu tur ir kādi 20 cm attālums , un gaisa telpa starp tām ......, to pašu var teikt par galatikām, un xvz ........starp ko ......

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...