Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

EDS tur praktiski visam ir gatavas formas jau. Tumsoņiem vēl ir atstāts pasts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

var iesniegt onlainā (EDS?

var EDS.. ātrākais ceļš,

var e-parakstītu iesniegt..

 

tāpat var arī sūtīt pa pastu un personīgi iesniegt (tiesa, par vēstuļu kastīti tālāk diez vai tiksi)

Link to comment
Share on other sites

Ok, būs jāpamēģina kautkādā veidā ielogoties tur un apskatīt. Nekādu banku kontu man nav, tapēc vienīgais variants ir ID karte.

Tik cik atceros, kad mēģināju pirms daudziem gadiem tikt latvija.lv, tad bij sāpe dibenā, jo vajadzēja Windows, kartes lasītāju un vēl kautkas tur nestrādāja. 

Link to comment
Share on other sites

Cik atceros, tad bij arī Linux klients, bet tad nemēģināju, iespējams ka tagad iet. Jāpamēģina. Nav tik nevienas Linux vai Windows kastes pa rokai.

Edit: Ah, izskatās ka arī ābolam versija tagad ir.

Link to comment
Share on other sites

Ja nu kādam interesē, tad izrādās darbojas OK arī no Linux.

Tik tas ka viņi varēja visu softwāri sapakot vienā pakā, lai arī galīgākie čaiņiki var pieinstalēt, nevis jāčakarējas ar 10 atsevišķiem soļiem.

 

Bet nu info tiem, kas dzīvo UK (vai citur ne-EU).

No VID skatu punkta adreses deklarēšana ārzemēs, neatbrīvo no nodokļu rezidenta statusa Latvijā. Tāpēc ja strādā/dzīvo kādā no šim valstīm, tad katru gadu jāiesniedz ienākumu deklarācija. Tākā ar UK ir noslēgts nodokļu dubultās neaplikšanas līgums, tad no ienākumiem, kas gūti no algas, papildus nodokļi nav jāmaksā, bet deklarācija jāiesniedz tikuntā.

Savādāk ir ar cita veida ienākumiem, ja ir ienākumi no kapitāla pieauguma, dividendēm, īres utt, tad visdrīzāk par to jāmaksā LV nodokļu starpība. Tākā UK ir diezgan lieli neapliekamie minimumi, ISAs utt, par ko nodokļi nav jāmaksā, tad VIDs tikuntā var sagribēt savu daļu.

 

Tapēc lai nebūtu jāčakarējas ar deklarācijām, jāmaksā papldus nodokļi, tad vieglāk atteikties no statusa jau laicīgi. Savādāk vēlāk var sāk čakarēt prātu.

 

Te mazliet vairāk info.

https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/lv_rezidenti_ienakums_arvalstis_11.01.2021.pdf

https://www.vid.gov.lv/lv/latvijas-rezidenti-arvalstis

 

 

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , AVilks teica:

atliek tikai monitoret situāciju

...un, ja kāds no iesaistītajiem pārstāj izteikties, tad braukt lūkot vai nav notikusi nelaime :D

 

  • Patīk 1
  • Haha 4
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nav gan - atteicos pagājušonedēļ. Atliek marķējumu izdomāt - esmu nesadarbspējīgs vai sadarbnespējīgs kubkods...

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Izrādās, "Sadales tīkls" neinformē par visiem bojājumiem :) Par 150V pirmajā fāzē, 90V trešajā fāzē nekādu SMS šorīt nesaņēmu. Bērns tikai pavaicāja, kāpēc virtuvē spuldzes tik blāvi deg :D

Link to comment
Share on other sites

Nav ne jausmas. Zvanīju, pieteicu bojājumu. Pēc minūtēm 15 viss bija ok. Zvanīju vēlreiz, lai pateiktu, ka brigāde var nebraukt - automātiskajā atbildētājā teica, ka "šobrīd ir plaši bojājumi, blah blah, blah" (kartē pa visu LV kādi 2-3 bojājumi uzrādīti). Bet nu cilvēku nesagaidīju, bojājumu neatteicu. Zvanīju vēlāk vēlreiz, tad automātiskajā atbildētājā teica, ka Ķekavā (kādi 15km no manis) kaut kāda šaize notikusi un tiek veikti remontdarbi. Varbūt tas kaut kā saistīts.

