Jump to content

Satelītu vēsture


Didzis
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

VHS drīzāk tomēr ir nostaļģija un mūsdienās diez vai piemērojams formāts. Bilde VHS ierakstā bija pašvaka un es vismaz neredzu, dēļ kā tur fanot. Tas tomēr nav vinils, dēļ kura daudzi tagad fano. Savu darbu VHS videomagnetofoni padarīja un daļēji tiem var pateikties par PSRS sabrukumu. Faktiski VHS kasetes bija sava veida logs uz pasauli. Ļoti daudzi cilvēki pirmo reizi ieraudzīja un saprata, ka var dzīvot savādāk. Ne par velti komunistu vara ķēra nelegālos videoseansus, konfiscēja videokasetes un  cietumā sēdināja video rādītājus.  

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Legacy Sat

Paldies par atsaucību! Redzu, ka Jums  patīk mana bloga raksti.? Tas dod enerģiju darboties tālāk.

Šoreiz nolēmu paturpināt analogās satelītu televīzijas tēmu no nedēļraksta NAKTS arhīviem. Manā rīcībā vēl ir daudz tāda materiāla, kas ļauj izvērtēt 90. gadu aktualitātes Latvijā. Spriežot pēc bloga apmeklējumiem, ir lasītāji, kurus tas tiešām interesē. Nenoliedzami, ka šādi raksti mums dod iespēju labāk izprast pašiem savu vēsturi un ļauj atcerēties sen aizmirstas lietas.

Kā tas bija: Blakus Astrai ir pasaule - 1995. gadā sāka raidīt Hot Bird 1

 

2104646330_veikals2.thumb.jpg.243eedec2eefb5d56240efb224c86442.jpg

 

Televizoru nevajag? Antenu veikala vitrīna Rīgā, Aleksandra Čaka ielā - hontoloģisks laika portāls. Veikals tika slēgts pirms daudziem gadiem. Šodien tā jau ir laikmetīgās mākslas instalācija, provocēta kritiska refleksija par mūsdienu sabiedrības jautājumiem.

Labots - Legacy Sat
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Uzmetot acis tai programmai, RTL Plus kanāls to seriālu Labi laiki, slikti laiki (Gute zeiten schlechte zeiten) rāda vēl šobaltdien (tiesa, mūsdienās RTL kanālā) :)

Savā laikā abonēju (vai pirku, neatceros) žurnālu Sakaru Pasaule, tur arī bija visādi sat jaunumi+satelītu frekvenču tabula.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
motleyman

Huh ... Kādas jaukas atmiņas ! Mans pirmais analogais sat uztvērējs bija Pace MSS100 ar Videocrypt dekoderi un, šķiet, Cēsīs izgatavotā antena 140 cm diametrā. Atceros, kā Unisat veikalā vienreiz pat nopirku smart card. Tad nu brīnumus skatījāmies līdz kodi mainījās. Starp citu, pašu antenu izmantoju vēl šobrīd. Kvalitatīvs produkts !!!

mss100.gif

Labots - motleyman
Link to comment
Share on other sites

Noziedoju @Legacy Sat analogo uztvěrēju kolekcijai, šo "Stella" (Cēsīs ražoto) uztvērēju (bildes rakstam nosūtiju jau agrāk).

 

57654424_02.StellaSR-002.thumb.jpg.fa992b4fdfc96d0af102f3a83de012bf.jpg

 

Manuprāt pie šī cilvēka šāda aparatūra ir īstajā vietā, nevis pie maniem vecajiem datortīklu verķiem.

 

Varbūt vel kādam ir ar ko dalīties ar @Legacy Sat

<vieta piebildei, ka arī viņa pasākums ir nekomerciāls>.

Labots - Delphin
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Ronalds pinned this tēmaa
  • 4 weeks later...
Nils Ketners
On 2/14/2019 at 4:10 PM, Legacy Sat said:

Gluži kā īsti samuraji, Uzlecošās saules zemes leģendārie karotāji, videokasetes ir kā pēdējie analogie karavīri, kas vēl palikuši dzīvi pēc zaudētās cīņas ar digitālo iebrukumu. Jau paspējušas nomirt, videokasetes - zombiji klusi atrod ceļu atpakaļ uz mūsu mājām, un krāsainie kartona taisnstūri, kā senāk, atkal vēro mūs no plauktiem. Vai pie vainas ir tikai nostaļģija?

