Jump to content

Prom no LV bankām


ivo
 Share

Recommended Posts

Sveiciens visapkārt.

Tā kā pēdējā laikā pamazām vērojama tendence šejienas ļaužiem pamazām migrēt prom no LV bankām (iemesli dažādi - VID neveselīgā, interese, pakalpojumu cenas, klientu apkalpošana un lietošanas ērtums utt.) tad izdomāju izveidot šo tēmu, kur tie, kas pamēģinājuši, var padalīties ar pieredzi.

Es pamazām sāku testēt 2 laikam populārākos on-line servisus, kuru pakalpojumi pieejami šeit - N26 un Revolut.

Abiem ir vienkārša on-line reģistrācija un ērti lietojamas mobilās aplikācijas. Abi piedāvā maksājumu kartes - N26 MC Debit karte pagaidām ir bezmaksas,  Revolut ņem vienreizēju maksu 6 EUR par kartes izsūtīšanu. Galvenās abu šo servisu priekšrocības - naudas pārskaitījumi un skaidras naudas izņemšana bez komisijas maksām lielā daļā pasaules valstu, kā arī izdevīgi valūtas konvertēšanas nosacījumi + vēl dažādi bonusi.

 

Link to comment
Share on other sites

Bezmaksas siera nav!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , jema teica:

Bezmaksas siera nav!

Es nerunāju par bezmaksas sieru bet par mūsdienīgu pakalpojumu.

Protams, bažas ir vienmēr, nevajag tur uzreiz glabāt miljonus, bet patestējot jau ne ar ko daudz neriskē.

http://www.db.lv/tehnologijas/start-up/revolut-starte-latvija-un-sola-satricinat-banku-sektoru-466442

http://www.celakaja.lv/forumi/n26-vel-viena-laba-karte-celotajiem

https://n26.com/now-500000-customers/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=500ken

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Vai darbadeveejs buus ar mieru ieskaitiit algu citas valsts (N26 gasiijumaa taa ir Vaacija) bankas kontaa?

Kuraa bankomaataa Latvijaa var bez komisijas iznjemt skaidru naudu?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , jozhix teica:

Vai darbadeveejs buus ar mieru ieskaitiit algu citas valsts (N26 gasiijumaa taa ir Vaacija) bankas kontaa?

Atkarīgs no darba devēja protams, bet pārskaitījuma izmaksas ir tādas pašas, kā veicot pārskaitījumu starp 2 LV bankām

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , jozhix teica:

Kuraa bankomaataa Latvijaa var bez komisijas iznjemt skaidru naudu?

Skaitās, ka 5x mēnesī var izņemt bez maksas, bet tur jāpapēta dziļāk.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja galvenais meerkjis ir VIDs, tad nekas nesanaaks, jo atverot kontu jebkuraa EU krediitiestaadee, taapat buus jaaidentificee sava rezidence, un visi dati par konta apgroziijumu tiks suutiiti muusu VIDam.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, ja līdz šim par tevi VID neko nezināja , tad tagad atverot kontu GB vai DE tu esi pieteicies pie VID pats.

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ivo teica:

naudas pārskaitījumi un skaidras naudas izņemšana bez komisijas maksām lielā daļā pasaules valstu

Revolut bez maksas var izņemt tikai 200 EUR/GBP mēnesī. Pēc tam ir 2% komisijas maksa.

Es šo izmantoju ceļojumos ārpus EUR zonas, lai izņemtu skaidru naudu. Ar visiem 2% ir izdevīgāk nekā ar mūsu banku kartēm vai Tavex/MoneyExpress.

 

Kas mani nedaudz iegāza, ir 500 EUR dienas limits skaidras naudas izņemšanai, kas nekur īpaši netika afišēts.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , jozhix teica:

Ja galvenais meerkjis ir VIDs, tad nekas nesanaaks, jo atverot kontu jebkuraa EU krediitiestaadee, taapat buus jaaidentificee sava rezidence, un visi dati par konta apgroziijumu tiks suutiiti muusu VIDam.

No kurienes šāda informācija? Arī praksē tā ir? 

Link to comment
Share on other sites

http://lka.org.lv/lv/banku-klientiem/dokumenti/crs.html

 

Lai pasaulē veicinātu cīņu ar pārrobežu krāpšanu nodokļu jomā un novērstu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ietvaros ir radīts Globālais standarts (OECD CRS) par automātisko informācijas apmaiņu par finanšu kontiem.

