Jump to content

CPU 5 min pēc startup 100 grādi.


mangarsocepumi
 Share

Recommended Posts

mangarsocepumi

Nu skaidrs, tad būs vien pie viena jāpērk arī case, jo negribas mocīt šajā, kur nav īsti vietas nekam.

Man nav slinkums, gluži pretēji, man tas ļoti viss interesē, es vienkārši baidos kaut ko sabojāt. Spraužot ārā tos vadus, un iekšā (24pin un ne tikai.) + man tas nav varbūt kā cilvēkams, kas zina visu un nebaidās sabojāt neko iespējams prasītu 20 min visu izņemt ārā un atskrūvēt, man tas prasīs vismaz 2h :D 

 

p.s varbūt vēl ir kāds cits veids kā noņemt to kronšteinu no mātes ārpuses, kas pielīmējies izņemot fēnu? Nav man draudzene + fēns nekad dzīvē nav bijis vajadzīgs.. :/

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , mangarsocepumi teica:

varbūt vēl ir kāds cits veids

 

Ieviest draudzeni ar fēnu? :D Jāmēģina uzmanīgi plēst nost tāpat, galu galā tur apkšā ir tas soketa bleķis un jābūt lielam talantam lai tur ko sabojātu. Vienīgi nav īsti skaidrs kāpēc jāpērk jauna dzese ja korsairam ir 5 gadu garantija...

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , mangarsocepumi teica:

...varbūt vēl ir kāds cits veids kā noņemt to kronšteinu no mātes ārpuses,...

Neaiztiec to kronšteinu, kamēr neesi pamēģinājis uzlikt jauno gaisa dzesi. Liela iespējamība, ka derēs uz tā paša.

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , mangarsocepumi teica:

Vai es arī varu ar knaiblēm izgriezt ārā mazu taisnstūri?, lai varētu izņemt kronšteinu neņemot ārā mātes plati

:rofl:

Kur te bija tas zelta citātu topiks?

 

pirms 3 stundām , mangarsocepumi teica:

Nav man draudzene

Mazāk geimot vajag značit :) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , mangarsocepumi teica:

p.s varbūt vēl ir kāds cits veids kā noņemt to kronšteinu no mātes ārpuses, kas pielīmējies izņemot fēnu?

 

Nākamreiz zināsi - nelīmēt klāt. Būtu atstājis to plēvi virsū līmei un tāpat dzesi pieskrūvējis. Ja nav iespēju uzsildīt, vēl variants ir mēģināt viņu 'stumt' no plates otras puses. Katrā gadījumā nemēģini viņu lauzt nost ar skrūvgriezi vai ko tamlīdzīgu - tas labi nebeigsies. Arī... Ja nav fēna, tieši pirms ņemšanas nost uzsildi vismaz CPU. Jā, maz ko tas dos tieši pašam stiprinājumam, bet tomēr..

Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi

Ok, paldies par ieteikumiem, sūtīšu atpakaļ šo, tad redzēs ko man pateiks, bet gan jau atsūtīs vienkārši tādu pašu un jaunu, tad jau varēs arī iztikt bez fleksēšanas, lai izņemtu kronšteinu :D 

A ko darīt, ja gamings sirdī :D? Nevar mazāk geimot, tikai vairāk :D Jā, pats jau sapratu, ka debīls biju un jēga vispār bija klāt viņu līmēt, ja no augšas tas tāpat piespiežas. 

 

p.s ja tomēr nāksies ņemt kronšteinu, nevar pielikt tieši to kronšteinu paturēt uz karsta radiatora, tīri lai pieskaras tikai kronšteinam, tam jau arī vajadzētu labāk nākt nost tad :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi

Apbrīnojams ātrums, šonakt uzrakstīju supportam un tie jau rīt man pa dienu atsūtīs jaunu sūkni :D Lai gan es pat savu vēl neesmu aizsūtījis. 

 
Safa:Yes Gatis, The item will be with you by 1 PM tomorrow. :)
I am sending the replacement to you with express.
You need to send whatever you got with the order.
 
