Jump to content

Kur nopirkt knaibles


138
 Share

Recommended Posts

1 stundu atpakaļ, ju teica:

["automātiskās"] pamatā paredzētas tieši dzīslu vai montāžas vadu atizolēšanai.

Tā pēc aprakstiem izskatās, vismaz Haupa 210695 vai Knipex 12 40 200 un 12 50 200 gadījumos, bet mani samulsināja šis stāsts:

9/8/2017 , 18:39, VebKamera teica:

ar pirmo kniebienu nonāk nost ārējā izolācija, grāb katru atsevišķo vadu uzreiz, bez kādas pārregulēšanas, un viņš mizo nost atsevišķā vada izolāciju

- ej nu sazini, varbūt arī kas tāds tiešām eksistē.

 

Pirms 12 minūtēm , Tārps teica:

kur ar roku pieturēt, lai norautu izolāciju , nav kur

Hmm, nu man grūti iedomāties situāciju, kur vadu, mizojot ar pirmajā postā minētā tipa knaiblēm, vajadzētu pieturēt un nebūtu divu centimetru aiz kā to pieturēt. Bet citādi - dzelžaini argumenti, paldies :good:

Un ar kādu rīku tu mizo ārējo izolāciju?

Link to comment
Share on other sites

Automātiskās ir OK, tik sākas problēmas , kad vads ir tipa elektriskais kam divi vadi kopējā izolācijā bet jānomizo katrs vads at. Vai nu ārējā izolācija jānoņem krietni tālu vai.... jāmeklē parastās kā pirmajā postā. Automātiskās ''nesaprot'' kāds diametrs ir jāmizo, ja ''žoklis'' sagrābj ārējo izolāciju, bet jānotīra pats vads. Tie asmenīši , kas atbild par mizošanu, neaiziet līdz vajadzīgajam.  Autoelektrībā nav šis problēmas , bet parastajos elektroinstalācijas kabeļos ir. Es automātiskās lietoju tik kad darīšana ar  vadiem kur iekšā tik viens.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@oxygen, par kādām automātiskajām tu runā, ar kurām vispār var nomizot ārējo izolāciju? Viņas taču visas, vai gandrīz visas, ir paredzētas tikai dzīslu mizošanai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es domāju gadijumu  kad esi ar kaut ko nomizojis ārējo un nu tik mizosi ar automātiskajām dzīslu lai būtu vienādi garumi...  Tā ka , ja darīšana ar parasto elektroinstalāciju, tad automātiskās nav īsti lietojamas . Der tik viendzīslām tipa  sadales skāpī kad iet pa vienam vadam . Katram štrumentam savs pielietojums. Unversiāls parastajam elektriķim būs šis http://www.newark.com/knipex/16-64-125-sb/tool-dismantling-flat-round/dp/06X1281  vai arī tās kas bildē topika sākumā, tik nederēs plakanajam ārējai izolācija.

Der gan apaļiem gan plakaniem , gan dzīslām. Nav automāts, bet var strādāt pat ļoti ātri. Automātiskās , ka es pieminēju agrāk, ir neaizvietojamas ja jāmizo sīkie teflona izolācijas vadiņi ( parasti tos izmanto kad kas ir ''japalāpa '' vai maketmontāža elektronikā). Tur ar parastajām pagrūti , jo gan viegli sabojāt sīko vadu gan, ja lietosi tādas kā pirmajā postā, izolācija vienkārši ''šlūc'' pa vadu ja vads ne pārāk garš. Nu un ja montē automātikas skapi, tad automātiskās knaibles ir idelā manta .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu jā... Es visu savas māja elektroinstalāciju sataisīju izmantojot visparastāko celtniecības nazīti ar maināmiem asmeņiem. 

Var jau braukt galējībās, bet vai vajag???? 

 Ja piešaujās, vadu var nomizot ātri bez nekādām speciālām ietaisēm!

Link to comment
Share on other sites

Ja vienreizējs pasākums tad jau nav jēgas kam ''krutam''.Pietiks arī ar nazi. Max par pāris EUR https://www.ksenukai.lv/p/knaibles-izolacijas-nonemsanai-160mm/2xza?mtd=category&pos=taxon-bottom&src=bitrec

Savādāk, varbūt, lētāk meistars ar saviem instrumentiem, nevis pašam pirk vienreizējam pasākumam, kad vēlāk nebūs pielietojuma. Tik mētāsies instrumentu kastē.

 Ja maizes darbs, tad gan ir jēga apdomāt ko pirkt . Mizojot ar nazi ražīgums būs paknaps.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Es straadaaju ar taada tipa knaibleem kas autora pirmajaa postaaa. Ir ljoti eertas. Nopeerkamas praktiski jebkuraa sakariigaa celtnieciibs veikalaa. Bija man saakumaa Bruder manessmann, tad Haupa un tagad Topex. Dizhu starpiibu nejuutu. Topex nopirku, jo cita nekaa Kurshos uz vietas nebija!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , oxygen teica:

Es domāju gadijumu  kad esi ar kaut ko nomizojis ārējo un nu tik mizosi ar automātiskajām dzīslu lai būtu vienādi garumi...  Tā ka , ja darīšana ar parasto elektroinstalāciju, tad automātiskās nav īsti lietojamas .

Kas garumiem slikti? Slēdžiem/rozetēm kak raz, un nozarkārbām ar, ja montē ar skrūvējamajiem vai saspraužamajiem (wago) savienotājiem. Ja sapin, tad jā, vajag garāku plikumu.

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

9/10/2017 , 11:34, oxygen teica:

Automātiskās ir OK, tik sākas problēmas , kad vads ir tipa elektriskais kam divi vadi kopējā izolācijā bet jānomizo katrs vads at.

Cik ir tādu vadu?! Uz kaut kādām skandām jā, varbūt uz telefonu, bet ne elektrībai.

Vai arī tu velc elektrību ar vadiem, kas paredzēti vilkt uz skandām, ir tādi "meistari" redzēti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...