Jump to content

Stūrenis


Jurkins
 Share

Recommended Posts

Sveiciens visiem, kuri nodarbojās arī ar kaut ko robustāku par SMD lodēšanu un programmēšanu...un arī visiem citādi domājošajiem.

 

Problēma redzama bildēs. Tas baltais ir stūrenis, kuru līdz šim visu laiku izmantoju. Koka darbos...so, so. Bet padarbojoties ar metālu, nevarēju saprast, kas par h... Nu, protams, metālapstrādes iemaņas ir tādas kā ir, bet īsti līkas jau rokas nav. Redzams, ka "lineāli" uz abām stūreņa pusēm nesakrīt par kaut kādiem 0.3...0.4 mm. Vakar izbraukāju visus pilsētas būv un štrumentu veikalus, cik jau mums te viņu ir. Nu visiem tā pati problēma. Par lētajiem vispār nerunāsim, tur pat par milimetru parādās nobīde. Un tad vēl taisnais leņķis nesākas tieši pie nulles. Arī kādi 0.3 mm nobīde. Varbūt kādam ir kas sakāms šajā sakarā?  Var, protams, no kaut kāda jobbi.lv pasūtīt par 30+ eiro, bet tagad jau nevienam nevar uzticēties :biggrin:. Es pilnīgi apzinos, ka labi instrumenti maksā zināmu naudu, un instrumentus vajag labus. Bet kuri ir labi? Pasūtīju mazu, precīzu "atslēdznieka stūreni" , kurš ir ražots Zviedrijā (nu jātic), bet šamais ir domāts lai dabūtu taisnu luņķi un šim nav milimetru  (arī ja būtu, būtu neērti izmantot). Bet vajag tādu, kam ir "lineāli" virsū.

20171114_184238.jpg

20171114_184315.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Sen zināma problēma jau vismaz 15 gadus un ar uguni jāmeklē tādi stūreņi. Katrā gadījumā lētā galā normālus neesmu redzējis. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aha, tad es neesmu "īpašs" :dance3:. Nav jau obligāti lētā gala. Protams, vaļaspriekam par 499.99 jau nepirktu gan, bet normālu pa kādiem 20..30 eirikiem. Jautājums, kurš ir normāls.

Link to comment
Share on other sites

Kādu laiku atpakaļ būvniecības abc bija 1 normāls variants (taisnāku nav sanācis atrast) - nevis tur, kur stūreņi salikti, bet paluktā aiz stikla.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , al2x teica:

būvniecības abc

Mēs te ... no laukiem...:biggrin:. Skatos viņu internetveikalā. Vienīgais, kas varētu atbilst ir šis. Īstais?

Link to comment
Share on other sites

Cik vienā video amerikānis teica, tad jāņem ir tie, kuriem ir iepresētas līnijas. Sazīmētie ir cat-poo-icon.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , al2x teica:

nē, šāds: 

ok, paldies. Pēc skata izskatās nopietnāks. Pat bildē leņķis sākas pie nulles. Vai šim līnijas ir uz abām pusēm?

1 stundu atpakaļ, ggg97 teica:

Skatos, Jums laukos daudz naudas, lai stūreni pirktu par audiovadu cenu.

Redz, es nesadzirdēšu atšķirību audiovadam pa 3 un 30 eiro, bet, ja izurbšu caurumus izmantojot vienu un otru stūreni, tad gan "sajutīšu" atšķirību. Un kaut kā jau kādu laiku pieturos pie pārliecības, ka dzīvoju es pats sev, un, ja man ir vaļasprieks, tad izmantošu tādus instrumentus, kuru lietošana man nesagādās grūtības, bet rezultāts sniegs apmierinājumu. Tas nenozīmē, ka es pirkšu līmeņrādi ar svarovski kristāliem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ir laiks meklēt internetā un gaidīt shippingu, tad atslēgvārdi varētu būt "grade a square tool". Vienkārši sakot, Tev tas stūrenis jāmeklē ar A gradāciju. Depo un citos poļu, ķīniešu krāmu veikalos labākajā gadījumā, ja ļoti paveicas, tad var dabūt B gradācijas stūreni.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Jurkins teica:

Arī kādi 0.3 mm nobīde.

