Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 16 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet baigo intelektuāli gan patīk tēlot :D

 

Tu jau kā no padomju laikiem uzbrauc: boļna umnij našolsja. Toč kreiss esi. Es vnk uzjautāju, jo man patiesi ir interesanti vai cilvēki vispār saprot ko runā. :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Racer teica:

vispār saprot ko runā. :)

un šis jau protams nav uzbrauciens... 

Link to comment
Share on other sites

Pārnesu pļāpasuz šejieni, lai nepiesārņotu Kroņvīrusa topiku. ;) 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Racer teica:

Pārnesu pļāpasuz šejieni, lai nepiesārņotu Kroņvīrusa topiku. ;) 

Vai tad to var vēl vairāk piesārņot? :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , jacobs teica:

Saule noriet vakarā

Čigāns jūrā brien

Kule mērcās ūdenī

Zuši d irsā lien...   😃

 

Nu jā. Varam citēt par Jānīti kas brien līdz autiem un jābrien dziļāk lai būtu atskaņas. Prasti. Izdomā ko citu.

Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu ja, nevienu izteicienu nevar lietot, ja nezin no kurienes cēlies. 

Nē, var, bet bik jāsaprot, jo konteksts ir svarīgs. Kāda jēga vispār kaut ko citēt, ja nesaproti no kā citāts ir radies? Vnk esi dzirdējis un piemēro kaut kādai situācijai? 

Link to comment
Share on other sites

Beidz, beidz, neesmu ne dzejnieks, ne atdzejotājs. Tās taču vēl Ulmaņlaika rīmes.🙂

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Racer teica:

no kā citāts ir radies?

Kapēc tev ir parliecība ka tas ir citāts no kautkurienes?

Tikpat labi no kurienes ir radies citāts 'kā naglai uz galvas'?

Kāds var b'ūt kautko līdzīgu pirms 100 gadiem izspļāva, gadu laikā mainoties nonāca līdz 'jūra līdz ceļiem'

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

Kapēc tev ir parliecība ka tas ir citāts no kautkurienes?

Kāpēc Tev ir pārliecība, ka man ir pārliecība, ka citāts ir no kautkurienes?

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Man škiet, ka tas izteiciens ir radies no Ru vai PSRS - "More po koleno". Kaut kā ļoti labi skan...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bingo @rubb, tā arī ir. Oriģinālā krievu sakāmvārds ir «пьяному по колено море, а лужа по уши», bet ar laiku pārvērsts par jūra līdz ceļiem, atmetot dzērāja nedienas un attiecinot uz jebkādu pārdrošu darbību. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , raiviic teica:

Bingo @rubb, tā arī ir. Oriģinālā krievu sakāmvārds ir «пьяному по колено море, а лужа по уши», bet ar laiku pārvērsts par jūra līdz ceļiem, atmetot dzērāja nedienas un attiecinot uz jebkādu pārdrošu darbību. 

Anekdotē bija... море до колен, а рыба до хуя...

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Racer teica:

Kāpēc Tev ir pārliecība, ka man ir pārliecība

 

O, lasu, ka @Racer vakar atkorķēja 😁

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Racer teica:

Kāpēc Tev ir pārliecība, ka man ir pārliecība, ka citāts ir no kautkurienes?

Kautkādas bērnu spēles. Pats kautko pasaka un tad gudrojas.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Racer teica:

Nu tad nelieto teicienus kuru izcelsmi un jēgu nezini - man toč nav jūra līdz ceļiem. ;) 

 

D9CEE6B2-531B-43B0-A1D1-E1643ADBFCAF.png

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Murāļa sāga, sērija II! Kognitīvā disonancē ļaudis nu sašutuši par aicinājumu tiem būt drosmīgiem un ļaut <uzskaitīto nozaru pārstāvjiem> darīt savu darbu un nepirst dīvānā :lol: Katrs pats var izvēlēties uz ko pēdējais "un" attiecināms - uz ļaudīm vai <uzskaitīto nozaru pārstāvjiem> :sarkasms:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tur tak viss skaidrs, dīvānā pirst nevajag nevienam.
Ja tiesas pataisīs par ķeksīti kā kaimiņvalstīs (NA un JKP siltais sapnis, par S nerunājot, bet tiem nespīd), tad tiesneši tiešām ar piršanu vien nodarbosies un to mums nevajag.

