Jump to content

Radiopulksteņa izvēle.


base7
 Share

Recommended Posts

Pirms kāda laika nomira vecu vecais radiopulkstenis. Ir doma iepirkt jaunu. Vajag ar aux-in opciju.  Pašlaik skatos uz diviem modeļiem:

1) Muse M-17CR. https://www.1a.lv/tv_audio_video_konsoles/audio_aparatura/radio_pulksteni/muse_m17cr

2) AEG MRC 4132 BT Black. https://www.1a.lv/tv_audio_video_konsoles/audio_aparatura/radio_pulksteni/aeg_mrc_4132_bt_black

 

Pēdējais būtu tieši laikā+ vēl USB uzlāde/blūtūzs. Bet attur viena problēmiņa. Spiežamās pogas.

Varbūt kādam no jums ir kāds radiopulkstenis ar pogu vadību un varat pakomentēt vai no biežās spaidīšanas (Volume, piemēram) pēc pāris mēnešiem tās pogas neiziet no ierindas (nevar vairs nospiest)?

 

Manam vecajam pulkstenim Volume bija ar griežamo ripu (tie lētie pulksteņi) un viss darbojās nevainojami.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Rīgā, vienā palietoto vāczemes šteļļu autletā redzēju radiopulksteni ar wifi - precīzāk wifi radio, ar pulksteņa funkciju. Saucās Auna. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , base7 teica:

vai no biežās spaidīšanas (Volume, piemēram) pēc pāris mēnešiem tās pogas neiziet no ierinda

Es esmu sastapis vairākus 10-20 gadus vecus rādžiņus, magnetolas (kāds vēl atceras šo vārdu?) un "datortumbiņas" ar čerkstošiem počiem, bet nevienu tikpat vecu kaut ko ar spaidāmām šāda veida pogām, kuras būtu izbeigušās.

 

Pirms 23 minūtēm , Bruketajs teica:

wifi radio

?

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
?
Iemet aci netā - auna ražo rādžus un pulksteņus, kas strīmo no neta, tā vieta, lai čerkstētu no fm. Savulaik meklēju tadu risinājumu kolēģiem ēdamzālei, kur fm nu nekādi nebija normāls un ievilkt kabeli no jumta fm antenas man likās ne šim gadsimtam atbilstoši.
Link to comment
Share on other sites

Negribu taisīt jaunu topiku, tāpēc pajautāšu šeit. Ir kāds redzējis radiopulksteņus, kas māk laiku sinhronizēt no interneta (WiFi)? ZB ik pa pāris nedēļām tos lētučus regulēt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Guncha teica:

ZB ik pa pāris nedēļām tos lētučus regulēt.

Ja nav ietaupīc uz to kapeješno kvarcu, ta jāregulē tikai reizi pusgadā, no/uz vasaras laiku pārejot. Vismaz man ar maniem lētučiem tā ir.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Man ir šāds radio. Var pieslēgt pie WiFi un tad pats sinhronizējas, pāriet uz vasaras laiku etc. Precīzākais pulkstenis mājās!

 

DSC_0912.jpg

Labots - Borhs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , snukurins teica:

Ko tas WIFI vēl dod?Latvijas interneta radio var klausīties?

Oftopic.

Internetradio tagad var klausīties ar vienu pašu moduli pa 7€ - ESP32. Plus skaļrunis ar pastūzi (datortunbas). Vajag tikai, lai būtu pieejams wifi.

 

https://github.com/karawin/Ka-Radio32

 

 

 

 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Oftopic.
Internetradio tagad var klausīties ar vienu pašu moduli pa 7€ - ESP32. Plus skaļrunis ar pastūzi (datortunbas). Vajag tikai, lai būtu pieejams wifi.
 
https://github.com/karawin/Ka-Radio32
 
 
 
 
Nav gluži viss tik spīdoši tur - esmu jau ievērtējis. Vel vajag VLSI mp3 dekoderplati, kas parasti ir sfinkteriski izpildīta un taisa atsaiti, ja ieliek tumbās - jābaro ar atsevišķu barokli. Arī nokārties tam pasākumam šad tad patīk. Tālab sev pārtaisīju uz OrangePi.
Link to comment
Share on other sites

Tas tam vecajam nodemcu. Šitas pats var dekodēt, un viņam ir iebūvēts DAC, tiesa it kā 8bit. To iebūvēto pats neesmu pārbaudījis. Starp citu, no Tevis iedvesmojos. Tos vecos kādus 3 prototipus esmu satisījis. Šitais jaunais ESP man piektdien atnāca, sestdien vakarā palaidu cur to šizīgo mp3 dekoderi, kurš dekodē arī AAC un OGG Orbis. Bet tos šitīgos mp3, AAC, OG Orbis dekoderus es beigās ņēmu sarkaonos, tie ir ok.  Karoče , garš stāsts pusgada garumā. Šitam jaunajam ESP32 displeju, enkoderi(man nepatika) un IR var pa taisno slēgt. displejs man strādā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Wifi dod to, ka var klausīties ne tikai lv baisās radiostacijas (Merkurs un Naba neskaitās)kur reklāmas vairāk kā muzikas, šķiet. Firmas kuhņā skan kkāda holandes stacija Opus formātā 64kbit un visiem liekas ka baigi labi skan. Māte klausās LKR un to jau vispār nevar ārpus rīgas uztvert - nesaprotu, kālab šie tērē naudu par frekvenci. Šai ir pc tumbeles ar iebūvētu aveni un dac hat. Sanāca maktens Hi-fi pasākums. Visi kas šo apciemo, brīnās, kā to staciju var bez "pšššš" uztvert.


