Jump to content

Automatizēts gaisa mitrinātājs


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

Man kaut kāds (nebija lētākais, toreiz pat forumos slavēja) bēniņos mētājas. Jēga īsti nekāda nebija. Neiesaku.

Link to comment
Share on other sites

kluss būs ultraskaņas tie nav nav lēti.

man mansardā tāds kautko deva guļamistabā, gulēt varēja

super klusi darbojas uz radiatora uzlikta bļodiņa ar ūdeni, vai piekārta pie. 

tik automatizēt vajadzēs pašam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā - ja gaiss par sausu - uzliec bļodiņu ar ūdeni uz radiatoriem vai arī tur žāvē izmazgātās drēbes!  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Utraskaņas un ar mitruma līmeņa regulatoru būs vismaz ap 100,- EUR - gan jau ka vismaz 200,-

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Savā laikā nopirku tādu, kā bildē par ~5ls no ķīnas. Ultraskaņas aparāts, bet vienīgā automatizācija tam bija, kad izslēdzās automātiski, kad pudelē ūdens beidzies. Strādā apbrīnojami labi, vienīgi derētu salikt automātiku, kas gaisa mitrumu regulē. Pašam salikt varētu pat zem 10€ ierakstīties, ja gribi no plaukta gatavu, lēti nebūs. Par klusumu grūti spriest, jebkurš mitrinātājs kaut kādu skaņu izdos :)

mitrinatajs.jpg

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Labāk pastāstiet man kā šitos no poļiem dabūt šurpum (neesmu mēģinājis no šamiem nekad neko pirkt): https://konstancinjeziorna.all.biz/en/humidifiers-of-air-g196951

Šitie, kad skatījos, poļos maksāja zem 3 EUR, Krauta par tām plastmasas kārbiņām pie mums gribēja pāri pa 10 EUR gabalā.

Gandrīz pašam jātaisa, tik baigi negribās ķēpāties. Es pret plastmasu griešanu un līmēšanu nekādu pārāko mīlestību neizjūtu.

 

 

Man patīk, ka tas ir 100% pasīvs risinājums, un gan jau var tilpumus salāgot tā, ka pareizs mitrums telpā.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

burka uz radiatoriem, neko nedod. telpā paliek lielāks mitrums apm. labi ja par 1-3%. un tad vēl  jāskatās cik liela telpa ir.

Link to comment
Share on other sites

man boneco tāds paliels, laikam virs 100 euro, pūta kā traks (tagad kautkas notika nepūš), un tāpat tas mitrums ~18m2 guļamistabā ar paaugstiem griestiem diezko nekāpa, kaut no tā aparāta tāds metru garš miglas mākonis un ja zemāk nolikt grīda tāda mitra liekas. 

 

mitrums gan tika mērīts ar aparātā iebūvēto

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Ja mājā (telpā) ir normāla ventilācija, tad manuprāt normālu mitrumu (mitruma procentu) ar tiem aparātiem ir bezcerīgi dabūt.

Fiziku nepiečakarēsi.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Usins teica:

man boneco tāds paliels, laikam virs 100 euro, pūta kā traks (tagad kautkas notika nepūš), un tāpat tas mitrums ~18m2 guļamistabā ar paaugstiem griestiem diezko nekāpa, kaut no tā aparāta tāds metru garš miglas mākonis un ja zemāk nolikt grīda tāda mitra liekas. 

Man jau arī tas pats boneco, šķiet, ir. Arī taisīja baigo miglas strūklu, bet kaut kā efektu nejuta.

Bez man vai jāatros, kur tas ir, jāizmazgā, un jānotirgo autoram. 


Pēc skata tāds

u7135_boneco_image.jpg?v=2

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , _dunduks_ teica:

Ja mājā (telpā) ir normāla ventilācija, tad manuprāt normālu mitrumu (mitruma procentu) ar tiem aparātiem ir bezcerīgi dabūt.

Fiziku nepiečakarēsi.