Un otrādi. Ja cilvēki pirdīs dīvānā un skatīsies kā NA ņirgājas par tiesu varu, tad nekas labs nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , versatile teica:

Ja tiesas pataisīs par ķeksīti kā kaimiņvalstīs (NA un JKP siltais sapnis

Tas ir mājiens par Saeimas neseno tiesneses neapstiprināšanu amatā?

Link to comment
Share on other sites

Ne tikai. Šodien ar kaut kāds NA pārgudrelis-deputātelis bija izteicis cerību uz bargu tiesu (tur, kur notāre invalīdu apkrāpa) - tā vietā lai paļautos uz godīgu tiesu, kas pilda likumdevēja pieņemtus likumus, kuri paredz bargu sodu. Un tā vietā, lai likumdevējs izstrādātu normālu notāru un bāriņtiesu (un citu aboslūtās varas pārstāvju) pārraudzības mehānismus.

Tad vēl  JēKāPē gribēja taisīt pareizo un nepareizo žurnālistu sarakstus.

Utt.

Par Satversmes grozīšanu vietā un nevietā es pat klusēju.
un tad vēl šitā pērle, kur skaidri atzīst - tā bija vienkārši atriebšanās Satversmes tiesai Osipovas personā. (ST spriedumus neraksta viens cilvēks)

Zemi, sekli, atsaldēti.

 

Labots - versatile
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , versatile teica:

Ne tikai. Šodien ar kaut kāds NA pārgudrelis-deputātelis bija izteicis cerību uz bargu tiesu (tur, kur notāre invalīdu apkrāpa) - tā vietā lai paļautos uz godīgu tiesu, kas pilda likumdevēja pieņemtus likumus, kuri paredz bargu sodu.

Nu tas būtu tikai saprotams, ka ir vēlme pēc barga soda (subjektīvi), ja valsts pārstāvis (notārs) apkrāpis cilvēkus. Es arī par maksimālo iespējamo (uzsvars uz "ja", jo detaļas nezinu, varbūt nemaz nav apkrāpis) un tam vispār būtu jābūt kā vainu pastiprinošam apstāklim (ja jau nav).

 

Pirms 10 minūtēm , versatile teica:

Un tā vietā, lai likumdevējs izstrādātu normālu notāru un bāriņtiesu (un citu aboslūtās varas pārstāvju) pārraudzības mehānismus.

Piekrītu. Bet gadi iet... Kompetence, saproties...

 

Pirms 11 minūtēm , versatile teica:

Par Satversmes grozīšanu vietā un nevietā es pat klusēju.

Vietā un nevietā - tas ir kā? Retorisks jautājums: kurš izlems? Saeima? NA? Tu? Referendumā? :)

 

Pirms 12 minūtēm , versatile teica:

un tad vēl šitā pērle, kur skaidri atzīst - tā bija vienkārši atriebšanās Satversmes tiesai Osipovas personā. (ST spriedumus neraksta viens cilvēks)

Nu bet Saeima tak pati pieņēmusi likumu, kur Satversmes tiesnešus apstiprina Saeima. Vai attiecīgi - neapstiprina. Ir taču jāmāk nokaitināt lielāko daļu Saeimas (tautas izvēlētus "pārstāvjus")? Atriebība vai nē - tas likumā ir atrunāts?

 

Ceru, ka šoreiz sapratīsi manu domu - sistēma ir tiešām absurda. No vienas puses - "neatkarīga" institūcija, bet no otras puses, tās darboņus kāds apstiprina un, ja pārāk daudz sitīs pa likumdevēja pirkstiem, tad pēc pieciem gadiem - attā. Kā tad kāds var būt neatkarīgs, ja ir plāns karjeru turpināt esošajā darba vietā?

