Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

AndrisBB

Nu ja tikai hruščovkas galvā, tad var arī tik stulbus tekstus rakstīt.

Link to comment
Share on other sites

Redzot hruščovku es saprotu aptuveni kur atrodos, ir identitāte, ka tas nav Kanādā vai Jaunzēlandē. Un arī Rīgas centrs tas nav, bet kāda Jugla. Ar ko aizvietot šo identitāti jau tev arī nav, tik stulbi teksti. Tu izlēmi ka ar stikla kebabnīcām, bet es redzu savādāk un esmu pret, iepūt! :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
1.06.2026. , 23:01, versatile teica:

Bonis būs laikam jaunu piespēlējis?

Bonis vai tad nesēž pie baķkas? Tur tak visus kažokus atņemot.🤣

Link to comment
Share on other sites

Andri, vienkārši sēdi savā Salā, nejāj mums smadzenes un ej Irst! Ja gribi ko darīt - brauc šurp, nevis šļupsti no tālienes bezsakaru! 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
2.06.2026. , 20:58, Zin... teica:

Kas tur tajā Jēkabpilī.

Nu kā kas notiek. Kā jau demokrātiskā ar cilvēktiesībām pārbagātā valstī. :pleasantry:

Šī konkrētā vate pavisam nesen bijs "bērns", kuru nedod dievs neapbižot, kad tas "bērns" salietojas visu ko regulāri un taisa sūdus. Un ja Tu domā, ka šādi bērni ir tikai vatei, tad smagi maldies. 

 

p.s. īstenībā šitādus vajag nošaut tajā brīdī, kad viņš karājas pie palodzes.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 4 minūtēm , Racer teica:

Andri, vienkārši sēdi savā Salā, nejāj mums smadzenes un ej Irst!

Ļoti bieži Tev piekrītu, bet šoreiz Andris runā vissakarīgāk. 

Glabājiet savu ķirmju saēsto kultūras mantojumu par savu naudu, ja kāds tā vēlas. Un beidziet runāt par valsts un sabiedrības interesēm. Šīnī ziņā tā "sabiedrība" ir diezgan neliels ar galvu slimu cilvēku kopums. Piemēram šādu:

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/02.06.2026-censas-glabt-pasienes-klostera-drupas.a649456/

 

Tai pašā Kuldīgā. Tieši par tādu ciparu, kā tas izdevīgais investīciju ieguldījums...https://www.ss.com/msg/lv/real-estate/homes-summer-residences/kuldiga-and-reg/kuldiga/hpnjm.html

Nevarētu teikt, ka es šādu māju gribētu pirkt, bet tad jau labāk šādu .

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Posted (edited)

Ganjau ar laiku galvenie arhitekti Pēters Ķirmis un Beāte Puve paši visu atrisinās 😂

Edited by AndrisBB
  • Love 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , Jurkins teica:

Glabājiet savu ķirmju saēsto kultūras mantojumu par savu naudu, ja kāds tā vēlas

Šajā gadījumā jau tā arī ir, kurš glabā, tas arī maksā :D Reku, laikam ne pirmo gadu tirgojas, var ieķert kādu bez pieminekļa apgrūtinājuma. 70 štucītes tik un dari ko gribi, pretīm latviskā pareiza stila Bonava un vietējie ļoti vēlas kārtīgu kebabnīca. Hektārs zemes, izskatās ka kāda hruščovka uz tā un ir kaut kāds stabils ienākums jau startā. Ķeriet tik ciet! :D

https://latio.lv/lv/ipasumi/135542

 

Link to comment
Share on other sites

Neslikts variants - sanāk meslus no daudzstāvenes ievākt, un vēl var modernās kopmītnes, tpu. co-livingu izveidot. win-win

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 9 stundām , hehe teica:

Redzot hruščovku es saprotu aptuveni kur atrodos

Ir, kam "aptuveni" nozīmē, teiksim, 2 kvartālu rajonu kaut kur centrā. Un tad esi tu, kam "aptuveni" ir no Karaļaučiem līdz Vladivostokai.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Posted (edited)
pirms 2 stundām , ju teica:

Neslikts variants - sanāk meslus no daudzstāvenes ievākt, un vēl var modernās kopmītnes, tpu. co-livingu izveidot. win-win

Vēl var protams maksāt 10 kāršīgu apdrošināšanu, ja nu tas kaimiņu pusdedzis atkal aizdegas 😂

Edited by AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Zin...
pirms 10 stundām , Jurkins teica:

Tai pašā Kuldīgā. Tieši par tādu ciparu, kā tas izdevīgais investīciju ieguldījums...

