Jump to content

Automatizēts gaisa mitrinātājs


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

Knaabis

Lai nebūtu pelējuma, tad telpas obligāti jāvēdina, ja nav normālas ventilācijas jau defaultā!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

aapsis77

Es savulaik nopirku lietotu VENTA mitrinātāju, nu jau man ir trīs tādi, lai visu platību "nosedz".

Esmu ļoti apmierināts - kluss, tērē ap 3-4 W, apkalpošanā primitīvs. Vienīgi nav automātika, lai uzliktu konkrēu mitruma līmeni ut. Cik sapratu no apaksta, tad viņš fiziski nespēj iztvaicēt pārāk daudz, līdz ar to mitrums būs tuvu optimālam. Kad ir atkušņi, tad var paslēgt ārā, jo mitrums nāk no āra iekšā. Aukstajā laikā stabili spainis ūdens iziet (100m2).

Link to comment
Share on other sites

2019.03.11. , 15:11, Destructo teica:

 

viņs kluss tev ir? un rullīšos izskatās kā baigais tvaikonis, kūp kā čaiņiks. netraucē tie dūmi ? un kā ar tvaika nosēdumiem, nav mēbeles baltas kā te forumos dažs labs min ? un arī ūdens jālēj gan jau ka tīrs no pudelēm...

 

Labots - Explo
Link to comment
Share on other sites

Destructo

@Explo

 

man liekas, ka te daudzi kautko baigi sarežģī :D 

 

Kluss, guļam pie ieslēgta, vispār neko nedzird. Tvaiks kūp labs, bet daudz režīmu ar vairāk/mazāk ir. Nosēdumu nav nekādu, lejam filtrētu krāna ūdeni, nu jau būs gads galā. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Destructo teica:

@Explo

 

man liekas, ka te daudzi kautko baigi sarežģī :D 

 

Kluss, guļam pie ieslēgta, vispār neko nedzird. Tvaiks kūp labs, bet daudz režīmu ar vairāk/mazāk ir. Nosēdumu nav nekādu, lejam filtrētu krāna ūdeni, nu jau būs gads galā. 

 

..Filtri, kaļķojumi, ventilatoru restītes... ir bijis ko ņemties lai attīrītu vai neesi vel ticis tik tālu? un cik patērē ūdeni uz taviem 20m2 ? 

telpa jau neliela, man kadi 15kvm, un liekas ka tāds aparāts vienreiz sapūš tvaikus un tad jau + - miers....

Link to comment
Share on other sites

Destructo
Pirms 35 minūtēm , Explo teica:

un cik patērē ūdeni uz taviem 20m2

 

Nav ne jausmas, maz. Ielej bačoku un uz pāris dienām aizmirsti.

 

Pirms 35 minūtēm , Explo teica:

ir bijis ko ņemties lai attīrītu vai neesi vel ticis tik tālu

 

Fltri pagaidām tīri un kaļķa arī vēl nav, tāpēc tālāk līdis neesmu, ik pa laikam tik cik papētu mazo filtru apakšā. 

Link to comment
Share on other sites

Knaabis

Ņem tādu, tad nebūs jāuztraucās par kaļķainu ūdeni un baltiem pleķiem.

Pie reizes arī gaisu attīrīs.

image.png.6110e0f29de475f856c25ea86720b0e0.png

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kaļķis nav problēma pašam ultraskaņas tvaicētājam kā iekārtai. Ar kaļķi ūdenī problēma ir tā, ka kaļķis nosēdīsies uz mēbelēm, gleznām un elektronikas, to pēc tam ir šausmīgi grūti notīrīt.

 

@Knaabis ieteiktais gaisa mazgātājs it kā strādā, bet noteikti nav tik efektīvs tieši kā speciāls mitrinātājs. Esmu redzējis gaisa mazgātāju darbībā, bet rodas sajūta, ka tas ir drīzāk telpām ar grīdas apsildi - savāc gaisā esošos putekļus.