 

Tas pats ar Latvijas Banku - uz papīra neatkarīga institūcija, bet tās prezidentu, vietniekus, padomi apstiprina Saeima. Vai prezidenta iecelšanu, kurš tieši var ietekmēt Saeimas darbu. Būtu tad jābeidz saukt par neatkarīgu to, kas nav neatkarīgs.

 

Par atriebību pret vienu personu. Es detaļas pārāk nepārzinu, kā viņa tur, Iesalnieka vārdiem sakot, rupji iejaucās likumdevēja kompetencē (šo pa LR1 pirms pāris dienām viņš arī stāstīja) vai neiejaucās. Saeimā par šo jau arī nebalsoja tikai viens deputāts? Citiem tiesnešiem, iespējams, vēl pilnvaru termiņš nav pienācis? Varbūt tos vai daļu arī sagaida tāds pats Sliktenis?

 

Pirms 29 minūtēm , versatile teica:

Zemi, sekli, atsaldēti.

Par sekli varētu piekrist, jo nav devis konkrētas atsauces, par ko tad tieši viņš tur ir sašutis, tādējādi ļaujot vaļu visādiem minējumiem un spekulācijām. LR1 īsajā intervijā to arī nevarēja tieši noprast. Netieši - kaut kas saistīts ar homo tēmu. Zemi, atsaldēti - subjektīvi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , versatile teica:

Tad vēl  JēKāPē gribēja taisīt pareizo un nepareizo žurnālistu sarakstus.

Nu vai tad būtu slikti tāda Patiesības Ministrija? Blakus tēmā dažiem patiktos. :sarkasms:Un JKP vispār varētu nomainīt nosaukumu uz, piemēram, JP, jo no konservatīvisma tur nav ne smakas. Nu pilnīgi riebjas... :bad: No sērijas "Korejas Tautas Demokrātiskā Republika".

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , darklight teica:

Acīm redzot, Saeimas vairākums viņas iepriekšējo darbu ir novērtējuši kā neapmierinošu

Nop. Pret viņu bija mazāk balsu, kā par. 

Mīzali atturējās. Nez, ko atsaldnieki mīzaliem piesolīja (jo par brīvu šādi izgājieni nenotiek).

 

Also, ja apgrozītos juristu aprindās (ko tas vsp nozīmē, pienes ballēs šampanieti?), zinātu, ka Satversmes tiesas spriedumu netaisa viena pati priekšsēdētāja. 

 

 

Bet kopumā, viss viņai būs labi (un Latvijai arī), ja aizies politikā. Imho, ja nepiesliesies jaunkomunistiem, ievēlēšana garantēta. Paldies atsaldniekam!

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , versatile teica:

ko tas vsp nozīmē

Da vienkārši rados man ir. Tā ka esmu dzirdējis, kā šo situāciju komentē normāli praktizējoši juristi, nevis publicisti un demagogi.

 

Pirms 9 minūtēm , versatile teica:

viss viņai būs labi

Es tak arī neko sliktu viņai nevēlu. Nepazīstu nemaz. Tie, kas pazīst, gan neko baigi labi neizsakās par rakstura īpašībām.

Vienkārši - nevar cilvēks sadomāt ieņemt kādu amatu un tad taisīt valstiska mēroga traģēdiju, ka nav tomēr paņemts darbā. Un visi vainīgi: Saeima, valsts, sabiedrība, tikai pats balts un pūkains.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Un kā vēl var.

reku @MarisOjau 20 gadus par to vaimanā!

Pirms 3 minūtēm , darklight teica:

 

Vienkārši - nevar cilvēks sadomāt ieņemt kādu amatu un tad taisīt valstiska mēroga traģēdiju, ka nav tomēr paņemts darbā. Un visi vainīgi: Saeima, valsts, sabiedrība, tikai pats balts un pūkains.

Un kā vēl var.

reku @MarisOjau 20 gadus par to vaimanā!