Manas 5 kapeikas! 

Nu es neticu ka spēsi ar roku piemēram izurbt caurumu ar milimetra desmitdaļu precizitāti! Marķierim ir savs platums, iesist centru arī būs kļūda, ar urbi arī ideāli netrāpīsi! Nu būs kāds 0,5 mm +/-! Ja vien protams ka neesi apveltīts ar Šveices pulksteņmeistaru roku un aci.  Runājot par to lenķi - ja zini ka viņam ir 0.3mm kļūda, var takš ņemt šo vērā! 

Bet tā - ja vajag detaļas ar šādu precizitāti - takš mūsdienās ir CNC darbgaldi kuri visu izdara mega precīzi - tik dod rasējumu!

 

Esmu gandrīz 100% pārliecināts, ka dēļ roku neprecizitātes rodas lielākas kļūdas kā dēļ lētā lenķa ar nobīdi 0.3 mm! 

Link to comment
Share on other sites

Nu pag, pag, veči! Ja centru iesit ar 0.5mmm precizitāti, tad jābeidz lietot:biggrin:. Manis minētais trešdaļmilimetrs ir daudz. Var jau būt, ka uzstādu sev baigās prasības, neesmu metāladarbonis un īsti tādu pietiekoši tuvu paziņu, kam varētu uzmākties ar metālapstrādes jautājumiem nav. Bet nu nez. Un, ja centrs ir iesists, tad ar parasto galda urbmašīnu  un asu urbi var normāli izurbt.

Un, ja tas ir iespējams tomēr uzskatu, ka labāk ir nopirkt normālu instrumentu nevis katru reizi piedomāt par to zināmo neprecizitāti. Ja nevar, tad cita lieta - dzīvojam kā sanāk :biggrin:.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Guncha teica:

ja ļoti paveicas, tad var dabūt B gradācijas stūreni.

Paņēmu šodien stokerī Irwin. Līnijas iefrēzētās vai iepresētās, testēju ilgi un dikti no visām pusēm, šķiet, ka ir ok, nezinu vai grade A (biju jau nopircis, kad izlasīju Gunchas postu). Domāju, ka manām ambīcijām būs pietiekošs :biggrin:. Paldies visiem par piedalīšanos.

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz, par precizitāti...

Mani ļoti kaitina, bieži, metāla lineāla sākuma iedaļas 0.5mm...

Pieredzējušam meistaram tās ir pilnīgi liekas, jo gan izmērīt, iezīmēt, gan izgatavot ko, viņš tajā milimetra vidū tāpat trāpīs..., bet kad skala ir ''piesmērēta'''ar liekām svītriņām, tas tikai traucē, droši, pat to 1mm saskatīt...

Iesācējam, amatierim arī tā liekā svītriņa neko nedos, jo viņš, diezin vai, spējīgs būs ar tādu precizitāti strādāt...

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , jacobs teica:

Iesācējam, amatierim arī tā liekā svītriņa neko nedos, jo viņš, diezin vai, spējīgs būs ar tādu precizitāti strādāt...

Īsi pastāstīšu. 20 cm gara 30*30 kvadrātcaurule, kurai jāizurbj pa vidu 8 mm urbumi. Vienā galā iezīmēju to 15 mm, otrā galā uzstūris jāapgriež. Sanāk auzas. Paņemu garāku caurules gabalu, atzīmēju urbumu vietas neapgriežot lineālu. Viss kārtībā. Un tā vairākas reizes. Te nu bija 0.3 mmm. Nu jā, 80 līmeņa atslēdznieks uz aci iezīmēs un ar rokas urbi izurbs.:biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

Jā, tad, lai pamēģina, kā krievu laikos, apaļai caurullei, vienā plaknē visus elementu caurumus saurbt...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

81. Līmeņa atslēdznieks uz aci saliek punktus ar 0.07mm precizitāti un pašus urbumus veic ar neasu naglu un kuvaldometru.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Ronalds teica:

...arī būs kļūda...