Zudušās tehnoloģijas: VHS dzimšanas stāsts un pēdējie analogie karavīri.

 

 

tumblr_oyvlacQtsP1spfkrio1_400.gif

 

Sveiki visiem. Legacy, paldies par rakstiem. Prieks bija atgriezties pagātnē un atcerēties tēti. Ja vajag bildes un kādu shēmu paraugus, skices. Raksti - nils.ketners@gmail.com

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kas tev fake?

Link to comment
Share on other sites

Vispār es Nilu pazīstu, domāju ka īstais, jau piedāvā shēmas.

Link to comment
Share on other sites

Cik zinu Nilu, viņam tiešām ne mazākā mērā nebūtu žēl iedot noskanēt ne shēmas, ne safočīt pirmo aparātu, utml.

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Paldies, interesanti, tikai (ja pareizi atceros) tie 33, 56 un 128 laikam korektāk būtu jāsauc par kilobitiem/s, jo kB/s (kilobaiti/s) ir 8x ātrāk un par to varēja tikai sapņot. :) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Legacy Sat
Pirms 53 minūtēm , Racer teica:

laikam korektāk būtu jāsauc par kilobitiem/s, jo kB/s (kilobaiti/s) ir 8x ātrāk

Tieši tā, liels paldies par labojumu, Racer!

 

Ja kāds atrod kādu kļūdu arī vecākos manos rakstos, tad, lūdzu, sakiet...

Labots - Legacy Sat
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Va velss 30 gadi ir pagājuši, es vēl pēc zaļa gurķa izskatos :biggrin:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Legacy Sat

2015. gadā Eutelsat 8 West B (E8WB) kļuva par pirmo komerciālo satelītu, kas tika aprīkots ar spēcīgām "antijamming" iekārtām. To pieļāva programma, kuru finansēja Francijas un Eiropas kosmosa aģentūras (ESA). Jaunās paaudzes E8WB frekvenču pārveidotājus būvēja Thales Alenia Space no Francijas un Itālijas. To darbības princips dod iespēju satelīta operatoriem un raidorganizācijām augšupejas saitē "uplink" ātri pariet no vienas frekvences uz citu, izvairoties no traucējuma signāla.

 

Neredzamā cīņa kosmosā - uzbrukumi sakaru pavadoņiem

  • Patīk 1
  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kaut man mājā oficiaļi reģistrēta radiostacija un piln jumts ar antenām, tā arī visu dzīvi esmu bijis radiopirāts. Droši vien, pirms gadiem četrdesmit, būtu nokārtojis radioamatieru eksāmenu, bet jau tajos laikos uzskatīju par pilnīgu stulbumu amatierim pieprasīt zināt morzi un mācēt strādāt telegrāfā. Oi cik ilgam laikam vajadzēja paiet, lai to ideotisko likumu atceltu. Tā bija sava veida ģedovšķina, jo lielākā daļa radioamatieru morzi iemācijās krievu armijā. Kā tad nu jaunos amatierus drīks laist pie raidīšanas, ja neprot pīkstināt. Kā teikt mūs vecos drāza armijā un tagad jādrāž jauniņie. Amatieis jebkurā nozarē ir cilvēks, kurš darbojas savam priekam ar savu hobiju, nevis pakļaujas kautkādiem noteikumiem. Protams, kārtībai jābūt un nedrīkst traucēt citiem radioēterā. Dalīt pa kategorijām radioamatierus un ierobežot diapazonus, kuros drīkst strādāt, arī ir stulbums. Lai tak raida visi un lai radioamatieru paliek vairāk. Man tomēr pirātiska domāšana un ''istie'' radioamatieri mani nekad nesapratīs, tāpat kā es nekad nesapratīšu, kā var raidīt ar jebkuru drātsgalu un kam vajadzīgs antenas tjuneris. Kapēc nevar uztaisīt kārtīgu antenu kura pirmajā vējā nenolūzt. Nu jā, es tak neesmu radioamatieru eksāmenu nokārtojis.

