Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 47 minūtēm , Vasarnieks teica:

Nepiekrītu, jo cenas ziņā neko daudz neieekanomēsi uz 2.5 kvadrātu vadu. Taču, kad pienāks laiks kosmētiskajam remontam, tad nebūs nekādu problēmu atsevišķu telpu noslēgt un tur darbināt prožektoru, mitruma savācēju, putekļusūcēju un citus štrumus paralēli nebaidoties, ka kaut kas nosvils.

 

Te kāds rakstīja par to vadu pievienošanu esošajām nozarkārbām, esmu to arī veicis kosmētiskā remonta laikā. Ar putekļu sūcēju un kabeļu kanālu frēzi to var darīt, putekļi tiek diezgan labi savākti.

Nē nu, es jau neko nesaku. Vienkārši šādi jautājumi ir tik bieži uzdoti. Ja taisu sev lieku kādu uzskatu par vajadzīgu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ju teica:

Es negribēju rakstīt pārāk gudri :D

Būtībā parastā dzīvokļa instalācijā tādas cilpu pretestības, lai automāts ātri nenošancētu nevar dabūt. Protams, ar piebildi, ja visi savienojumi ir ok. 

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Man arī nepatīk ķemmes. Tas gan vairāk dēļ rūpnieciskās automātikas. Atnāk iekārta - skapī viss pēc feņ-šui. Un tad nobirst viens kontaktors... a tā ražotāja kontaktora mūsu kontinentā nav, a bet citam ir bišķi cits izmērs. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Kazarms teica:

Cūcība sākās, kad tajās kārbās saliek mūsdienu rozetes, kas ir "nedaudz" mazākas

Es savā dzīvoklī dažās tajās bleķa kārbās varēju mierīgi ieģipsēt jauno plastmasas kārbu un un slēdzi, rozīti tālāk jau ar skrūvēm pie kārbas. Tikai es neņēmu kārbas-milzoņus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Dundurs teica:

Te līdz fen šui

Da lai viņi iet ar to savu fņ-šui. Galvenais, ka brīdī kad jāremontē, viss ir redzams un saprotams un nevajag ginekoloģiskos instrumentus

  • Patīk 2
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

It kā mēģināju taisīt, lai būtu +/- saprotams… Biju pat izgriezis no papīra visus drošinātājus, noplūdniekus, impulsniekus utt, lai pāris dienas uz galda plānotu / izvietotu kaut kādā loģiskā veidā :D Nu sākumā jau it kā viss forši - kamēr kārbā esošos moduļus savieno savā starpā, visus vadus var izlocīt, sakārtot, viss redzams un saprotams. Kad sāku pievienot kabeļus no ārpuses, tad gan sākās bardaks :D Nu vēl būs kaudze kabeļu no augšpuses, bet tie vēlāk.

 

Vienu lietu gan strikti ievēroju - nejaukt krāsas. Ja nulle, tad zila, ja zeme, tad dzeltenzaļa, ja fāze, tad atbilstošā fāzes krāsā (lokanajiem uz paša vada ir uzdrukāts fāzes numurs ik pēc centimetra).

 

image.thumb.png.f9a37f810521e98ea2551597efafa92b.png

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Dundurs teica:

Te līdz fen šui ir kā līdz kosmosam, bet nu man ir šādi: 

Mmmm... Kabeļu Kārtība... Meditējoša ainava :)

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 5 minūtēm , marrtins teica:

Kabeļu Kārtība... Meditējoša ainava

Subjektīvi.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2021.12.19. , 22:41, binary teica:

Lētā elektrība beigusies - rīt pa dienu atkal >40 centi, pat vakarā/naktī nevis 2-3 centi, bet 20-35.

Valsts īslaicīgi kompensēs pusi no elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma izmaksām galalietotājiem

Citēt

Grozījumi paredz no šā gada 1. decembra līdz 2022. gada 30. aprīlim kompensēt elektroenerģijas galalietotājiem 50% no elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma izmaksām.

Hmm… Lēmums ar atpakaļejošu datumu? :) 

Citēt

Kopā ar jau iepriekš valdības apstiprināto elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) samazinājumu, šis risinājums dos iespēju atkarībā no lietotāju grupas un patēriņa apjoma gandrīz uz pusi samazināt elektroenerģija gala izmaksu pieaugumu, kas ir izveidojies kopš gada sākumu.

Ej nu saproti, ko tai gala rēķinā tagad gaidīt…

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 1 minūtes , binary teica:

Lēmums ar atpakaļejošu datumu

Rēķini tikai janvārī, būs labi.

 

Interesanti, vai samazināsies arī fiksētās maksas rēķini?

Link to comment
Share on other sites

Rēķins ta' janvārī, taču pakalpojums jau ir ticis saņemts ;) Tāpēc arī sanāk "ar atpakaļejošu datumu".

