Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

savu čaiņiku paregulē uz to, ka pēc N gadiem tavs iekšdedzes auto skati vairs neizies. tad varēsi hipijot ar auzu, vai K2 motoru.

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz tiem, kas vispirms domā ar pakaļu tankā.

Tēma nav par elektromobiļiem, bet par kārtējo haļavščiku izmisuma brēcieniem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pēc n-gadiem šī foruma veterāniem būs po, ar ko kas brauks, ja vispār kāds vēl brauks.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Nez, kāds pamatojums cenu tajās uzlādes stacijās noteikt €/min, nevis €/kWh?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Jurkins teica:

Vēlreiz tiem, kas vispirms domā ar pakaļu tankā.

Tēma nav par elektromobiļiem, bet par kārtējo haļavščiku izmisuma brēcieniem.

tu iemet atsauci uz elektroauto lādēšanu un tad fufaiku aizmet prom. :D

bet nu labi, saskaņa otsosī!

Link to comment
Share on other sites

Tur jau pat virsrakstā minēts, par ko ir raksts. Ja Tev rādās fufaikas, nu tad neko.😁

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
pirms 4 stundām , aoma teica:

Pēc n-gadiem šī foruma veterāniem būs po, ar ko kas brauks, ja vispār kāds vēl brauks.

Man skapī ir vectēva štoks ar iniciāļiem !

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man arī, tik šis tāds dīvainis bijis, pārsvarā braucis ar velosipēdu vai tramvaju, lai gan bija brīvi nopērkami 

Ford-Vairogs ražojumi :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , Grossmeister teica:

Man skapī ir vectēva štoks ar iniciāļiem !

 

IMG_20221002_220212.jpg

man ne štoki, bet štiki. :D

Labots - AlCohol
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Biedri, šonakt 2 st elektrība par brīvu! Vells, ko lai izdomā? Jākurina eļļas radiators uz max jaudu:

 

image.png.97e63d4360ee63e3ff4ddf13f860257e.png

Link to comment
Share on other sites

1.10.2022. , 20:29, binary teica:

Nez, kāds pamatojums cenu tajās uzlādes stacijās noteikt €/min, nevis €/kWh?

Lai motivētu lādēt tik cik vajag, nevis nomest hlamu pie lādētāja lai citi netiek klāt.

Link to comment
Share on other sites

spameris

Kādi no tiem elektrības piegādātājiem piedāvā tarifu pa stundām atkarībā no cernas biržā ? Skatos elektrum tik piedāvā nakts/dienas tarifus nevis tik smalki. Vispār doma bija automātiski slēgāt iekšā/ārā elektrisko boileru atkarībā no laika un biržas cenas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , e = d teica:

Lai motivētu lādēt tik cik vajag, nevis nomest hlamu pie lādētāja lai citi netiek klāt.

Benzīntankos esi tādu pieeju redzējis? Es nē. Cik bieži gadās, ka benzīntankā tiek nomests hlams, lai citi netiek klāt?

 

IMHO normāli un prognozējami būtu noteikt maksu par kWh UN maksu par minūti laikā, kad lādēšanas jauda nokritusies zem kaut kādām kW.

 

Pirms 9 minūtēm , spameris teica:

Kādi no tiem elektrības piegādātājiem piedāvā tarifu pa stundām atkarībā no cernas biržā ? Skatos elektrum tik piedāvā nakts/dienas tarifus nevis tik smalki.

"Elektrum Dinamiskais"

"Enefit Dinamiskais"

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Benzīntankos ir savādāk tomēr. Un es pats diezgan regulāri tajos atstāju auto pie sūkņiem, ja vajag uz Hesīti vai ko citu nopirkt veikaliņā, jo visur citur dzeltenās strīpas savilktas 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 19 minūtēm , spameris teica:

Kādi no tiem elektrības piegādātājiem piedāvā tarifu pa stundām atkarībā no cernas biržā ?

 

Es pa tiešo lietoju biržas cenu. Pie Enefit

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , spameris teica:

Vispār doma bija automātiski slēgāt iekšā/ārā elektrisko boileru atkarībā no laika un biržas cenas.

Interesanti, cik aliem mēnesī ar šādu pišu varētu sakasīt..?😃

P.S. Paskatījos pagājušā gada savu septembra rēķinu(elektrum izd.); 104 eiriki pret š.g. 140,-.

(500kWh/400kWh) Nav iemesla saspringt....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , jacobs teica:

Interesanti, cik aliem mēnesī ar šādu pišu varētu sakasīt..?😃

P.S. Paskatījos pagājušā gada savu septembra rēķinu(elektrum izd.); 104 eiriki pret š.g. 140,-.

(500kWh/400kWh) Nav iemesla saspringt....

 

Tas pats stāsts ar saules kolektoriem, doma bija ka varētu uzlikt lai vasarā nebūtu jasilda ar boileru.

Pamēriju ka boilers ēd 1.5kWh dienā man.

Rezultāts ka neatmaksāsies kolektors nekad, un ja ir saules paneļi tad vienkārši piemet ~4 klāt un aizmirsti par boiler tik atceroties tenu nomainīt pec pāris gadiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Laxe teica:

Pamēriju ka boilers ēd 1.5kWh dienā man.

Gaužām maz. Tu viņu vispār lieto? Man boileris mēnesī notērē kādas 250 kWh.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Gaužām maz. Tu viņu vispār lieto? Man boileris mēnesī notērē kādas 250 kWh.

 

Nu tik cik traukus nomazgāt vasaras ~5 menešos, dušā eju tā lai udens ap ~10C' tad kofeīnu sistēmā nevajag.

parejā laikā jau apsildu ūdeni kopā ar mājas apkuri.