Tur lokācijas ir diezgan atšķirīgas, kas arī diezgan savādāk noteiks kurš būs investīciju un kurš nē 🙂↔️ 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Posted (edited)

Var jau arī pārbūvēt saglabājot pirmatnējo ideju un tā ka iekļaujas kopējā apbūvē, krietni paplašinot kopējo platību.

Tās 3 stāvīgā ēka nav tas glītākais eksemplārs (izmaksas droši vien fakors), bet nu nesalīdzināmi labāk kā tas kas tur bij pirmstam.

Arī tā koka ēka tagad izskatīsiescilvēcīgi.

Un dzīvokļi relatīvi lēti.

 

pirms:

https://maps.app.goo.gl/S1KRGzguzXK7RBFi9

 

pēc:

https://www.tribus.lv/ipasums/laboratorijas-iela-5-f/

Edited by AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 12 minūtēm , Zin... teica:

Tur lokācijas ir diezgan atšķirīgas

Vēl arī tas, ka to māju kāds ir cēlis atbilstoši savām fantāzijām un būs krietni jāpameklē kāds, kam interesēs uzturēt to baseinu, utt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , versatile teica:

kam "aptuveni" nozīmē, teiksim, 2 kvartālu rajonu kaut kur centrā. Un tad esi tu, kam "aptuveni" ir no Karaļaučiem līdz Vladivostokai.

Ļoti konkrētu vietu, PSRS. Bet nekādi ar Rīgu. Parasti izmanto šo, kur pat nevajag paskaidrojumu un pietiktu ar vienu kontūru identifikācijai, ar baroniem un Staļinu.

 

 

 

 

 

 

2006_Riga_Summit_Logo.gif

Link to comment
Share on other sites

versatile
Posted (edited)

:) nu šī kontūra ir ļoti specifiska. Tik specifiska, ka foto autors, no kura tā nospiesta, no valsts kompensāciju iztiesāja. Jo ir precīzi viens rakurss, no kura ir šāda panorāma :) 

 

EDIT. Vai nu atmiņa viļ, vai pazudusi info, bet laikam tomēr nepietiesāja. Nevaru atrast galīgo info. Zinu tik, ka process bija ilgs un likās, ka ar panākumiem. Būs jāuzautā fotogrāfiem.

Edited by versatile
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Jurkins teica:

Glabājiet savu ķirmju saēsto kultūras mantojumu par savu naudu, ja kāds tā vēlas. Un beidziet runāt par valsts un sabiedrības interesēm.

Es Tev nepiekrītu. Pats esmu vairākus mazus objektus restaurējis (bez dajebkāda finansiāla atbalsta), bet šobrīd esmu nobremzējis, jo nav meistaru vai aizņemti un baigi dārgi viss sanāk. :( Uzskatu, ka ar prātīgu valsts atbalstu var ļoti daudz ko izdarīt. Jā, tas ir sarežģīti un redzu 2 galvenās problēmas - kritēriji, lai izvērtētu vai tiešām ir vērts to darīt (un tur tiešām daudzviet ir sentiments jāmet malā kā ar sarūsējušu auto) un otrs - atrast finansiāli samērīgu risinājumu bez drausmīgām izmaksām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Posted (edited)

Nu tur viss vienkārši.
Ja valsts dos ķešā piķi "restaurēšanai", ne tur ko restaurēs, ne piķis paliks. SIA ŠMIA, vakar piķi paņēma, šodien likvidēta, arivederči. Un nesakiet, ka tā nebūs.
Nu un tad ieslēdzas, ka maksā tikai par padarīto. Bet tur atkal - remonu veic SIA ŠMIA 2, grīdas krāsošana 4000 eur par kvadrātmetru. Kā saka, par savu naudu kā gribi, par valsts naudu... nebūs.

Nu un tad nu būs - tikai oficiāli SIA, tikai oficiālas tāmes, pieņemšanas komisijas, piegādātāju saraksti un beigās tāpat kaut ko nozags. 

 

Vot i esam, kur esam, un nevajag te sākt, ka valdība vainīga.

 

Kā _varbūt_ _iespējamais_ risinājums - pašvaldība nopērk pakalpojumu apjomā, un to dod tālāk tiem, kas grib kaut ko restaurēt. Bet tur atkal riski no būvnieka puses - pašvaldība pasaka, ka vajag kapacitāti, bet darbus negarantē. Pēc Mērfija likuma, kolīdz brigāde aizies objektā, būs pašvaldība klāt ar savu objektu. Kad veči bez darba sēdēs, no pašvaldības būs klusums. Nez, kas uz ko tādu parakstīsies bez treknas peļņas maržas. Un tāpat ticami, ka beigās Džamšuti darbosies objektā, kuri atrasti pēdējā brīdī caur getapro.