Latvijā par to tikai sapņot laikam :D:D
Došu zināt, kas būs mainījies ar jauno. :) Ceru, ka būs kā agrāk viss kārtībā :)
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi

Var ieslēgt pc, ja nav nekāds coolers virsū cpu? Tagad vienkārši noņemts un gaida rītdienu, kad atnāks jaunais, vienkārši gribēju savām acīm pārliecināties, vai tas vispār ir real, ka cpu bez jeb kādas dzeses pie win startup aiziet uz 90 grādiem? Vai nevar kaitēt cpu? Vai viņš pats izrubīs pc, ja būs pa augstu temp.?!

Link to comment
Share on other sites

Labāk jau nu neeksperimentē, pats viņš gan izslēgsies ja būs par augstu temperatūras bet bez jebkādas dzeses tas temperatūru kāpums būs par strauju lai aizsardzība paspētu. Šitos eksperimentus var veikt ar veciem p4 ja tik neveselīga intrese, tos var dabūt par brīvu :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , mangarsocepumi teica:

Var ieslēgt pc, ja nav nekāds coolers virsū cpu?

Un kā tu domā ? Tas ir līdzīgi kā iedarbināt motoru bez eļļas un tosola. Tik daudz jau nu vajadzētu saprast.

Labots - @rmands
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nospiedu "atbalstu" par pozitīvismu un rezultāta uzrakstīšanu.

"Izglābāt dzīvi" skan līdzīgi kā kad pie veikala kādam iedod rīta aliņam trūkstošos centus. 

 

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi

Tagad pat vēl labāk, secināju ka pagājušo reizi nebiju pieskrūvējis līdz galam sūkni uz cpu. Vai tas varēja arī tāpēc nobeigt pumpi?

Šoreiz pieskrūvēju līdz kamēr vītne tām skrūvēm beidzās, cerams cpu neiznāks otrā pusē mātesplatei pēc kāda laika, bet temperatūras ir labākas, kā agrāk.

PUBG spēlēju ~5h nonstop, nebija augstāk pa 50 grādiem nevienā procesorā. Un iepriekš arī svārstības temperatūrās bija starp 10-15 grādiem, tagad 8 bija pēc 5h spēlējot. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mangarsocepumi
(labots)

PAR RAM

 

Atvainojiet ka rakstu šeit un pavisam pa citu tēmu, bet domāju ka nevajag piedrazot forumu ar kkādām sīkām tādām nesvarīgām lietām.

 

Agrāk skolā mācījos kaut ko tikai ieskatam par datoriem, atcerējos ka kaut ko pasniedzējs stāstīja, ka ir labāk ramu likt 4x4gb , nekā 2x8gb vai tā ir patiesība, vai tieši otrādāk. Šobrīd stulba situācija, jo jau kopš datora salikšanas nopirku tikai 2x4gb, bet gribētos palielināt uz 16gb, jo strīmu nevar pavilkt ar 8gb tā kā man gribētos.

 

Bet tagad atkal jautājums, vai labāk mēģināt pārdot šos ramus un tad ņemt 2x8gb, vai vienkārši piepirkt klāt tādus pašus 2 stikus? 

Šis rams man šobrīd ir, domāju pirkt vēl tādus divus klāt vai tomēr labāk pārdot un pirkt 2x8gb? 

 

Pirku pa 60 paundiem, tā kā principā neko baigi daudz nezaudētu, varētu arī pārdot pa 60, jo tagad maksā 85, gan jau kāds paņemtu, bet vai ir jēga tādu čakaru?

 

+ man tāpat galīgi nepatīk tas ātrums priekš tik daudz izmestas naudas, var būt ka mana mātesplate ir atkritumu tvertne un visu performance noslāpē? Dažreiz liekas nevis pie i5 6600k sēžu, bet uz kkāda intel celerona..