 

Tu laikam tur vannojies katru dienu ja tik masīvs pateriņš.

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
pirms 1 stundas , spameris teica:

Vispār doma bija automātiski slēgāt iekšā/ārā elektrisko boileru atkarībā no laika un biržas cenas

Ja ir dinamiskais tarifs, tad kāpēc to nedarīt. Pie šādām stundu elektrības cenu starpībām. Uzliek boilerim wifi rozeti un iepriekšējā vakarā sakonfigurē nākošai dienai. Neliels čakars, kas silda sirdi, maku un ūdeni

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raxta ka uz 2 vienlaicīgi. Es vairāk neesmu mēğinājis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 2 minūtēm , Daiļais teica:

Ja ir dinamiskais tarifs, tad kāpēc to nedarīt. Pie šādām stundu elektrības cenu starpībām. Uzliek boilerim wifi rozeti un iepriekšējā vakarā sakonfigurē nākošai dienai. Neliels čakars, kas silda sirdi, maku un ūdeni

Nē tam es būtu par slinku, ideāli kāds API, vai sliktākā gadījumā WEB noskreipot.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Gaužām maz. Tu viņu vispār lieto? Man boileris mēnesī notērē kādas 250 kWh.

Es te dzirdēju izmisuma stāstus, ka cilvis, kurš dzīvo viens, ar boileri, pavecu jāsaka, ierakstās aptuveni 200...

Link to comment
Share on other sites

Paskatījos kaut kādus 2010. gada rēķinus, toreiz karstā ūdens patēriņš bija kādi 4-5 kubi mēnesī (svaigātu datu nav). Rupji rēķinot, tās ir 4.5 tonnas. Google saka, ka 1 kg ūdens uzsildīšanai par 1 grādu vajag 4190 džoulus. Vēl google saka, ka 4190*5000*50 Joules to kWh = ~262 kWh.

 

Divi pieaugušie, divi bērni, ūdens no spices.

 

Nu jā, vēl jau arī zudumi - boileris ir kā tāds neliels radiators, caurules arī gan jau silda sienas.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tad jau tas nav nemaz daudz.

 

Vidēji duša minūtē patērējot 10 litrus. 

Ja divreiz dienā ieksrien fiksā dušā, teiksim 10 min, tad sanāk 200L dienā, jeb 6 tonnas mēnesī.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , M@R$$ teica:

Es te dzirdēju izmisuma stāstus, ka cilvis, kurš dzīvo viens, ar boileri, pavecu jāsaka, ierakstās aptuveni 200...

manā rančo kas tāds uz diviem cilvēkiem grozas. bija vel mazais boileris zem izlietnes, to atslēdzu un atslēdzu videonovērošanu un krietni sakritās patēriņš, augstāk kaut kur tēmā jau liku skrīnšotus. bet nu bez boilera vel sūknis darbojas, ledusskapji 2gab, tv un 24/7 ubnt antena, kura arī savus eur katru mēnesi noēd.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , AlCohol teica:

vel sūknis darbojas

Augustā pamērīju ūdens sūknim patēriņu, sanāca kādas 15 kWh mēnesī.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , binary teica:

Augustā pamērīju ūdens sūknim patēriņu, sanāca kādas 15 kWh mēnesī.

pats neesmu mērījis katru ierīci, bet ja tev 4+ kubi, tad jau skaisti savācas viss kopā. man tur sūkņa tik duša, vešene un šķīvjus pamazgāt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , M@R$$ teica:

Es te dzirdēju izmisuma stāstus, ka cilvis, kurš dzīvo viens, ar boileri, pavecu jāsaka, ierakstās aptuveni 200...

 

Atkarībā no ūdens, var pat pāris gados nojāt tenu tā ka pateriņš 3x

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Laxe teica:

 

Atkarībā no ūdens, var pat pāris gados nojāt tenu tā ka pateriņš 3x

Mosh tas arī jāmaina...bet tādiem veciem modeļiem diez vai būs?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Laxe teica:

 

Atkarībā no ūdens, var pat pāris gados nojāt tenu tā ka pateriņš 3x

Kā tas izpaužas? Tens pārvēršas par ekonomisko spuldzīti un sāk pārvērst siltumā tikai trešdaļu patērētās elektrības, savukārt atlikušās divas trešdaļas - gaismā?

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , M@R$$ teica:

Mosh tas arī jāmaina...bet tādiem veciem modeļiem diez vai būs?

tens jau diezgan universāls, tik vatus jāskatas, cik vajag. vienam luģim ar kW pietiek, ja vairāk grib pičoties, iemet divus. pie reizes, ja veco skrūvēsi ārā, kaļķi izmazgā, tas būs krietni savācies, kas arī glušī siltumu. paši teni maksā līdz ceinerim.

  

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

Kā tas izpaužas? Tens pārvēršas par ekonomisko spuldzīti un sāk pārvērst siltumā tikai trešdaļu patērētās elektrības, savukārt atlikušās divas trešdaļas - gaismā?

kaļķis aizaug.. un tā, ka var saujām smelt ārā. itkā jau saka, ka reizi gadā jātīra, ja kaļķains ūdens.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

No tena apkaļķošanās jau enerģijas nezūdamības likums  neatceļas un tas siltums no apaugušā tena agrāk, vai vēlāk nokļūst boilera ūdenī. Tik vien, ka tens var "sadegt" un...

Labots - ggg97
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Vidēji duša minūtē patērējot 10 litrus

Tev tā duša pa taisno no dārza mājas šļūtenes? Nelasi visādus ""apskatus"", un uzliec ūdens skaitītāju. Es mazgājos ap minūtēm 10-15, patēriņš max 30-40 litri, var jau krānu līdz galam arī negriezt...

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...