Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, marrtins said:

Nav nulle, ja nepieciešams balsu vairākums. Tad sanāk tas pats, kas "pret". Ja skaita tikai "par" un tikai "pret", tad jā - 0. Bet kam mums tāds darbonis, kura darba rezultāts ir 0?

0 nav ne par, ne pret, atturēšanās to arī nozīmē - neitralitāti. Tas balsojuma rezultātu pēc "kvoruma", vai proporcijas nemaina ne uz vienu pusi. Elementāro matemātiku tā kā būtu jāzin.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , rubb teica:

Tas balsojuma rezultātu pēc "kvoruma", vai proporcijas nemaina ne uz vienu pusi. Elementāro matemātiku tā kā būtu jāzin.

Hmm... Te gadījumā nav vietā teiciens "kas nav ar mums, tas ir pret mums"?  Tā tīri "elementāri matemātiski".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, marrtins said:

Kvorums nav atkarīgs no atturējušos skaita?

Kamēr tiek sasniegts kvorums, timēr nē. Ja kvorums netiek sasniegts - tad arī balsošana nav notikusi. Tātad neskaitās vairs ne par, ne pret. Vienkārši lieki iztērēts laiks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , rubb teica:
Pirms 23 minūtēm , marrtins teica:

Kvorums nav atkarīgs no atturējušos skaita?

Kamēr tiek sasniegts kvorums, timēr nē. Ja kvorums netiek sasniegts - tad arī balsošana nav notikusi. Tātad neskaitās vairs ne par, ne pret. Vienkārši lieki iztērēts laiks.

Ja nav sasniegts katram gadījumam atbilstošais (atkarībā par ko lemj var būt dažādas kvoruma prasības) kvorums, tad arī balsis "par" un "pret" neko neietekmē. Tāpēc, pirms balsošanas, ja nepieciešams, notiek "kvoruma pārbaude".

 

Nu labi. Paņemsim konkrētu, svaigu piemēru:

Citēt

"Par" balsoja 40 deputāti, "pret"  – 29, bet atturējās 16 parlamentārieši. Lai apstiprinātu AT tiesnesi, tas jāatbalsta klātesošo deputātu absolūtajam vairākumam  – proti, "par" būtu jābalso vairāk nekā nobalsojuši "pret" vai atturējušies.

Par 40, pret 29 - viss skaidrs, tiesnese ievēlēta. Kvorums arī ir. Ak nē, ja vien nebūtu tās "0" balsis un nosacījums, ka jāatbalsta vairākumam klātesošo... Šajā gadījumā "atturas" ir līdzvērtīgs "pret". Nu tad arī saki: "Esmu pret!", nevis lokies kā tāds zutis.

 

Manā skatījumā tāds "atturas" ir pilnīgs Bezviedoklis, kas lēmējiem nedrīkstētu būt un ir pielīdzināms bezdarbībai.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, marrtins said:

Par 40, pret 29 - viss skaidrs, tiesnese ievēlēta. Kvorums arī ir. Ak nē, ja vien nebūtu tās "0" balsis un nosacījums, ka jāatbalsta vairākumam klātesošo... Šajā gadījumā "atturas" ir līdzvērtīgs "pret". Nu tad arī saki: "Esmu pret!", nevis lokies kā tāds zutis.

 

Manā skatījumā tāds "atturas" ir pilnīgs Bezviedoklis, kas lēmējiem nedrīkstētu būt un ir pielīdzināms bezdarbībai.

Kāpēc? Ja nav viedoklis, vai arī uzskati, ka viedoklis nebūs objektīvs? Jābūt zombijam un jābalso kā putinlandē to dara, tas ir balso kā saka, un esi tikai podziņas spaidītājs? Ko tagad centies propogandēt?

Atturas tieši to arī nozīmē - atturas. Pēc tam var arī prasīt kāpēc tā darīja.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , rubb teica:

Kāpēc? Ja nav viedoklis, vai arī uzskati, ka viedoklis nebūs objektīvs?

