Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Ar SD kartēm izskatās ka tur nepietiks ar pieslēgšanu pie strāvas, vajag reāli pārrakstīt vai vismaz nolasīt konkrēto adresi.

Tapēc tas ka faili uzrādas vēl nenozīmē ka viņi korekti nolasīsies. Vienīgais variants ir pārkopēt visu karti ik pa laikam.

Es parasti fotoaparātam nopērku lielāku SD karti, kad esošā pilna. Jāizdomā laikam metode kā "rotēt" to datus.

Ik pa laika otro jāpārkopē uz pirmo, tad trešo uz otru utt.

 

SSD gan laikam pietiek ar piespraušānu pie strāvas. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Intereses pēc izvilku sd karšu kolekciju. Kosmosā aizlidoja tikai kington. Vecākā lietota karte ar ierakstu 2011. gadā bija lasāma. 256mb kinston flash ir miris.

IMG_20201227_201911.jpg

 

image.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , AndrisBB teica:

SSD gan laikam pietiek ar piespraušānu pie strāvas. 

Savulaik, pirms gadiem 5+ pacēlās trauksme, ka kādai Samsung SSD sērijai reizi gadā vaig pārskriet pāri, savādāk var pazust dati. Man tolaik bija Samsung EVO 840, tā bija riska grupā. Samsung toolboxā (vaikāviņu tur) pēc apdeita parādījās fīča pārskriet pāri. un reizi pusgadā, pusdienās ejot, es viņu palaidu. Priekš 250GB tas aizņēma aptuveni 30-40 min.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Padalieties ar saviem ziemas veikumiem..

 

 

FB_IMG_1609171060704.jpg

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Nevienā brīdī neuzdevu to par savējo.. дла долбаебов, šito ar neuzdodu par savējo..

 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Nevienā brīdī neuzdevu to par savējo

Tad vismaz butu kadu klasiku ielicis.

 

Spoiler

8vNJqg7.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

@AndrisBBVai klasika?

 

 

 

image.thumb.png.6e1be093d0b27ac851bdbbbe94f5bb4b.png

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

@Jurkins, paldies par video. Redzēju šo brīnumu vienam čomam FB storyjā iekš ceļojuma, un nevarēju saprast, kas tā par štelli. Tagad skaidrs!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu man ļoti patika. Gribētos dzīvajā šādu redzēt.

Vakardienas "salūts" ap 21:30 jau piegriezās. Saprotu, ka ir svētki un piedošana bla, bla, bla🤣, bet kā tādi neandertālieši. Priecājas sapirkušies standarta čainas reķešu kastes.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

shadow118

Vakar jau no kādiem 20:00 tā pamazām sākās, bet uz pusnakti bija krietni mierīgāk kā citus gadus. Parasti kādu pusstundu tā intensīvi no visām pusēm šauj 

Šorīt tik kaut kāds labs cilvēks bija izdomāja, ka īstais laiks uzšaut salūtu būtu 5:20...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , shadow118 teica:

Šorīt tik kaut kāds labs cilvēks bija izdomāja, ka īstais laiks uzšaut salūtu būtu 5:20...

Nu viss kārtībā. Beidzās mājsēdis un varēja officiāli šaut to kas aizķēries..😏

Link to comment
Share on other sites

Tad kad beidzot savajagas izmantot kautkādu pakalpojumu, tad:

 

Informējam, ka no 2020. gada 31. decembra plkst. 23:50 līdz 2021. gada 1. janvārim plkst. 23:59 portālā www.latvija.lv tiks īslaicīgi pārtraukta e-pakalpojumu "Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana" un "Iesniegums par dzīvesvietas reģistrēšanu ārvalstīs" darbība.
Lūdzam laikus deklarēt dzīvesvietas adresi Latvijas Republikā vai norādīt uzturēšanās adresi ārvalstī, ja tas ir nepieciešams, un pārliecināties par aktuālo dzīvesvietas adresi, izmantojot portālā www.latvija.lv pieejamo bezmaksas e-pakalpojumu "Mani dati Iedzīvotāju reģistrā''.

 

Interesanti kas tur tagad pēkšņi mainīsies?

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tas, ka jūsu zeme tagad ir trešās pasaules valsts un tas birokrātiski, juridiski jāsakārto?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Velns viņ zin. Nočakarējos 2 stundas, lai dabūtu karšu lasītāju pie dzīvības (ne tik vienkārši ar VM) un beigās aplauziens.