 

  • i5 6600k
  • Asrock z170 extreme 4 mobo
  • WD blue 1TB
  • DDR4 corsair 3000mhz ram 2x4gb vengeance 
  • Corsair 600w +80 bronze 
  • Asus Strix 1070 8gb
  • Corsair 120mm h45 ūdens dzese

 

Uz servisu es arī nepārāk gribētu nest, ka beigās man nepasaka, oj mēs tādu darbu te izdarījām, tagad mums 100 paundus vajadzētu samaksāt un reāli rezultātā beigās nebūs nekas labāks, kā tik izmesta nauda?! Vispār gribētu pārdot visu datoru pa detaļām un tad vienkārši nopirkt jau gatavu datoru, kas taisīts spēlēšanai/strīmošanai. Jo reāli smagas aizdomas, ka kaut kas nav kā vajadzētu būt, vai arī varētu tas būt dēļ tā, ka pirms saliku savu, izmantoju drauga datoru kuram i7 6700k + 980ti gigabyte un likās daudz labāk, kā tagad ar manu. Vai tik šausmīgi jūtami varētu būt kaut priekš basic lietām? + viņš pat nav lēns, bet liekas vislaik kkādi freezi, lago un viss notiek fcking lēni.

 

Labots - mangarsocepumi
Link to comment
Share on other sites

Nē, 2x8 ir labāk, nekā 4x4, nav jau 'džips :biggrin:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, mangarsocepumi teica:

stāstīja, ka ir labāk ramu likt 4x4gb , nekā 2x8gb vai tā ir patiesība

 

Savāds stāsts. Nevaru iedomāties nekādu pamatojumu šim. Abos gadījumos rams strādās dual channel režīmā, imvho performancei vajadzētu būt precīzi identiskai (pie vienādiem ātrumiem un leitensijiem). 1 x 16GB gan būs (nedaudz) sliktāk, jā.

 

Čotks ir tavs rams un tavs dēlis, nemīz.

 

Bet kāpēc tev tur nav SSD :shok: ?

 

 

1 stundu atpakaļ, mangarsocepumi teica:

gatavu datoru, kas taisīts spēlēšanai/strīmošanai

Tie gatavie reizēm ir tādi brīnumi ka tik turies, ar nožīdotiem santīmiem visnevēlamākajās vietās.

Link to comment
Share on other sites

Geimošanai (un vispār) tev būs pilnīgi po, 2X8 vai 4x4. Šķirbu nekādu nejutīsi, tā kā, dari kā tev pašam labāk patīk.

Pa lielam vienīgā atšķirība ir ka 4 plates biku vairāk ēd španungu , bet tikai biku, par to nav jāsatraucas.

Otra šķirba starp 2 un 4 ir, ka lielāka iespēja kādai platei nomirt, jo 2x vairāk plates. :D

Tā kā šitās divas atšķirības ir tādas, kuras nav vērts ņemt vērā, tad pilnīgi pofig 4x4, 2x8 vai 1x16. Un tur dual channell vai single pa lielam arī ir pie pakaļas.

Pa lielam atšķirības var redzēt, kad testē savā starpā dažādus ražotājus, bet starp vienādiem čipiem ir pie kājas, kā tu tos 16 GB saliec.

Da arī var samest dažādus ražotājus kopā, ja viņi kopā strādā, tad arī viss ir po!

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Viena nianse, pie 4x4 varianta ne visas atmiņas ņem pretī, tad ir jāpērk, kas ir sertificētas konkrētam dēlim, lai ietu bez problēmām, šos variantus esmu atskatījies. Pie 2x8, ir pie kājas, parasti visas strādā!


http://www.asrock.com/mb/Intel/Z170 Extreme4/?cat=Memory

Link to comment
Share on other sites

Nesapratu tavu domu līdz galam.

Tu gribi teikt, ka  kaut kāda atmiņa 2x4 iet, bet tāda paša 4x4 var neiet? Neticās, jeb tu par dažādām.

Viņš jau tādu pašu taisās piepirkt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , mangarsocepumi teica:

viņš pat nav lēns, bet liekas vislaik kkādi freezi, lago un viss notiek fcking lēni.

