Jump to content

Home NAS un drošs automātisks lokāls backup


valchazzz
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Plānoju iegādāties mājas vajadzībām NAS ar 1 vai 2 diskiem.

[Offtopic] Plānots bildes utt. glabāt pamatā tur, pieslēgts caur gibabit RJ45. Datori, telefoni slēgsies caur 802.11AC.

 

Sākumā skatījos uz 2 disku RAID 1, bet tad sapratu, ka arī RAID ar visu savu kasti var pakūpēt (zibens, cita nopietna failūre), tātad jebkurā gadījumā vēl vajadzīgs atsevišķs datu backup-s.

Ja reiz tāpat NAS ir jābakupo, tad kāda velna pēc man vispār vajadzīgs RAID 1, ja bakupošanu, pieņemsim, ka veikšu pietiekami regulāri? NAS ar 1 disku + 1 backup disks man sanāks lētāk, kā NAS ar 2 diskiem un 1 backup disku.

 

Ideālā variantā iedomājos, ka pie NAS-a USB varētu piespraust disku, kas tur karājas un 1x nedēļā nobakupo datus. Un te sākas interesantākais - vai kāds ir redzējis tādus NAS, kuram fiziski USB ports ir atslēdzies nost, kamēr nenotiek backup? Un vēl vajadzētu inkrementālu backup-u (lai nekopē visu disku katru reizi).

Tad neiespers zibens caur USB, disks netiks lieki grozīts. Ransom figņa netiks uz backupa uzreiz.

 

Bet laikam jau lieki sapņot, diez vai kaut kas tāds pastāv..

 

Kā jau sapratāt, galvenais mans mērķis ir automatizācija. Nu nelikšu es backupu klāt ar roku katru nedēļu, pazīstu sevi...
Savukārt mākoņi - dārgi.

Savukārt turēt citu tīkla iekārtu blakus - elektrības problēmu gadījumā var palidot abi. + Nevēlos dedzināt liekus vatus...

 

Paldies par rekomendācijām, ja kādam ir ko teikt! Varbūt ir kādas citas idejas, kā realizēt manas vajadzības? Varbūt USB karāšanās nemaz nav problēma?

 

P.S. Vecajā dzīvoklī man 2x  zibens iespēra tīklenē, tāpēc esmu gana piesardzīgs šajos jautājumos.

Labots - valchazzz
.
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , valchazzz teica:

Ja reiz tāpat NAS ir jābakupo, tad kāda velna pēc man vispār vajadzīgs RAID 1, ja bakupošanu, pieņemsim, ka veikšu pietiekami regulāri?

 

Tāpēc ka tu putro rezerves kopēšanu ar drošību (reliability), kas ir 2 dažādas lietas.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 2 stundām , valchazzz teica:

fiziski USB ports ir atslēdzies nost,

 

Kā Tu to iedomājies???? Zibens spēriena gadījumā gadās, ka impulss pārlec pat pāri izslēgtiem consumer tipa elektrības slēdžiem.

 

Bet par tēmu - gribi privātu drošību - taisi 2 mazus NAS 2 dažādās lokācijās (vislabākais - dažādās pilsētās) un sinhronizē datus caur netu. Iespēja, ka abi reizē nosprāgs / aizies / atspiedīsies ir ļoti niecīga. Normālie NAS ražotāji - Qnap, Synology to nodrošina ar iedzimtajām aplikācijām.

Link to comment
Share on other sites

valchazzz
Pirms 54 minūtēm , VebKamera teica:

 

Kā Tu to iedomājies???? Zibens spēriena gadījumā gadās, ka impulss pārlec pat pāri izslēgtiem consumer tipa elektrības slēdžiem.

 

Bet par tēmu - gribi privātu drošību - taisi 2 mazus NAS 2 dažādās lokācijās (vislabākais - dažādās pilsētās) un sinhronizē datus caur netu. Iespēja, ka abi reizē nosprāgs / aizies / atspiedīsies ir ļoti niecīga. Normālie NAS ražotāji - Qnap, Synology to nodrošina ar iedzimtajām aplikācijām.

 

Paldies, papētīšu...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...