Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Gan jau tik-tokus filmē, cer tur uzkačāt kontu. Te tak auditorija gandrīz nekāda.

Link to comment
Share on other sites

Vai ta domājiet, ka to vien daru, kā pie datora sēžu? 😁

Dambis vēl nesāk brukt. Pagaidām viss ir bez panikas. Jā, gan jau bezgalīgi ilgi dambis šāds dambis noturēties nevar. Tomēr ņemot vērā, ka ir +4 grādi un lietus pa laikam, tas jau deldē arī to ledus aizsprostu pamazām. Pie tam, ņemot vērā, ka līmenis ceļas ļoti lēnām, kaut kur gar/zem/apkārt tam aizsprostam noplūde ir gandrīz tikpat liela kā pieplūde no augšteces. Tas arī deldē to ledu. Nu, dzīvosim - redzēsim. Bet panika pārsvarē ir "līdzjutējiem".

 

Man 4. stāvs 😁.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Vai ta domājiet, ka to vien daru, kā pie datora sēžu? 😁

Mēs nedomājam

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Stasss teica:

Jap, taisnība

Šis gan nav labs. Mēdzot gan arī paši no sevis.

Just now, Stasss teica:

Mēs nedomājam

To jau sapratu 🤣.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Jurkins teica:

Man 4. stāvs 😁.

Mašīnu guļamistabā noliki?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Guļamistabā sievu. Vecmodīgs esmu 😁.

 

lsm.lv smukas bildes no gaisa. Žēl tikai, ka nekur nav šādu bilžu, kā izskatās lejpus J-pils, tur, kur tas ledus sablīvējies.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Jurkins teica:

Dambis vēl nesāk brukt.

Tad tās bildes ar izskalojumiem nav dambja bildes? Un traktortehnika, kas to visu aizpildīja ar smiltīm vai ko tur, nelaboja "dambja defektu"? Ej nu saproti, kas pie jums tur notiek…

 

Par ūdens līmeņa celšanās tempu (iz twittera dzīlēm) :

https://pbs.twimg.com/media/FmX22QBWAAcyKeD?format=png&name=900x900

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , binary teica:

Tad tās bildes ar izskalojumiem nav dambja bildes?

Ir dambja bildes. Tie nav īsti izskalojumi. Ja būtu izskalojumi, domāju, ka būtu par vēlu. Nekādas ūdens straumes tur cauri negāja. Laicīgi paspēja.

 

Tas temps ir nekāds. Viennozīmīgi ir notece. 1981.gadā bija... nez kādās 10-20 (sen tas bija, atmiņas pabalējušas) minūtēs ap 2 metri, varbūt pat vairāk. Kaimiņpuika centās glābties kokā 🤣. Cik ātri viņš kāpa augšā, tik ātri ūdens viņam sekoja.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Jurkins teica:

Tie nav īsti izskalojumi.

ok, varbūt nav gluži izskalojumi (pieņemsim, ka tur pat glāze minūtē nesūcās cauri), bet par "dambis vēl nesāk brukt" man to grūti nosaukt. Ja nebūtu sācis brukt, tad nebūtu nepieciešama steidzama stiprināšana/atjaunošana (jā, bildēs/video redzamo noteikti var dēvēt jau par atjaunošanu).

 

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Tas temps ir nekāds.

Nu jā, nekāds. Nav pamata stresam. Var droši iet gulēt un neraizēties par to, kas būs pēc dienas-divām-trim. Dienesti arī var droši doties atpūtā.

Link to comment
Share on other sites

 

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Bet panika pārsvarē ir "līdzjutējiem".

Gan jau tie "līdzjutēji" beigās būs tie, kas par visa atjaunošanu maksās :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Just now, binary teica:

Nu jā, nekāds. Nav pamata stresam.

Nesaprotu. A ko Tev gribētos? Lai visi skraida apkārt matus plēsdami? Var darīt tikai to, ko viņi pašreiz dara. Ar ledus sastrēgumu mēs nevaram izdarīt pilnīgi neko. Tikai gaidīt, lai daba atrisina.

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Var droši iet gulēt

Skaidrs, ka es iešu gulēt. Ko man vajadzētu darīt?

 

Darba kolēģei māja bīstamajā zonā. Šodien saskrējuši žurnaļugas. Interviju vajagot. Pēc sejas varējis redzēt... nu, lūdzu, lūdzu, pasaki kaut ko šausmīgu, mums sensāciju vajag... Pasūtījusi nakuj.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Jēkabpils:

 

 

 

Lai vietejie aiziet pajautā penšiem, tas nav nekas jauns vai parsteidzoš 80 gados notika tas pats tikai tad nebija tāds valnis tur un mājas nopludināja labāk.

 

Sataisija īpašumus lai būtu smukāk blakus daugavai bet tad vaimanās un vainos visus citus kā jau pareizi Latvieši.

 

Citēt

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati liecina, ka piektdien ap plkst.16 ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedza 8,6 metrus virs novērojumu stacijas nulles atzīmes – tas ir otrais augstākais ūdens līmenis novērojumu vēsturē.

