Jump to content

Digitālā termogalva


Pukinens
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Bildē elektroniskās radiatoru termogalvas Honeywell HR-20 temperatūras devējs. Nekāda marķejuma nav izņemot tikai attēlā redzamo F burtu. Kas tas ir, termistors? 

Savā vietā tas ir neefektīvs, gribu iznest ārā 2-3m garā vadiņā. Vai ir kādi apsvērumi kapēc tā nevajadzētu darīt?

IMG_20170911.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ieliec arī no otras puses bildi. Šādi devēji man arī interesē un šāda pati problēma būs, jo aiz dīvāna nav pareizi mērīt istabas temperatūru.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu pamatojumam to devēju iznest? Kādēļ, ja tev pie gultas staigā vējš dēļ nesiltinātas mājas, tevi devējs dēļ termo inerces nespēs glābt!  Reakcijas laiks ir ļoti lēns. Normālā telpā pie radiatorā tuvuma 21, pie gultas 18-19 un ir ok, krītās temperatūra telpā, radiators lēnam raus augšā! Man guļamistaba ir uz 25m2, nejūtu vajadzību turēt precīzu temperatūru pie gultas, kur ir problēma?

Link to comment
Share on other sites

Pamatojums ir vienkāršs, jo vienkārši tas devējs funkcionē pilnīgi nepareizi. Vietā aiz gultas/dīvāna/aizkariem pēc vārsta atvēršanās ierobežotā telpa ātri uzsilst un vārsts ātri aizveras ciet. Rezultātā telpa praktiski netiek sildīta. Šo te pārliecinājos ar parastām termogalvām. Risināmums ir uzlikt uz maksimumu, bet tad saulainās dienās ir Taškenta, jo devējs nezina, ka istaba jau ir sakarsusi.

Link to comment
Share on other sites

Nopietni, neviens nepamanīja to zaļo detaļu uz garajām kājām?

 


Priekš sevis paņēmu 220v aktuatoru un ārējo termostatu.

https://www.aliexpress.com/item/New-Weekly-Programmable-Heating-Thermostat-LCD-Touch-Screen-Keypad-locking-Room-Temperature-Controller-White-Backlight/32769962061.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.nPUNhN

https://www.aliexpress.com/item/MC80-Normal-Close-AC-230V-Thermal-Electric-Actuator-For-Electric-Floor-Heating/32647855416.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.nPUNhN

 

Nav riktīgi lēti, bet izskatās ļoti daiļi un ir novietojams korektā vietā.

 

Honeywell neņemtu pat ja man pie deniņiem kāds stroķi pieliktu.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Bruketajs teica:

Nopietni, neviens nepamanīja to zaļo detaļu uz garajām kājām?

pamulkjis, mljedz. kopsj regjistreesjanaas...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Supermans teica:

pamulkjis, mljedz. kopsj regjistreesjanaas...

Oooo, ģēnijs ar tuvojošos piegdienu klāt. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nu vēl kāds, kopā ar Supermanu nepamanīja, tad sarkasms bija par standarta termistoru, kuriem netā var atrast temperatūras/pretestības līkni un saprast, ka no normāla garuma kabeļa nekas uz slikto pusi nemainīsies (diez vai šeit būs izmantots kāds ekskluzīvs ar baigi unikāli zemu pretestību). To var apstiprināt pretestības samērīšana istabas temperatūrā - vajadzētu būt pie kilooma +-. 


Nu un skumji, kad šādi te biedri tikko jau piereģistrējušies, sāk ar rupjībām. Reālajā dzīvē laikam augstākstāvošie kolēģi vai klasesbiedri abižo.

Labots - Bruketajs
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Bruketajs teica:

Priekš sevis paņēmu 220v aktuatoru un ārējo termostatu.

 

Nav riktīgi lēti, bet izskatās ļoti daiļi un ir novietojams korektā vietā.

 

Honeywell neņemtu pat ja man pie deniņiem kāds stroķi pieliktu.

Ja laicīgi padomā un taisot remontu paredzamajā vietā ieliek španungu, tad varbūt var uztaisīt ļoti daiļi - ja tas bija domāts tādā nozīmē. Man gan kautkā ir aizspriedumi pret ON-OFF šādā pielietojumā.


Kapēc tāds naids tieši pret HW?


Un vēl. Nav man dižo iespēju skraidīt pa veikaliem - varbūt kāds var ieteikt baltu, neresnu, lokanu - vienvārdsakot estētisku - divdzīslu vadiņu šķirni? No bildēm (labi ja tādas vispār ir) argusa, lemonas u.c i-veikalos diezko saprast nevar.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Bruketajs teica:

Priekš sevis paņēmu 220v aktuatoru

Ar kādu vārstu tas aktuātors ir savietojams? Tās vītnes atšķiras un arī pulķa garums, kas attiecīgi ietekmē rezultātu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Mezavecis teica:

Ar kādu vārstu tas aktuātors ir savietojams? Tās vītnes atšķiras un arī pulķa garums, kas attiecīgi ietekmē rezultātu.

Tam bija standarta, kas lētajiem radiatoriem. Radiatoriem man bija pavisam citi - tievie Danfosi, bet paveicās, jo ELV regulatoriem, kas 1. stāvā, nāca komplektā pārejas, ko neizmetu. Vienu sezonu jau nokurināju un esmu apmierināts. Laikam paveicās, jo regulējums aktuatoriem kā tāda nav. 

 

pirms 12 stundām , Pukinens teica:

Kapēc tāds naids tieši pret HW?

Lēta ķīnas draza par saskrūvētām cenām. 

 

pirms 12 stundām , Pukinens teica:

Man gan kautkā ir aizspriedumi pret ON-OFF šādā pielietojumā.

Nu, plūdeni mainīt radiatora jaudu tāpat ir samērā neiespējami, jo radiatoram ir savs tilpums un manā gadījumā radiatoru jauda ir x1.5. Pamatā, radiatoru jaudu regulēju ar siltumnesēja temperatūru, pēc āra temperatūras un ar ermostatiem jau taisu precīzo pieregulēšanu pēc noskaņojuma.


pirms 12 stundām , Pukinens teica:

argusa, lemonas u.c i-veikalos diezko saprast nevar.

Tur tev nāksies aizskret uz kādu lielveikalu, kā Depo, Krauta un aptaustīt pašam. Līdzīgs ir signalizācijas kabelis un telefona kabelis. Tiem gan 4 dzīslas, bet tas jau sīkums.

Link to comment
Share on other sites

Šogad ir plāns uzstādīt automātiku, kas regulēs katla temperatūru pēc istabas temperatūras 1. stāvā, bet otrā stāvā, kur temperatūra atkarīga no saules/vēja iedarbības, papildus uzstādīt uz radiatoriem atsevišķu automātiku. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...