Jump to content

Mikrotik wAP series kā PTP bridge


Guncha
 Share

Recommended Posts

Sveiciens visiem pieGdienā! Ceru, ka te ir kāds Mikrotik guru un varēs dot vērtīgu padomu. Teorētiski vajadzētu varēt divus RBwAP2nd dabūt PTP režīmā, vai ne? Ja pareizi saprotu, tad konfigurācija šādā gadījumā ir jāveic caur ethernet, nevis wlan. Ideja par to kā strādā PTP un kāda konfigurācija būtu liekama man ir pilnīgi skaidra, bet nekādīgi netieku pie iekārtu konfigurēšanas no WinBox. Abām iekārtām ir 6.40.4 RouterOS versija. Ar wireless savienojumu WinBox redz abu iekārtu MAC un piešķirto IP, bet ar ethernet savienojumu no iekārtām iekš WinBox nav ne smakas. Vai šīs abas iekārtas tiešām spēj darboties kā PTP bridge un kā lai piekļūstu konfigurācijai? Paldies!

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Neatceros, nebija šiem default firewall ieslēgts no lan puses, kas bloķē?

Šie nav labi priekš ptp, antena omni. Ja vien tas nav tas, kas vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Gribu izveidot PTP bridge starp divām ēkām ar tiešu redzamību un max. 20m distanci. Mēģināju pieslēgties ar vadu arī tad, ja visas defaultās firewall rules ir diseiblotas, bet nekā.

Link to comment
Share on other sites

Es arī manīju, ka viņi nesen sāka piedāvāt šitādu mantu, bet man nav vajadzība ne pēc tādas caurlaidības, ne pēc tādas distances un arī ne cenas. :)

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka šī pamācība ir lasīta, bet nav īsti priekš šī gadījuma dēļ iekārtām.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

marizo, redzu, ka Tev ir viedoklis. Ko tad es tavuprāt būšu palaidis garām? Ja es varētu pievienoties ar kabeli tai iekārtai un konfigurēt, tad viss būtu OK, bet man neizdodas. Resetojis un mēģinājis pa jaunam esmu vairākas reizes. Ar wireless es tām iekārtām pieslēgties varu, bet kā tad es nokonfigurēšu wlan interfeisu, ja es jau to izmantoju priekš konfigurēšanas?

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Iekārtas ir tādā modē kādas tās ir by default pēc reseta. Cik manīju, tad šīs iekārtas defaultā darbojas kā Home AP.

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Tieši pēc šī linka arī gāju vieglāko ceļu un vienu iekārtu liku kā PTP Bridge AP, bet otru kā PTP Bridge CPE. Būtībā pirmo iekārtu (Bridge AP) izdevās nokonfigurēt caur wireless, bet kā otrai iekārtai (Bridge CPE) pie valstīm izvēlas Latvijas frekvences, tā savienojums ar iekārtu pazūd un vairs ar WinBox nevaru pieslēgties. Datorā pēc šīs darbības arī citus wireless tīklus vairs neredz uz kādu brīdi. HVZ, galīgi netieku gudrs. Varbūt, ka vairs neatceros kādu svarīgu niansi un pirmdien apdomāšu vēlreiz.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Guncha teica:

otrai iekārtai (Bridge CPE) pie valstīm izvēlas Latvijas frekvences, tā savienojums ar iekārtu pazūd un vairs ar WinBox nevaru pieslēgties

man liekas, ka tās LV frekvences vispār nav būtiski likt. vismaz ne tik tālu, lai pārbaudītu vai pasākums vispār strādā. Bet es pareizi saprotu, ka minēto Bridge CPE Tu vēlies kā tādu Wireless repeater? vēl divi linki:

https://wiki.mikrotik.com/wiki/WDS_repeater_example

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Interface/Wireless#Repeater

 

plus vēl šis: https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=113533

Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

Nē, man nepieciešams savienot divas ēkas vienā tīklā pa gaisu, tā lai abas ēkas būtu vienā un tajā pašā adrešu grupā un subnetā. Būtu iespēja vilkt kabeli, tad nečakarētos šādi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Guncha teica:

Ar wireless savienojumu WinBox redz abu iekārtu MAC un piešķirto IP, bet ar ethernet savienojumu no iekārtām iekš WinBox nav ne smakas.

Kādreiz quick config taisīja nepareizu konfigu.

