Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Varētu pētīt kādu ietekmi atstāj uz ekonomisko izaugsmi. Ja tic, ka šī dzīve ir viena vienīgā, tad izaugsme būs lielāka. Piedevām vieni domā, ka viss ar to beidzas. Citiem vēl lielāks izaicinājums. Mūžīgas ciešanas vai prieks un laime. Ja tic, ka būs nākamais mēģinājums, tad nav tik liels stimuls. Nesanāca tagad, gan jau nākamajā būs labāk. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , AndrisBB teica:

Ir līdzīgas kristietība un islams, mazliet savādāks - budisms.

Bija tak tas "social experiment", kur random garāmgājējiem tika nolasīti visai skarbi fragmenti no Korāna, pavaicāja viņu domas par to, pēc tam parādīja, ka tie fragmenti ir no Bībeles.

Link to comment
Share on other sites

Raimi, te ir runa par LV! Par C vari droši filozofēt savā tēmā! :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Budismā nav teikts kas radījis visumu, jo budisms necenšas atbildēt uz jautājumiem, kuriem pagaidām nav atbildes.

Buda vienkārši neatkārtoja to, kas jau bija nodefinēts krietni pirms tam un bija visu tās zemes reliģiju pamatā. Tajos laikos visas zināšanas tika nodotas no skolotāja skolniekam mutiski. Pirmie raksti radās daudzus gadsimtus pēc tam un arī tāpēc, ka epidēmiju laikā bija draudi, ka pazudīs pēdējais informācijas nesējs. Es ticu, ka notiek arī informācijas nodošana ar domu palīdzību. Vismaz ir leģendas par dažiem gadījumiem. Ir informācija, ka tas tiek praktizēts arī mūsdienās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Kapēc iedomājas ka tā viena ir tā pareizākā.

Ļoti stipra vēlme piederēt kādai kopai, kultam, kustībai uz āru manifestē sevi kā ļoti agresīvu reakciju pret jebkādu attiecīgā kulta kritiku vai pamatu apšaubīšanu. Nevar taču būt stipri ticīgs/pārliecināts par savu patiesumu un neuzskatīt to par pašu pareizāko, vai ne?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, versatile said:

Jēzus un Muhameds ir pagātnē, lai slava pravietim Mateushs'am!

 

Ne jau es esmu vienīgais cilvēks, kurš sākumā redz kaut kādu lietu sapnī, bet tad tā lieta notiek dzīvē. Tas, ar ko es te padalos, nav nekāds jaunums. Un šim nu gan nav cita izskaidrojuma, kā tikai tas, ka ir kāds, kas tās lietas bīda un tad pasaka. Nevajag aiziet tādās galējībās, kad tiek apšaubītas tik acīmredzamas lietas.


2 hours ago, Aigars said:

Varētu pētīt kādu ietekmi atstāj uz ekonomisko izaugsmi. Ja tic, ka šī dzīve ir viena vienīgā, tad izaugsme būs lielāka. Piedevām vieni domā, ka viss ar to beidzas. Citiem vēl lielāks izaicinājums. Mūžīgas ciešanas vai prieks un laime. Ja tic, ka būs nākamais mēģinājums, tad nav tik liels stimuls. Nesanāca tagad, gan jau nākamajā būs labāk. 

 

Jā, nu te var diskutēt, kas ir izaugsme. Katrs to definēs pa savam. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Mateushs teica:

sākumā redz kaut kādu lietu sapnī, bet tad tā lieta notiek dzīvē

Pastāsti sīkāk, kas tās par lietām, ko tu redzēji un kas notikās

Un dod ziņu, kad tu sapnī redzēsi pasaules galu vai zombi-vīrusa rašanos

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Mateushs teica:

Un šim nu gan nav cita izskaidrojuma, kā tikai tas, ka ir kāds, kas tās lietas bīda un tad pasaka.

Ir (potenciāls) izskaidrojums, tikai tu to nevēlies saprast, pieņemt.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 15 stundām , Mateushs teica:

Protams, kāds teiks, ka tas ir tikai man acīmredzams, ka visam tik sakārtotam kā Zeme, cilvēks un daba, ir jābūt autoram, un ka tikai man šķiet, ka viedos sapņus var kāda Persona man parādīt.

Bet Zeme ar cilvēku un dabu jau nemaz nav baigi sakārtota. Cilvēks ūdenī nevar izdzīvot, tas jau ir 2/3 no Zemes nost, pakāpies dažus kilometrus augšā kalnos un gaisa vairs nepietiek, tuksneši par karstu, tropi pilni ar indīgiem augiem un dzīvniekiem, tuvāk poliem par aukstu, tad vēl visādas slimības, dabas stihijas utt. Liela daļa Zemes patiesībā nav cilvēkiem īpaši labvēlīga. Tas, ka tagad mūsu ir tik daudz, jau ir mūsu pašu nopelns - attīstījās agrikultūra, medicīna, cilvēks pielāgoja dabu savām vajadzībām

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, binary said:

"Izņēmums pierāda likumsakarību". Frāze "kamēr ir neizskaidrojamas lietas, tikmēr izslēgt iespēju par Augstāku spēku nevar" var tikt lasīta arī kā "kad vairs nebūs neizskaidrojamu lietu, varēs izslēgt iespēju par Augstāku spēku."

