Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Nū, kā lai to saka.... Es formulu blenžu jau vairāk kā 30 gadus, bet saslimu agrā bērnībā, kad ceļā uz skolu ievēroju vietējā autobusa šofera kabīnei pielīmētu plakātu (kaut kāda ārzemju žurnāla vidus lapas atvērums) ar tā laika F1 formulām, Ferrari un McLaren, tā arī saslimu :)

Atceros kā šodien, 1.6 litru turbo īsu laika sprīdi varēja attīstīt pat 1200 ZS. Tā kā toreiz mācījos auto uzbūvi, un visu, kas ar to saistīts, pavilka, jo labi zināju, ko  var sasniegt moskviči un žiguļi pie līdzīgām kubatūrām :D

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , aoma teica:

Kā jums patīk jaunais F1 izmēģinājuma formāts?

Nu skatītājiem, protams, sviestmaize, faktiski divas dienas sacensības. Komandu spēkus tas gan nemainīs, cik nu kuriem jaudīgs tas verķis, tik arī ir. Bet interesanti, vai merši dabūs "otro elpu", pašlaik izskatās ka Hamim šogad čempja tituls var izpalikt, buļļi ne pa jokam sasparojušies.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , aoma teica:

Atceros kā šodien, 1.6 litru turbo īsu laika sprīdi varēja attīstīt pat 1200 ZS. Tā kā toreiz mācījos auto uzbūvi, un visu, kas ar to saistīts, pavilka, jo labi zināju, ka var sasniegt moskviči un žiguļi pie līdzīgām kubatūrām

Tūlīt. 1200zs, kā 30y atpakaļ :D  Ar dzinēja jaudu 60zs un arhaisku, patiesībā no 2ww trofejā mantotu Opel dzinēja bloku,kurš bija aktuāls ar ķēdes pievadu sadales vārstiem. Beidz lūdzu šeit murgot par krievu moskvich un zhiguli uber 1200zs tehnoloģijām.

Link to comment
Share on other sites

2021.07.9. , 15:17, AndrisBB teica:

 

@MarisO gan ganjau izstāstītu par 100 latu algu :D

 

Iekš Accenture?   Man viņi vienreiz piedāvāja tur (Rīgā) strādāt par ~330 latiem mēnesī. 

Kad es biju pārvācies uz UK, tad man viņi piedāvāja 400gbp dienā kontraktu.  Tā ir būtiska atšķirība!

 

Vai tad tagad Latvijā nav lielākas algas?   Es vienreiz redzēju programmēšanas sludinājumu, kur piedāvā "līdz 7k" eur mēnesī.

 

Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 7 stundām , spameris teica:

Kas tur ir jauns ? Kādus dažus gadus esmu pazaudējis interesi par F1 :D

Normāli piektdienās bija FP1 un FP2, tad sestdienā FP3 un quali un svētdienā sacīkste

Tagad tiek izmēģināts jauns formāts - piektdienā FP1 un quali priekš sprinta, sestdienā FP2 un 100km sprints (Silverstonā tas bija 17 apļi), pēc kā rezultātiem noteiks starta pozīcijas svetdienai un svētdienā sacīkste. Tāpat arī tur riepu sadalījumi bik pamainīti, komandām bik mazāk komplekti nekā parasti

Es pats F1 tik nesen sāku sekot līdzi. Ieteiktu noskatīties Drive to Survive Netflixā, tas varētu uzdzīt jaunu interesi :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 8 stundām , Edis7 teica:

Beidz lūdzu šeit murgot par krievu moskvich un zhiguli uber 1200zs tehnoloģijām.

Manuprāt Tu nepareizi saprati uzrakstīto!

Es no autora teksta sapratu pavisam ko citu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , aoma teica:

 labi zināju, ka var sasniegt moskviči un žiguļi pie līdzīgām kubatūrām :D

Vienīgais auto ar 200zirgu? dvēseli bij pobeda? Pārējās padomju nelaimes (žiguļi, moskviči, volgas, zapari) varēja pirms izmešanas ārā pārkrāsot zaļas. Lai ir vismaz kāds prieciņš.

Link to comment
Share on other sites

Tur taču runa gāja par F1 Turbo ēru.

A tā jaudīgākas VAZ 061 - 75 zs, Volga 100 zs, pārējie varianti nebija tautai pieejami :biggrin: 

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 1 minūtes , jema teica:

Volga 100 zs

Bija vēl V8 Volga (Gaz 24-24) ar 190 zs (tā gan laikam tik VDK bij pieejama)

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Edis7 teica:

dz lūdzu šeit murgot par krievu moskvich un zhiguli uber 1200zs tehnoloģijām.

Tu mani pārprati :)  Tai laikā Formula Estonia  VAZu bij noforsējusi līdz kādiem 180, ja nemaldos, bet benzīna motoriem turbīnas vispār nebija :D

Tāpēc arī pavilkos uz rietumu tehnoloģiju iespējam.

