Jump to content

Starta strāva mikroviļņu krāsnij


l30ns
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Vai kāds no jums var palīdzēt ar šādām lietām:

1) Kā noteikt / aprēķināt starta strāvu (jaudu) pērkot mikroviļņu krāsni?

2) Kā izrēķināt to, lai tā nesit ārā korķus pie standarta mazā 16A pieslēguma?

 

Problēma sekojoša: Nopirkta mikroviļņu krāsns Daewoo KQG-8A6K ar jaudu 800W mikrovilnim un 1200W grilam. Grils strādā bez problēmām, bet mikrene 95% gadījumos startējoties izsit korķus. Ja neizsit tad iet lieliski, bet tieši cikla starts ir tas, kas prasa lielāko jaudu un sit ārā korķus (automātus 16A).Pirms jautājat, jā es parliecinājos, ka nav ieslēgts nekas cits. Elektriskā cepeškrāsns ar 2,5kW strādā bez problēmām. 

 

Vai ir kādi padomi pirms ķeros pie citas mikrenes iegādes?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir 2 identiskas AEG krāsnis, viena Rīgā, otra vasarnīcā. Tā, kas bij rīgā, šāva ārā pie ieslēgšanās, tā arī vainu neatradu un meistars ar nē. Samainīju vietām ar vasarnīcas krāsni, viss strādā abās vietās. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

kāds burts ir pie drošinātāja?, vajag B vai C

PL6-B10/2   Vai tas ir no svara?

IMG_20171031_140212_01.jpg


1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Man ir 2 identiskas AEG krāsnis, viena Rīgā, otra vasarnīcā. Tā, kas bij rīgā, šāva ārā pie ieslēgšanās, tā arī vainu neatradu un meistars ar nē. Samainīju vietām ar vasarnīcas krāsni, viss strādā abās vietās. 

Jā, es arī pamēģināju citā dzīvoklī un tur viss strādā. Tiesa, tur drošinātājs ir ar dtāti aptīts :D

Link to comment
Share on other sites

Hmm, atcerējos, man bij problēmas, ja tika izmantots nullvads - tad šāva ārā pat ar atvēršanas pogu. Elektrība pilnīgi no jauna mājā tika vilkta, visu samērijām, arī krāsni pārbaudījām, bet tā arī skaidrības nebij. Problēma bij nevis ar drošinātāja lielumu un starta strāvu, bet ar to, ka bij naturāls "īsais", jo blieza ārā arī lielo drošinātāju āra skapī.

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vispār tas automāts ir tikai uz 10A, nevis 16A kā tu domā :biggrin:

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Racer teica:

Hmm, atcerējos, man bij problēmas, ja tika izmantots nullvads - tad šāva ārā pat ar atvēršanas pogu. Elektrība pilnīgi no jauna mājā tika vilkta, visu samērijām, arī krāsni pārbaudījām, bet tā arī skaidrības nebij. Problēma bij nevis ar drošinātāja lielumu un starta strāvu, bet ar to, ka bij naturāls "īsais", jo blieza ārā arī lielo drošinātāju āra skapī.

Jā, man būs jāpārjautā šitas kādam elektriķim. Man esot kaut kāds krustensiskais slēgums, kas esot tipisks Rīgas centra vecajām ēkām. Varbūt vaina ir tajā kā ir saslēgts. Tiesa, tad man sistu arī sepeškrāsni laukā, kam vajadzētu būt vēl niknākai.


Pirms 2 minūtēm , jema teica:

Nu vispār tas automāts ir tikai uz 10A, nevis 16A kā tu domā :biggrin:

lekot bildi pats pamanīju, bet tas tik un tā nemaina faktu, ka vienu mikreni tam vajadzētu turēt. :]

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , l30ns teica:

Man esot kaut kāds krustensiskais slēgums, kas esot tipisks Rīgas centra vecajām ēkām.