Tas paredz nodokļu administrācijām visā pasaulē saņemt informāciju no finanšu iestādēm un automātiski reizi gadā apmainīties ar šo informāciju par attiecīgo valstu nodokļu maksātājiem. Uz 2016. gada sākumu 97 valstis ir apņēmušās apmainīties ar informāciju, bet to darīs pakāpeniski, atbilstoši savām iespējām.

Latvija līdz ar 55 citām valstīm ir pievienojusies agrīno ieviesēju grupai, tādēļ pirmajai automātiskajai informācijas apmaiņai jānotiek 2017. gada septembra beigās par 2016. gadu.


https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Reporting_Standard

 

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ivo teica:

lietošanas ērtums utt.

Kurā vietā ir lietošanas ērtums, ja savu bankomātu nav, supports atrodas ellē ratā, neskaidrību gadījumā jāzvana morim no Indijas? Apskatījos tos saitus un nekādus bonusus neredzēju. Vēl interesanti, kas ir tie par pakalpojumiem, kuri ir tik sasodīti dārgi. Personīgi bankā, kur ienāk alga, pēdējo reizi biju pirms vairākiem gadiem - kartes sūta par pastu, viss notiek online un ir telefons ar cilvēku, kuram var paprasīt cilvēcīgā latviešu valodā. 

 

Būtu labi pieminēt par kādu ļaužu kategoriju iet runa, jo miljonāru problēmas neinteresē nevienu izņemot pašus miljonārus. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

VID savu interesi tak dabū ja vien konkrētā konta gada apgrozījums ir virs 15 000 EUR, vai tad ne? Pat ja arī ne tā, tad iespēja ka starp tūkstošiem EU baku kontiem VID rakāsies arī par tavu ceļojumu tēriņiem, skaitīs visu to kopā... plus vēl "elektroniskā nauda" un kriptovalūtu maciņi...  - īstenībā neticu, pavisam neticu

Link to comment
Share on other sites

Būtu jauki, ja autors uzturētu šo tēmu pie dzīvības, ik pa laikam ieliekot kādu praktiskas dabas piemēru. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mezavecis teica:

ja savu bankomātu nav

Kas nu kuram svarīgi. Es piemēram skaidru naudu praktiski neizmantoju, tikaitik cik tirgu kartfeļus nopirkt u.tml. :D \

Mani personīgi visvairāk uzrunāja ērtā aplikācija, kur var elementāri autorizēties ar pirkstu nospiedumu un izdarīt visu ko vajag bez datora un komisijas maksām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mezavecis teica:

miljonāru problēmas neinteresē nevienu izņemot pašus miljonārus

Miljonārs nejūtos. Domāju, ka jebkuram, kurš ikdienā izmanto banku pakalpojumus, ir jēga izskatīt šo kā vienu no alternatīvām. Īpaši tiem, kas daudz ceļo, tajā skaitā uz ne-EUR valstīm. Es nebūt neuzskatu, ka kopumā šis ir kaut kas būtiski labāks par populāro banku piedāvājumiem, bet ir nedaudz savādāks. Pats atvēru kontus tīri dēļ eksperimenta - man patīk pamēģināt kaut ko jaunu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , laikamTak teica:

Ar Smart-ID arī var elementāri autorizēties

Zinu, lietoju. Tas ir savādāk.

Link to comment
Share on other sites

Līdz kriptovalūtām vēl neesmu ticis, tur man tumša bilde. Vienīgais, ko esmu dzirdējis, ka viņas varot iegūt kā derīgos izrakteņus tikai ar jaudīgu datoru palīdzību :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , abi teica:

VID savu interesi tak dabū ja vien konkrētā konta gada apgrozījums ir virs 15 000 EUR, vai tad ne? Pat ja arī ne tā, tad iespēja ka starp tūkstošiem EU baku kontiem VID rakāsies arī par tavu ceļojumu tēriņiem, skaitīs visu to kopā

VID automātiski saņems datus no ārzemju kontiem, ne tikai EU, neatkarīgi no apgrozījuma, kaut 5 eiro. 15 000 attiecas uz LV bankām. Izrakāt visu nav iespējams, droši vien sistēma sasies ar citiem faktiem kas ir VID rīcībā. Līdzīgi kā bezdarbnieku sasien kā aizdomīgu ar jaunu reģistrāciju CSDD vai ZG. 