Tās kļūdas summējas. Tāpēc labāk, ja pie aci gaišuma un roku taisnuma kļūdām instrumentu precizitāte savas kļūdas piemet klāt iespējami mazāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , 138 teica:

Tās kļūdas summējas. Tāpēc labāk, ja pie aci gaišuma un roku taisnuma kļūdām instrumentu precizitāte savas kļūdas piemet klāt iespējami mazāk.

Precīzi. Ja gadījumā rokas līkas :biggrin:, tad vismaz instrumentu kļūdas izsviežam ārā.

Notestēju šovakar pirkumu. Bļac! Kāpēc vajag reizi pēc reizes kāpt uz grābekļiem nevis nopirkt uzreiz normālu štrumu.? Nu ja, protams, ja labs boša fleksis maksā bišķi virs simts, tad par kaut kādu lineālu 20 maksāt? Pie reizes pamēŗiju savus vecos stūreņus... ārprāc, da tur vispār nekāda "greida" nav. Ja nu vienīgi "Ž"! Un ne jau tikai tie pa 1,5...2 eiro. Alumīnija pa ~7 eiriki sūdīgāks par dzelteno depo sūdu.

Patiesībā, bļac, šitas viss ir biznesa dēļ. Visapkārt ir milzums ar nederīgiem sūdiem, bet lētiem. Cilvēki pērk tos sūdus, palamājas, pacepjas un iet pirkt nākamo tādu pašu sūdu. Un sanāk apburtais loks - labas mantas maksā dārgi, jo pieprasījums pēc tām ir neliels, pelēkā masa lieto sūdus, toties lētus, kurus pie tam sanāk, gribi vai nē, biežāk mainīt. Un cik jauki ir turēt rokās jaunu sūdu mantu.  Sorry par offtopic. Bizness ir cilvēces perversākais izgudrojums.

pirms 5 stundām , ggg97 teica:

Antenu būvē?

Nē. Varbūt kādreiz iepostošu ar ko brīvajā laikā nodarbojos. Bet tagad vēl ne. Šob ņe sglaziļi!:biggrin:

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Cilvēki dažkārt lieto dažus normālus vienkāršus instrumentus  no seniem laikiem , kad vēl kosmosā nelidoja un kurus ātomu iztvaikošanas ātrums vēl nav sabojājis.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka biedram ggg97 kalendārs ir tik pat neprecīzs kā topika autoram stūrenis un tāpēc ātrāk ir sākusies pieGdiena.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
pirms 8 stundām , Jurkins teica:

Patiesībā, bļac, šitas viss ir biznesa dēļ. Visapkārt ir milzums ar nederīgiem sūdiem, bet lētiem. Cilvēki pērk tos sūdus, palamājas, pacepjas un iet pirkt nākamo tādu pašu sūdu. Un sanāk apburtais loks - labas mantas maksā dārgi, jo pieprasījums pēc tām ir neliels, pelēkā masa lieto sūdus, toties lētus, kurus pie tam sanāk, gribi vai nē, biežāk mainīt. Un cik jauki ir turēt rokās jaunu sūdu mantu.

Kaut kā man Tev gribas piekrist! Es te dažādus kaltus piemēram esmu pircis un dažreiz man tiešām ir jautājums, kāpēc tāds instruments vispār atrodas veikalā!

