Jump to content

Prom no LV bankām


ivo
 Share

Recommended Posts

Ja kādam interesē te ir sarakstiņš ar valstīm kuras ir piekritušas dalīties ar info un kuras nav. 

https://fsifiscal.com/en/content/crs-jurisdictions-and-non-crs-jurisdictions

 

No tām kuras parakstījušās viena daļa pirmās atskaites sniegs 2017 gada septembrī par 2016 gadu (nevis 2017to). Pārējās 2018 gada beigās. Paredzēts, ka informācija tiks sniegta reizi gadā par to, ka  personai ir atvērts norēķinu konts  konkrētajā valstī un par konta atlikumu uz atskaites sniegšanas datumu. Nevis regulāri pilni konta izraksti kā daži varbūt domā. Konta esamība citā valstī pati par sevi nav nekas aizdomīgs, nelikumīgs vai krimināls. Tas pats "paypals" tak ir daudziem. Tā ka ja vien tur neglabājat aizdomīgi lielas summas vai arī neesat kā īpaši ieinteresējuši VIDu un citas iestādes - uztraukumam nav pamata. 

Link to comment
Share on other sites

Interesanti kas parādīsies, ja man 2016. Bij atvērts konts valstī, kas dalās ar info, šogad nauda noņemta un konts slēgts?  Tīri hipotētiski...

Link to comment
Share on other sites

Esot jāsniedz informācija arī par slēgtajiem kontiem, ja tādi bijuši pārskata periodā. Tātad tieši tam arī vajadzētu parādīsies. Bija un izbija. Ja mēs runājam par norēķinu kontu nevis, teiksim, vērtspapīru vai kādu citu. Nu bet kā tas viss praksē strādās, ko sniegs, ko nē to jau grūti paredzēt. Iespējams, dažādas valstis un dažādas bankas to visu ar variantiem izpildīs.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mielestapa

No jaunā gada tak spēkā direktīva, ka Eiropas Savienības teritorijā jebkurā bankā varēs droši vērt kontu vaļā, un banka nevarēs spuroties pretī.

Nezinu par Valsts  ieņēmumu dienestu, bet pret tiesu izpildītājiem konti ārvalstīs labi darbojas, pagaidām neviens vēl nav nobloķēts.

Protams, ir risks, ka ārvalstu banka var pazust, bet labāk riskēt nekā skatīties, kā tiesu izpildītājs savāc visu algu no konta, kurā nebeidzams mīnuss.

Link to comment
Share on other sites

Mani maz uztrauc ārvalstu (ES) bankas pazušana, jo visās valstīs ir garantijas fondi, un diemžēl naudas man nav kā Raimondam (tas kurš Pauls).

Vienīgais, man ir bēdīga pieredze ar citu lietu, ko vakar ar sievu runājām. Proti nāves gadījums, kā pēc tam mantiniekiem tikt pie tās naudas, LV tas jau ir murgs, bet nez kā ir ar ES teritorijā esošajām bankā.

Labots - unknovn
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , Mielestapa teica:

No jaunā gada tak spēkā direktīva, ka Eiropas Savienības teritorijā jebkurā bankā varēs droši vērt kontu vaļā, un banka nevarēs spuroties pretī.

Nezinu par Valsts  ieņēmumu dienestu, bet pret tiesu izpildītājiem konti ārvalstīs labi darbojas, pagaidām neviens vēl nav nobloķēts.

Protams, ir risks, ka ārvalstu banka var pazust, bet labāk riskēt nekā skatīties, kā tiesu izpildītājs savāc visu algu no konta, kurā nebeidzams mīnuss.

 

Labāk ir dzīvo un apieties ar savām finansēm tā, lai nebūtu jābaidās no tiesu izpildītājiem un jāslēpjās svešās valstīs.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Doma jau pareiza, bet cilvēku pasaulē ir daudz, ne visiem diemžēl pietiek resursu (arī naudas). Tāpēc gudrie un čaklie ražo resursus, bet tie, kuri neko nevar saražot, lai neiznīktu, dzīvo par citu sagādātiem līdzekļiem. Un pie tiem otrajiem parasti nāk tiesu izpildītājs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Mielestapa teica:

tie, kuri neko nevar saražot, lai neiznīktu, dzīvo par citu sagādātiem līdzekļiem

 

īsāk sakot - zog!  Apzog tos pārējos.

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , unknovn teica:

Kādas atsauksmes par produktu?