Par fiksētās maksas rēķiniem - ej nu saproti… Pēc tā raksta izlasīšanas nav skaidrības ne par kompensāciju dažādu tarifu gadījumā, nedz arī par "lietotāju grupām".

Link to comment
Share on other sites

Es piedāvātu sagaidīt to rēķinu un tad jau viss būs skaidrs. Satraukāties par to tikai tad, ja šis ietekmē svētku dzērieniem ieplānoto budžetu.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Lai valsts varētu daļēji apmaksāt rēķinu, to visupirms jāsaņem, tas notikums notiksies tikai janvārī. Resp. valsts sola daļēji apmaksāt rēķinus. Pakaltējuma vai preces saņemšana var būt kaut 100 gadus atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Svētki šomēnes, rēķins - nākammēnes. Tagad nevar zināt, vai rēķins ietekmē to budžetu.

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 3 minūtēm , e = d teica:

dzērieniem ieplānoto budžetu

pieaugums par 30% uz nieka 900kwh sanāk rihtīgs litru daudzums (~45€)

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , superKrona teica:

pieaugums par 30% uz nieka 900kwh sanāk rihtīgs litru daudzums (~45€)

900kwh jau gluži nav nieks.  Protams, ja tev nav mājās gateris vai spirta brūzis.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , Dundurs teica:

900kwh jau gluži nav nieks

normāls privātmājas patēriņš

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , ivo teica:

normāls privātmājas patēriņš

Nu nez. Man senčiem kaut kas ap 300kwh, man tas pats. 

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Plīts, boileris un gaiss-gaiss.

Kad vid temp ap -5, tā sanāk.

energo efektivitāte mājai gan laikam 0, plānots nākošgad vismaz jumtu nosiltināt

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , binary teica:

Nezinu, kā citām, bet manējām rozetēm katram kontaktam ir paredzēta vieta diviem vadiem, turklāt tie vadi nav pavisam blakus viens otram:

Plāksnīte, kas piespiež vadus, ir tāda diezgan vaļīga - pievelkot skrūvi, vajadzības gadījumā pašķiebjas un piespiež abus vadus. Šis ir no tiem gadījumiem, kad "mēdz būt, ka var".

Tieši tā, bet tās plāksnītes mēdz būt vaļīgākas un ne tik vaļīgas, kā kura ražotāja rozetei.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Dundurs teica:

Protams, ja tev nav mājās gateris vai spirta brūzis.

nu šogad, par cik auksts decembris, tad 200kvm māja, gaiss-ūdens SS, kopā ar visu uz 1500Kwh savilks..

Link to comment
Share on other sites

Johaidī. Kaut kāds ieguvums no tā siltumsūkņa tad ir? Tad jau var kurināt pa taisno ar elektrību :D Man 75kvm, 10l boilerītis uz 80grādiem, ledusskapis un siltā grīda vannas istabā-virtuvē. 

Link to comment
Share on other sites

Nez kā tagad tiem , kas izvēlējas biržas cenu? Var jau vešmašīnu darbināt naktī, bet ne apkuri...  

Starp citu papētīju  gāzes cenu (kW) un elektrības- tagad jau tuvu tam ka var sildīt ar elektrību. Kādreiz bija , laikam n-tas reize lētāk kā apkure ar elektrību. Laikam ja būvē privātmāju, tad jābūvē ar  otru rezerves variantu. Mūsdienās rītdienā nezināsi kas pēkšņi ir apmeties otrādi no izdevīguma. 

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , oxygen teica:

Var jau vešmašīnu darbināt naktī, bet ne apkuri.

Apkuri, kā reiz, izmantojot siltuma akumulatoru, vienkārši.

Pirms 17 minūtēm , oxygen teica:

Laikam ja būvē privātmāju, tad jābūvē ar  otru rezerves variantu.

Tas gan ļoti iesakāms no visiem aspektiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Starp citu  gāzei , biržā, šodien jauns rekors- $2000 ( 170 eur par MWst)par kubikmetru . Laikam tāpēc ka Gazproms vai nu pārtraucis vai samazināji plūsmu no Jamals caur Baltkrieviju , Poliju uz Vāciju. Nez ar ko šis jampadracis beigsies? Ja vēl ziema būs auksta, tad , tiešam, Eiropai būs pūkains polārais zvēriņš. Vismaz parastajiem cilvēkiem. Tas , laikam, pavelk uz augšu arī elektrības cenas, jo , piemēram, Dānijā ir tik vēja un termoelektrocentrāles. Nez ar ko tās termoelektrocentrāles kurina? 

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , e = d teica:

Siltumsūknis vidēji ir 3x lētāk kā ar elektrību pa tiešo.

Tad, ja skaita no tā brīža, kad viss ir.

Ja skaita no nulles, ar visām izbūves irzmaksām, uzturēšanas izmaksām, tad savādāk.