Viedoklis vienmēr ir subjektīvs. Tas var būt un var arī nebūt balstīts objektīvos faktos; pareizos vai nepareizos secinājumos.

 

Pirms 4 minūtēm , rubb teica:

Jābūt zombijam un jābalso kā putinlandē to dara, tas ir balso kā saka, un esi tikai podziņas spaidītājs?

Nē! Ir jādara savs darbs - ir jāiepazīstas ar apspriežamā lēmuma būtību un attiecīgi jābalso, nevis jāslinko un jāaizbildinās atturoties.

 

Pirms 5 minūtēm , rubb teica:

Atturas tieši to arī nozīmē - atturas. Pēc tam var arī prasīt kāpēc tā darīja.

"Atturas" šajā konkrētajā gadījumā nozīmē "pret". Ar citu vārdu pateikts, ka lēmumu neatbalsta. Pēc tam var arī prasīt kāpēc "par" vai kāpēc "pret" - kāds te vispār sakars, ko pēc tam var vai nevar prasīt?

Link to comment
Share on other sites

 

18 minutes ago, marrtins said:

Viedoklis vienmēr ir subjektīvs. Tas var būt un var arī nebūt balstīts objektīvos faktos; pareizos vai nepareizos secinājumos.

 

Nē! Ir jādara savs darbs - ir jāiepazīstas ar apspriežamā lēmuma būtību un attiecīgi jābalso, nevis jāslinko un jāaizbildinās atturoties.

 

"Atturas" šajā konkrētajā gadījumā nozīmē "pret". Ar citu vārdu pateikts, ka lēmumu neatbalsta. Pēc tam var arī prasīt kāpēc "par" vai kāpēc "pret" - kāds te vispār sakars, ko pēc tam var vai nevar prasīt?

17 minutes ago, marrtins said:

Viedoklis vienmēr ir subjektīvs.

Precīzi. Tāpēc nevajag apgalvot, ka zini kas un kāpēc tika balsots, un ka tavi uzskati un viedoklis ir vienīgā un absolūtā patiesība. Jeb zini, tomēr nevēlies patiesību atklāt? Lai notiek :) 
Katrs paliekam pie saviem viedokļiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , rubb teica:

Tāpēc nevajag apgalvot, ka zini kas un kāpēc tika balsots, un ka tavi uzskati un viedoklis ir vienīgā un absolūtā patiesība.

Es neapgalvoju - tak šoreiz pat speciāli (dažiem) uzsvēru - "manuprāt". Un kur tad ir mans apgalvojums, ka man ir vienīgā un absolūtā patiesība? Neizplati dezinformāciju! Vari nepiekrist manam viedoklim, bet tāpēc nevajag tagad klārēt, ka es esmu teicis vai apgalvojis to, ko es neesmu.

 

Vispār jau esam novirzījušies no sākotnējā apgalvojuma, ka "atturas" balsis ir līdzvērtīgas "0" un, saskaņā ar elementāro matemātiku, "tas balsojuma rezultātu pēc "kvoruma", vai proporcijas nemaina ne uz vienu pusi". Nu tad ir tā, ka nemaina? Es redzu, ka "atturas" balsojums maina lēmuma pieņemšanas iznākumu arī pēc kvoruma precīzi uz to pašu pusi, kur balsojums "pret".

Link to comment
Share on other sites

Ak jā... Mans apgalvojums, ka "atturas" tomēr nav viss "0", neko neietekmējošs balsojums ir tik tiešām apgalvojums. Tas redzams kaut vai pēc pēdējā skandalozā balsojuma.

