Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

latscrap
Pirms 16 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Paskatos uz tām sejām un viss skaidrs - neviena pieaugušā, izstīdzējuši bērnībā iesprūduši tīņi, marihuānas speciālisti.

Interesanti kāda ir korelācija starp šitādiem te aktīvistiem un modernās kreisās ideoloģijas aktīvistiem... Varbūt pie lgbtwq drīz varēs pielikt vēl z (zaļie) un v (velosipēdisti)....

 

Sabtrans vēl tā (gribi rīgā dzīvot - tad arī ciet) bet kad runa aiziet par velo - princips tas pats - davai ļoti nelielas grupas vārdā (velosipēdisti), aiz ļoti apšaubāmiem principiem apgrūtināsim visiem pārējiem dzīvi (kājāmgājēji, autovadītāji) - diemžēl par cik ideoloģija skaitās "moderna" (atkal zaļo paralēles ar zilajiem) tad šitāds variants prakaķit demokrātijā - aitas lažas piedod un sabalso atkal...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , kreizā Kāja teica:

mazdārziņa frukti

Tu vēl neesi sapratis, ka tā ir cilvēces gaišā nākotne? 😁

1895. gadā par to rakstīja H.Velss "Laika mašīnā".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Proofs nav tālu jāmeklē!

Vispār jau diezgan tālu sanāk, ja tu saskati minētās biedrības ideoloģijā vai biedru personīgajos apziņu izmainošo vielu lietošanas paradumos kaut kādu korelāciju ar viena dāņu urbānista, ar ko viņi pakonsultējušies, vienu bildi feisbukā 🤦‍♂️

Vai ar čaļa bildi mazdārziņā ar puķi. Turklāt, dārzkopība taču mums latviešiem ir slavējams tikums. Mēslu dakšas vai traktora stūri rokā vajadzēja lai kvalificētos par īstu veci, pojenes rušināt ir priekš bābām, saki?

Neapstrīdu ka šīs biedrības bīdītie projekti ir stipri savādi un to labums sabiedrībai apšaubāms, bet tava argumentācija ir ne mazāk savāda un apšaubāma.
 

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 58 minūtēm , latscrap teica:

davai ļoti nelielas grupas vārdā (velosipēdisti), aiz ļoti apšaubāmiem principiem apgrūtināsim visiem pārējiem dzīvi (kājāmgājēji, autovadītāji)

Gribētu nepiekrist. Tādā pat veidā bez problēmām var pasludināt arī kājamgājējus par mazu grupu utt. Es nebraucu ar velosipēdu ne jau tāpēc, ka nevaru atļauties to nopirkt, bet tāpēc, ka nav kur braukt. Jo ir tādi, kas manā vietā izlemj - drīkstu es braukt vai man jāiet kājām, labākajā gadījumā. :)

Prasta neiecietība pret citiem, nekas vairāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

superKrona
pirms 11 stundām , aoma teica:

Rīgas mēris nenopelnīja kārtīgu piķi uz šiem stabiņiem

Par šito gribētos vairāk dzirdēt. Kam un kāpēc būtu jāmaksā pašvaldības mērim?

Stabiņa ķēdīte:

1) Satiksmes dep. izdomā uzlabot drošību, jo spiediens no daudzu notriekto statistikas.

2) Satiksmes dep. nedomā divriteni otreiz, nošpiko no citiem, - Stabiņš jāuzstāda.

3) Satiksmes dep. sagatavo satiksmes uzlabojumu ilgtermiņa plānu (uzstādīšana nenotiks vienā dienā) un ielikti aptuvenie cipariņi nākošā gada budžetā.

4) Domes deputāti apstiprina budžetu (citi cilvēki), sēdi vada mēris

4) Satiksmes dep. sagatavo Tehniskās specifikācijas iepirkumam.

5) Iepirkumu komisija (citi cilvēki) izvērtē un izsludina iepirkumu.

6) Uzņēmēji iesniedz piedāvājumus - viens vai vairāki noslēdz līgumus (pēc Iepirkumu komisija norādēm) par izpildi.

7)  Satiksmes dep. uzrauga līguma izpildi, pašvalība sapiķo uzņēmējam.

 

Ja kādam gribētu maksāt, tad tikai Iepirkumu komisijai un tikai tad, lai negodīgi apietu konkurentus iepirkumā. Piemēram Ventspils gadījumā nebija nevienam par bruģi jāmaksā, jo bruģi ražoja pats mēris. Rīgā misters 20% bija slavens ar to, ka lielajos būvdarbos visi būvnieki auto pie piedāvājuma pieskaitīja 20% (būvnieku un mistera kartelis).

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , latscrap teica:

Bļin visa rīga pilna ar velojoslām - cik tur riteņbraucēju un cik uz ielas, blakus mašīnu/kājāmgājēju?

