Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 39 minūtēm , vvv teica:

Cik sanāk biedriem pieaugums elektrības rēķinos? Reiz divi?

x1.5

Elektrun fiksētais tarifs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , M@R$$ teica:

Baltcoms

ar steigu maini nost.. tas pats tet/elektrum ir daudz lētāk. Baltcom kā izskatās no elektro tirgus sāk iziet.

 

un vispār maukuri, kas savus līgumus nievēro.

biju klients no 01.11. un jau novembrī atsūta, ka ar jauno gadu būs +5c/kWh... un decembrī atsūtīja, ka ar februāri vēl +6c/kWh klāt.. pasūtīju nah..

 

Pirms 57 minūtēm , vvv teica:

Reiz divi?

image.png.35d716952e5b8b22fbeb205907e74613.png

+ PVN

 

par janvāri būs vēl daži centi klāt, bet februārī sēžos uz biržu, tagad uz fiksēto ieklemmēties vairs nav izdevīgi, jo sevišķi 2+ gadi.

 

Otram dzīvoklim bija birža.. decembrī tīrā elektroenerģija bija 0,231 eur/kWh (kopā ar visu un izdalot sanāca ~0,34).. ppc.. ar janvāri pārslēdzu uz fix (0,125)

 

Pirms 44 minūtēm , marrtins teica:

paziņojums

nesaprotu, kurš saprātīgs cilvēks izmanto izlīdzināto maksājumu :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Elektrum izdevīgais           

 Dec.2021            119,27 EUR

 Nov.2021            106,70 EUR 

  Okt.2021            106,60 EUR

 Sept.2021           103,39 EUR

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, marrtins teica:

Ko

es nerunāju par tarifu, izlīdzinātais ir maksāšanas metode. Vissaprātīgākais ir maksāt pēc patēriņa, tad arī nav jābrīnās par nesaprotamiem pārrēķiniem. (varbūt nebūs īsti tavs gadījums, bet ir daudz novērots)

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , vvv teica:

Cik sanāk biedriem pieaugums elektrības rēķinos? Reiz divi?

Salīdzinot ar ko?

x2.5, x3.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, mafijs teica:

"saprātīgais" pērk biržā

pēdējā gada laikā tarifi visai aktīvi ir mainījušies, man iepriekšējais līgums beidzās ar novembri, pārslēdzu līgumu, bet mani reāli uzmeta, šobrīd slēgt fiksēto ar līgumsodu un uz ntajiem gadiem nav saprātīgi (katram gan pašam jāizvērtē atkarībā no patēriņa, ieradumiem utt), paveicās tiem, kas paspēja līgumus pārslēgt par izdevīgām cenām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , CAP teica:

es nerunāju par tarifu, izlīdzinātais ir maksāšanas metode. Vissaprātīgākais ir maksāt pēc patēriņa, tad arī nav jābrīnās par nesaprotamiem pārtēriņiem. (varbūt nebūs īsti tavs gadījums, bet ir daudz novērots)

Kādā ziņā nesaprotamiem rēķiniem? Rēķins kā reiz ir saprotams un vienāds. Ja tērē mazāk, tad nākamajā periodā būs vienkārši mazāks ikmēneša rēķins, ja vairāk - attiecīgi vairāk. Resp. - izlīdzināsies. Patēriņš jau arī daudz nelēkā (vismaz man).

 

Katrā ziņā es personīgi daudz vairāk novērtēju paredzamību un to, ka nekas nav jādara (auto maksājums arī pieslēgts) vai jālasa skaitītāja rādījumi (tagad varbūt nevienam vairs tas nav jādara?) vai jāstreso (šai kontekstā gan nav pats labākais vārds) par svārstībām vai jākombinē tur kaut kāds dienas tarifs, nakts tarifs un kas tik vēl ne.

 

 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Salīdzinot ar ko?

Ar laiku pirms aptuveni pusgada.

Pagājušā vasarā sāka pieaugt elektrības rēķini. Es saku, man visu laiku bija ap 100, kad sākās, precīzi neatcerēšos, vienā mēnesī jau 1­10, pēc tam 115, pēc tam 130, pēc tam 140, iepriekšpēdējais rēķins bija 159 un tagad 230.

Elektrum dinamiskais, viedais skaitītājs, pieļauju, ka liek maksāt pēc reālās cenas tajā brīdī, kad tiek tērēts, pieļauju, ka man iegadījās tērēt dārgākajos brīžos, cita mājsaimniecība ar to pašu kW*h patēriņu mēnesī varbūt mazāku rēķinu saņēma.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , binary teica:

Nē. Vienkārši nevajag skaļi bļaustīties, ka "vot, redziet, kādi mēs labi, palīdzēsim jums segt tarifu pieaugumu, finansējot pusi, līdzīgi kā to dara kaimiņvalstī".