 

Savukārt mans viedoklis, kas iepriekš speciāli priekš dažiem šoreiz tika pavadīts ar mīļvārdiņiem "manuprāt" vai "manā skatījumā", ka "atturēties" opcijai nebūtu vispār jābūt Saeimā, tik tiešām ir mans viedoklis un skaidrojumu, kāpēc tāds veidojies, arī devu. Esi brīvs nepiekrist. Tikai procesā neizplati dezinformāciju!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

21.02.2022. , 16:45, versatile teica:

un tad vēl šitā pērle, kur skaidri atzīst - tā bija vienkārši atriebšanās Satversmes tiesai Osipovas personā. (ST spriedumus neraksta viens cilvēks)

Zemi, sekli, atsaldēti.

Nu, nu. Caur savu prizmu skaties un tad nu šķiet tur atsaldēti. 

 

Izskan pārmetumi, ka ne tā esot nobalsojuši deputāti par Osipovas kundzi - apdraudējums tiesu varai un bla bla.
Nav jau tā ka esmu priecīgs par visiem tiem kas ir ievēlēti, bet respektēju rezultātu. Esat piedomājuši ko īsti dara deputāti Saeimā? Viņi lemj ko un kā darīt mums kā Tautai, kura savus priekšstāvjus ir ievēlējusi. Parādās domas, ka viņiem vienkārši ir jāseko kaut kādiem hierarhiski zemāko institūciju lēmumiem. Kāda jēga tad ir Saeimai? Te ir labs skaidrojums: 

https://pietiek.com/raksti/dazas_elementaras_patiesibas_juridiska_analfabetisma_kliedesanai/?fbclid=IwAR0-McJIFRUOHY0D40_ybexOMnoewsJvcg1JIHhz4lBCzMwAE3CcW3Cz3to

 

 
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu ko.. ikgadējās gada deklarācijas spēles jau atklātas? :D

Link to comment
Share on other sites

binary

Es vēl par 2020. neesmu nodevis :D

Link to comment
Share on other sites

Tavam grāmatvedim laiks uz pensiju!

Link to comment
Share on other sites

Vismaz es speciāli saliku ķekšus EDS kad darbā iesniedzu grāmatiņu, lai man pēc tam martā ir bonusiņš :) Neatceros kas tur bija jāspaida, bet tā saliku :D
 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Valsts izmantoto tavu naudu un ne kapeiku tev par to nedot, bet var arī tā darīt :biggrin:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tak izmaksā kad Marta sākumā griež to EDS laimes ratu :D Tiesa gan procentus gan neizmaksā :(

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss
pirms 1 stundas , jema teica:

Tavam grāmatvedim laiks uz pensiju!

Nevis manam grāmatvedim bet valsts grāmatvežiem..

Kā zini, pagājušo gadu nodzīvoju valsts maizē..😀

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stasss said:

Kā zini, pagājušo gadu nodzīvoju valsts maizē..😀

Normāli, tak trīspadsmitā alga.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Cilvēki priecājas, ka iedevuši valstij bezprocentu kredītu - tas normāli, patrioti!

Bet kāpēc dusmojas tie, kam valsts iedevusi bezprocentu kredītu?!

pirms 1 stundas , rubb teica:

Vismaz es speciāli saliku ķekšus EDS kad darbā iesniedzu grāmatiņu, lai man pēc tam martā ir bonusiņš

Man domāt, ka Tev nevajadzētu mainīties nekam, atkarībā no tiek ķekšiem - tas ir tiem, kam ienākumi ir vēl tai zonā, kur eksistē neapliekamais minimums.
Ja alga lielāka par 900 bruto, tad minimuma nav, ja es pareizi tagad atradu tabulas.

Link to comment
Share on other sites

Vēl jau IIN likme mainās no summas

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 9 minūtēm , jema teica:

Vēl jau IIN likme mainās no summas

True, biju aizmirsis. Bet arī, neticu, ka rubb ir zem 1667. Ja tā, tad ir vērts paskatīties apkārt.