 

Domāju ka jāizpēta, kas tagad notiek ar tiem nodokļiem un jāatsakās no nodokļu rezidenta statusa.

Kas tur ar tām gada deklarācijām? Kāds viņas pilda?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Stasss teica:

jūsu zeme tagad ir trešās pasaules valsts

Mūsdienās jau tam apzīmējumam nav nekādas jēgas, bet ja pieņem, ka pielieto oriģinālo terminaloģiju, tad nekas nav mainijies, joprojām pirmās pasaules valsts :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

joprojām pirmās pasaules valsts

Nu šķiet ka eiropietis vairs tā turpmāk nedomās.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu ko eiropiets domās, bet nu ES ar "pasaules valstīm" mazs sakars. Tikpat labi tad jau USA ar ir trešās pasaules valsts. Tam terminam jau 30 gadus nav nekādas jēgas un pa lielam tikai pensionāri viņu lieto.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Terminu trešās valstis joprojām lieto, piemēram, nodokļu piemērošanā vai rezidences noteikšanā:

Citēt

trešās valstis — tādas valstis vai teritorijas, kurām nepiemēro Līgumu par Eiropas Savienību un Līgumu par Eiropas Savienības darbību;

 

Link to comment
Share on other sites

Domājams ka tas ir atvasinājums no cita termina - 3rd party, kas nav tas pats, kas trešās pasaules valstis (3rd world countries)

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Tam terminam

Viss atkarīgs, ko tu ar to terminu saproti. Es saprotu to ka tīri diplomātiskās lietas vairs nebūs tik samērīgi vienkāršas, kā bija.

Jā, arī ar ASV tās nav vienkāršas.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Ja ASV noslēdz kautādu līgumu ar Meksiki vai Kanādu, tad visas citas valstis, kuras nav iesaistītas arī būs "trešās valstis".

Pirms 4 minūtēm , Stasss teica:

Viss atkarīgs, ko tu ar to terminu saproti.

Nu ir termins, kā tu teici, "trešās pasaules, otrās pasaules" utt, kas pa lielam nozīmēja NATO + draugi - pirmā pasaules, USSR + draugi - otrā, un tad neiesaistītie - trešā. Tas termins mūsdienās vairs nav aktuāls.

Tad ir termins 3rd party, būtībā katrā līgumā tāds ir, kur divas vai vārāk puses par kkautko vienojas. Starpvalstu līgumos, tas būs third country, trešā valsts utt. Bet ar pirmo terminu sakars mazs.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Kāds sakars te NATO, USSR un pārējiem nodibinājumiem? Runa iet par savstarpējo tirdzniecību, nodokļiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Stasss teica:

Varbūt tas, ka jūsu zeme tagad ir trešās pasaules valsts un tas birokrātiski, juridiski jāsakārto?

Ja mazliet pārfrāzētu tavu teikumu, tad tas būtu korekts, bet esošājā formā tas norāda uz to ka tu jauc terminus.

Īsumā, kasīšanās aiz garlaicības, bet nu darīt īpaši jau ar nav ko :D 

 

"Varbūt tas, ka jūsu zeme tagad ir (ES kontekstā) trešā valsts un tas birokrātiski, juridiski jāsakārto?"

 

 

 

Pirms 7 minūtēm , Stasss teica:

Kāds sakars te NATO, USSR

The term "Third World" arose during the Cold War to define countries that remained non-aligned with either NATO or the Warsaw Pact.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Kad sunim nav ko darīt, viņš laiza sev olas..

Link to comment
Share on other sites

Bet ja atgriežas pie sākotnējā jautājuma, ja es pareizi saprotu un neko neesu palaidis garām, tad izskatās ka tiem, kas tagad dzīvo UK, nāsies veikt 3 darbības:

 

* Ja nav deklarējis adresi UK, tad jāizdara to (taisijos to izdarīt šodien)

* Dabūt izziņu no UK HMRC, ka maksā te nodokļus UK

* Atteikties no nodokļa rezidenta statusa LV (kļūt par nerezidentu). Savādāk LV būs jāpilda ienākumu deklarācijas un iespējams jāmaksā papildus nodokļi (jāmaksā ienākumu nodoklis dubultā?).