Jā, piedāvāja viņiem PVN uz pusi samazināt. Bet nē, sashēmoja kaut ko, kam efekts nekāds.

Ja būtu PVN samazinājuši, valstij tieši ienākumi nesamazinātos, varbūt tā pat pieaugtu, bet ieguvums arī gala lietotājam kaut cik būtu jūtams.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Betmenis teica:

Mums supports notiek 24/7.nekādas nākamās dienas,nākamā diena ir stipri par vēlu,jebkurā diennakts lāikā max stundas trīs.

 

Oooo, pastāsti kas tas par super kantori?

 

Mums reakcijas laiks dalās: 4 darba stundas/ 8 darba stundas vai 24 darba stundas. Un tas ir gan valsts iestādēm ko apkalpojam gan privātajiem kantoriem. Cik tad jūsu uzturētāji saņem? Vai dzīvo blakus pasūtītājam?

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , marrtins teica:

vai jālasa skaitītāja rādījumi (tagad varbūt nevienam vairs tas nav jādara?) 

Ir un vēl kādu laiku būs jālasa skaitītāju rādījumi.

Sadales Tīkli mainīs skaitītājus pa rajoniem pēc sev vien zināma grafika kaut kad nākotnē.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Betmenis teica:

Un vispār,tas viss nav iemesls tam lai teiktu ka 10gadus veci,tā laika ņiprākie eksemplāri jooprojām nav pietiekami.Tev nav,Artanim nav,bet ,,sievastēvam,, blakus tēmā pietiek atliektiem galiem.

Nu bet "sievastēvam blakus tēmā" tak neviens neliek pirkt to jauno dzelzi. Lai sēž uz kā grib. Tu izteicies, ka grāmatvedes sēž uz E6600 vai kurā tur C2D. Nu tā gan ir cilvēku mocīšana, zinot cik resursus prasa mūsdienu ERP vai smags ekselis (ko finanšu cilvēki ļoti mīl). Kaut kādu i5 ar 16GB (vai vismaz 8GB) RAM es vēl spētu sagremot. Otrs ko jau minēju - iespēja palidot.

 

pirms 6 stundām , Betmenis teica:

Mums supports notiek 24/7.nekādas nākamās dienas,nākamā diena ir stipri par vēlu,jebkurā diennakts lāikā max stundas trīs.Piegādes veikaliem tak neviens neatcels.

Tavs ,,serviss,, brauks ko taisīt 1 naktī?

Man cilvēki pa nakti nestrādā un arī interneta veikali pa nakti neko neved. Ja no rīta pasūti, tāpat ātrākais detaļu dabūsi pret pēcpusdienu. To 1 dienu iedod rezerves kompi, lai darbojas. Bet tādi defekti, kas PILNĪBĀ padara datoru nelietojamu, gadās reti. 
Vecos hlamus var nosuportēt momentāli - viss, kas potenciāli var nosprāgt, ir noliktavā un prasa tik cik nodefektēt un nomainīt detaļu. Taču arī fail rate ir krietni augstāks nekā jaunajiem. 

Tipiskās problēmas jaunajiem ir human error (sasists, apliets, nolauzts utt.), veciem laptopiem un desktopiem - tehniskas problēmas. Trakākie ir peldoši defekti. 

 

pirms 6 stundām , Betmenis teica:

Latvijā nekur nekas tāds dabā nav sastopams,varbūt vēl pašvaldībās,bet ne jau nu ārpus lielajām pilsētām.tur tak centīmu tāpat jāj

Mēs laikam dzīvojam dažādās Latvijās. Arī mazie uzņēmumi, kurus zinu, lieto darbam atbilstošu datortehniku. Drīzāk pašvaldībās ir problēmas ar nekompetentiem IT speciem (un paskatoties atalgojumu, nav brīnums), kas uzskata, ja Win strādā, tad strādā. Tas, ka darāmie darbi velkās dēļ nepietiekamas jaudas, viņiem ir pajāt. 

Pēdējais kronis kādā pašvaldībā mammas kompim bija badblockaina HDD vietā (ko nodiagnosticēju es, pašvaldības IT speci n reizes meta atpakaļ, ka neesot nekādas problēmas), ieskrūvēja 1TB 5400 HDD, pamatojoties, ka tas bija lētāk, kaut tajā laptopā (i3, 8GB RAM) mierīgi varēja iemest 120GB SSD, kas maksātu pat mazāk un mamma tāpat vairāk vietas par 60GB nekad nav izmantojusi un tas kompis lidotu viņas vajadzībām principā pietiktu.
    

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Insekc teica:

Ir un vēl kādu laiku būs jālasa skaitītāju rādījumi.