Šobrīd lietoju N26, viss notiek uz urrā, naudu jebkurā bankomātā bez komisijas var izņemt. Ir protams limiti kaut kādi, bet es ņemu reti un maz, maksimāli maksāju ar karti. Ērta aplikācija, uzreiz atnāk ziņa kad kaut kur samaksā ar karti, smuks izdevumu pārskats utt. Karte ar bezkontakta fīču. Revolut arī man ir bet kaut kā nelietojas, jo nav vajadzības.

Link to comment
Share on other sites

@ivo

Kā ir ar maksājumiem caur aplikāciju, piemēram komunālie?

Uzliku aplikāciju, īsti nesaprotu vai tāda iespēja tur ir. Redzu tikai iespēju pārskaitīt "Draugam"

Link to comment
Share on other sites

@ivo
Kā ir ar maksājumiem caur aplikāciju, piemēram komunālie?
Uzliku aplikāciju, īsti nesaprotu vai tāda iespēja tur ir. Redzu tikai iespēju pārskaitīt "Draugam"

Pie draugiem var pievienot jaunus saņēmējus, tur arī norādi bankas kontu uz kuru pārskaitīt. Pats šo opciju īsti neizmantoju, man joprojām ir automātiskie maksājumi no Swedbank


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Norādīt kontu ir viens, bet kā ir ar maksājuma mērķiem? Tiešām ir noticis brīnums un jamo var ar norādīt?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

eksperimentēt ir interesanti, var jau lietot bezmaksas Revolut, bet kā galveno kontu gan jau pagaidām ir jāizmanto bankas, kas ir Latvijā

Par Revolut vairāk aprakstīts šeit :

https://endijs.com/2017/11/kas-ir-revolut-kadel-tas-noder-un-vai-ir-kadi-riski/

https://endijs.com/2017/12/revolut-un-kriptovalutu-atbalsts/ 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
12/8/2017 , 09:25, staylez teica:

kā galveno kontu gan jau pagaidām ir jāizmanto bankas, kas ir Latvijā

Jo?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , ivo teica:

Jo?

 

Galvenokārt, jo bankas filiāle atrodas Latvijā, attiecīgi nepieciešamības gadījumā vari sazvanīties valsts valodā un saņemt konsultācijas klātienē, piemēram par kreditēšanas iespējam utt.

Respektīvi ātrāks serviss un uzticamāks, pluss vēl skaidras naudas apmaiņa, bez komisijas līdz 700 eur +/- , protams katram jau savs viedoklis rodas kādēļ izmantot tieši Lv bankas kontu un karti. 

 

Abi servisi ir labi, katrs  izvēlās sev piemērotāko 

Labots - staylez
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , staylez teica:

Galvenokārt, jo bankas filiāle atrodas Latvijā, attiecīgi nepieciešamības gadījumā vari sazvanīties valsts valodā un saņemt konsultācijas klātienē, piemēram par kreditēšanas iespējam utt.

Manuprāt bankas nav labdarības iestādes. Un, ja arī ir noteicošais faktors ''sazināties valsts valodā, saņemt konsultācijas'' ,tad klientu apjāšana valsts valodā tagad vieglāk paciešama? Mazohisms joprojām tiek praktizēts no abām skandināvu bankām. Labs?? 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Edis7 teica:

Manuprāt bankas nav labdarības iestādes.

 

Ja tu jūties apjāts, tad lūdzu meklē sev citus variantus, ko vēl tev varu pateikt. Nevajag dzīvot ilūzijās, katrs vēlās nopelnīt, un tas ir pašsaprotami.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Edis7 teica:

Manuprāt bankas nav labdarības iestādes.

 

Tikai tādas apmeklē? Pusdienās uz bezmaksas zupas virtuvēm, "iepirkties" uz pagalmu konteineriem ... ?

Link to comment
Share on other sites

Prātīgāk būtu ja tu argumentētu, nevis azbildinātos ar''katrs grib nopelnīt" , man piem. nav pieņemama, kaut vai diametrāli dažādā kreditēšana viņu mītnes zemē un šeit. Saprotams, politiska lobēšana dara savu un nes rezultātu. Bet wtf, tik dažādi, pie sevis šie pat neuzdrīkstētos padomāt par tādu"stratēģiju". 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , e = d teica:

Tikai tādas apmeklē?

miers nav? atkal uzprasies lai tevi te kārtīgi nolej?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Edis7 teica:

man piem. nav pieņemama, kaut vai diametrāli dažādā kreditēšana viņu mītnes zemē un šeit.

skaidrs, ka zemē, kurā dzīvo viņu akcionāri (pensijfondi, valsts, personas), viņi uzvedas vienādi, bet zemē, kurā viņi cenšas pelnīt akcionāriem dividendes - pavisam citādi.

kas man personīgi nav pieņemams (arī tai pašā komunikāciju uzņēmumu sakarā), ka mūsu valsts ārlietu ministrijai par to nekas nav sakāms.