 

Manuprāt, nevajag pārkurināt telpas un der pavēdināt, tad parasti zem 40% mitrums nekrīt. Nespēju iedomāties kā mitrums normāli apdzīvotā istabā var būt 20%. Jau ieejot visai vēsā dūšā man blakus istabā higrometrs uzlec par +10%. Vannas istabā maigi strādā siltā grīda un piespiedu ventilācija.

Link to comment
Share on other sites

Knaabis

Jā, tas labi savāc putekļus un arī mitrina.

Pašam ir arī hidrometrs ar ko kontrolēt mitrumu telpā.

Arī daudz ko izsaka izzūdošais ūdens daudzums rezervuārā. :)

Link to comment
Share on other sites

oto oto

A ko darīt ja midzenī ir 72% mitruma ,vaig pretēji  gaisa sausinātaju!!!?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

 

Pirms 18 minūtēm , oto oto teica:

A ko darīt ja midzenī ir 72% mitruma

Tas ir pie kādas istabas temperatūras?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
1 stundu atpakaļ, oto oto teica:

A ko darīt ja midzenī ir 72% mitruma

Pārbaudīt, vai trubas nav pušu, vai pats nepie d irš savu pagrabu. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , oto oto teica:

A ko darīt ja midzenī ir 72% mitruma ,vaig pretēji  gaisa sausinātaju!!!?

Kas par telpu, kur ēkā atrodas telpa, cik silts telpā. Iespējams, ka mitrums ur tikai aisberga redzamā daļa. 

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Un kā ar gruntsūdeņa līmeni zem tavas būdas ?  Vienkārši bija man viens čoms, kas ne visai piemērotā vietā uzbūvēja māju un pagrabu zem mājas. Pavasara plūdu laikā gruntsūdens līmenis pacēlās un ne tikai pagrabā sākās jautrība.  Pēc tam mainīja pagraba grīdu, liekot kaut kādu izolāciju un stiprinājumus.

Link to comment
Share on other sites

oto oto
pirms 14 stundām , _dunduks_ teica:

 

Tas ir pie kādas istabas temperatūras?

vasarā pie +28

 

 

pirms 12 stundām , Žaks Noriss teica:

Pārbaudīt, vai trubas nav pušu, vai pats nepie d irš savu pagrabu. 

Pagraba  nav...un hidroizolācijas arī nav! Uz doto momentu  43%pie +22.Midzenim 200 gadu

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 25 minūtēm , oto oto teica:

Pagraba  nav...un hidroizolācijas arī nav!

 

Roc vaļā perimetru un ierīko vertikālu hidroizolāciju ar šito:

 

qulimage-mat2ab47.jpg

 

Es teiktu, ka vismaz 1,2 m dziļumā vai pat vairāk (atkarībā no situācijas). Augšā lāseni lai netek aiz pumpām/ pa fasādi lietus.

________

Edit: tikko pamanīju - izskatās, ka bildē tie āksti membrānu uzlikuši otrādi: pareizi pret ēku jābūt ir pumpām, lai sprauga veidojas!!!!

-------------

Es ceru, ka ir saprotams, ka tai membrānai jābeidzas virs zemes līmeņa, vislabāk savus 20-30 cm virs.

 

Iekšā katrā istabā ventilāciju ar minimālu, bet PASTĀVĪGU plūsmu. Tas ir nevis tupa "ziemas vēdināšana", ar kuru visi mētā pirkstus bet nelieto, bet kā minimums ventilācijas kasetes logos vai regulējams caurums sienā. Tipa lai ir normāla pieplūde un nosūce.

 

Vēl atceries, ka kādus 2 gadus tā māja žūs, ja tas ir mūris...

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , oto oto teica:

A ko darīt ja midzenī ir 72% mitruma ,vaig pretēji  gaisa sausinātaju!!!?