Pašam tāds nav, bet par to visu zinu labāk par citiem...

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
1 stundu atpakaļ, Knaabis teica:

Pašam tāds nav, bet par to visu zinu labāk par citiem...

Jā, man pašam tāds nav. Darbā gan ir. Kolēģei pie galda stāv un darbojas gandrīz nepārtraukti (darba laikā).

Higrometrā nekādas izmaiņas salīdzinājumā ar citu telpu, kur tāda aparāta nav. Uzlabojums vienīgi parādās, kad laukā līst lietus, ko es viņai nekādīgi ieskaidrot nevaru :(

Bet ja kādam tas palīdz, tad uz priekšu. Es savu skepsi joprojām novelšu uz fiziku, lēto ķīniešu higrometru un pārāk lielo telpu, kur tas gaisa mitrinātājs darbojas.

 

p.s.

Jūs paši varat parēķināt, kā mainās āra gaisa 100% relatīvais mitrums  (piemēram pie 5 grādiem pēc Celsija), kad tas sasilst līdz istabas 22 grādiem.

Manuprāt tad jautājumam (atbildēm) vajadzētu kļūt skaidrākam.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Depo par 37 eur atrodamais, pēc youtube video spriežot, ir ar regulāciju. Rāda reālo mitruma līmeni un tad uzstādi vēlamo.. Vai arī es kaut ko ne tā sapratu, modelis Camry CR 7952

 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Lielākā daļa lēto un mazo mitrinātāju ir ļoti mazām telpām - 20 - 30 m2. Ja gadās pāri 40 m2, tad tā ir veiksme. Tas nozīmē, ka tādam ģimenes tipa dzīvoklim tos vajag vismaz 2-3 gabalus, citādi efektu nedos.

Savlaik esmu paķēris kalibrētu higrometru no laboratorijas. Lai ziemas laikā (pie reāliem mīnusiem) panāktu cilvēkam nepieciešamos 40+ procentus, tam mitrinātājam jāpahā riktīgi un visu diennakti - tiklīdz kā izslēdz, mitrums telpā momentā nokrītas. Kas arī ir loģiski, jo āra gaiss pie tiem mīnusiem ir reti sauss. Man (pie āra temperatūras -10) gadījies, ka uz visu hatonu diennaktī savus 5 litrus ūdens tie mitrinātāji gaisā ietriec, un tad arī knapi notur mitrumu līmenī.

Vēl vajag atcerēties, ka ultraskaņas mitrinātājam būs problēmas ar kalciju ūdenī. Destilētais ūdens būtu vislabākais, ja nu kāds diližansu ir aplaupījis...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Necelšu jaunu tēmu, varam paturpināt šo par pēdējiem aktuālajiem gaisa mitrinātājiem, ko lietojat ? kādas atsauksme ?

 

telpa, dzīvoklis, ~ 15kv, viena istaba, pa sliktu nenāktu ja ņemtu ~30 kvm lai pavilkut 2 istabas.

Sauss gaiss telpā, bērnu istabā, ..iesnas, sauss klepus , alerģijas neskaitāmas un viss pārējais piemeties. Domaju ka ir extra sauss gaiss un nekādi mitri dvieļi, bļodiņas varētu nepalīdzēt. 

 

Meklēju tādu lai būtu extra kluss lai sīčiem netraucētu gulēt, un par sliktu gan jau ka nenāktu ja tiktu veikta arī gaisa attīrīšanu... . kaut ko palasījos par šādu verķi SOENHLE ,  Airfresh Hydro 500 vai Airfresh Wash 500.

Kādam ir tāds vai kaut kas līdzīgs? viņi ir klusi ? vai tomēr naudas izmešana  ?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Ieliec plastmasas logus bez vēdināšanas iespējas un būs tev dzīvoklī mitrums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , _dunduks_ teica:

Ieliec plastmasas logus bez vēdināšanas iespējas un būs tev dzīvoklī mitrums.