Vajag ar roku wifi un lan interfeisus ielikt vienā bridge un ip adresi piešķirt bridžam, ne pa tiešo interfeisam.

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Bridging_Networks_with_SXT

Link to comment
Share on other sites

marizo ir viedoklis, par apgalvojumu, ka konfigurācija neder dēļ iekārtām..

OK, lai nav plika d. Tikko uztaisīju linku RB411 PtP AP <-> RBwAP2 PtP CL.

Tikai quick set.

 

Klients:

/interface wireless
set [ find default-name=wlan1 ] country=latvia disabled=no mode=\
    station-bridge wireless-protocol=nv2-nstreme-802.11
/interface bridge
add name=bridge1
/interface wireless security-profiles
set [ find default=yes ] supplicant-identity=MikroTik
/interface bridge port
add bridge=bridge1 interface=wlan1
add bridge=bridge1 interface=ether1
/ip address
add address=192.168.40.41/24 interface=ether1 network=192.168.40.0
/system identity
set name=MikroTik_PtP_CL

AP:

/interface bridge
add name=bridge1
/interface wireless
set [ find default-name=wlan1 ] band=2ghz-b/g country=latvia disabled=no \
    frequency=auto mode=bridge ssid=MikroTik wireless-protocol=nv2
/interface wireless security-profiles
set [ find default=yes ] supplicant-identity=MikroTik
/interface bridge port
add bridge=bridge1 interface=ether1
add bridge=bridge1 interface=wlan1
/ip address
add address=192.168.40.40/24 interface=wlan1 network=192.168.40.0
/system identity
set name=MikroTik_PTP_AP

IP addr laikam pat īsti nav nozīmes - savienojums ir caurspīdīgs kā vads. Šobrīd abos galos šim PtP ir 192.168.20.x tīkls. Varu pieslēgties caur winbox jebkuram no PtP RB, kā arī MT rūterim pirms tā.

Labots - marizo
Link to comment
Share on other sites

Nez kāpēc gan ar RBwAP2nd nevarētu sabridžot divus tīklus??? Protams ka var!

Potenciāli quick set nepareizu konfigu taisa vai nu nesabridžojot interfeisus vai ip adresi piešķirot lan vai eth interfeisam nevis bridžam. 

Pats ar šo esmu saskāries un pirmo reizi pamatīgi nočakrējos līdz atradu kur problēma. 

Link to comment
Share on other sites

marizo, atvainojos, būšu steigā uzrakstījis ne to ko domāju. :) Man arī domāt, ka vajag varēt abus wAP dabūt PTP bridžā, jo iekārta tādu iespēju piedāvā un PTP bridžam vajag vismaz level 3 licenzi, bet šīm iekārtām ir level 4.

 

Tieši caurspīdīgu kā vadu es to savienojumu vēlos panākt.

 

Pagaidām šķiet, ka problēma būs Ronalda pieminētajā lažā, kad nebija sabridžoti interfeisi.

 

Iekārtas man tagad nav pa rokai, bet vismaz būsiet man devuši pavedienus, lai pirmdien ar jaunu sparu ķertos pie problēmas risināšanas.

 

Pagaidām visiem paldies par padomiem un ieteikumiem! :)

Labots - Guncha
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Beidzot atrisinājās mana PTP epopeja. Pie vainas bijas mans pieredzes trūkums ar RouterOS. Iepriekš nebiju iedziļinājies ko īsti pie konfigurācijas resetošnas caur WinBox nozīmē "No Default Configuration". Ieliku to ķeksi, resetoju un pēc tam caur vadu varēju (BIEDZOT!) manuāli salikt visu konfigurāciju sāka darboties tas pasākums. Acīm redzot, šo iekārtu defaultā AP mode nelabprāt pārkonfigurējas ar Quick Set un kaut kas nenotiek īsti kā vajadzētu.

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Nu bet! Es jau teicu, ka Quick Set  ne vienmēr visu pareizi saliek!

 

Link to comment
Share on other sites

Tas gan, bet nu j**** šito pišu, kad sāc domāt vai pats esi stulbs vai pār to iekārtu valda citi spēki. Cik laika un nervus tas paprasīja, vismaz labi, ka nebija steidzami. Vēl interesanti, ka pilnībā nonesot konfiguārciju ar ķeksi pie "No Default Configuration" un pēc tam no Quick Set paņemot vienai iekārtai PTP Bridge AP un otrai PTP Bridge CPE arī viss notiek.