 

Bet arī tur - konkursā piedalās SIA būvnieks un AS šmūvnieks, ir iepirkuma pozīcijas, tur logu restaurācija, jumta maiņa, būvkonstrukciju restaurācija, smilts pievešana ar ķerru pa obektu - katra pozīcija dod 25% iepirkumā. Būvnieks iedod godīgus ciparus, šmūvnieks smilti ved par velti, pārējo uzskrūvē debesīs, uzvar iepirkumu ar zemāko vidējo cenu un beigās kārtējais korupcijas skandāls.

Edited by versatile
  • Patīk 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Arī tā koka ēka tagad izskatīsiescilvēcīgi.

 

Nu bet šis rezultāts jau arī ir tas, ko vēsturiskā un autentiskā glabātāji grib panākt. Neviens nepieprasa saglabāt Brīvdabas muzeju Labarotorijas ielā.

 

Tikai to kvadrātmetru sanāk pamaz un atdeve no būvlaukuma maza. Tāpēc jau ir pretdarbība no īpašniekiem, kuri labāk nopūdē esošo, jo viņiem neļauj izvērsties ar dzelzsbetonu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Racer teica:

jo nav meistaru vai aizņemti un baigi dārgi viss sanāk.

 

Šī ir visa esence ar veciem objektiem. Jo neviens jau nevar iepriekš pateikt, cik daudz jāprotezē, jāpastiprina, jāhidroizolē utt. Tāme ir iespējama vien stipri aptuvena, apmaksa būs jāveic pēc stundu likmes, nevis pēc padarītā. 

 

Tāpat ar veciem interjera objektiem - durvīm, grīdām, krāsnīm. Ir čikāšanās bez skaidri redzama/nomērāma rezultāta. Rezultāts var arī neattaisnot uz tā liktās cerības. Taču kaut kur augstāk šķiet @138 minēja, ka ļoti daudzi vecajā centrā, Grīziņkalnā, Āgenskalnā dzīvo ar daudziem kompromisiem. Un dzīvo, nevis tāpēc, ka nevarētu atļauties vairāk komforta, bet gan tāpēc, ka patīk šis pagājušo laiku šarms.

 

Kaut kad klaiņoju gar Dzegužkalnu, kur arī ir dažas ielas ar veco apbūvi, kas kā apdzīvota vieta tur droši vien ir no Jura ciema laikiem. Uz vienas no sētām vai sienām kāds bija uzpūtis grafiti kirilicā: "Šopot vekov.."

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Posted (edited)
Pirms 36 minūtēm , msp teica:

Nu bet šis rezultāts jau arī ir tas, ko vēsturiskā un autentiskā glabātāji grib panākt.

Bet tur jau arī neviens neko neatjaunoja, nojauca un uzbūvēja līdzīgu, ar ekstra stāvu.

(vai pat nemaz i vēl neuzbēvēja)

Edited by AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , AndrisBB teica:

Tākā nekas 'globālā līmenī' īpaši nav mainījies pēdējos 20 gados, tad visdrīzāk arī nemainīsies nākamajos 20.

 

Īstenībā pēdējos 20 gados no apbūves un izpratnes par kvalitatīvu apbūvi ir mainījies ļoti daudz kas. Paldies Dievam, ka bija trekno gadu korekcija, kas ieviesa kvalitatīvas izmaiņas plānošanā, nosacījumos, prasībās un apbūvē. Gan pašvaldību, gan privātā līmenī.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Vēl var protams maksāt 10 kāršīgu apdrošināšanu, ja nu tas kaimiņu pusdedzis atkal aizdegas

Kaimiņu arī ir privātīpašumā un nav piemineklis, gan jau arī uzreiz būs pieejams tirgū pa daļām, jo kopīpašums, līdz ko uzķersies uz šo sviestmaizi :D Kas tur, 70k, nopērc un paskatīsimies cik ļoti graustu īpašnieki vēlas atbrīvoties no tiem patiesībā. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Zemes pleķis jau lēts, bet reāli būvēt privātmaju starp tām daudzstāvenēm? Pa 70k jau var atrast arī labāku lokāciju (kas arī lielākoties ir svarīgākais).

Varbūt ja kāds nopirktu tur visus tos pleķus un izbūvētu kautkādas 2-3 stāvu rindu maju vai dzīvokļus.