 

ir jau plastmasnieki. Protams turam nelielā mini vēdinšanas režīmā, lai vismaz but kads svaigs gaiss. Ja aizvērsim ciet tad vispar bus bezgaiss. Griezt radiatorus ciet ari nav laba ideja- pārsals visi te. nezinu...bezcerīgs gadījums liekas šajā periodā bez kādas papildus ierīces. Ari diezgan putekļains gaiss vispār rajonā....putekļi nosēžas slānī kā tiklīdz satīra ...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Explo teica:

Domaju

Nedari tā. Nopērc mitruma mērītāju.

Ja vēdini, tad jebkādai ierīcei nav jēgas.

Link to comment
Share on other sites

ir pāris jautājumi vēl:

- ar ultraskaņu, auksto mitrināšanu, karsto,..kas būtu labāks ? 

- cik tomēr DB ir ieteicams lai īpaši to aparātu nedzirdētu ? tas skatītais Soenhle ir ultraskaņas, bet tomēr 57 DB...vai tik nebūs par skaļu ?

- ūdens. saprotu ka jālej iekšā venden tipa ūdens. ? 

Link to comment
Share on other sites

Destructo
Pirms 6 minūtēm , Explo teica:

bet tomēr 57 DB.

 

Godīgi sakot, dzirdēt nevar neko, tik cik viegla skaņa no tvaika....  Aparāts stāv pie pašas gultas. 

 

Pirms 7 minūtēm , Explo teica:

jālej iekšā venden tipa ūdens.

 

Lejam parastu ūdeni izlaistu caur filtru.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Destructo teica:

Godīgi sakot, dzirdēt nevar neko, tik cik viegla skaņa no tvaika....  Aparāts stāv pie pašas gultas.

nu ...tavam Ultrasonic ir 25 DB, ..tapec jau dzirdet gan jau ka nevar. 57DB gan jau ka skaļāks,...hm

Link to comment
Share on other sites

Iesaku liet destilēto. DEPO perku par euro ar centiem 5L

Tas trauks baigi jāvaktē lai tur dzīvība neieviešas, un ja kaļkainu ūdeni lej pēc tam uz mebelēm nosēdumi paliek. Ja jonizāciju vēl ieslēdz vispār plastmasas priekšmeti kā apsniguši. 

 

Lietoju tikai kad ārā temp zem -5 kautkur, bērnam guļamistabā.

Boneco stradā ar ciešamu rūkoņu, bet tagad mitruma sensors noņirdzās. 

Kkāds DEPO pirkts ķīnietis  36 EURO rūc (otrā ziema) tā ka būs kāds DIY pūšanas risinājums jāgudro. Bet pagaidām strādā. Pirmais DEPO iegadātais bija ar defektu - sīkšanu ap 10KHz, varēja redzēt ar telfona skaņas spektra softiem un veikalā ar ausi ne, bet mikrofons ķēra.

 

Ir atsevišķs mitruma mērītājs ar ko salīdzināt šo rādījumus. 

 

Lieta derīga bet pagalam neērta, Boneco pilnīgi izslēgts rija laikam vismaz 12w 

Ja strādā klusu - no rīta aizmirsīsi (ja uz dārziņu ved) izslēgt, pa dienu lieki strādās. Uz ārēju taimeri likt nevar jo uzstādījumi zūd. Boneco piem. Pieslēdz apsildi pēc noklusējuma.

Bāku piepildīšana arī kretīniska laistīšanās. Forma tāda ka apgriežot otrādi (jo jāpilda no apakšas) viņa tev devo pa grīdu un lupata jātur blakus.

 

Displejs spilgti spīd, ar kautko jāaizklāj uz nakti.

 

Ā. Boneco sākumā pēc iegādes sensors (toreiz nebija ar ko salīdzināt) šķiet meloja pie 50+ % mitruma. T.i. sajūta ka ieej pirtī, grīda jau mitra riebīgi paliek bet tas uzskata ka vēl par maz un tik pūš. Neatceros cik bija uzstādīts toreiz.