Link to comment
Share on other sites

Varbuut vaacaas uz citur plaapaT par teefoniem? Var kaads offopicu padzeest.

 

Autoram, uzraxti kas tieshi labaaks tam N26 saliidzonot ar LV bankaam? Pashlaik liekas, ka nav nekas eertaaks, tikai savaadaak. Un VID uzreiz esi zem radara atverot kontu....

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , jozhix teica:

Pashlaik liekas, ka nav nekas eertaaks, tikai savaadaak. Un VID uzreiz esi zem radara atverot kontu....

Kā jau minēju, es tik vakar atvēru kontu. Vēl nav ienākusi nauda, ko vakar aizskaitīju no swed. Bet tas ko ātrumā varu pateikt - viņiem ir ļoti laba un ērti lietojama mobilā aplikācija ar izdevumu statistiku utt., iespēja pārskaitīt naudu uz telefona nr., bez vajadzības zināt konta nr., bezmaksas maksājumu karte ar bezkontakta maksājuma iespēju, izdevīgi valūtu maiņas kursi utt. Jā, un Vācijas IBAN :D

Par to būšanu zem VID radara - to Tu droši vien pats tikko izdomāji, neredzu tam nekāda racionāla pamata.

Link to comment
Share on other sites

A man skapī ir rozā zilonis!

 

Telefona aplikācijām ir cits topiks. Šis ir par neLV bankām un to (ne)priekšrocībām. Pēdējais solis pirms follijas cepurītes uzvilkšanas.

Link to comment
Share on other sites

Telefona zarazas iztīrītas. 

Pie tēmas pieturamies nevis risinam viena hipstera problēmas, arisināsit šo, viņam uzradīsies 375959 citas problēmas ar 21 gadsimta dzīvesveidu

 

Par tēmu - Agrāk lietoju Payoneer kartes un servisu. Gaidu gan, kad Latvijā beidzot būs pieejama paypal karte

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Mani atkal tīri teorētiski interesē tāds amurikāņu pejpals un ziņošana vidiem. Pejpals nav banka, un amurikāņi ir brangi slaveni ar to, ka citu valstu informācijas pieprasījumus sūta uz balta poda. Diez kā ir pejpalu gadījumā?

Link to comment
Share on other sites

Man nauda nāca $ un ņēmu nord automātos arī $, komisija bija 2$, ja nemaldos. Ar eur bija kkādi %, bet to vareja atrisināt pasūtot vienkārši Eur karti, tad arī būtu 2eur par izņemšanu un nekas par pirkumiem.

 

Par paypal ziņošanu nezinu, jo mani vismaz apkalpo Paypal Europe, ta kā pieļauju kkad kko jau ziņos

Link to comment
Share on other sites

@ivo

tu N26 atvēri kontu?

Mani vairāk interesē maksa par karti, vai tagad reģistrējoties joprojām ir par velti vai tomēr 2.9EUR mēnesī. Pēc lapas īsti nevaru saprast.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , unknovn teica:

maksa par karti

Kontu atvēru. Karte bez maksas joprojām. Tik jāgaida kad saņemšu.


Pirms 46 minūtēm , snukurins teica:

banka ,,marinē,, naudu un pēta vai tik es netaisos sponsorēt ,,zaļos,, cilvēciņus un vai man rados nav Šlesers un Lembergs.

Man gan neko nemarinē un nepēta - vienu reizi anketu palūdza aizpildīt i viss

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , VebKamera teica:

Pejpals nav banka, un

Paypal(s) Eiropā ir banka. 

 

In 2007, PayPal Europe was granted a Luxembourg banking license, which, under European Union law, allows it to conduct banking business throughout the EU. It is therefore regulated as a bank by Luxembourg's banking supervisory authority, the Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF). All of the company's European accounts were transferred to PayPal's bank in Luxembourg in July 2007.

Link to comment
Share on other sites

Un?  Ko tur ar to gribēji pateikt? Sia vai A/S (akciju sabiedrība) tās ir uzņēmējdarbības formas. Bankas licences esamība un no tā izrietošais statuss ir pavisam kas cits, ja tu par to....

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...