Ja uz ielas blakus atrodas, piemēram, 20 automobīļu un tikpat velosipēdistu, tad nudien tas izskatās kā "cik ta tur to velosipēdistu" :)

 

picoftheday0012-space-60people.jpg

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 6 minūtēm , latscrap teica:

r iestāstījuši, ka ričuks labs, auto slikts un valsts līmeņa kognitīvā disonanse klāt... Tieši tas pats kas ar zilajiem, starp citu

Cepiens ne par ko! Velosipēdu izdomāja un zilie jau bija tad, kad tavs tēvs vēl kulē nevienam nekarājās. Un jā, apspiež velosipēdistus. Krievu laikos vismaz drīkstēja braukt pa ietvēm, tagad izdomā visādu figņu tā vietā lai izveidotu normālu infrastruktūru visiem, arī jauniešiem.

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 4 minūtēm , ruukjis teica:

Luksafora gaismas šķiet neviens velo braucējs neivēro.

Cik jau esi notriecis velosipēdistus, kas tev, maucot pāri krustojumam pie zaļā, izlec priekšā?

Šinī apstāklī droši vien tad arī slēpjas viņu mazais skaits!

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ruukjis teica:

Cik bieži tu redzi, ka autovadītāji apzināti mauc pāri pie sarkanā?

Bieži. Sevišķi, kad uz Rīgu aizbraucu, tur tas norm

Ne tā, ka nesakarā, bet pēc tikko iedegušās sarkanās gaismas luksoforā. Brauc pa ielu, iedegās luksoforā dzeltenais signāls, neko, turpina braukt taisni pāri krustojumam, viens pēc otra, daži vēl cenšas paspēt pārbraukt, kad jau sarkanais.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , ruukjis teica:

Cik bieži tu redzi, ka autovadītāji apzināti mauc pāri pie sarkanā?

Autovadītājiem sodi lielāki. Velosipēdistam par sarkano ir 15 eur un 0 soda punktu.

Link to comment
Share on other sites

lai velojoslas uzbūvē no nulles, a ne sazīmē uz jau esošā auto ceļa un tad var plātīties un diskutēt par paveiktiem darbiem.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 22 minūtēm , ruukjis teica:

autovadītāji

Man likās, ka raksti no autovadītāja pozīcijas par sliktajiem riteņbraucējiem, kas tev priekšā ignorē luksafora signālus, laikam sajaucu ko, kaut gan pārliecība nerodas pat 3 x izlasot tavu rakstīto

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , ruukjis teica:

Neredzu kā infrastruktūras uzlabojumi atrisinās velobraucēju klaju satiksmes noteikumu neievērošanu

Rīgā ir vietas, kur veloceliņam pie katra krustojuma taisnvirziena kustībai ir sarkanais, kamēr auto ir zaļais. Lai brauktu pēc noteikumiem, pie katra krustojuma ar katru sīko šķērsielu būtu jāgaida velo-gājēju zaļais. Nav grūti uzminēt, cik daudzi velosipēdisti ievēro šo luksoforu signālus. Infrastruktūras uzlabojums "sataisīt šos signālus normāli" novērstu motivāciju tos pārkāpt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Jo mazāk mašinu, jo labāk. Tādas jēdzīgas velojoslas Rīgā tā arī neesu redzējis, tāka vēl tāls ceļš ejams.

Lielākā daļa nebrauc ar velo tapēc ka nav droši (aka pārāk daudz sakāpis dažiem galvā un uzskata ka iela ir tikai mašīnām) un nav jēdzīgas infrastruktūtas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , kaads teica:

lai velojoslas uzbūvē no nulles

Tik tiešām, a nuka lai nojauc visas mājas, piemēram, Brīvības ielas vienā pusē, un iegūtajā vietā no nulles uzbūvē velojoslas :king2:

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Uzdāvināju muterītei velo un pa Rīgu viņa nebrauc, tik pa laukom, jo vienkārši pārāk daudz ideotu apkārt un bailes.

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 46 minūtēm , ruukjis teica:

Krievu laikos velobraucēja mācēja uzvesties, tagad visi mauc kā plēsti.

Starp citu, krievu laikos (ar nelielu pārspīlējumu) personīgie auto nebija. Visa infrastruktūra Rīgā, īpaši rajonos, kas uzcepti pēc 60. gada, ir paredzēti uz ielām tikai kājāmgājējiem, dažiem velosipēdistiem un sabiedriskajam transportam. ja dažu foruma biedru pēdās iet, tad -> Ja kāds te kādu apbižo un ierobežo, tad tas ir sasodītais "modernais" vienpatis savā privātajā mašīnā, kas savas dibenss pārvietošanai piespiež pārvvietot vismaz vē 1500 kg visādu metāla un plastmasas mēslu. Ak jā - autobraucēji, tāpat kā zilie, bla bla bla....

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Just now, 138 teica:

Ja uz ielas blakus atrodas, piemēram, 20 automobīļu un tikpat velosipēdistu, tad nudien tas izskatās kā "cik ta tur to velosipēdistu" :)

 

picoftheday0012-space-60people.jpg

 

visiem labāk sākt brautk ar motocikliem. Aizņem drusku vairāk par velospiēdu , bet brauc ātrāk.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Tādas jēdzīgas velojoslas Rīgā tā arī neesu redzējis

Sen neesi Rīgā bijis, vai slikti esi skatījies.