 

Vēl nevar vienk izlasīt ka bērnam vajag xx % un tik uzstādīt. Lai nerasotu logi / rāmji utt, jāņem vērā ārgaisa temp un mitrums. Ja piem. ārā ir -20 un attiecīgi kadi 20% mitrums - nemēģini dabūt 60%. 

 

Mitrināšana lieta derīga, bet ir arī savas ēnas puses.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

A vienkārši žāvēt drēbes uz raditoriem neviens nav iedomājies? Vai nolikt trauku ar ūdeni uz radiatoriem? :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Ronalds teica:

A vienkārši žāvēt drēbes uz raditoriem neviens nav iedomājies? Vai nolikt trauku ar ūdeni uz radiatoriem? :D 

 

drēbes ar kaut kāda pulvera smaku bērnu istabā....gudri jau nav ! ...un traucins ar ūdeni, neesmu pārliecināts vai spēj uzturēt optimālu mitrumu..

Link to comment
Share on other sites

Knaabis

@Ronalds - katru dienu drēbes nemazgā.

Trauks uz radiatoriem maz efektīvs, var bērni, kaķi, vai suņi nogāzt utt.

Krievu laikos čuguna radiatoriem bija pārdošanā tādi plastmasas ieliktņi starp radiatora ribām, kuros varēja ieliet ūdeni.

Kaut kāds efekts bija gan, taču ne tik efektīvs kā tam, ko šobrīd lietoju.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 4 minūtēm , Explo teica:

drēbes ar kaut kāda pulvera smaku bērnu istabā.

Tu velc drēbes ar pulvera smaku? Iesaku mazāk bērt pulveri! 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 13 minūtēm , Ronalds teica:

A vienkārši žāvēt drēbes uz raditoriem neviens nav iedomājies?

Neefektīvs risinājums. Man uz lēnākās centrifūgas drēbes uz vienkāršās istabas zāvēšanas redeles ir ātrāk sausas nekā nākamā veļasmašīna paspēj izmasgāties.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Esam savlaik drēbes, slapjus dvieļus likuši - tas viss nedod praktiski neko. Man arī tagad sieva izmazgā pilnu veļas žāvētāju ar veļu, vannenē ir siltā grīda, tas viss mitrums ietriecas mājā iekšā vienas nakts laikā, gaisa mitrumu būtiski neiespaido. Nu paceļas par dažiem %, pēc tam uzreiz nokrītas. Vajadzīga ir uzparikte, kas mitrumu grūž pastāvīgi.

 

Es ilgi ņēmos ar visādiem tehnokrātiskajiem gaisa mitrinātājiem (skat. manus komentus iepriekš), gadu gaitā viņi viens pēc otra ir sprāguši nost un tērējuši dafiga $$$. Un visi kalcija nosēdumi, filtri, ķīmijas, mazgāšanas, utt. Nē, nu ja grib būt stāvākais pacans ciemā, tad varbūt.

 

Secinājums - tas tā īsti neatmaksājas.

 

pirms 21 stundām , Explo teica:

Meklēju tādu lai būtu extra kluss lai sīčiem netraucētu gulēt, un par sliktu gan jau ka nenāktu ja tiktu veikta arī gaisa attīrīšanu

 

Tici man, Tev to gaisa attīrīšanu nevajag - ja gaiss ir pietiekami mitrs, putekļi burtiski "samirkst", krīt zemē un tā īsti nav problēma. Kad novērsts cēlonis (sauss gaiss) tad sekas (sausa rīkle klepus, utt) arī vairs nerodas.

