Jump to content

LED Panelis raustās


Andzzeys
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Tikko paņēmu veikalā 5 gab 6W LED paneļus griestiem, pieliku mājās paralēlslēgumā 2 no tiem - kamēr gaisma deg, viss ok, kā izslēdz, tā viens sāk zibsnīt.

Paneļus var mainīt vietām, likt citus, bet tāpat kāds no tiem vienmēr zibsnī. Fāzes mainīšana vietām ar neko nedod.

Problēma varētu būt tā, ka man gaismas slēdži ir ar diodēm (šneider), kas palīdz naktīs saskatīt, kur bakstīt, lai gaismu ieslēgtu.

Interesantākais ir tas, ka atliek pa vidu ielikt citu led spuldzi (ne paneli) un zibsnīšana apstājas. 

Cik noprotu, man pa vidu kaut kur vajadz;etu ielikt pretestību... ir kāda ideja, kur tādu dabūt un cik lielai jābūt?

Koridorā man paredzēti 2 x 6w paneļi, virtuvē 3 x 6W paneļi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Andzzeys teica:

Problēma varētu būt tā, ka man gaismas slēdži ir ar diodēm

Viņi parasti ir nevis ar diodēm bet neona spuldzītēm. Dēļ šī slēdža arī mirgo ledi, lampiņa laiž cauri nelielu strāvu, ar ko pietiek lai leds mirgotu.

Link to comment
Share on other sites

Vai nu met ārā tās lampiņas no slēdžiem, vai liec paralēli saviem LED kādu pretestību. Es esmu licis liekas 270 kiloomus, bet īsti vairs neatceros. Kas bija līdzi instrumentu čumodānā, to uzliku. Tur  jāeksperimentē. Mnā gadijumā caur slēdzi celtnieki ideoti bija nulli palaiduši un mirgoja no starpvadu kapacitātes.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Didzis teica:

nulli palaiduši un mirgoja no starpvadu kapacitātes.

Ja vads uz slēdzi ir pietiekami garš (piemēram - ir 2 pārslēdži) , tad CFL lampas mirgo arī pie pareiza pieslēguma (fāze caur slēdzi), dēl vadu kapacitāte.

Link to comment
Share on other sites

Ne pa velti pirku dārgus slēdžus, lai tagad ravētu gaismiņas ārā :D

 

Un tajā pašā laikā citā telpā ir lielāks panelis, laikam 12W un tas nevella nemirguļo pie tāda paša slēdža.

 

Jā, pretestība... kur tādas nāk? Jāpagooglē un tepat mūsu lapās kaut ko tādu varēs ar atrast?

 

Pārslēdzis tur nav, baigi garie vadi nav, tik tas, ka pie nulles patronas galā indikators ar deg spilgti sarkans, bet tipa vajadzētu tikai pie fāzes, ne?

Link to comment
Share on other sites

Ja slēdzi ir lampiņa, kura spīd kad tas ir izslēgts, tad ne vadu garumam, ne pārslēdžu esamībai vai neesamībai, un fāzes, nulles pieslēguma pareizībai vai nepareizībai nav nozīmes. Šādā gadījumā primārais LED lampas mirgošanas iemesls būs slēdzī iebūvētā signāllampiņa.

Tas vai lampa migros vai nemirgos ir loterija, kuras rezultāts ir atkarīgs no lampas draivera (barošanas bloka). Bet tas, ka lampa mirgo nebūt nenozīmē, ka tai ir slikts draiveris.

Pie īstas nulles vada indikatoram nav jādeg nekādā gadījuma, ja vien runa nav par Rīgas "veco elektrību".

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...