 

tāda nu ir dzīve. mēs zem viņu jurisdikcijas neesam un nebūsim.

Link to comment
Share on other sites

Kādas tad ir tās atšķirības kreditēšanā/uzvedībā starp valstīm? Ar kaut kādiem proofiem, nevis tā ļaudis runā, varētu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

superKrona
pirms 2 stundām , Edis7 teica:

klientu apjāšana valsts valodā

Kuras bankas tad apjāj klientus un kā? Vēlētos uzzināt. Ceru, ka zem apjāšanas neslēpjas prasta preces/pakalpojuma (iepriekš gana labi aptaustāma) pārdošana klientam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
VebKamera

Laiks bišķiņ ir pagājis - kāds ir salīdzinājis pēdējās fīčas tam Revolut un N26?  Ar kuru labāk sākt? No viņu reklāmas lapām tā īsti izvilkt sāli neizdodas - izskatās gandrīz vienādi. Gribās pamēģināt, bet abus reizē ņemt negribās, varētu sākt ar vienu. Kā saka - telefonā un makā nav daudz liekas brīvas vietas :).

 

BTW:

 

12/19/2017 , 16:29, superKrona teica:

Kuras bankas tad apjāj klientus un kā

 

Par šito gan es nesaprotu kā var nesaprast - visas bankas apgroza klienta naudu un uz tās naudas pelna. Kāds pamats prasīt vēl naudu par pakalpojumiem? Vēl pirms gadiem ~15 bija tā, ka maksāja procentus par naudas turēšanu "pie viņiem" kontā, kas ir normāli. Tikai ar slaveno krīzi viss aizgāja ripā, šamie sāka iekasēt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Paldies par linku. No tā salīdzinājuma es sapratu, ka pēc būtības nav atšķirības :).

 

Link to comment
Share on other sites

Tikko vajadzēja samaksāt rēķinu Šveices frankos, Swed par to no manis gribēja 24eur. Piereģistrējos N26 un otrā dienā pārskaitīju, un komisija bija 2eur, 24 vietā... Secinājumus par banku alkatību izdariet paši... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šādiem parskaitijumiem izmantoju Monese kontu... Laikam līdzīgs tam N26

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
3/26/2018 , 08:43, VebKamera teica:

Laiks bišķiņ ir pagājis - kāds ir salīdzinājis pēdējās fīčas tam Revolut un N26?  Ar kuru labāk sākt? No viņu reklāmas lapām tā īsti izvilkt sāli neizdodas - izskatās gandrīz vienādi. Gribās pamēģināt, bet abus reizē ņemt negribās, varētu sākt ar vienu. Kā saka - telefonā un makā nav daudz liekas brīvas vietas :).

 

BTW:

 

 

Par šito gan es nesaprotu kā var nesaprast - visas bankas apgroza klienta naudu un uz tās naudas pelna. Kāds pamats prasīt vēl naudu par pakalpojumiem? Vēl pirms gadiem ~15 bija tā, ka maksāja procentus par naudas turēšanu "pie viņiem" kontā, kas ir normāli. Tikai ar slaveno krīzi viss aizgāja ripā, šamie sāka iekasēt.

 

 

 

Lietoju N26 kā galveno kontu jau gandrīz divus gadus, un varu nešauboties ieteikt visiem, kas vēl turpina barot zviedru bankas. Vienīgi ja paņemts kredīts, tad citādāk - kredīta devēji parasti prasa algu skaitīt pie viņiem - man kredītsaistību nav, un neplānoju.
 

Pa šo laiku komisijās un jebkādās maksās esmu viņiem samaksājis precīzi 0,15 eur (komisija par DKK izņemšanu bankomātā Dānijā).

Savukārt no N26 esmu saņēmis ap 70EUR friends referral scheme ietvaros - sīkums, bet patīkami.