 

Paņem tos 200 EUR (kas rezervēti tehnokrātiskajam gaisa mitrinātājam) zobos, diedz uz Senukaju un nopērc kādus 6-12 šitos:

 

d8c336d4ee78792d098ce8bf6c0da527a5d7c946

 

Elektrību nerij, zobrati nedilst, destilētais ūdens nav obligāts, ir efektīvi, tikai nevajag lolot cerības, ka pietiks ar 1 gab. uz 1 istabu. Man uz 15 m2 istabu stāv vismaz 2, bērnu istabā (viņiem gļotādas plānākas) pat 3 gab. Un atceries - nederēs ielikt vienā telpā, "kur vajag mitrumu". Jāliek ir visās, citādi nebūs efekta: sausās istabas aprīs mitrumu no mitrajām :)

 

Man paveicās - es ap Jaungadu dabūju uz baigajām atlaidēm Senukajā, kas Maskavas ielā un jau aizklapēts ciet.

 

Labots - VebKamera
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 20 stundām , Usins teica:

attiecīgi kadi 20% mitrums - nemēģini dabūt 60%.

 

Puis, Tev smalka vērtības izpratne - logu rāmji svarīgāki par bērniem.

 

Cilvēkam ir vajadzīgi 40-50% mitruma gaisā, 20% jau ir tuvu Sahārai. Pameklējiet internetā, netiražējiet muļķības. Bērniem tas ir īpaši kritiski, kā jau teicu dēļ plānām gļotādām.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

... mitrumu telpās var ātri pacelt ar grīdas mazgāšanu(būtiski lielāks virsmas laukums kā dvielim uz radiatora, vai burkai :D)... elpceļiem un vīrusiem var pieliet grīdas ūdenim pili ēteriskās eļlas.. man patīk lavanda, tējaskoks. Ar vienu reizi nepietiek, jo ja vissas mājas konstrukcijas sausas, tad mitrums ātri nokrīt. Ja 5 reiz dienā  mazgā, tad arī ziemā var panākt 40-60%. Esmu pārbaudījis- bet kurš tad to darīs :D  izņemot izmisušu tēvu ar klepojošiem bērniem

 

Otrs variants- daudz telpaugu ar lielu zaļo masu un virsmas laukumu- orhideja uz brūna kāta nederēs un mini naudas koks ar neko nedos :)

 

Esmu kūpinājis ultraskaņas mitrinātājus, 10l diennaktī uz 40m^2. Mitrumu paceļ, bet bāāāgi daudz baltu nosēdumu uz visām virsmām + bērniem patīk spaidīt un apgāzt to uzparikti...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, VebKamera teica:

Puis, Tev smalka vērtības izpratne - logu rāmji svarīgāki par bērniem.

 

nē. šodien norasojuši logu rāmji = rīt pelējums visos stūros

Link to comment
Share on other sites

gaisa mitruma noteikšanai iegādāju šāda tipa ķīnieti https://www.banggood.com/DIGOO-DG-TH1170-LCD-Mini-Digital-Thermometer-Hygrometer-Humidity-Temperature-Sensor-Monitor-p-1333395.html  (slinkums bij meklēt īsto. manējais arī mīnus temperatūru māk mērīt)

 

mitrināšanai šādu mitrinātāju https://aio.lv/lv/liela-un-maza-sadzives-tehnika/klimatkontrole/gaisa-mitrinataji/medisana-ah-660-45l-30w-white-humidifier:686671

 

kad higrometrs velk kārtīgi zem 40, tad ieslēdzu, un pa dienu vienā istabā līdz komfortablam var uzdzīt. troksnis no tās medisanas ne īpaši liels, tāda čirkstoņa.

 

vasarā kad nekurinās būs atkal no pažobeles ārā jāvelk gaisa sausinātājs :)

 

(un, pelējumu istabā var uz kādu laiku labi izcirst ar tiem pretpelējuma līdzekļiem, ko depiņā utml var nopirkt. tiesa, izpūt virsmas, un tad mūc....)

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
1 stundu atpakaļ, Gunxx teica:

daudz telpaugu ar lielu zaļo masu

 

Naktī zaļie augi atdod ogļskābo gāzi. Tādēļ guļamistabās vispār augus nerekomendē, kur nu vēl tādās, kur paketnieki. Ja galva no rīta sāp, tad zini no kā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...