Tas tam vecajam nodemcu. Šitas pats var dekodēt, un viņam ir iebūvēts DAC, tiesa it kā 8bit. To iebūvēto pats neesmu pārbaudījis. Starp citu, no Tevis iedvesmojos. Tos vecos kādus 3 prototipus esmu satisījis. Šitais jaunais ESP man piektdien atnāca, sestdien vakarā palaidu cur to šizīgo mp3 dekoderi, kurš dekodē arī AAC un OGG Orbis. Bet tos šitīgos mp3, AAC, OG Orbis dekoderus es beigās ņēmu sarkaonos, tie ir ok.  Karoče , garš stāsts pusgada garumā. 
Es padevos, jo nespēju panākt lai tas pasākums ir kolēģudrošs. Kautkad varbūt piemeklēšu labakas kvalitātes komponentes tam projektam un tad redzēs, vai būs ok.
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Revo produkciju varu ieteikt. Vinjiem ir arii leetaakais modelis PIXI bet cik un kaadas iespeejas nezinu. Pats iegaadaajos sen atpakalj Revo K2 un joprojaam katru dienu lietoju un ne reizi nenozheeloju par shaadu piekumu. Vinju maajas lapa: http://revo.co.uk/

P.S. Sheit pat foruma uzsaaku teemu, palasiit var sheit: 

 

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Revo produkciju varu ieteikt. Vinjiem ir arii leetaakais modelis PIXI bet cik un kaadas iespeejas nezinu. Pats iegaadaajos sen atpakalj Revo K2 un joprojaam katru dienu lietoju un ne reizi nenozheeloju par shaadu piekumu. Vinju maajas lapa: http://revo.co.uk/
P.S. Sheit pat foruma uzsaaku teemu, palasiit var sheit: 
 
Smuki jau ir, bet cenas uz urrā. Var pilnvērtīgu Android planšeti paņemt.
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Bruketajs teica:

Māte klausās LKR un to jau vispār nevar ārpus rīgas uztvert - nesaprotu, kālab šie tērē naudu par frekvenci.

Ja tas domāts Latvijas Kristīgais Radio, tad viņu var dzirdēt ļoti tālu.

 

pirms 12 stundām , 138 teica:

Es esmu sastapis vairākus 10-20 gadus vecus rādžiņus, magnetolas (kāds vēl atceras šo vārdu?) un "datortumbiņas" ar čerkstošiem počiem, bet nevienu tikpat vecu kaut ko ar spaidāmām šāda veida pogām, kuras būtu izbeigušās.

Nezinu gan. Mājās ir kaut kāda Aiwa magnetola (kādi 7gadi būs, ja ne vairāk), abas volume pogas izgājušas jau sen no ierindas (nospiežot vispār nereaģē). Labi, ka pults viņam.

Tagad vispār pārsvarā visiem šiem pulksteņiem tās spiežamās pogas, nevis grozāmā ripa skaņai.

 

Runājot par internetradio, tad ir kaut kāds palēts poļu ražojums https://www.1a.lv/tv_audio_video_konsoles/audio_aparatura/radio_pulksteni/art_x100_black

 

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

Laikam būs jāņem tas AEG modelis, jo pāris franču forumos raksta, ka tam Muse aparātam ir problēmas ar radio uztveršanu.

 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 2 stundām , base7 teica:

Ja tas domāts Latvijas Kristīgais Radio, tad viņu var dzirdēt ļoti tālu.

Jo "rādioviļņi skrien pāri visai Latvijai"... 

Bet ja nopietni, tad tikai ārā. Telpā, kaut vai tais pašos Ozolniekos protams uztvert var, bet kaut kā baltais troksnis neiekļaujās šodienas radiopārraidē. 

 


pirms 2 stundām , base7 teica:

Runājot par internetradio, tad ir kaut kāds palēts poļu ražojums

Pieļauju, ka tie visi ir radniecīgie kloni - Auna, tas polis un vēl daaudz...

 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Moš Bauskā šiem cits tornis.
Galu galā man tas vairs nerūp jo uztaisīju pa savam un sanāca pat labāk.

Link to comment
Share on other sites

@Bruketajsnu nez, Bauskā piemēram, skan uz vislētākā virtuves radio (ar teleskopisko antenu) bez jebkādiem traucējumiem. Un Bauska tak atrodas tālāk no Rīgas, nekā Ozolnieki.


Nekāds cits tornis. FM101.8 no Zaķenes (vai no kurienes viņš tur raida). Pats gan viņu neklausos.

Link to comment
Share on other sites

Kā kurā istabā. Guļamistabā man LR1, LR2 iet pa smuko uz radiopulksteņa ar drāti. Bet virtuvē jau gadiem, liec kur gribi, Philipsi un Panasoniksi, kā šņakuļoja tā šņakuļo. Tur es savu inetradio nosviedu aiz virtuves radio un pieslēdzu tam un miers.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Iespējams, visa elektronika, kas atrodas mums apkārt, smagi traucē tajā fm diapazonā. Bet nu risinājums ir un ja ineta radioaparāti kļūs populārāki, cenas tiem kritīsies vēl un vēl. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...