Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

pirms 1 stundas , Zin... teica:

Gan jau viņš domā, ka sarunas iet pa 3g vai 2g. Pie VoLTE sarunas iet turpat kur dati. Vai es kaut ko putrojos?

Sakaru attālumu un izplatīšanos ietekmē frekvenču diapazons, nevis tehnoloģijas. Nu labi, tehnoloģijas kādi 5-10% var izvilkt papildus. Vienkāršā fizika - zemāka frekvence - difrakcija, jeb vilnis var apliekties, augstāka frekvence - vilnis atstarojas. Laukos praktiski 800 MHz strādā (nu jau arī 700), bet 1800 un uz augšu ir diezgan sūnaini mežainā apvidū.

 

Jā, 2g ir 900 MHz, tur ir taisnība.

Link to comment
Share on other sites

Prikols jau tajā, ka agrāk nez kādu iemeslu dēļ tam rūterim arī telpās bija tie 30-40-50 Mbps. Tai skaitā daudzu iepriekšējo gadu vasarās un rudeņos.

 

Just now, uldise teica:

ja ar 100Mbit pietiek,

Es savos laukos uz 100 nemaz neceru :D Nezinu, tas ir daudz vai maz, bet līdz tornim 3.6km.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

rūterim arī telpās bija tie 30-40-50 Mbps.

Cik velk ar telefonu telpā, kur atrodas b535? Cik % signāls b535 un tel?

3.6km nav daudz. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , binary teica:

Es savos laukos uz 100 nemaz neceru

es arī necerēju, kamēr LMT uztaisija tornī rekonstrukciju, un pēc tam es nomainiju antenu uz LHG LTE6. 100Mbit iet, BET ne vienā konekcijā.

 

Pirms 10 minūtēm , binary teica:

bet līdz tornim 3.6km.

man ir kādi ~4km. svarīgākais ir dabūt tiešu redzamību, ja vien iespējams.

 

Pirms 11 minūtēm , binary teica:

arī telpās bija tie 30-40-50 Mbps

iespējams, ka vairāk useru saradušies, un tad nu tos, kam švakāks signāls, vienkāršī apdala vairāk. kā katrs operators tur prio salicis, kas to var zināt. 

vai arī koki vienkārši paaugušies.

man pašam bija līdzīgi - tas SXT ilgus gadus stāvēja pie mājas sienas, kur biju atradis vietu, kur zona laba. tur +- metrs un viss ir slikti. līdz vienā brīdī šis vairs nestrādāja, visu laiku bija slikti. nācās sliet mastu citā vietā, kur var starp kokiem tomēr dabūt tiešo redzamību. kādi trīsdesmit metri kabelis bija jārok, bet nu tas jau sīkums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu man tajos 3.6km ir daudz koku :D Var jau būt, ka tiešām "koki vienkārši paaugušies".

 

Vispār būs vēl kaut kad jāpatestē. Ja cauri siltinājuma vatei un jumta segumam signāls ies brīvāk nekā cauri gāzbetonam, tad varbūt ir risinājums. Ja nē, tad lai pagaidām paliek, kā ir, un nākotnē var domāt par rūtera likšanu bēniņos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , uldise teica:

tad nu tos, kam švakāks signāls, vienkāršī apdala vairāk.

Kā Tu to iedomàjies? :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Gandrīz vai jāurbj sienā caurumu un jāliek to B535 ārā, pie sienas, bet nu tak nobeigsies tas rūteris tur

uzstiep bēniņos un paprovē. pēčāk lans uz leju un kaut kāds AP.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Racer teica:

Kā Tu to iedomàjies? :D

Vienkārši, dod prioritāti tiem, kam labāka 'link quality', mazāks pakešu zudums.  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Racer teica:

Kā Tu to iedomàjies?

nebija tā, ka signāla stiprums ietekmē pieejamā modulācijas? visi šitie LTE QAM un tml..

piedodiet, neesu specs radiolietās, kāds gudrāks var pakomentēt..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AlCohol teica:

uzstiep bēniņos un paprovē. pēčāk lans uz leju un kaut kāds AP.

Tagadējos bēniņos baigi grūti tikt, turklāt tur tāpat gāzbetons+vate priekšā tornim.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , uldise teica:

nebija tā, ka signāla stiprums ietekmē pieejamā modulācijas?