 

Vēl par 37 centimetriem augstāk ūdens Jēkabpilī bija pacēlies 1981.gada pavasara palos, kad applūda liela daļa pilsētas, bet toreiz tai nebija aizsargdambja. Šajās dienās gan ūdens pieplūdums pilsētā ir tik liels, ka tas vietām sācis grauzt dambi.

 

 

https://lv.wikipedia.org/wiki/1931._gada_plūdi_Jēkabpilī

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

https://t.me/jekabpilsnovads/286

 

A nē? Malači! Tomēr mēģina kaut ko darīt. Nu var arī izdoties. Ūdenim spēks ir milzīgs, ja kaut kur tiek cauri.

 

Trakākais ir tas ka vizuāli no augšpuses ne sūda neredz cik tālu dambis jau iegrauzts

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

Nesaprotu. A ko Tev gribētos? Lai visi skraida apkārt matus plēsdami? Var darīt tikai to, ko viņi pašreiz dara.

Nav matus jāplēš. Tā ir panikas pazīmes, kas neko neliecina par situācijas nopietnību.

Ja viss ir kārtībā, ja nav pamata stresam, tad vispār neko nav jādara.

Ja reiz kaut ko dara, tad kaut kas nav īsti kārtībā, vismaz tiem darītājiem tā šķiet. Ir krīzes situācija, ir bīstamība, turklāt nopietna bīstamība, kuru jāapzina, kurai jāgatavojas. Jāseko līdzi situācijai un iespēju robežās jānovērš bojājumus. Ja tas prasa skraidīšanu apkārt, tad arī mazliet jāpaskraida. Bet matus gan var likt mierā.

 

Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

Ar ledus sastrēgumu mēs nevaram izdarīt pilnīgi neko. Tikai gaidīt, lai daba atrisina.

Kāpēc nevar? Pirms 40 gadiem varēja, tagad nē? Kaut kā dīvaini izklausās :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Pirms 40 gadiem varēja

Ko varēja?

 

Stresošana nav panikas pazīme?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Ko varēja?

Toreiz tā spridzināšana bija bez rezultātiem? OK, tad pārpratu.

 

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Stresošana nav panikas pazīme?

Nē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

OK, tad pārpratu.

Spridzināšanai bija lieliski rezultāti - gadsimta lielākie plūdi 🤣, pat ne gadsimta - visā novērojumu vēsturē.

Jā, piekrītu, nevar zināt, kā būtu, ja būtu. Bet tieši spridzināšanas rezultātā, burtiski ~10 min. laikā radās ledus sastrēgums tieši lejpus pilsētas.

Link to comment
Share on other sites

Es pusgadu nodzīvoju Jēkabpilī, ap 85-86. bet tā bija vasara un rudens. Apmeklēju arī tuvākos pagastus, un padomāju - šeit es es točno īpašumu nepirktu, labi ka esmu stabils kurzemnieks, kura īpašums atrodas vismaz 50 m virs jūras līmeņa un lielākas upes par Abavu ir tikai pasakās :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , aoma teica:

Es pusgadu nodzīvoju Jēkabpilī, ap 85-86. bet tā bija vasara un rudens. Apmeklēju arī tuvākos pagastus, un padomāju - šeit es es točno īpašumu nepirktu, labi ka esmu stabils kurzemnieks, kura īpašums atrodas vismaz 50 m virs jūras līmeņa un lielākas upes par Abavu ir tikai pasakās :)

Jēkabpils Augstums virs jūras līmeņa: 77 m

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Raimonds1 teica:

aut kad labi sen ekperimentēja ar kūdru

80-tajos panesās kaut kādas runa par ogļu putekļu izmantošanu. Doma - samazināt ledus segas biezumu. Nezinu, vai līdz reāliem darbiem aizgāja. Bet jēga ir pavasarī, kad spīd Saule. Un jau esošiem ledus sastrēgumiem tas ir pilnīgi garām.

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Just now, maize teica:

Ne tik senā pagātnē kaisīja kūdru.

A varbūt arī toreiz runa bija par kūdru. Nezin kāpēc atmiņā ir ogļu putekļi.

 

Nerauj cauri to sastrēgumu.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vai tik tā viltīgā doma nebija to ledusiešanu upē palaist dažas dienas ātrāk, lai tas ledus iziet smuki, nevis tie blāķi sēžas kaudzē un uz upes grunts.

Kad vēl nekāda sastrēguma nav.

Nekādus aprēķinus gan nezinu, cik un kā.

Link to comment
Share on other sites

Lai ledus izietu, ir jāpaceļas ūdens līmenim. Ledu paceļ uz augšu un aiziet. Kūdra/ogļu putekļi/jebkas melns vienkārši kausē ledu samazinot biezumu. Nevis dažas dienas, bet līdzko sāk sildīt pavasara saulīte.

Ja ūdens līmenis nav pacēlies, bet ledus sāk iet (vai nav pacēlies pietiekami, bet dolbajobi paspridzina), tad vari būt drošs, ka dabūsi sastrēgumu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Jurkins teica:

Man 4. stāvs 😁.

Fui… es domāju ka esi normàls savas mājas saimnieks… bet beigās parasts lauku dzīvokļa iemītnieks 🤪😁

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...