 

P.S. Kandavā ar bija kaut kādi eksperimenti, daudz ko taisīja paši, vecais Jurševskis tīri labus rezultātus bija sasniedzis, gan PSRS mērogā. Starp citu, viņš man pasniedza automācību (bij tāda), un Kandavas kartinga trasē iemācīja braukt ar plikām riepām pa tīru ledu atkalā :)

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , aoma teica:

Tai laikā Formula Estonia  VAZu bij noforsējusi līdz kādiem 180, ja nemaldos, bet benzīna motoriem turbīnas vispār nebija

Tu man ar šo manas bērnība stmiņas ieslēdz  :) Brāļi Belmeri, Biķernieku trase, "Dzintara volga" Mans opītc regulāri ķīlēja viņiem dzelžus pēc gonkām,jeb precīzāk_metināja,jo regulāri viņi lūza.Tur man bērnībā bija nodrošināts kartings, bet autosports nav mans. 110m barjeras man patika vairāk  :)

Link to comment
Share on other sites

Man tieši otrādi, futbolu, ziemā hoķi spēlēju pieklājības pēc, jo draugi aicināja. Visu manu sakarīgo mūžu aizraujoša likās tehnika, motori, jebkas, kas spēj rūkt, tagad klāt nākusi interese par datoriem :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kas sekoja līdz, te teksts no sporta centra:

 

Pēc šiem notikumiem Hamiltons kļuvis par rasistisku uzbrukumu upuri sociālajos tīklos. Šīs neilgā laikā ir otrais augsta mēroga rasisma uzliesmojums pret Lielbritānijas sportistiem. Britu futbola līdzjutēji ar rasistiski aizvainojošiem uzbrukumiem "izcēlās" pēc Anglijas izlases zaudējuma Itālijai "Euro 2020" finālspēlē Vemblija stadionā Londonā. Pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pendeles nerealizēja Markuss Rašfords un Bukajo Saka, kuri pēc neveiksmes kļuva par rasistu uzbrukuma upuriem.

"Mercedes" komanda, Formula 1 un Starptautiskās automobiļu federācijas vadība nosodījusi Hamiltona virzienā raidīto rasismu stingrākajā iespējamajā veidā. Kopējā paziņojumā teikts, ka šādiem cilvēkiem autosportā nav vietas. Tiek mudināts likt atbildību uz cilvēkiem, kas veikuši šada veida izteikumus.

 
 

"Formula 1, FIA un komandas strādā, lai izveidotu daudzveidīgāku un iekļaujošāku sportu. Šādi nepieņemami zākāšanas gadījumi ir jāizceļ un jāizskauž," teikts paziņojumā.

 

Izcēlums mans, kaut kā atgādina Džugašvili laikus, kad šādi "izskauda" visus nepareizos.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Viss, kas notika sacīkstē, ir saprotams un "norijams", bet Hamiltona uzvedība pēc finiša, .....!

Es domāju, tas ir tas, par ko plosās soctīkli.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta, sports, politika un rasisms esot nesavienojamas lietas. Tai pat laikā var atcelt hokeja čempionātu, ignorēt olimpiādi, plus kaudzēm citu piemēru. Nu un, ka režīms ne tas, un ideoloģija ne pro-amerikāniska....

Savulaik vēsturiskās olimpiādes laikos visi kari esot pārtraukti, un spēles esot notikušas, karojošo valstu sportisti godīgi sacentās arēnā, lai pēc tam atgrieztos kaujas laukā. Kamēr to visu nesačakarēja vājprātīgais Kaligula...

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , aoma teica:

Kamēr to visu nesačakarēja vājprātīgais Kaligula...

Nu nu...

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , aoma teica:

Nu un, ka režīms ne tas, un ideoloģija ne pro-amerikāniska....

Tev ar šādiem truliem argumentiem"režīms ne tas,ideoloģija ne pro amerikāniska" Saproti aoma, BY noslepkavo žurnālistus dēļ viņu politiskajiem uzskatiem. Tajā skaitā manu draugu Oļegu Bebeņinu diktators un slepkava pakāra inscinējot"pašnāvību"   https://en.wikipedia.org/wiki/Aleh_Byabenin

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Mani nomoka viens jautājums. Izrādās BMW bija uztaisījis vienu neizlaistu modeli ZBF 7er. Viss būtu forši, bet tai mašīnai ir iebūvētas kameras atpakaļskata spoguļu vietā. Tad man radās tāds ļoti ziņkārīgs jautājums. Auto tika uztaisīts 1996. gadā. Šajā gada skaitlī īsti nebija ne kvalitatīvu LCD displeju un digitālās kameras. Kā tur viss strādāja? https://jalopnik.com/take-a-look-at-this-weird-proto-e65-7-series-that-bmw-j-1847305780

 

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

CRT takš noteikti bija. Lai gan tagad daudziem tā bilde tā arī nav labāka tai atakaļskata kamerai.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Bet nu pagooglējot izskatās ka 1991. gada Toyota Soarer (Lexus SC) bij ar krāsu LCD displeju, tāka 96. gada BMW ar displeju nebūs nekāds brīnums.