 

mitruma savācējs. savu laiku tādu lietoju vannas istabā (bija virs 100 eur, tāds nopietnāks), dušošanas laikā. ljoti labi strādāja jo nebija nekadi piespiedu ventilatori un logi ciet. Tad kāds litrs savācās konteinerā kā nemetās.

 

bet vispar....šis ir ne pa tematu šeit.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Es tomēr nesaprotu kāpēc visi ir tik sisti uz tiem tehnokrātiskajiem risinājumiem? Tipa baigais slinkums?

Manuprāt, vienīgā jēga ir izveidot maksimāli pasīvu risinājumu, kas neēd pastāvīgi naudu, laiku, resursus. Uztaisi vienreiz pareizi un aizmirsti. Tas mārketings un patērētāju dzīvesveids tiešām tik ļoti iekodies kaulos???

Link to comment
Share on other sites

Cik ilgi izmanto savu "maksimālo pasīvo risinājumu"? 

Cik % mitruma telpā uzrāda mērītājs, mērītājs ir salīdzināts ar kādu vismaz? (par verificēšanu kalibrēšanu nerunāsim)
īsti nespēju noticēt, ka stāvošā ūdenī, ar iztvaikošanas virsmu kurai pieejami putekļi nesāk vairoties mikroorganismi...

varu aktualizēt savu pārspīlēti sarežģīto pieredzi :D

Boneco pagaidām atpūšās jo iebūvētais sensors izbeidizes, tuvāko nedēļu laikā jāsalabo jo vajadzēs divās istabās mitrumu nodrošināt... Vienīgi labi, ka sali ir garām

Vakar uz nakti nolēmu vēl ieslēgt DEPO CAMRY, iepriekš ziemā viņš iedzlēdzot vienmēr rādīja 31% mitruma, par ko domāju, ka sensors izbeidzies, vēlāk pārbaudot secināju, ka tas viņam ir skalas gals. T.i. ja ir 25 viņš tik un tā rādīs 31%, nu ok. Vakar ap 21:00 ieslēdzu, ieslēdzot kādi 33% laikam rādījā. Uzliku lai uztur 45%, pūšanas jaudu uz 50%.

24:00 iegāju uzmest aci kautkas ar 35% arī tikai bija.  Rādās kautkas nav labi atkal. Vainu 50% jaudas bija par maz. Tur gan viena neliela guļamistaba tikai. Vai nu sensors tagad reāli izbeidzies. Nesalīdzināju jo etalons man arduino konstrukorā un pagaidām bija izjaukts. 

Link to comment
Share on other sites

oto oto
pirms 13 stundām , raiviic teica:

Un kā ar gruntsūdeņa līmeni zem tavas būdas ?  Vienkārši bija man viens čoms, kas ne visai piemērotā vietā uzbūvēja māju un pagrabu zem mājas. Pavasara plūdu laikā gruntsūdens līmenis pacēlās un ne tikai pagrabā sākās jautrība.  Pēc tam mainīja pagraba grīdu, liekot kaut kādu izolāciju un stiprinājumus.

Tā te arī ir :)  ka plūdi vai lietus gazēs tā   kanalizācijas akas  pilnas un prom  neiet jo  akas jasūknē :)...Labi izrakām to sistēmu kura itkā kad akas pilnas jaspiez prom uz  zemāko punktu..Teikšu tā strāda bet baigi  gausi....!

Link to comment
Share on other sites

oto oto
pirms 3 stundām , VebKamera teica:

Roc vaļā perimetru un ierīko vertikālu hidroizolāciju ar šito:

Ir jau  tas izdarīt tikai man liekas ka tur tikai ielīmēja puķiku"nezinu nav mans ipašums" un iemauc kokoseni  ap visu māju,bet kad ir lieli  lieti  vai kā tagat ,uzsnieg atkūst  sienas pie pamatiem mitras  un pelē  ,ciknu   ar ultravioleto spuldzi apstaro to pelēju tik ar ir!Ziemas perioda kautka mazaks tas mitrums,42% ,bet ka pienāk vasara  un  nekurin tad no 58 -72 % turās!