Brīvības gatve Teikā ir diezgan ok, ja neskaita dažu šķērsielu luksoforu režīmus, Krasta iela arī ir ļoti ok, Bruņinieku ielā arī ir ciešami sanācis (lai gan var pastrīdēties par sabiedriskā transporta pieturu risinājumiem). Tas nav daudz, bet ir kaut kas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , superKrona teica:

Man likās, ka raksti no autovadītāja pozīcija

Gandrīz pareizi tev likās. Es runāju par kopējo tendeci - riteņbarucējus pārkāpējus es rezu biežāk kā auto vadītājus pārkāpējus. Es pie riteņbraucējiem, protams, lieku klāt arī elektroskrejriteņus.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pa lielam jau uz parastām ielām velojoslas īpaši nav vajadzīgas, tik tas ka autovādītāji tākā varētu mazliet nolaisties uz zemes un saktīties, kur brauc. Tā neomulīgi paliek vietās, kur ir vidējais ātrums ir virs 50km/h. Tad tur vajag velojoslas, vai veidot atsevišķas neatkarīgas. Maz ticams kāds baigi grib mīties pāri Vanšu tiltam kopā ar pārējo satiksmi. 

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 1 minūtes , ruukjis teica:

Es runāju par kopējo tendeci - riteņbarucējus pārkāpējus es rezu biežāk kā auto vadītājus pārkāpējus.

Takš tāpēc arī jautāju, cik jau notrieci?

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Maz ticams kāds baigi grib mīties pāri Vanšu tiltam kopā ar pārējo satiksmi. 

Uz ViaBaltikas pašnāvnieku netrūkst vēl šobaltdien, lai gan regulāri tiek paretināts to skaits.

Pirms 2 minūtēm , ruukjis teica:

Bet es tak atbildēju, ko vēl tu gribi?

Nesapratu, kāpēc jautā man par mašīnām, kas brauc pie sarkanā :(

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , superKrona teica:

Cik jau esi notriecis velosipēdistus, kas tev, maucot pāri krustojumam pie zaļā, izlec priekšā?

Nu man reakcija ir izglābusi vismaz 10 tādus pašnāvniekus. Bet nu pie zaļā mest pa mēmajiem dēļ prātā apdalītiem nav diez ko patīkami, un vēl riskē ka kāds aiz tevis var nenoreaģēt un noķert tavu piekabes āķi :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Pa lielam jau uz parastām ielām velojoslas īpaši nav vajadzīgas

Nu kā kuram, cilvēkiem kas satiksmē jūtas tā kā tava mamma ir vajadzīgas arī uz tādām ielām

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

Maz ticams kāds baigi grib mīties pāri Vanšu tiltam kopā ar pārējo satiksmi. 

Vanšu tilts ir diezgan čill, pirmkārt jau tāpēc ka tur nav smago. Nav tā ka man baigi gribas, bet man daudz baigāk negribas mīties caur visām tām cilpām un serpentīniem. Uz Akmens tilta vai Slāvu pārvada ir drusku neomulīgāk, bet arī tur alternatīvas - ietvju trajektorijas - ir ļoti nepievilcīgas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , superKrona teica:

Takš tāpēc arī jautāju, cik jau notrieci?

Ja man nebūtu "cilvēcīgu jūtu" tad kādi 200 vismaz būtu uzlīmēti uz auto kā trofejas. Viens pat pamanijas iebraukt pakaļa kad apstajos pie gajeju parejas. pie regulejamas gājēju pārejas pie sarkanā. Un sāka braukt virsu, a ko es bremzēju :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , x_rays teica:

Viens pat pamanijas iebraukt pakaļa kad apstajos pie gajeju parejas. pie regulejamas gājēju pārejas pie sarkanā. Un sāka braukt virsu, a ko es bremzēju :D

Tas noteikti bija fiksītis:diablo:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , superKrona teica:

Nesapratu, kāpēc jautā man par mašīnām, kas brauc pie sarkanā :(

Es savā braukšanas pieredzē esmu redzējis ļoti maz auto, kas pārbrauc pie sarkanā. Toties velobraucēji to dara principā jebkur un jebkad. Pat vairāk ir jāpabrīnās, ja kāds no tiem ir apstājies pie sarkanā. Tādā Londonā pat zīmes ir saliktas "Cyclist must stop on red light" tas pie  A12 Bow Road pie maķīša :D Tikai to neviens neievēro. Jo riteņbruceji tak ir nemirstīgi :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es ar esu ietesies vienam aizmugurē ar velo, kad tas izdomāja apstāties. Nav jau nemaz tik viegli nobremzēt ar ne-disku bremzēm, ja lietus līst. Nevajag nemaz fiksīti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Nav jau nemaz tik viegli nobremzēt

A ja ieslēdz galvu un paskatās ka tomēr ir gājēju pāreja un sarkanais. A to pieraduši kā svētās goves darīt visu ko grib un man par to nekas nebūs :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , superKrona teica:

Nesapratu, kāpēc jautā man par mašīnām, kas brauc pie sarkanā

Kāpēc jautā par notriektiem velosipēdistiem?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...