Trijstūris gan jau. Rozetē apgriežot štepseli otrādi nekas nemainās?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , l30ns teica:

Tiesa, tur drošinātājs ir ar dtāti aptīts

šitam automātam grūti būs. tev tad citus drošinātājus vajag. Skrūvējamos

Link to comment
Share on other sites

10 ampēru drošinātājs ir par mazu mikroviļņu krāsnij - vajag 16A marķējums B16.  Un viņi ir jebkurā celtniecības bodē nopērkami! Nopērc un nomaini to, kuru sit ārā! 

Un to drošinātāju nomainīt kā divus pirkstus apčurāt ja māk skrūvgriezi rokās turēt :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

10 ampēru drošinātājs ir par mazu mikroviļņu krāsnij - vajag 16A marķējums B16.  Un viņi ir jebkurā celtniecības bodē nopērkami! Nopērc un nomaini to, kuru sit ārā! 

Un to drošinātāju nomainīt kā divus pirkstus apčurāt ja māk skrūvgriezi rokās turēt :D 

Tad man vienkārši būs tālāk jāiet slēgt korķi atpakaļ, jo, ja pareizi atminos, koridorā arī ir 10A.


Patiesībā jautājums bija vairāk domāts šādā formā --> OK, pieņemu, ka man ir maza jauda un pieņemu ka palielināt koķu jaudu nav risinājums (pārjautāšu, protams, bet elektriķis neieteica). Tātad jautājums bija - vai ir veids kā vai parametrs ko ņemt vērā izvēloties citu mikreni lai tā spētu operēt šajā setupā? Biju dzirdē'jis, ka mikrenei ir milzu pīķis startējoties. Pats par to saprotu samērā maz un tāpēc prasu vai tā ir un vai to var uzzināt pērkot iekārtu? 2,5kW plīti nesit laukā, 1,2kW tējkannu arī nē. 0.9kW mikreni sit.

Tobiš pamāciet nezinošu pircēju izvēlēties atbilstošu verķi, lūdzu! :)

Link to comment
Share on other sites

C klase tur lielāku starta strāvu. Bet C klasi vajag elektromotoriem un ja daudzi datori. Mikroviļņiem pietiks ar B16. 


Pirms 1 minūtes , l30ns teica:

jo, ja pareizi atminos, koridorā arī ir 10A.

Nu aizej apskaties un nemini! Sadales tīkli nepiedāvā 10A pieslēgumu! Mazākais ir 3 fāzes, 16 ampēri vai viena fāze 20 ampēri! 


Pirms 2 minūtēm , l30ns teica:

Biju dzirdē'jis, ka mikrenei ir milzu pīķis startējoties.

Nav nekāds milzu pīķis mikroviļņu krāsnīm! Pīķis ir datoriem (uzlādējas elektrolītiski kondensatori barošana blokā, šo var just, ja daudzi datori pie viena drošinātāja pieslēgti - tas parasti ir birojos) un elektromotoriem. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , l30ns teica:

vai ir veids kā vai parametrs ko ņemt vērā izvēloties citu mikreni lai tā spētu operēt šajā setupā?

10 ampēri nav nopietni jaudīgiem patērētājiem kā krāsnis, veļas mašīnas, gludekļi, utt utjp! 

Ieliec B16 drošinātāju un problēma pazudīs! 

10A drošinātāju parasti liek uz apgaismojumu, nevis uz rozetēm! 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 13 minūtēm , Ronalds teica:

10A drošinātāju parasti liek uz apgaismojumu

man uz apgaimojumu iet B6, jo visur ir LED lampas 

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

vēl var mēģināt likt automātus no normāla ražotāja( kādu abb vai milleri) nevis pilnīgos depo ķīniešus.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Arnis2002 teica:

( kādu abb vai milleri) nevis pilnīgos depo ķīniešus

Vot neraža - "normālais" Moeller kopš 2007. gada ietilpst tajā "depo ķinieša" Eaton Corporation.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...