Vēlreiz visiem paldies par padomiem!

Link to comment
Share on other sites

Jā..  Quick Set - es esmu pāris reizes aplauzies tieši ptp linkos... 

Tagad es vienmēr pārbaudu konfigu ko  Quick Set  ir uztaisījis! 

Un ik pa laikam konstatēju ka Quick Set  ir lažas sataisījis. Pie šīs sadaļas MT būtu jāpiestrādā. Bet nu ar roku piekonfigurējam un pēc tam viss strādā ideāli!

 

Jā, esmu MT fans - maniem klientiem viss ir no MT - rūteri, LTE antenas, swiči, wifi pieejas punkti! Nav dārgi un strādā praktiski ideāli! Man ir tikai  pāris radiolinku  antenas nosprāgušas vasarā, negaisa laikā! Bet savādāk - uzliekam MT un tur vairs nevajadzēs atgriesties!  

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ubiquiti - varbūt. Nav pieredzes.

 

Bet nu TPlink..... Kādreiz liku. Nu draza kas draza - gļukoja un mira kā mušas!  Klientiem tagad visi tplink ir uz MT nomainīti.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@snukurins - veicās!

 Jebkurā gadījumā MT dzelži ir krietni kvalitatīvāki par tplink! Un tā kā tagad  MT maksā sakarīgi, nu varbūt nedaudz dārgāk kā tplink - es neredzu nevienu iemeslu kādēļ pirkt tplink vai citu lētu drazu!  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā! Redzot cik pēdējā laikā maksā Mikrotik aparatūra, tad nav vērts riskēt ar TP-Link, kas man ir gana daudz nosprāguši. Ar RouterOS dažreiz ir jeb*a kamēr sakonfigurē, bet pēc tam noliec to iekārtu, ieslēdz un aizmirsti + vajadzības gadījumā ar RouterOS var taisīt tādas konfigurācijas orģijas, kādas TP-Link pat sapņos nav rādījušās.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , snukurins teica:

Pats sēžu jau gadus 5cus pie diezgan aizvēsturiskā 1043 https://www.techspot.com/products/routers/tp-link-tl-wr1043nd.45937/

Ne reizi nav nokāries gadu laikā.

 

Nokārties nenokarās, sevišķi ja liec alternatīvo fw. Bet man šitiem daudziem wi-fi ir vienkārši izbeidzies, kas viņiem standarta kaite, paša lietotajam arī nesen, tiesa nokalpoja kādus gadus 6.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 41 minūtēm , ieleja teica:

nu nez, ir tieši viens 1043, pāris gadu nesens, cilvēki sūdzas, ka ik pārdienas jāreseto ar barošanas izraustīšanu,

 

Man čomam arī tādi bija. Baigi ilgi nevarējām tikt galā. Beigās uzlikām uz to brīdi pēdējo DD-WRT, vairs problēmu nav bijis. Teitan ir ar salāpītu WPA2 ievainojamību.

Man liekas, ka viņiem tā stabilitāte no revīzijas kaut kā ir atkarīga - par vienu un to pašu modeli vieni saka, ka stāv kā klints, citi - ka visu laiku gļuko.

Fakts kā tāds- es ticu tam DD-WRT. Man pašam ir bijuši ~4-5 piemēri, ka uz gļukojoša rūtera uzliek, problēmas pazūd. Vienreiz gan bija kaut kādam Linksysam tīri fiziski dzelzī kaut kas nosprādzis - tad gan nekādas pāršūšanas nepalīdzēja. Bet tas pulka laika atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Ja jau par firmwarēm, tad tas ir vēl viens iemesls lai izvēlētos Mikrotik, jo RouterOS visu laiku tiek uzlabota/lāpīta, atšķirībā no lielākās daļas lētuču.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , snukurins teica:

Varbūt nav iešūta jaunākā firmware?Sen atpakaļ arī mans rūteris gļukoja,iešuvu jaunāko firmwari un vairs nav bijis problēmu.

 

Nu protams, visus šos 6 gadus nostrādāja ar dd-wrt un pēkšņi dēļ firmvāres sāka gļukot :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Neviens man tik daudz nemaksā lai būtu vēlēšanās urbties cauri Mikrotika setupu brīnumiem

Nu ja ņemies ar tīkla lietām, nu nav MT tik sarežģīts. Sākumā būs drusku jāpamācās, bet pēc tam sapratīsi cik krutas ir MT iekārtas ;) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...