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Puķiks nav hidroizolācija. Par kokoseni vispār nerunāsim.

Link to comment
Share on other sites

oto oto
1 stundu atpakaļ, VebKamera teica:

Puķiks nav hidroizolācija. Par kokoseni vispār nerunāsim.

Nu vot tādi pasākumi te bija un ar vairs nekas   nebūs...!Paši tik drīkst remontēt iekštelpas,bet ko tu te    remontes  ka pie pirmiem nokrišniem vis  kas tuvāk pie pamatiem būs knēē!

Pec renevācijas  bišku labāk ir pa cik visas  grīdas iebetonēja....vismaz veļa mitra nepaliek! :)

Link to comment
Share on other sites

oto oto
pirms 4 stundām , Explo teica:

(bija virs 100 eur, tāds nopietnāks), dušošanas laikā. ljoti labi strādāja jo nebija nekadi piespiedu ventilatori un logi ciet. Tad kāds litrs savācās konteinerā kā nemetās.

Nemīz,man 2 pakas sāls par cik tur centiem pa mēnes   tikpat savāc...Cita risinājuma nebij,nogriežot 5L.bačakaiem  dibenus un saberot  tajos sāli un  izliekot pie mitrajām sienā,strāda labi :)!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

D_L! Augos notiek divi procesi - tie "elpo" uzņem skābekli, izdala co2 un gaismā notiek fotosintēze - uzņem co2, izdala o2. Dienā augi izdala O2, jo fotosintēze ir intensīvāka. Naktīs augi izdala co2, kā jebkura dzīva būtne. 

5 klases viela ;)

 

https://www.uzdevumi.lv/p/dabaszinibas/5-klase/augi-un-dzivnieki-6441/re-3d9e470d-1b74-4a12-b3d1-eac6c2be07c0

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Knaabis

To, ka augu izdalītais CO2 daudzums ir niecīgs, Tu aizmirsi pieminēt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Knaabis teica:

To, ka augu izdalītais CO2 daudzums ir niecīgs, Tu aizmirsi pieminēt.

Un to, ka Ķirzakas komentārs ir nezinīša līmenī, tu aizmirsi pieminēt. Vēl ieplusoji viņa izbrīnu.

Pareizi ir. Augi elpojot izdala ogļskābo gāzi. Tas ir viens process. Gaismā notiek fotosintēze, izdalās skābeklis. Tas ir otrs process. Nevajag šos abus procesus vienā maisā bāzt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2019.03.12. , 16:06, aapsis77 teica:

Es savulaik nopirku lietotu VENTA mitrinātāju, nu jau man ir trīs tādi, lai visu platību "nosedz".

Esmu ļoti apmierināts - kluss, tērē ap 3-4 W, apkalpošanā primitīvs. Vienīgi nav automātika, lai uzliktu konkrēu mitruma līmeni ut. Cik sapratu no apaksta, tad viņš fiziski nespēj iztvaicēt pārāk daudz, līdz ar to mitrums būs tuvu optimālam. Kad ir atkušņi, tad var paslēgt ārā, jo mitrums nāk no āra iekšā. Aukstajā laikā stabili spainis ūdens iziet (100m2).

 

Es ar jau nez cik gadus lietoju VENTA mitrinātāju. Kā sākas apkure tā atstiepju no pagraba un iet 24/7, tik maini ūdeni. Šogad pirmo gadu nelēju piedevu, nesanāca kaut kā nopirkt :D

 

VENTA verķim ja ir jau sauss dzīvoklis vajag ~ nedēļu lai visās sausajās mantās parādās mitrums. Tur nebūs tā ka pēc 1h tev mitrums pacelsies :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...