Sadales Tīkli mainīs skaitītājus pa rajoniem pēc sev vien zināma grafika kaut kad nākotnē.

Nezinu, kā tagad, bet agrāk varēja "pieteikties" skaitītāja mainīšanai.

 

Es 2016. gada februārī ST pavaicāju, vai ir iespējams noskaidrot, kad konkrētā objektā plānots mainīt skaitītāju. Nosūtīju objekta adresi un gada patēriņu (toreiz ~4000 kWh). Atbildē saņēmu, ka 2016. gadā konkrētā skaitītāja nomaiņa nav ieplānota, bet "Vienlaicīgi vēlamies informēt, ka uzņēmuma tehniskajiem darbiniekiem esam nodevuši informāciju izvērtēt tehniskās iespējas viedā skaitītāja uzstādīšanai Jūsu objektā ārpus paredzētajam skaitītāja parka modernizācijas plānam."

 

Rezultāts - 5-6 nedēļas vēlāk tika uzstādīts viedais skaitītājs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , AVilks teica:

Mums reakcijas laiks dalās: 4 darba stundas/ 8 darba stundas vai 24 darba stundas. Un tas ir gan valsts iestādēm ko apkalpojam gan privātajiem kantoriem. Cik tad jūsu uzturētāji saņem? Vai dzīvo blakus pasūtītājam?

Tak blato. :D
Es arī sievu supportēju 24/7. Tipiskais reakcijas laiks 1min, kad guļu 10min. :D

 

Bet ja nopietni, normāls SLA, mums gan uzņēmuma iekšienē, gan ārējiem klientiem līdzīgi, atkarīgs cik kritiska problēma. Reāli, protams, lielākoties viss notiek ātrāk. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , binary teica:

Nezinu, kā tagad, bet agrāk varēja "pieteikties" skaitītāja mainīšanai.

Tagad ne tikai nevar, bet pat aptuveni nezin kad mainīs.

Man pirms 2 gadiem pateica, ka līdz 2022.g. beigām - KAUT KAD.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 32 minūtēm , Betmenis teica:

Re kā tas ir ar brendoto datoru  un barošanas bloku reālā laikā.Datoram trīs gadi,bloka piegādes,gaidīšanas laiks-vismaz nedēļa

Značit brendotā datora pircējs nav nopircis garantiju, kas paredz, ka tirgotājam/izplatītājam uz vietas stāv rezerves daļas.

21. gadsimtā šādas problēmas risina citādāk.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nu ja gluži nedzīvo meža vidū, tad taisni brendotajiem parasti rezerves daļas var dabūt nākamajā dienā.

Ja biznesa klients, tad vēl tehnikis atbrauks un nomainīs.

Jo dziļāk mežā, jo ilgāk jāgaida detaļas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja biznesa klients, tad vēl tehnikis atbrauks un nomainīs.

Jo dziļāk mežā, jo ilgāk jāgaida detaļas.

 

Pirms 48 minūtēm , versatile teica:

Značit brendotā datora pircējs nav nopircis garantiju, kas paredz, ka tirgotājam/izplatītājam uz vietas stāv rezerves daļas.

 

Tieši šādi tas tiek risināts gan ar brendotajiem desktopiem, gan laptopiem. 1 zvans un nākamajā dienā pie durvīm klauvē tehniķis. Un šajā brīdī man ir pie kājas - lietotājs ir Alpos, Mazpisānos vai Rīgas centrā un vai kompis nomira cilvēka vainas pēc vai arī nē. 

 

Un es labi zinu kā ir ražošanā, pats tādā labu brīdi esmu pavadījis. Tomēr, tur kritiskas lietas ir redundantas. Un vēl jo vairāk, tur ir prātīgi visu turēt up to date. Tas, ka kapeikmīlētāji to nedara, ir pilnīgi cits stāsts.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Betmenis teica:

tslēgas vārds šeit ir ,,nākamā diena,,.Naktī govis tad kurš slauks?

Nu bet ja ir tik kritiski nodrošināt procesu, turi redundantu sistēmu/dzelzi.  