Link to comment
Share on other sites

Visi šobrīd nepārdodas, jo ir augsti nodokļi un sodi. Sāc ar šo un atsvabini  nelaimīgos īpašniekus pa daļām :D

Link to comment
Share on other sites

Aigars
Posted (edited)

Krievijas blogeris, kas nodarbojas ar urbānām tēmām, uzņēmis video par Rīgu par tēmu par ko pašlaik diskutējat. Intereses pēc paskatījos, ko domā svešinieks. No intervijas ar vietējo kadru var saprast, ka daudzi īpašnieki ceņšas novest ēku lidz pilnīgam sabrukumam, lai pēc tam valsts par saviem līdzekļiem to nojauktu. Doto tēmu nepārzinu, tāpēc nevaru spriest, cik video ir patiesības.

 

Edited by Aigars
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 18 minūtēm , hehe teica:

Visi šobrīd nepārdodas, jo ir augsti nodokļi un sodi. Sāc ar šo un atsvabini  nelaimīgos īpašniekus pa daļām :D

Nu nez vai kādam to vajag pa daļām, tapēc jau ir tik lēti. Izmet tirgū ja nu kāds muļķis nopērk.

Varbūt tur kādas komerctelpas derētu, aka sporta zāle, šmigas dode, ragu un nagu salons.

Link to comment
Share on other sites

Tad nu dārgo nodokli un sodus vajag atcelt, lai šo pasākumu varētu izstiept maksimāli ilgā termiņā, mazāk sāpīgus gaidīšanas svētkus :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ko tur izstiept?

Tāpat tas viss jājauc nost. Iedod gadu, lai nojauc, ja nenojauc, tad Dome pati nojauc un piedzen izdevumus.

 

Priekškam tur nodokļus/sodus? Bet nu ja jau nevienam netraucē, tad ko tur? Tāpat tādu tur vēl 100 apkārt.

Link to comment
Share on other sites

Nojaukt ir tūlītēji izdevumi. Lai nojauktu vajag lēmumu, tajā brīdī tiek ēkai pārmests siets un nosaukts par renovāciju. Kāpēc nojaukt, lūdzu, te napoleonu attīstības plāns :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu bļin, tapēc domē sēž 60 deputāti. Lai lemj ko jājauc nost, ko nē.

Link to comment
Share on other sites

A ko tur lemt? Privātīpašums. Kad nodokli/sodu nemaksās sāksies piedziņa, ne tikai bankas kontu, arī mantu un īpašumu. Kā šo ietekmēt var nodokļa maksāšanas atcelšana ko te piedāvā?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Posted (edited)

Kas liek atcelt nodokļus? Nodoklis kā parasti.

Kapēc Vācijā var mierīgiDomes var nojaukt, īpašumus, ja tie ir graustu stāvoklī? Kapēc var likt nojaukt, ja nav uzbūvēts pareizi vai neatļauti?

Pieņem likumu ka Domei ir tāda vara izlemt un viss. Ja izlemj ka īpašums ir nojaucams, tad nojauc.  

Liekot kautkādus sodus vai paugstinot nodokļus nekāda problēma netiek atrisināta, tik papildus birokrātija. Vienīgi Domei papildus ienākumi, var pat teikt ieinteresēti turēt tos graustus.

Edited by AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja izlemj ka īpašums ir nojaucams, tad nojauc

Kā tas ir, izlemj? Reku, i napoleonu plāns jauns, i siets. Un Satversme? Apstrīdu, dod jaunu lēmumu ka tā tas nav :D Vēl +3 gadi. Nodoklis ir efektīvākais veids kas arī strādā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Posted (edited)

Precīzi. Uzliek sietu, varbūt kādu stuti, moš pat degušo jumtu piesedz. Darbi notiek.

Edited by versatile
Link to comment
Share on other sites

Paiet 3 gadi, pierādījās ka apčakarēja un visi gatavi jaunam lēmumam, nu tik būs. Viss čotka. A nekā, apstrīdu! tak finanses ne tā salikās, ā, tak kovids bija! Vot tagad, tagad nu gan, atvečaju! +3 gadi :D A nodoklis šo laiku strādātu nepielūdzams.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu re, bet te mēs nonākam otrā galējībā - uzliek nodokli, kas strādā, un sirmmāmiņa no kaut kāda Lubānas ielas koka namiņa spiesta izvākties; atzīts par vidi degradējošu, nodokli nevar pacelt... tev sirds galīgi nav, hehe, ko?!

Link to comment
Share on other sites

No grausta jāizvācas jebkurā gadījumā. Dome spiesta iedot kaut ko tikai labāku, vismaz kas nav grausta statusā. Ideāli un ka visiem labi nebūs nekad, jāpielāgojas tiecoties uz to.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...