Pirmie "pārnēsājamie" LCD TV (Seiko, Casio) esot bijuši ap 82. un 84. gadu, tad kāds brīnums ka japāņi viņus izdomāja iemontēt arī mašinā un piespraust kameru, pāris gadus vēlāk. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Pirmie "pārnēsājamie" LCD TV (Seiko, Casio) esot bijuši ap 82. un 84. gadu

Jā, atceros ka filmā Volstrīta 1987. gadā jau bija portatīvais TV ar LCD ko džeks sīkajam nopirka. Toreiz likās nereāli. :)

Link to comment
Share on other sites

hmm, izrādās , ka pasaulē ir vēl kāds naivais antiņš , kurš tic priekšvēlēšanu solījumiem :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Netrūka prāta apdalīto, kuri balsoja par Gobzema/Kaimiņa partiju, netrūks arī, kuri kāps uz šī grābekļa. Diemžēl. Un tad vēl buldozers taisās augšāmcelties pilnai laimei :biggrin:.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Incati, uz kā buldozers jās? Gan jau solīs, solīs, kā traks. Var būt pat šķietami sakarīgi solīs un atradīsies gana daudz ļaužu, kuriem situācijā, kādā nu viņi atrodas, nekas neatliks, kā noticēt.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ggg97 teica:

atradīsies gana daudz ļaužu

Antivakseri vien jau būs lielākā daļa atbalstītāju, jo tiem ausis ar čugunu pieliet ir vienkārši. Jo šie klausas tikai to ko grib dzirdēt, nevis ko vajadzētu dzirdēt.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Antivakseri, jaunizcepies, necerēti daudzskaitlīgais elektorāts var izrādīties labs Trojas zirgs.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Tak Slesers FB mauc cik vien var klasiskās antivakseru mantras - Kariņš izzog fondu, nost ar ierobežojumiem, nost ar uzņēmumu smacēšanu, geji pārņems pasauli utt

Screenshot_20210721_202426_com.facebook.katana.jpg

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Nu nu... pārāk jau nu optimistiski tu te ceri :sarkasms:

 

Bet pagaidām vēl labāk nedir$t uz antivaxxeriem - jūs vēl esat mazākumā :sarkasms:

 

  • Patīk 1
  • Haha 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 5 stundām , Jainit teica:

hmm, izrādās , ka pasaulē ir vēl kāds naivais antiņš , kurš tic priekšvēlēšanu solījumiem :D

Daudzi! Un vēl vairāk māj ar bauzītēm pēc vēlēšanu pļūtījumiem :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , kreizā Kāja teica:

Čavoi? Pat daži man pazīstamie muļķi ir jau novakcinējušies!

Tu tos muļķus neņem vērā. Viņi tāpat ilgi neizvilks. Uzlauzīs čipus un game over. Tad jūs varēsiet pārņemt pasauli un dzīvot pilnīgā harmonijā.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 15 stundām , kreizā Kāja teica:

nesākšu Tevi skaitīt

Ā, tu biji tas, kurš saskaitīja 500`000 elkoņus līdz ceļiem? Atmetos... :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

2021.07.21. , 22:37, Jainit teica:

elektorāts līdz nākamajām vēlēšanām var neizdzīvot

Un kā vēl izdzīvos, attiecībā uz savulaik piesaistītiem vēlēšanās piesaistītajiem velētajiem, nāk atmiņā Zīgerists ar saviem banāniem, un bezmaksas autobusiem, tas tak nemaksāja neko.

Tagad mēģina kārtējo loteriju, kurām īsti nekad neviens nav ticējis, būtu no tās Eiropas naudiņas drusku iedalījuši bonusiem, teiksim tantukam minimālo pārtikas paku, tur kādu kg miltu, cukuru, 2 gabaliņus lētākās ziepes, končas un živenes, kas pie protēzēm nepielīp.

Puišiem atkal pa bamslim, tauta būtu praktiski vakcināta. :D

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , aoma teica:

Puišiem atkal pa bamslim

Mēs arī ieņirdzām par šito. Ja komplektā ar vakcīnu nāktu 0.7, tad pēc mēneša LV būtu vakcinējušies kādi 5 ļimoni.

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Kaut kur vakar lasīju, ka, lai veicinātu špricēšanos, vajagot iešķiebt 300E katram vakcinētajam :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...