Link to comment
Share on other sites

Zaļiem gurķiem uzreiz nedeva pilno "pozivnoj", sāku kā radiomatieris-klausītājs, pat tāds pozivnojs bija izņemts :TBS:, tikai radioamatiera izstādēs no kolektīvās esmu gājis gaisā. Visiem 59!

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2017.10.17. , 12:37, Didzis teica:

Jā, galviņa bija problēma. Tas apraksts, kā uztaisīt galviņu bija mana vārdabrāļa Didža Liepkalna konstrukcija. Viņš jau tajā laikā ņēmās ar tik augstām frekvencēm. Vēl kopā braucām uz šauļiem pēc keramiskajiem rezonātoriem priekš konvertora.. Tagad Liepkalns ir SAF galvenais konstruktors. Konstrukcija bija dzīvotspējīga, bet to saregulēt varēja tikai augstas kases radiotehniķis un vajadzēja attiecīgus mēraparātus. Zinu dažus cilvēkus, kuriem tas izdevās, bet atkal nelaime, antena. Galviņai uz ganna diodes nebija priekšpastiprinātāja, attiecīgi trokšņu līmenis, kāds nu ir jaucējam. Lai ar to galviņu ko kautcik normāli uztvertu, vajadzēja kā minimums 2m parabolisko antenu. Savukārt maztrokšņu priekšpastiprinātāju nevarēja uztaisīt, jo krievi neražoja tādus gallijaarsenīda tranzistorus. Nē, kautkas jau bija, bet ne jau priekš mirstīgajiem. Maksimums ko varēja viegli dabūt bija KT3123, kurus ražoja Rīgā Alfa. Tie derēja uztvērēja ieejas kaskādēs, bet ne galviņas pastiprinātājā.

kas vairāk noderētu "Liepājas metalurgam". :)

Link to comment
Share on other sites

Legacy Sat

Teleclub, FilmNet, Super Channel...  tik sen tas bija, bet vienalga nostaļģija pārņem katru reizi, kad redzu tos kanālu nosaukumus.

 

1986 Satellite TV

 

 

 

Genesis_SuperChannel_1989_Dutch.JPG

Labots - Legacy Sat
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
pirms 1 stundas , Legacy Sat teica:

Varbūt kāds atceras ko vairāk?

Aha un trokšņu koeficients, ja nemaldos 3.6 db bez polarizatora, ar 2 metri tikai stiprākie Astra kanāli, un uz 13 grādi bija pāris spēcīgi, nāca līdzi krievu SAT komplektam, kas maksāja, laikam 11.500 rub, firmas maksāja 13.000 rub, diena pret nakti, vienu dzīvē redzēju, nosmējāmies un nekad neatgriezāmies!

15.07.2022. , 15:08, Legacy Sat teica:

Teleclub, FilmNet

Mēs taisījām dekoderus, Filmnets bija vienkārši, kadru signāls bija apgrieztā veidā.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ak Dievs, pat man tādas bildes nav! Paldies Tev!!!

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Legacy Sat teica:

Labprāt papildinātu publikāciju ar vērtīgu informāciju...

Kurš tur par to visu raksta īsti nesapratu - autors nav norādīts?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Racer teica:

Kurš tur par to visu raksta īsti nesapratu - autors nav norādīts?

Ak Tu lauku puika, šis autors dokumentē vēsturi https://legacysat.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Nē, es domāju personu tai stāstā par sarelītgalviņām. Es vnk atceros dažus džekus no tiem laikiem no RRR un Metrologa, tāpēc gribu saprast no kā vārda tas stāsts ir veidots. Pats @Legacy Sat stāsta un darās?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , Racer teica:

Es vnk atceros dažus džekus no tiem laikiem no RRR

No Orbītas drīzāk, RRR jau nehuja nedarīja, savākšanas līnija tik! Pats 3 gadus tur biju pēc kārtas praksēs!

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...