Pirms 24 minūtēm , oxygen teica:

Eiropai būs pūkains polārais zvēriņš.

Ha, ha...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, oxygen teica:

Nez kā tagad tiem , kas izvēlējas biržas cenu? Var jau vešmašīnu darbināt naktī, bet ne apkuri...  

Var arī apkuri darbināt naktī. Katru vakaru slēdzu iekšā savu 2kW sildītāju, no rīta slēdzu ārā :D

 

It kā jau siltā grīda ir diezgan masīvs siltuma akumulators. Gan jau silto grīdu īpašnieki varētu pielāgot apkuri nakts/dienas tarifam, vismaz daļēji. Vai vismaz tajās dārgajās stundās atslēgt. Nav jau tā, ka max cena ir visu dienu. Šodien, piemēram, 60+ centi par kWh bija divas stundas, bet dienas vidū bija arī 46 centi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Dundurs teica:

Johaidī. Kaut kāds ieguvums no tā siltumsūkņa tad ir?

 

1 stundu atpakaļ, e = d teica:

Siltumsūknis vidēji ir 3x lētāk kā ar elektrību pa tiešo.

re kur biedrs pareizi atbildēja. un tas ir jāskata uz sezonu kopumā. man vienmēr uz sezonu ir bijis >3. 

un kamēr man izmaksa par kvm. ir līdzvērtīga dzīvoklim pilsētā siltinātā mājā, tikmēr ir ok. 

 

protams, kad ārā -25, nekāds tur 3 nebūs, būs ap 1.2-1.6. nav jau viss tikai no āra temp atkarīgs, vēl jau mitrums svarīgs. protams, ka tādās zemās temp SS ir ekstrēms pasākums, un tajos brīžos galvenais, ka strādā. ja turētos tāds ilgstoši, var tak nepaslinkot un krāsni iekurināt.

 

Pirms 34 minūtēm , vvv teica:

Tad, ja skaita no tā brīža, kad viss ir.

jebkura apkures sistēma maksā kaut ko ierīkot. kad liku savējo SS, rēķināju,ka pret tīru elektro katlu (ja vispār ir iespējams tādu ierīkot dēļ pieejamās elektro jaudas) tas sāk atmaksāties pēc četrām sezonām pie tām elektrības cenām, kas bija pirms 4 gadiem :) tad tak prātā nevarēja ienākt, ka elektrība maksās tik, cik šodien tā maksā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , uldise teica:

jebkura apkures sistēma maksā kaut ko ierīkot.

Tā ir.

Tik SS, jo īpaši zemes SS, tāds dārgā gala variants ierīkošanā.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks
pirms 4 stundām , jacobs teica:

Apkuri, kā reiz, izmantojot siltuma akumulatoru, vienkārši

Un vel pie šodienas automatizācijas iespējām, tiešām tā nav problēma. Daudz apgrūtinošāk būtu celties veļu žāvēt.

 

pirms 5 stundām , oxygen teica:

Laikam ja būvē privātmāju, tad jābūvē ar  otru rezerves variantu. Mūsdienās rītdienā nezināsi kas pēkšņi ir apmeties otrādi no izdevīguma.

Jap, lai kādu apkures veidu izvēlētos, kamīns vai krāsns vienmēr ir kā rezerves variants. Savu paziņu lokā nezinu nevienu, kam tā nebūtu izbūvēts.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau SS var pieslēgt internetam un, ja ir maksa par elektrību pēc biržas cenas, tad viņš to var ņemt vērā. Kā tas darbojas vēl nevaru pastāstīt, jo man tikai pagājušo nedēļu ST uzlika viedo skaitītāju, bet tā pilna funkcionalitāte no elektrības piegādātāja vēl nav nodrošināta.

Ilustrācijai novembrī par apkuri un silto ūdeni (SS-zeme-ūdens) man bija jāmaksā 0,62 eur/kvm, pie telpu t +23C un elektrības cenas 0,133eur/kWh

pirms 5 stundām , Dundurs teica:

Kaut kāds ieguvums no tā siltumsūkņa tad ir?

No SS galvenais ieguvums ir max iespējamais komforts un neaudz arī ugunsdrošība, jo nekur nekas nedeg ar liesmu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Dundurs teica:

Jap. Es fb esmu kaut kādā elektriķu grupā. Ja jūs zinātu kas tur notiek. Mērīšanās ar to kam taisnāk vadi izlocīti, utt. Izskatās jau smuki, bet tas der tikai, ja tas pasākums netiks aiztikts vairs nekad :D  Automātikā par to vari aizmirst. Ok, nevajag taisīt miskasti, bet galvenais, lai vari ātri bez gemaroja nomainīt kādu detaļu, dzīslu vai kabeli. 

Man liekas gandrīz katrā grupā notiek mērīšanās...

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...