Šito varētu sīkāk? 

 

pirms 5 stundām , mangarsocepumi teica:

pirms saliku savu, izmantoju drauga datoru kuram i7 6700k + 980ti gigabyte un likās daudz labāk, kā tagad ar manu

Mož tev tas kompis strādā reāli normāli, bet tu izjūti tikai to šķirbu, kas ir starp tavu HDD un tā kompja SSD? Protams, tev geimucis ātrāk neskries uz SSD, tik kompis fikss liksies, jo viss ielādēsies zibenīgāk.

Protams, ja tur SSD ir/bija.

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Microstar

Nē i5-6600k ir pa īsu priekš spēlēšanas un vienlaicīgi strīmošanas tādēļ arī frīzo un raustās. Būs vien tev jāpārdod, ja gribēsi strīmot gludi bez frīziem. i7-8700/Ryzen 7 1700 un lieta ir atrisināta tiesa gan ramu vajadzētu tos 16gb. Vieglākais ceļš pārdod esošās daļas un nopirkt jaunas.

Labots - Microstar
Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi
(labots)

Nu par i5 6600k strīmošanu, nezinu gan vai tā ir taisnība, jo esmu redzējis daudz video kur likti pc ar i5 6600k, lai strīmotu. Man nav mērķis strīmot visu uz ultra un vienīgās spēles kuras strīmošu ir csgo un pubg. Galvenais jau 60fps un 1080p, vienīgais ko man vajadzētu.

 

Par SSD, uz tā datora kam i7 6700k viņam arī nebija ssd, tikai 16gb rams, bet nu viss lido un bez jeb kādām problēmām.

 

SSD protams pirkšu un tikai to arī vajag, dabūt 16gb ramu un vēl ssd 250 gb, tad arī būšu pabeidzis pavisam savu build, bet bail vēl naudu likt iekšā, ja jau tagad ir problēmas, neceļas rokas neko vairāk pirkt viņam. 

 

Nezinu kā paskaidrot freezingus, bet kkas nav kā vajadzētu būt, piemēram laižoties pubg dažreiz ar izpletni lecot lejā vienkārši bilde apstājas uz 5 sec un pēc tam atkal aiziet un rāda bad internet connection, lai gan tajā pašā brīdī drauga ekrānā redzu kā viņš lec lejā un viņam nekas tāds nav, lietojam vienu internetu. 

 

Nesen arī bija zilais ekrāns pirmo reizi, nesaprotu kāpēc. Nekāds overlock nebija.

 

p.s Cik vispār var likt i5 6600k oc? 4.3ghz un 1.35v ir normāli, vai vajag mēģināt laist lejā voltage? Vai var likt arī default iestrādātos režījumus cpu, kas tur piedāvājami?

 

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z170 Extreme4/?cat=Memory - šeit savu modeli neatradu.

Labots - mangarsocepumi
Link to comment
Share on other sites

Microstar
1 stundu atpakaļ, mangarsocepumi teica:

Nu par i5 6600k strīmošanu, nezinu gan vai tā ir taisnība

To var mierīgi pārbaudīt novelc msi afterburner un paskaties kāda ir CPU un RAM usage laikā kad tu strīmo un reizē spēlē pubg. Jā usage pastāvīgi ir lielāka par 90% tad tur viss ir skaidrs kā diena.

 

jo esmu redzējis daudz video kur likti pc ar i5 6600k, lai strīmotu

Acīm redzot šiem cilvēkiem ir bijis visai maz saprašanas no tā ko viņi vēlas salikt un priekš kādiem nolūkiem.

 

1 stundu atpakaļ, mangarsocepumi teica:

p.s Cik vispār var likt i5 6600k oc? 4.3ghz un 1.35v ir normāli

1.35v @ 4.5 - 4.6GHz ir ok protams, ja temperatūras ir normālas baigi atkarīgs arī no paša čipa.

 

Labots - Microstar
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...