Link to comment
Share on other sites

Ar knaiblēm un plaķenēm jau situācija dažkārt nav labāka. Ir redzētas knaibles kurās paliek robi pat no 1mm tērauda stieples. Tā pat plaķenes mēdz būt ar tik lielu sānisko brīvkustību, kā ielenei ar 30 gadu stāžu... Vispār ar instrumentiem ir bēdīga situācija, ja gribi nopirkt kaut ko sakarīgu. Ja laiks atļauj meklēt internetā apskatus un gaidīt shippingu, tad nav problēmu, bet ja domā, ka ieiesi poļu, ķīniešu izgāztuvē un nopirksi normālu instrumentu, tad aizmirsti! Kronis visam reiz bija Depo pirkta 17 atslēga, kura skrūvi tā arī vispār neizkustināja, bet pati deformējās un palika dažus izmērus lielāka. :D

Labots - Guncha
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Neiet jau runa par pašu lētāko. Es tak rakstīju vakar - it kā smuks alumīnija stūrenis, diezgan masīvs, maksāja ap 7 eiro. Nu tas nav pats lētākais. Pilnīgs 3.14zģecs! Pilnīgs! Lūk ir brīvās uzņēmējdarbības problēma, kad neeksistē "GOSTI".

Link to comment
Share on other sites

Depo tā toreiz bija vienīgā atslēga un nebija pat izvēles iespēju. Skaidrs, ka lētākais instruments parasti būs arī draņķīgākais, bet bieži pat dārgākais Depo instruments ir izmetams pēc dažām lietošanas reizēm vai vispār nav lietojams, vai arī ir lietojams, bet tikai kopā ar mātes piesaukšanu svešvalodā. Es personīgi sev instrumentus pērku internetā, bet iepriekš iepazīstoties ar visiem piejamajiem apskatiem un atsauksmēm par attiecīo instrumentu vai ražotāju.

 

Nav tā, ka nevar nopirkt kvalitatīvu instrmentu dēļ GOST neesamības, vienkārši tie nav nopērkami katrā veikalā un reti kurš būs gatavs attiecīgi maksāt.

Link to comment
Share on other sites

Es arī esmu labu instrumentu piekritējs un domāju, kur ņemšu jaunas flaķenes, kad vecās krievu galīgi nolietosies. Tai pat laikā palīdzēju pirkt materiālus remontam te jau pieminētajā Depo. Saku cilvēkam, pērc šito špakteļlāpstiņu, ņem šito pindzeli ar mīkstiem sariem, bet viņš atbild, nafig man tik dārgu, es tikai savu dzīvokli izremontēšu un tāpat tos instrumentus izmetīšu. Tāda ir realitāte un nav tie laiki, kad tēva instrumenti vēl kalpoja dēlam. Pindzeles vispār neatmaksājas mazgāt, jo atšķaidītājs maksā daŗgāk par pašu otu.  Lai atskrūvētu autiņa akumulatora klemi nevajag superizturīgu atslēgu, pietiks ar lēto komplektiņu. Tie lētie instrumenti ir paredzēti amatieriem, kurim nevajag ar tiem maizi pelnīt. Cita lieta, ka cilvēkus, kuriem rokas no īstās vietas aug, vienkārši besī slikti instrumenti, vai materiāli.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Didzis teica:

Pindzeles vispār neatmaksājas mazgāt

Taisnība, bet bet ir vēl viens arguments, ko tam nabaga cilvēkam pieminēt - pastāsti , kāda smuka saraina būs tā viņa siena pēc vislētākās pindzeles pielietošanas:biggrin:. Var jau to uztvert kā dizaina efektu. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Jurkins teica:

Lūk ir brīvās uzņēmējdarbības problēma, kad neeksistē "GOSTI"

 

Tikai nevajag irst. Standarti eksistē un tiem atbilstoši instrumenti arī ir nopērkami. Cita lieta, ka to cena ļoti kontrastē ar lēto ķīniešu Yellow Crap Inc. ražojumiem.

Link to comment
Share on other sites

Es nesaku, ka nav standartu. Es paironizēju, ka pie brīvās uzņēmējdarbības neeksistē nekādi rāmji.