 

Tiem kas veic kautkādu saimniecisko darbību LV tas pasākums varētu būt sarežģītāks. Pagaidām neesu manījis nekur detalizētu info savilkumu ko tieši jādara. Varbūt tāds kautkur eksistē?   

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja mazliet pārfrāzētu

Tas ka es nereti nemāku izteikties, tā cita lieta. Bet nu doma saprasta..😉

Link to comment
Share on other sites

Citas ar Breksitu saistītas lietas:

* Esošās EHIC kartes vairs nedarbosies. UK pilsoņi tās saņemt nevarēs, bet EU pilsoņi, kuriem ir "Settled status" UK varēs tās dabūt tikuntā un UK apmaksās medicīniskos izdevums, ja jābraukā pa Eiropu. Tāka joprojām varēs braukt uz LV pie ārstiem "na haļavu", bet nu domāju ka tie kas to dara, maz ticams ka izmano EHIC karti.

 

Daudzās citās jomās kautkas līdzīgs, ka EU pilsoņiem iekš UK būs vairāk tiesību, nekā pašiem UK pilsoņiem :D Še tev Brexit loģika.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Daudzās citās jomās kautkas līdzīgs, ka EU pilsoņiem iekš UK būs vairāk tiesību, nekā pašiem UK pilsoņiem :D Še tev Brexit loģika.

Mūsdienās to sauc par solidaritāti..😁

Link to comment
Share on other sites

Viens no punktiem, kurš man varētu būt aktuāls darba ziņā ir ka uz angļiem darbosies ierobežojums par 90 dienu limutu 180 dienu periodā ko var uzturēties EU. Bet tas tikai atpūtai un mācībām, lai brauktu darba darīšanās vajadzēs darba vīzu.

Man tādi ierobežojumi nebūs. Var teikt ka tiklīdz būs kautkāds projekts, kur jābrauc uz kādu no mūsu Eiropas ofisiem vai klients no turienes, tā es būšu pirmais kandidāts. Ideāli :D Varbūt pat jāpamēģina izspiest vairak naudu/algu, jo vietējiem jau būs ķēpa ar to visu. 

Labots - AndrisBB
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Vai kāds var pateikt, vai tagad jebkurš maksājums intrnetā ar bankas karti skaitīsies tāpat kā pirkums veikalā un bankas randomā sāks prasīt to autorizēt ar smart-id vai kodu kalkulatoru?
https://www.apollo.lv/7145854/mainas-kartiba-tiessaistes-pirkumiem-interneta-ar-maksajumu-kartem
 

Sanāk, ka ES krāpties vairs nebūs tik vienkārši, bet visādi maksājumi uz trešajām pasaules valstīm ( https://boot.ritakafija.lv/forums/index.php?/topic/178861-zūd-kāposts-no-konta ) vienalga ies uz urā.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, _dunduks_ teica:

Sanāk, ka ES krāpties vairs nebūs tik vienkārši, bet visādi maksājumi uz trešajām pasaules valstīm vienalga ies uz urā.

Tā sanāk laikam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , _dunduks_ teica:

bet visādi maksājumi uz trešajām pasaules valstīm vienalga ies uz urā.

Es par to nebūtu tik pārliecināts, jo 

Citēt

Vienlaikus asociācijā minēja, ka no 2021.gada 1.janvāra norēķiniem ar maksājuma kartēm internetā iespējami traucējumi, ja klienta izvēlētais tirgotājs, proti, internetveikals vai cits e-komercijas dalībnieks, neizmanto atbilstošus drošības tehnoloģiskos risinājumus - stingro autentifikāciju. Šādos gadījumos maksājumu pakalpojumu sniedzējiem, kas ir karšu izdevēji, būs jānoraida pirkumi internetā, lai aizsargātu klientu intereses, neskatoties uz to, ka šādi pirkumi iepriekš ir veikti.

tavs maksājums, visdrīzāk, neizdosies.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Kad sunim nav ko darīt, viņš laiza sev olas..

Jā, no dabas var daudz ko mācīties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Stasss teica:

Tā sanāk laikam.

jā, es arī pabrīnijos, ka, papildinot revolut, vispirms paprasija kartes trīs aizmugures ciparus, pēc tam parādijas Swed 3D ko tur ko tur, un pēc tam Smart-id. ļoti gari sanāca, kamēr šis tur izprocesēja. agrāk bija viss vienkārši :) 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...