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , darklight teica:

Tie, kas pazīst, gan neko baigi labi neizsakās par rakstura īpašībām

Tā tāda blakne. Ir ļoti maz jauku cilvēku, kas kaut ko sasnieguši. Parasti ir nulles tolerance pret bullshitu un laika tērēšanu. Vismaz tā esmu novērojis.

 

Histēriju jau netaisa par ievēlēšanu. Viņa jau bija faktiski ievēlēta, bet Saeima neapstiprināja. Tiesneši, juristi, whatever kas - bet jomas cilvēki - izdarīja izvēli, bet Saeima viņiem - lol, duraki. Nevis Osipovai, bet pārējiem. Tāpēc jau ir cepiens par to, ka tiesa nesanāk neatkarīga.

Es gan neesmu jurists, bet, cik saprotu, tas tā aptuveni izskatās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , versatile teica:

Mīzali atturējās. Nez, ko atsaldnieki mīzaliem piesolīja (jo par brīvu šādi izgājieni nenotiek).

Šis "atturos" vispār ir izsmiekls, manuprāt. Viņiem algu maksā, lai lemtu, bet nē - baisi ērti atturēties lai arī kāds iemesls nebūtu - slinkums iedziļināties jautājumā, kompetences trūkums vai vispār mīzali bez viedokļa. Negribēs un nestrādās. Tas būtu aptuveni tāpat kā darba tiesiskajās attiecībās esošais atbildētu: "meh, nav luste, varbūt vēlāk" uz menedžera norādījumiem.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Atturēties var būt vajadzīgs, ja ir, piemēram, interešu konflikts. Teiksim, valsts lemj par atbalstu zemniekiem, bet deputātam pieder ZS, kas atbalstu varētu saņemt. Nu, tā, stipri vienkāršojot.
Mana ideja bija, ka varētu saglabāt esošo sistēmu, bet, ja, līdzīgi kā Osipovas gadījumā, atturas balsu dēļ nesanāk balsojums (nav ne par, ne pret, jo nav savākts min balsu slieksnis) tad balsojumu atkārto, bet bez opcijas atturēties. Ja kāds no iepriekš balsojušajiem bez attaisnojoša iemesla (interešu konflikts) nepiedalās, tad bans no nākamās sēdes.

Labots - versatile
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

No vienas puses - ja izvirzīto kandidātu obligāti jāievēl, tad nafig tas teātris. No otras - jā, to variantu "atturos" kaut kā būtu jāprezizē un jāraksta 3.14duļej mērkaķiem, kuri negrib strādāt un atturās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , versatile teica:

balsojumu atkārto, bet bez opcijas atturēties

Jā, šis nebūtu slikti.

Link to comment
Share on other sites

Kas jums nav skaidrs par atturēšanos? Šo opciju izmanto tie, kuriem ir pilnīgi vienalga kam pārdot savu balsi. Un cer uz abām pusēm. 
Tie atturēsies arī balsojumā par atturēšanās opcijas likvidēšanu un tā izgāzīs šo balsojumu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , versatile teica:

Atturēties var būt vajadzīgs, ja ir, piemēram, interešu konflikts. Teiksim, valsts lemj par atbalstu zemniekiem, bet deputātam pieder ZS, kas atbalstu varētu saņemt. Nu, tā, stipri vienkāršojot.

Nu labi, bet tad balss vērtība lai vismaz ir 0, nevis -1. Citādi nekāda interešu konflikta novēršana tāpat nesanāk.

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu bet tā taču arī ir nulle. Vienkārši atsevišķos gadījumos tas izgāž balsojumu, neļaujot savākt pietiekamu + skaitu. Bet vienalga nulle.

Link to comment
Share on other sites

Nav nulle, ja nepieciešams balsu vairākums. Tad sanāk tas pats, kas "pret". Ja skaita tikai "par" un tikai "pret", tad jā - 0. Bet kam mums tāds darbonis, kura darba rezultāts ir 0?

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...