Jump to content

Vinila atskaņotājs - Pro-Ject : Perspective II (varianti siksnas nomaiņai?)


 Share

Recommended Posts

Vinila atskaņotājam Pro-Ject Perspective II pārplīsa siksna.

Siksna plakana: biezums <1mm, platums 4mm, garums 960mm.

Diametrs varētu būt ~305mm.

Siksnas iegāde -netā ar piegādes izmaksām ~35eur.

 

Jautājums - vai kādam nav padoms, ko varētu pielāgot, ar ko varētu aizstāt oriģinālo siksnu?

 

P.S. Maksāt par to gumijiņu 35-40eur roka neceļas! Vēl jo vairāk tāpēc, ka neesmu kļuvis par vinila fanu. Atskņotāju pirku 2008, kad viņš maksāja adekvātus 350Ls (tagad ši modeļa atvasinājumi maksā 1200-1800eur, kas ļauj, protams, pamatot gumijas cenu 35eur), bet lietoju tikai periodiski. Un tagad ir pienācis vinila periods, bet noplīsa siksniņa... tāpēc būšu pateicīgs, ja kāds piedāvās sakarīgu un lētu variantu siksniņas nomaiņai!

 

Pro-Ject Perspective II 01.jpg

Labots - Borhs
Link to comment
Share on other sites

Long John

Jo lepnāks brends, jo lielāki tēriņi...:(   Garums liels- atrast nebūs viegli.

 

 Man zināmā Lemona piedāvā tikai diametru 206 mm.

 

Salvatam sarežģītāka apzīmējumu sistēma- papēti pats:

 

  http://www.salvats.lv/main.php?catID=373&lang=lv#a373

 

Citus variantus LV nezinu. Latgalītē tik garas arī nebūs

 

Google atrod arī pa 21 Eur (nez cik piegāde)

 

http://www.analogueseduction.net/project-upgrades-parts-accessories/pro-ject-perspective-turntable-drive-belt.html

 

Link to comment
Share on other sites

Salvatā apzīmējumos apkārtmērs, bet tik gara goč pendel tur nebūs. Man aizdomas ka šitādam ekskluzīvam izmēram tas 21 eiriks būs jānorij.

Link to comment
Share on other sites

Starp band un belt ir diezgan būtiskas atšķirības, kuru dēļ pirmā nebūs īsti izmantojama atskaņotājā.

Link to comment
Share on other sites

Parasta, gluda un taisna gumija. Tie "band" nederēs kaut vai tāpēc, ka ar tādiem līkiem un nelīdzeniem detonācija atskaņotājam pieaugs reizes 10, tas ir tik pat slikti kā maģa siksnu aizvietot ar kancelejas gumijām. Un man aizdoma ka 6mm šinī gadījumā var būt par platu.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, patafons ir elektromehāniska ietaise kura skaņu novada mehāniski no adatas pa taisno uz ruporu atšķirībā no plašu atskaņotāja (un viņā nav nekādas siksnas), tas par tām fetiša lietām par kurām neinteresējies.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Es zinu, bet ir pieņemts aizstāt lietas nosaukumu ar senākas lietas ar līdzīgu pielietojumu, tādējādi noniecinot minēto lietu.

Link to comment
Share on other sites

Ak tā, tad man nemaz nelikās ka tas tonis tāds nicīgs. Bet nu nevajag par nesaprotamām lietām tā, kādam notiekti būtu ko pasmieties par taviem fetišiem.

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu, nav jau nekas nesaprotams - gadiem esmu lāpījis un apskatījis dīdžeju atskaņotājus, kam ir līdzīga konstrukcija, bet nemaz ne līdzīgas cenas. Tie parasti ir lētāki un uzticamāki. 

Link to comment
Share on other sites

Līdzīga konstrukcija? Lētāki? Nez kas tie par dīdžeju aparātiem, es laikam neko citu kā direct drive neesmu redzējis. Un normālus lētāk par 500 arī ne.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Līdzīga konstrukcija? Lētāki? Nez kas tie par dīdžeju aparātiem, es laikam neko citu kā direct drive neesmu redzējis. Un normālus lētāk par 500 arī ne.
500 jau ir kapeikas, salīdzinot ar 3000.
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Bruketajs teica:

dīdžeju atskaņotājus, kam ir līdzīga konstrukcija, bet nemaz ne līdzīgas cenas. Tie parasti ir lētāki

 

Tad es jo mazāk saprotu šo tavu textu.

Link to comment
Share on other sites

Long John
pirms 3 stundām , nnoname teica:

Starp citu, patafons ir elektromehāniska ietaise kura skaņu novada mehāniski no adatas pa taisno uz ruporu atšķirībā no plašu atskaņotāja (un viņā nav nekādas siksnas), tas par tām fetiša lietām par kurām neinteresējies.

 

Gribi teikt, ka patafons (gramofons utml)  nav plašu atskaņotājs? :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Vinila atskaņotājs nav pilnīgi noteikti ja mēs piesienamies pie vārdiem un ievērojam autora rakstīto.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Vispābā es jau tikai bik atļāvos paķircināt nnoname un tikai attiecībā uz konkrēto citēto viņa tekstu.

Neņem ļaunā- nekā nopietna un personīga...:vodka:

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Bruketajs teica:

500 jau ir kapeikas, salīdzinot ar 3000.

Šis jau arī ir maksājis kapeikas:

10/30/2017 , 14:46, Borhs teica:

pirku 2008, kad viņš maksāja adekvātus 350Ls (tagad ši modeļa atvasinājumi maksā 1200-1800eur

 

Link to comment
Share on other sites

Long John

Katram savs "plauktiņš"...:)

Te jau līdzīgi, kā citās tehnikas jomās- piemēram, daudzi automīļi uzskata, ka bez Lamborghini & Co nav braukšana.

Es gan nepiederu otrai galējībai, kuriem pietiek ar Audi-80 ar gāzi, bet uzskatu, ka mēreni palietotam  A-6 nav ne vainas :dance3:

Un man stagnātiski un nostaļģiski vairāk patīk "klasiskais" vinilatskaņotāju  dizains.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , 138 teica:

Šis jau arī ir maksājis kapeikas:

 

500€ Neko sev kapeikas, ''шоб я так жил'' :cool::biggrin:

Apzvanīju vietējos - naff...

Laikam jābriest uz 27€ tēriņiem iekš http://www.analogueseduction.net/. Ievēroju, ka pie viņiem arī Audeze austiņas ir...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Bruketajs teica:

Pat ja būtu pie vietējie, būtu daaaaudz dargak.

 

Salvatā lielākā tiesa siksnu maksā zem 2 eiro.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
 
Salvatā lielākā tiesa siksnu maksā zem 2 eiro.
Tās ir standarta izmēri. Tikko kā sākas eksotika, sajūtas mainās. Pēc tadas teorijas, pašlaik meklējamā siksna maksātu piecīti, bet...
Link to comment
Share on other sites

Interesanti, kā tiek noteikts kurš ir standarta, un kurš nestandarta izmērs? Pēc Parīzes palātas priekšrakstiem?

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Interesanti, kā tiek noteikts kurš ir standarta, un kurš nestandarta izmērs? Pēc Parīzes palātas priekšrakstiem?
Pēc realizācijas apjomiem.
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...