Link to comment
Share on other sites

rubb jau puika gudrs, ka tik nabags nemaksā visus 31% :tender:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vot vot, kaut kas tāds škiet bija :D


Da kāda škirba - tas ir veids kā iekrāt kaut ko kādam kārumam vai dampītim ko pa kluso nopirkt 😎

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 6 minūtēm , rubb teica:

dampītim ko pa kluso nopirkt

Rubb, ja mājās valda matriarhāts un vajag steidzami glābt, ieliec zemāk bildi ar alus kausu!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 1 stundas , versatile teica:

alga lielāka par 900 bruto, tad minimuma nav

nop.. tā nu gan nav :D

https://lvportals.lv/skaidrojumi/323400-izmainas-nodoklu-regulejuma-no-2021-gada-iedzivotaju-ienakumu-nodokli-i-2021

image.png.c9442ee394793b4c6e9ff3c9d1dec345.png

 

man arī ir atslēgta neapliekamā piemērošana un šodien sarēķinājās diezgan labs bonusiņš kopā ar 3.pensiju līmeni un vēl attaisnotajiem izdevumiem.

Iekš EDS algas grāmatiņā var redzēt aprēķināto neapliekamo minimumu 2x gadā. Iesniedzot gada deklarāciju tiek izrēķināts gada ietvaros, man labāk patīk saņemt lielāku naudiņu 1x gadā, kā riskēt katru mēnesi.

 

pirms 3 stundām , jema teica:

grāmatvedim

muļķības, cilvēkiem mēdz būt arī 3.pensiju līmenis un attaisnotie izdevumi un to nu grāmatvedis nekādi nevar ietekmēt, tāpat arī to, ja cilvēks atķeksē pareizos ķekšus iekš EDS

1 stundu atpakaļ, jema teica:

nabags

>5233 eur/mēn? :D nu malacis.. tad jau to LV vidējo vismaz uz augšu velk..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Athlons
pirms 16 stundām , Stasss teica:

Jap, uzgriezu laimes ratu.

411A4662-3686-4397-A381-2C0A5F060152.thumb.jpeg.ef62a9422c9fffc435ddf28fda35dc77.jpeg

😅 pašlaik no tāda laimes rata arī pārtieku... ieilgusi dīkstāve...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Paldies Boot biedram @rooyar par biedra savickis_vdk.pdfsavicka vdk failiem, es nepaslinkoju un saliku tos gabaliņus kopā kā lapas. Variet droši sūtīt tiem Dinamo faniem, kas pārdzīvo ka nu vairs nebūsim ar hokeju pie Orka. :)  https://failiem.lv/f/se99urank

Labots - Racer
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kur lai nopērk bēniņu lūku bez kāpnēm? Neprotu tādu atrast. Visur, kur atrodu, ir ar kāpnēm, kuru vietā es labprātāk redzētu siltinājumu. Tā kā bēniņos nav paredzēts dzīvot, tad tās 2-3 reizes, kad lūku vajadzēs izmantot, nebūs grūti aiznest un palietot pārnēsājamās kāpnes.

Link to comment
Share on other sites

Pie galdnieka varētu būt dārgāk nekā paņemt gatavo variantu ar kāpnēm un tās kāpnes noskrūvēt.

Teorētiski var jau arī mēģināt DIY variantu, tik pagaidām nav ideju, kā eņģes noslēpt un kā to lūku fiksēt aizvērtā stāvoklī.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Varētu būt tā, ka Outlook Office com ir nogāzies???

Nu nekādīgi nevaru no sava datora "piepīpēt" - ne uz klientu, ne uz WEB

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Man viss čiki puki. Pamēģini atslēgties no sava iekšējā tīkla/proksija.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Ok, saprasts, bija kaut kādas licences domēnam nogāzušās.

image.thumb.png.00d5efab442f60befda90a391ca106cd.png

 

Link to comment
Share on other sites

Tev taču skaidri raksta, ka tāda konta nav!

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Konts bija un ir. Meilkaste atkal darbojas. Kā jau teicu, bija kaut kāda dīvaina problēma ar licencēm, jo tas ir biznesa un domēna e-pasts.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...