Signāla stiprums jau pats par sevi neko daudz nedod, ja pieņemsim puse no nosūtītajiem datiem ir nelietojami.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Mežs ideāli slāpē tās frekvences, kur parasti darbojas internets

točna zini,ka uz viņām arī balss sakari neiet? nu, nu,es bez puslitra par to nejūtos drošs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , inteens teica:

točna zini,ka uz viņām arī balss sakari neiet? nu, nu,es bez puslitra par to nejūtos drošs.

Ganjau ka iet, kautkur internetā jau droši var atrast ko kurš operātors izmanto. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , binary teica:

nākotnē var domāt par rūtera likšanu bēniņos.

es arī tā darīju.. kamēr istabā neatradu G punktu ar pieklājīgu furcuku.

Daugmalē mežā man vispābā USB ļuļķis bija ar īsu kabelīti izvilkts ārā, zem jumta, jo istabā napako nedarbojās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , uldise teica:

modulācijas

Kādas ellē modulācijas, digitālos sakaros?

Jemonkul, ieved kārtību, es tik daudz nevaru lzdzert:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , inteens teica:

Kādas ellē modulācijas, digitālos sakaros?

Jemonkul, ieved kārtību, es tik daudz nevaru lzdzert:suicide2:

OFDM visbiežāk ir 4G signālam. 

Link to comment
Share on other sites

Kad vēl biju universitātē, tad strādāju pie LoRaWAN geitweja projekta.

Karoč geitvejs, kurš domāts vairāk attālinātām vietās, mežiem utt. Ar serveri sazinājās caur mobilo mobilo.

Kritisks bij latency.

Tad nu pāris mēnešus eksperimentēju ar visiem 2g, 3g, 4g protokoloiem otrajā OSI līmenī, un tad pa virsu visus MQTT, CoAP utt. Sazīmeju tonnām grafikus.

Neatceros vairs rezultatus, bet dīvainā kārtā vislabāk uzvedās CoAP + UDP uz 3g (pārsvarā dēļ datu zuduma). Jāpameklē, varbūt var atrast vēl reportu, diezgan interesanti bij. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu, piesauksim vēl Furjē pārveidošanu , lai ko arī tas nozļmētu..

Ja tas darbojas- negrāpsties gar to .Visss.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

kam švakāks signāls, vienkāršī apdala vairāk

Tas bija Triatel ar CDMA tur tiešām švakako signālus atstāja rindas beigās"

LTE diez vai tā ir. Bet viens gan skaidrs uploads ļoti atkarīgs no RSPQ un RSRQ, jo vājāki, jo mazāk Up.

Down labi iet pat ar -100, -102 dBm, Up vairs nē, nenosūtās pieprasījums un sajūtas tādas, ka liekas ka internets bremzē.

Pirms 37 minūtēm , uldise teica:

LTE QAM

Pieaug ar trafiku, nav trafika, MCS mazs, trafiks parādas  - MCS palielinās.

Link to comment
Share on other sites

Čau! Rēķins gandrīz trīskāršojies. Ko ieteiksiet darīt iet prom no Biržas cenas?  Screenshot_20220922_144637_lv.lattelecom.manslattelecom.thumb.jpg.58d5d2417ed6dfa69ae916b0217d8e22.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja elektrību netērēji tikai brīžos, kad cena bija viszemākā, respektīvi, nelietoji apgaismošanai sveces, un apenes nemazgāji tikai pa nakti, neizrubīji ledusskapi, boileri un trauku mašīnu, tad tagad, jaunu līgumu pārslēgt, cena tāpat nebūs salda...

Man patēriņš ap 300 KWh, rēķins kkādi 60+, bet mainīt tagad uz ko citu, nekas tur lētāks nebūs.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , aoma teica:

Ja elektrību netērēji tikai brīžos, kad cena bija viszemākā, respektīvi, nelietoji apgaismošanai sveces, un apenes nemazgāji tikai pa nakti, neizrubīji ledusskapi, boileri un trauku mašīnu, tad tagad, jaunu līgumu pārslēgt, cena tāpat nebūs salda...

Man patēriņš ap 300 KWh, rēķins kkādi 60+, bet mainīt tagad uz ko citu, nekas tur lētāks nebūs.

Man vidējais patēriņš 80-100kwh agrāk maksāju ap 20-30€.Nezinu kā tagad rīkoties. Palikt vai mainīt 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , AlCohol teica:

eiriks kabatā.