 

Mūžīgajiem skeptiķiem/paranoiķiem, kas uz visu skatās ar aizdomām (komentāros dalās ar tādām tautas gudrībām kā "bezmaksas ir tikai siers peļu slazdā"),

šai gadījumā, ka banka varētu "notīties ar naudu" - aicinu vairāk lasīt, un mazāk baidīties. N26 jau kādu brīdi ir sava bankas licence Eiropā, kas nozīmē ka uz tās klientiem attiecās 100K Eiropas savienības garantija, tāpat kā vietējām bankām. Cik, zinu, REVOLUT šādas licences nav. Man ir arī Revolut karte, bet to izmantoju reti, galvenokārt tāpēc, ka tiešām besī viņu mobilā aplikācija. Savukārt N26 mob app ir labākais, ko nācies pieredzēt, pēc LV banku kodu kartēm, kalkulatoriem, obligātajām paroles maiņām utt murga. UZ N26 saņemu savu LV darba algu, kas darba devējam nekādas problēmas nesagādā, un skaitot no LV, nauda kontā bieži vien nonāk pēc pāris h jau tai pašā dienā.

Komunālos maksāju bez problēmām, var uzlikt arī automātiskos maksājumus.

Skaidru naudu no N26 kartes varu izņemt JEBKURĀ bankomātā, 5x mēnesī bez maksas. Atkrīt katru reizi pētīt jautājumu "ar kurām bankām ŠODIEN manai bankai ir kopīgs bankomātu tīkls", lai tik nenorautos 3,50 EUR komisijas maksu par izņemto piecīti taksim.

 

N26 ir izcils serviss, pie tam bez maksas, un ja viņi kādreiz ieviesīs par to maksu, kas visticamāk būs ļoti demokrātiska, es ar prieku pie viņiem palikšu.

 

Labots - mozo
Link to comment
Share on other sites

Garantijas prasības limitu 100k nosaka ES regula. Pašu garantiju sniedz tās dalībvalsts, kurā banka reģistrēta, atbildīgā iestāde.

Link to comment
Share on other sites

Jaunbiedrs ar 2 stundu vēsturi slavē iestādi, smieklīgi! :biggrin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ieleja teica:

jeb šinī gadījumā jāaizbrauc uz Vāciju "nostāties rindā pie viņu Krājbankas" vai kaut kā online?

Domāju ka EU un eirozonas ietvaros tas notiek krietni vienkāršāk. Nav vēlmes iedziļināties un par to satraukties, jo neturu tai kontā ne simtus, ne desmitus tūkstošu, un nekas neliecina, ka N26 varētu piemeklēt bankrots (tikko piesaistījuši 120 miljonus investīcijās, šogad plāno atvērties UK un US https://www.thelocal.de/20180416/what-is-the-digital-german-bank-n26-thats-about-to-hit-a-million-customers)

Labots - mozo
Link to comment
Share on other sites

Vācijā ir pieņemtas attālinātās identifikācijas prasības. Tāpēc N26 kontu var atvērt attālināti. Gan jau arī kompensācijas saņemšanai varēs tāpat.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Slinkums lasīt visu tēmu, varbūt tas jau cilāts, bet.

Cik saprotu, šobrīd gana aktīvi tiek propagandulēts šo online banku lietojums lai zivairītos no VID "neveselīgās" intereses. Nu, tur appistu pensionārus, mediķus, skolotājus un liktu visiem idiotiem braukt pa bedrainiem ceļiem. Tiktāl viss skaidrs.

BET

kāpēc jums, dāmas, ir ilūzija, ka vienas ES valsts ieņēmumu dienestam būtu kaut mazākās problēmas pieprasīt visu sev interesējošo informāciju par savas valsts piekritības nodokļu maksātājiem citas ES valstī reģistrētai bankai? Nu, tur visādi AML un citi štrunti, kur pēdējā laikā bankās strādā arvien vairāk darbinieku.

Varbūt jau šai tēmā tas ir cilāts un tiešām neviens ES līmenī par to nav iedomājies un Vācija tagad būs LV kreisās naudas paradīze,  hehehehehehehehehehehehe. #sarkasms.

PS N26 karte ir, izmantojis neesmu, redzu kā alternatīvu dažām situācijām, teiksim, ja ir divi ar tādām kartēm, kas katrs ikdienā lieto savu banku un nepieciešams brīvdienā vai svētkos pārskaitīt - problēma atkritīs, kad beidzot būs normāli zibmaksājumi ne tikai citaģelai un sjebam, bet arī pārējām bankām.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa
Pirms 16 minūtēm , versatile teica:

Slinkums lasīt visu tēmu, varbūt tas jau cilāts, bet.