99% ofisa darbu tādu nav un tur nākamo rītu pagaidīt, padarbojoties ar rezerves dzelzi, nekas nevienam nenotiks. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Betmenis teica:

Atslēgas vārds šeit ir ,,nākamā diena,,.Naktī govis tad kurš slauks?Cowbats vai?

cowbat.JPG

Zoofīlis dectected!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Visu cieņu AS Sadales tīklam, pēdējos gados elektrības pārrāvumu ir arvien mazāk un mazāk, turklāt tie kļūst arvien īsāki un īsāki (gan "uz papīra", gan arī pēc subjektīvām sajūtām), bet šodien elektroapgādes pārtraukumu skaits jau sen, šķiet, pārsniedzis 20 - daudz vairāk nekā citkārt visa gada laikā :D Daži 5min, daži 30min, daži stundu gari :D

 

Pāris žoga dēļiem iestājies "kidrikc".
Vārtiņu aizbīdnis atvadījās no vārtiņiem un devās plašajā pasaulē.
Tikām pie jaunas Ziemassvētku egles, diemžēl kaimiņi bija savus rotājumus no tās jau nolasījuši.
Viena ~2.5m augsta vertikāla būdele, kas gadus 5 jebkuras vētras ir izturējusi, neizkustoties no vietas, šodien nolēmusi apgulties un beidzot mazliet atpūsties.
Dažus gadus vecā siltumnīca iedomājusies, ka viņas koka konstrukcijas ir no gumijas, par laimi - atšķirībā no iepriekšējās siltumnīcas, nav devusies ~30m tālā pastaigā.

 

Kopumā vētra pārdzīvota pat ļoti OK. Kā citiem?

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , alusbundza teica:

elektrība neraustās

Kā no rīta pazuda, tā nemaz arī neparādījās, lai nav lieki jāraustās? :D

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Kā citiem?

 

Mana sat saimniecība kaut grabēdama bet turās godam kaut kaimiņi nevarēs pagulēt un es tāpat elektrība nav raustījusies

Link to comment
Share on other sites

Es kamerā paskatījos - Saulkrastos batuts iepūsts žogā un stāv uz kantes, rīt aizbraukšu. Elektrība tur arī 3x pazuda, Rīgā ap 10 vakarā viena fāze noraustījās. Tā neko - plato sniega lāpstu nostiprināju, to vējš uz pagalma vidu bij aizpūtis. :D

Link to comment
Share on other sites

Stiepjot uz mašīnu kasti ar aliņiem un čipšiem pa virsu, negantnieks vienu čipšu paku aiznesa pa gaisu. Visādi citādi - viss mierīgi.

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Man vienas siltumnīcas /plēves/ paliekas izbeidzās - sabruka gan pirms jaunā gada rāmis no slapjā sniega smaguma, apsvēru domu pavasarī atjaunot, bet nu jau vairs tik ap mietiņiem sapinušās skrandas...

Daba pati visu saliek savās vietās - sen bija laiks nomainīt uz polikarbonāta :D

Link to comment
Share on other sites

Biedri kā jums šodienas pūtiens?

Manā galā viss mierīgi jo ziemeļrietumu vējš pat elektrība nepazuda

Link to comment
Share on other sites

2022.01.15. , 16:55, marrtins teica:

Stiepjot uz mašīnu kasti ar aliņiem

Sāku šito lasīt, aš mantas sasāpējās... fū... tikai čipšu paka...

Bet vispār dīvaini. Pat darbā elektrība ne mirkli nepazuda, lai gan varbūt nepūta pie mums tik traki. Jebšu ST pastrādājuši un dažus posmus pa kabeli palaiduši vai stigas platāk pazāģējuši.

Link to comment
Share on other sites

Man šodien elektrība atkal kādas 10x "noraustījās". Ilgākais "raustījiens" - gandrīz 2 stundas.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Vecrīgā elektrība noraustījās šodien, varbūt izlikās, tomēr, tā kā darbā biju "dežurējošais", un neviens no tiešajiem nodaļas kolēģiem nebija ieradies, visus painformēju un atvainojos, ka bija elektrības pārrāvums un tieši pirms pārrāvuma biju uzlicis BIOS atjaunināšanu visiem kolēģu datoriem. Daļa noticēja, bet daļa nenoticēja, jo varēja attālināti pieslēgties saviem datoriem, bet rītdien pa purnu dabūšu tā vai šitā par dezinformāciju!

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Man dzīvoklī upsis klakšķēja kā parasti. Vienu brīdi, pat nopīkstējās. 

Pa ceļam uz darbu vējš mašīnu pašūpināja.

Ceļi gan bija uzjautrinoši, kad uz tilta uzspied bremzīti mazliet, un līdz lejai paslidinies, vai guļamrajona teritorijā pavisam mierīgi mēģini iegriezties ieliņā, bet ceļš turpinās taisni uz stāvošas automačīnas sāna pusi. Bet pats svētais antons man pastāvēja blakus un viss izvērtās neslikti.

Labots - lexxx
Link to comment
Share on other sites

Nu vakar Madonas pusē, pūta neslikti, reizē ar sniegu, takā sanāca braukt pa Waze izdomātu maršrutu kas veda pa maziem lauku ceļiem un valsts mežiem, tad bija divas domas - te kaut kur ir ceļš un Dieva dēļ neapstāties, savādāk mājās tikšu tikai pavasarī 😁

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...