Iebāz drošā vietā, kur saule nespīd.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Par to sanāk bik vairāk, kā kilo tupeņu, badā gluži nosprāgt nevar.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , aoma teica:

mainīt tagad uz ko citu, nekas tur lētāks nebūs.

Enefit joprojām var dabūt par 0.30 €/kWh, faktiski 2x lētāk nekā tie "0.49546 + PVN".

Cita lieta - ej nu saproti, ko no biržas tuvākos pāris gadus gaidīt.

Link to comment
Share on other sites

es no biržas nolēcu tagad tikai tāpēc, ka bija līgums pie kā pielekt..

0,30€ uz diviem gadiem šobrīd.. no vienas puses ok.. no otras - šomēness birža nav tik traki kā bija augustā.

Link to comment
Share on other sites

Es arī divus gadus biju biržā, viss ok līdz brīdim, kad uzkāpa vidējā cena augšā, jo:
1) Man "dīkstāves" patēriņš sanāk ap 2kWh diennaktī - šim piemērojas vidējā cena, kas ir krietni augstākā par tagadējo līguma cenu 0.202€;
2) Tās zemās cenas biržā šobrīd ir tik īsu periodu - stundu vai divas, ka pa to laiku tāpat visu nevaru paspēt izdarīt. Piemēram veļas izmazgāšana + žāvētājs = +/-5h, galīgi nekādi nevaru "ierakstīties" izdevīgajā peroidā, trauku mašīna vēl arī kaut kad jādarbina.

 

Rezumē: es labāk maksāju, iespējams, dārgāk, bet vismaz rēķins ir paredzams + lietoju patērētājus sev vēlamā laikā, nevis vergoju pēc biržas nosacījumiem, kur tā verdzība galu galā nemaz neatmaksājas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man biržas tarifs (Elektrum) bija kopš 2017. gada janvāra/februāra. Pirms tam dažus gadus bija kaut kāds "Elektrum Izdevīgais 200+". Toreiz uz biržas tarifu pārslēdzos ar domu, ka "nav iebildumu maksāt par lietām tik, cik tās maksā", nekad tā īsti neesmu sekojis līdzi, kuros brīžos gatavot ēst vai mazgāt veļu. Pat nezinu, tajos iepriekšējos gados fiksētais tarifs būtu bijis izdevīgāks vai dārgāks nekā biržas tarifs.

 

Pie šā brīža cenām tomēr nācās atstāt izdevīguma rēķināšanu elektrības tirgotāju ziņā, pārslēdzos uz fiksēto tarifu. Būtu mēnesī 100 kWh, tad vēl tā, varētu maksāt arī pēc biržas cenām, bet ja patēriņš periodiski aiziet virs 1000 (pagaidām rekords ir mazliet virs 1700), tad ir kā ir… Maksāt četrciparu skaitli par elektrību tomēr neesmu gatavs.

Link to comment
Share on other sites

Šitie ar paliek arvien aktīvāki :D

Atbilde vairs nesekoja...

Screenshot_20220923-155134.png

Link to comment
Share on other sites

Vajadzēja tak iedot kādas valsts vai pašvaldības iestādes numuru.

Man te nedēļas vidū zvanīja no "oficiālas valsts iestādes" un tīrā krievu valodā paskaidroja, ka ir veiktas neķītras nelikumīgas darbības ar manu kriptovalūtas kontu un tagad man būs jāmaksā valsts nodeva citādi tiks ierosināta krimināllieta. Žēl, tobrīd tiešām nebija laika, man ar šiem patīk parunāties.

Labots - Jurkins
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tas jau novecojis gājiens, te vairāk interese bija noskaidrot telefona numuru, pastījos pēc tam to profilu feisī, nu ļoti ticams, pat kopīgi draugi ir. Biogrāfija pa smuko, arī bildes sākumā liekas ticamas. Labi piestrādāts pie prāta affišanas inženierijas.

Link to comment
Share on other sites

Tak bildes feikas, pat nepiefiksēju, no kurienes spertas. :)

Man čoms "mīl" ar visiem šiem krāpniekiem "parunāties", nu jau ir tik tālu, ka telefons zvana 24/7, to tik viņiem vajag, lai kāds atcaucas, gan jau ar laiku nozombēs :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

Astrīd

Ieliec fotku, pateikšu.

Ato neviens viņu redzējis nav.. kā Valliju Vētru😁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...