Cik saprotu, šobrīd gana aktīvi tiek propagandulēts šo online banku lietojums lai zivairītos no VID "neveselīgās" intereses. Nu, tur appistu pensionārus, mediķus, skolotājus un liktu visiem idiotiem braukt pa bedrainiem ceļiem. Tiktāl viss skaidrs.

BET

kāpēc jums, dāmas, ir ilūzija, ka vienas ES valsts ieņēmumu dienestam būtu kaut mazākās problēmas pieprasīt visu sev interesējošo informāciju par savas valsts piekritības nodokļu maksātājiem citas ES valstī reģistrētai bankai? Nu, tur visādi AML un citi štrunti, kur pēdējā laikā bankās strādā arvien vairāk darbinieku.

Varbūt jau šai tēmā tas ir cilāts un tiešām neviens ES līmenī par to nav iedomājies un Vācija tagad būs LV kreisās naudas paradīze,  hehehehehehehehehehehehe. #sarkasms.

PS N26 karte ir, izmantojis neesmu, redzu kā alternatīvu dažām situācijām, teiksim, ja ir divi ar tādām kartēm, kas katrs ikdienā lieto savu banku un nepieciešams brīvdienā vai svētkos pārskaitīt - problēma atkritīs, kad beidzot būs normāli zibmaksājumi ne tikai citaģelai un sjebam, bet arī pārējām bankām.

Ielūkojoties Tiesu izpildītāju mājaslapā var atrast, ka kopējais parādu apjoms pārsniedz Latvijas budžetu. Konti dažādās online bankās ļauj noslēpt savus ienākumu no tiesu izpildītājiem, kuriem ir samērā problemātiski bloķēt kontu ne-Latvijas kredītiestādēs/maksājumu pakalpojumu sniedzējos. Tā ir episka ķēpa ar Eiropas izpildrakstiem un citām problēmām, savukārt parādnieks var operatīvi mainīt kontus.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
9/19/2017 , 13:25, ivo teica:

Tā kā pēdējā laikā pamazām vērojama tendence šejienas ļaužiem pamazām migrēt prom no LV bankām (iemesli dažādi - VID neveselīgā, interese, pakalpojumu cenas, klientu apkalpošana un lietošanas ērtums utt.)

Hz, pirmajā šī topika postā tieši tāds iemesls minēts kā pirmais.

Nu nez, neteiktu, ka nav nekādu komisiju - tur drīzāk jāskatās, un katrai vajadzībai sava karte, bet tepat LV ar var labu komplektu no 2-3 bankām salasīt.

 

@Mielestapa par izpildītājiem nebiju iedomājies, labs.
Bet arī to elementāri risina, izveidojot centrālu ES reģistru, ka šie pilsoņi ir parādā, bloķējam, lūdzu visu.

My point being - ja arī pašlaik ir iespējams kaut ko muhļīt, ilgi tā nebūs un viss nāks gaismā. Citas metodes jāmeklē, bet tur citi riski.

Mani gan tas nesatrauc, kreisās naudas nav ;)

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nevajaga jau aiziet līdz tiesu izpildītājiem - man te vienai paziņai kontu nobloķēja kaut kāda sīka nodokļu parāda dēļ - ja nemaldos ap 8 EUR bija, pie tam ne valstij, bet NĪN, ja pareizi atceros. Pēc likuma jāsūta paziņojumi, nedrīkst bloķēt visu - jānodrošina kaut kāds minimums, utt. A viņiem - pofig, nobloķēja un viss. Un tu savam bērnam iestāsti, ka "šodien vakariņas nebūs, čuči bērniņ, čuči"!

Paziņa daudz braukā apkārt, var gadīties, ka prombūtnē tāds vēstuļu kasti ar paziņojumiem iztīrijis - to neviens nezina. Bet faktu tas nemaina, ka vakarā nav par ko nopirkt rijamo.

 

Abet šitām "bankām" visādas Rīgas domes un vidi šmidi klāt tā uzreiz uz pirmo pieprasījumu netiek - rokas pa īsām.

 

Tas, ka būs ar laiku visādi eiropas reģistri un sūtīs turp-atpakaļ info un pieprasījumus ir skaidrs, bet gan jau tad arī citi finanšu instrumenti parādīsies.

Es principiāli neko nelegālu darīt negribu, bet ja man draud situācija, ka psihopātiskas pašmāju iestādes satrakojas - mans pienākums ģimeni no marazmātiķiem pasargāt. Sadalām riskus, tā sakot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...