Link to comment
Share on other sites

Rāmji vietējiem bodniekiem ir pilnīgi skaidri- iepirkt lētu sūdu un maksimāli dārgi pārdot. Normāli būtu, ka blakus tirgo gan lētu, gan dārgu instrumentu. Tad ir izvēle, pirkt sienu krāsošanai dārgu pindzeli, bet lai nomazgātu autiņa motoru, pietiks ar lēto. Realitātē, labu instrumentu pirkšana pāriet uz internetu, jo vietējie bodnieki liek tik augstu uzcenojumu, ka nākas viņus sūtīt gudri izrunāties. Instrumenti nav maizīte un var pagaidīt, kamēr to atsūta.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 11 minūtēm , Didzis teica:

labu instrumentu pirkšana pāriet uz internetu

Pilnībā nekad tas nenotiks, jo vienmēr kāds gribēs labu instrumentu nopirkt tūlīt un tagad. Bez tam interneta preci nevar pataustīt. Protams, ja skaidri zini, kādu aparātu tev vajag, var pirkt jebkur, kur lētāk. 

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta, ka tas lētais sūdu ūdenskritums nokauj normālo preci. Liela daļa no "amatieriem" nepirks kvalitatīvu devaisu pa 49.99, bet varbūt nopirktu, ja šis maksātu 24.99 vai 14.99, kā varētu būt gadījumā ja šo ražotu/pārdotu lielākās partijās. Diemžēl apkārt ir sūdu kalni pa 4.99 un pat pa 0.49, kuri nav derīgi nekam, bet toties ir lēti (pērc vienu, otru saņem dāvanā).

 

edit: vot, Mezavecis tikko uzrakstīja to, ko es gribēju rakstīt - par aptaustīšanu.

 

Ai, ko tur cepties! Ir jau labi.

:biggrin:

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Didzis teica:

Instrumenti nav maizīte un var pagaidīt, kamēr to atsūta.

Ar tiem vietējiem bodniekiem ir arī tā - paskatos internetā, viņiem veikalā esot uz vietas tāds štrums, kas man vajadzīgs. Protams, par kārtu dārgāks, kā tas pats pie ķīniešiem, bet, neko darīt, man vajag tagad. Aizbraucu uz to bodi - ļoti labi, ka atbraucāt, kā varam palīdzēt?

- Man lūdzu šito verķi, jūsu mājas lapā tiek piedāvāts, esot uz vietas.

- Ļoti labi, uz vietas nav, tūlīt pasūtīsim, kad atnāks, zvanīsim.

Lūk tāda pieredze, un ne reizi vien. Nupat jau vietējās bodes vairs pat neizskatu kā opciju.

Link to comment
Share on other sites

Ko var ņemties....?

Pērkat taču Bahco utml.štrumus, Gedore utml. atslēgas un būs laime pilnīga...

Taču cik esmu pārliecinājies, nav jau to tādu meistaru tik daudz, kas to spēj novērtēt...

Kad es ieeju kādam darbnīcā un puskrēslā bieži redzu krievulaika čuguna ļurļur skrūvspīles pie galda, tad man vairāk jautājumu nav...

Darbnīca, diemžēl, sākās ar kārtīgām tērauda skrūvspīlēm...

Link to comment
Share on other sites

Nu nu, daudzām krievu skrūvspīlēm nebija ne vainas. Protams, ja tās izjātas, žokļi kustās un ar āmuru sadauzītas, tā cita lieta.

Par to instrumentu pasūtīšanu veikalos, M-J pilnīga taisnība. Tikai tie bodnieki aizmirst, ka es pats varu mantu pasūtīt un bez viņu uzcenojuma.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

 

pirms 1 stundas , Didzis teica:

Saku cilvēkam, pērc šito špakteļlāpstiņu, ņem šito pindzeli ar mīkstiem sariem, bet viņš atbild, nafig man tik dārgu,

Un pareizi cilvēks darīja, depo pindzelēm vispār nav nekāda atšķirība, visām sari krīt laukā :D Jāņem tādu sareni, kuras saru krāsa izcelsies uz krāsojamās virsmas, lai tos varētu veiklāk novākt. 
 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...