Link to comment
Share on other sites

Nu tā. 

Ja LV tic Rietumiem 😆 tai vaiag jau šodien apjēgt, ka tai jātop par kaut ko līzīgu Rietumberlīnei ASAP. 

Viens no šiem elementiem ir ievest  karaspēka tanku daļas no US un U.K. Ar visu pienākošos piesegu. 

Patriotiska kaukšana, pogu spaidīšana no cilvēkiem, kuri saņem no minimālās līdz ~5000 pēc nodokļu nomaksas uz "rokas" neko nemainīs. 

 

Datoriķi un spekluanti cer, ka viss paies garām un tie varēs ņirgt par " bauriem ", dzerot alko un kaifojot. 

IT ir apkalpojošā sfēra visos tās līmeņos, nevajag sapņot par ilūzijām. 

 

Diez, vieglāk būs dalīt banus te vai lūgt NATO dislocēt šeit karaspēka daļas lielā apjomā, ieskaitot tanku karaspēka daļas. 

Lai izveidotu kaut ko līdzīgu Rietumberlīnei.

Protams, CRUD speciem parasti ir diezgan zema izpratne par vēsturiskiem procesiem un pat datorikas pamatiem.

Labots - Achat
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Athlons, paldies par čekista reakciju, NATO tanku daļas te nevajag, vajag Jūsu darbu Putina maizi ēdot, vai ne, Krievijas patriot. 

Gaidu sankcijas, reportus modiem un  cita veida slēptu kalpošanu Putinam. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
pirms 2 stundām , Achat teica:

lūgt NATO dislocēt šeit karaspēka daļas lielā apjomā, ieskaitot tanku karaspēka daļas. 

Ir kādas zīmes , ka šitais varētu piepildīties ?

Link to comment
Share on other sites

Takš padaliet te banus profilakses pēc, lai vientiešiem bišķi erakcija norimst…

Pašiem nav ZB šitas cirks?

Link to comment
Share on other sites

Par tādu vārdu kā nēģeris, žīds utt. lietošanu latviešu valodā, kā arī citām ar valodu saistītām lietām, iesaku noskatīties/noklausīties interviju ar Andreju Veisbergu.

https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/lr/155605/krustpunkta-andrejs-veisbergs-salidzinot-ar-90-gadiem-raidijumu-valoda-ir-daudz-tiraka

Labots - Racer
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , kreizā Kāja teica:

melnis

Nu tak saldējumu te dabūja pārsaukt dēļ tā idiotisma. Laikam melnītis bij. Profesors ļoti eleganti par to marasmu izsakās, tb lai neaiztiek valodu dēļ politiskām peripētijām. Te vnk daži nervozi paliek pie politiski it kā nekorektiem terminiem. :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

Nu tak saldējumu te dabūja pārsaukt dēļ tā idiotisma.

Īstenībā es nesapratu, kāpēc pārsauca.

Link to comment
Share on other sites

Te pat forumā jau arī vārds lo-hs tiek cenzēts un iemeslu neviens paskaidrot nespēj. Tas pats politkorektums gan jau apakšā ir.

  • Atbalstu 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , e = d teica:

Tas pats politkorektums

Politkorektrastija.

Reku, basņas iet, ka viens žī (oj, pļa, kā es varēju) ebrejs esot piedraudējis Eiropai atslēgt instagramu un purnagrāmatu. Ai, vai, vai manu, kāds tas būtu zaudējums. Laikam jau jāiet raudāt. 😁

Link to comment
Share on other sites

Eblja ar "nēgeriem" jau pashā  saknē ir  ASV problēma  un  shitās vietējās atbalsis ir sekas anglo-amerikānu kultūras invāzijai... Ta pat kā "politkorektuma" kults ar dibenzelliiem, transiem un citiem zilajiem. Pietiek taisīties amerikāniem pakal, lai tikai "moderni" un "rietumnieciski" būtu....

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Politkorektrastija.

Reku, basņas iet, ka viens žī (oj, pļa, kā es varēju) ebrejs esot piedraudējis Eiropai atslēgt instagramu un purnagrāmatu. Ai, vai, vai manu, kāds tas būtu zaudējums. Laikam jau jāiet raudāt. 😁

Normāla atdzīsanās no cukerberga puses ka feisbuks bez patērētāju tiesību pārkāpsanas nevar eksistēt. Bravo EU par shito. Un gugli turpat.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Racer teica:

Nu tak saldējumu te dabūja pārsaukt dēļ tā idiotisma.

Saldējumu nepārsauca. Ir Melnītis veikalos nopērkams. Šodien pat biju veikalā, redzēju Melnīti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Racer teica:

sviestains jautājums tika pacelts


Tad jau pie viena vajag pacelt jautājumu par Koko Chanel "mazo melno" kleitiņu, jo gaudotājai, tas ir dziedātājai Rianna ar var rasties iebildumi :D 

Link to comment
Share on other sites

superKrona
pirms 11 stundām , Jurkins teica:

oj, pļa, kā es varēju

Pa lielam jau ir tā slēptā vēlmīte to žīdus (ui, kā es tā varēju) ebrejus kaut kā apkakāt. Būtu sejasgrāmatas dibinātājs no krieva un vācieša radījies, gan jau uzvārdā vien sauktu. Piemēram Geits, kurš gan pēta, kādas tautības viņam māte?

Tas pats ar nēģeriem vai aziātiem vai zilīšiem.

Link to comment
Share on other sites

superKrona
pirms 13 stundām , kreizā Kāja teica:

Vēl pēc kāda laika atkal kāds viņus apbižos

Tā ir pieņemts, ja kādam apzīmējumam vēsturiski ir piešķirta nozīme, tad ilgi ar to nozīmi tas tiks asociēts. Tas pats attiecas uz senajām rūnām. Nu varam mēs stāstīt, ka kāškrusts ir mums īpašāks, kā citiem, tāpat uz sienām to vairs nevaram mālēt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , superKrona teica:

kaut kā apkakāt.

Tādus, kuri, kur vien iet, aiz sevis kakas atstāj?

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Bija tāds gadījums - agrajos pēcpadomju laikos viens eb***s (baidos no sankcijām, ja nu ko nepareizi pasaku) atbrauca paskatīties savu vecāku dzimto zemi, kas viņam konkrētajā gadījumā sanāca Latvija.

Nevarēja vien nobrīnīties ko visi apkārt e*rejo. Viņš teica: es neesmu nekāds e***js, es esmu ž**s... Reāls stāsts, radinieks pārstāstīja.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , superKrona teica:

Piemēram Geits, kurš gan pēta, kādas tautības viņam māte?

Tas pats ar nēģeriem vai aziātiem vai zilīšiem.

Smalka ironija vai tiesām neesi redzējis bildes ar geitsu jarmulkā?

 

Vot  tēvocim putinam, tam gan mamma bija shlomova vai shalomova vai kaut kā tā...

 

Negribās jau veselu etnosu norakstīt, bet statistiski tā realitāte kopā nerakstās...

Pirms 8 minūtēm , VebKamera teica:

Bija tāds gadījums - agrajos pēcpadomju laikos viens eb***s (baidos no sankcijām, ja nu ko nepareizi pasaku) atbrauca paskatīties savu vecāku dzimto zemi, kas viņam konkrētajā gadījumā sanāca Latvija.

Nevarēja vien nobrīnīties ko visi apkārt e*rejo. Viņš teica: es neesmu nekāds e***js, es esmu ž**s... Reāls stāsts, radinieks pārstāstīja.

Zhīds normāls, latvisks, literārs vārds - kaut balto grāmatu izlasiet....

Ebrejs- aizguvums no krievu valodas...

Link to comment
Share on other sites

versatile

Fuhrer arī ir normāls, neitrāls vārds, bet nez kāpēc nevienā vāciski runājošā valstī galveno amatpersonu tā nesauc.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , latscrap teica:

Vot  tēvocim putinam, tam gan mamma bija shlomova vai shalomova vai kaut kā tā...

Žirinovskis reiz izteicās, ka mamma ir krieviete, bet tēvs - jurists... :D

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...