 

 

 

Man jau šķiet, ka cilvēki bieži nesaprot to, ka "izskaidrotas lietas" patiesībā bieži vien nozīmē nevis to, ka nav Dieva, bet gan to, ka ir izskaidrojums, kā tās lietas darbojas. Zinātne arī mēģina saprast to, kā daudzas lietas darbojas, kādi procesi noved pie tā, ka kaut kas darbojas tā, nevis savādāk, bet tas atkal nekādā veidā neizslēdz to, ka šīs "izskaidrotās lietas" ir Viens radījis.

 

Man arī šķiet, ka cilvēkiem ir radies nepareizs priekšstats par Radīšanas procesu no Dieva puses. Tā vien izskatās, ka daudzi domā aptuveni tā; ja nu neviens to koku fiziski neiestāda, bet tas izaug pats, tad tam noteikti nav radītāja u.tmldz. Bet Radīšanas process (kā es to redzu) sevī ietver to, ka Radītājs ir izveidojis mehānismus, kuri sekmē to, ka koks pats aug, gadalaiki paši mainās, sniegs un lietus no augšas krīts pats, nevis katrā gadījumā Dievam ir jāstāv klāt un tagad manuāli jāmaina gadalaiki u.t.t.


3 minutes ago, shadow118 said:

Bet Zeme ar cilvēku un dabu jau nemaz nav baigi sakārtota. Cilvēks ūdenī nevar izdzīvot, tas jau ir 2/3 no Zemes nost, pakāpies dažus kilometrus augšā kalnos un gaisa vairs nepietiek, tuksneši par karstu, tropi pilni ar indīgiem augiem un dzīvniekiem, tuvāk poliem par aukstu, tad vēl visādas slimības, dabas stihijas utt. Liela daļa Zemes patiesībā nav cilvēkiem īpaši labvēlīga. Tas, ka tagad mūsu ir tik daudz, jau ir mūsu pašu nopelns - attīstījās agrikultūra, medicīna, cilvēks pielāgoja dabu savām vajadzībām

 

Tas viss ir cilvēka kā sugas darbības rezultāts uz Zemes. 

 

P.S. Cilvēks acīmredzami nav radīts dzīvot ūdenī.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, camel said:

Pastāsti sīkāk, kas tās par lietām, ko tu redzēji un kas notikās

Un dod ziņu, kad tu sapnī redzēsi pasaules galu vai zombi-vīrusa rašanos

 

Pirmkārt, jau esmu vairākos komentos aprakstījis. Palasi augstāk.

 

Varu minēt vēl piemēru. Vienam cilvēkam notika sekojoša lieta; viņam darbā uzdāvināja kalendāru jaunam gadam. Vēlāk izrādījās, ka kalendārā sākotnēji (pims tā atvēršanas) bija izlikts datums, kurā pēc tam viņam piedzima bērns. Sakritība?! Nu jā; tur - sakritība, te - sakritība u.t.t. :D:D:D  


4 hours ago, Jurkins said:

Cik noprotu, tas augstākais spēks ir radījis visus apstākļus - gan izskaidrojamos, gan neizskaidrojamos. Kāpostgalvai arī savā nodabā staigājoša kaza ir augstāks spēks.

 

Man ir pilnīgi vienalga, vai Visums ir mūžīgs vai Visumu ir radījis dievs, kurš ir mūžīgs. Neredzu vajadzību pielūgt ne Visumu ne dievu. Gan vienam gan otram ir pilnīgi un absolūti nospļauties par mani, jo jebkura mana izdarība vai jebkas kas ar mani notiek ir apmēram tas pats, kas mums - vai divi elektroni aiz Pitalovas 63. kilometrā zemē nomesta ķieģeļa labajā pusē 115 mikronus no kreisā stūra saskrējās vai nē.

 

Jā, nu ja Radītājs tev ir devis dzīvību, tad es pieļauju, ka Viņam nav vienalga, kas ar tevi notiek. Jo tad, kad tu kaut ko radi, tev (vismaz man tā gribētos domāt) nav vienalga, kas ar tavu radījumu tagad tiks darīts.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, alusbundza said:

pirms 6 gadiem sievas māte nomira, un viņas istabā sienas pulkstenis arī tai pašā stundā un minūtēs nes kāpēc apstājās, pats pārbaudīju, mistika ....

 

Mistika tā ir tad, kad meklē zinātnisko izskaidrojumu visam, kam vien iespējams. Ja saprot, ka bez mums ir cita Persona, kura mūs ir Radījusi, tad tādai mistikai vietas nepaliek.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Duncan F said:

 

Runājot par komām, near death experience utt... Tu taču saproti, ka smadzenes ar samazinātu skābekļa un barības vielu pieplūdi, varbūt pat kādiem fiziskiem bojājumiem, vairs nefunkcionē pilnvērtīgi, tāpēc var uzģenerēt dažnedažādas halucinācijas tā, ka maz neliksies? Skarbi izsakoties, šādā stāvoklī esoša cilvēka pēcākie atstāstījumi nav ņemami par pilnu.

 

Jā, esmu dzirdējis versiju par to, ka tās varētu būt halucinācijas, tikai (manā uztverē) teoriju par halucinācijām apgāž tas, ka visi cilvēki (uzsvēršu, ka viņi visi ir no visdažādākām pasaules malām) redz aptuveni vienu un to pašu. Parasti halucinācijas ir dažādas, a te - viens un tas pats. Turklāt ir cilvēki, kuri, piemēram, pēc smagas avārijas, operācijas laikā ir redzējuši gan sevi, gan operējošos dakterus no malas. Līdz ar to, teorija par halucinācijām (manā izpratnē) ir nepamatota.

 

Bet vienmēr būs zinātnieki, kas meklēs visur kādus citus izskaidrojumus tam, kas notiek tikai tāpēc, ka tad, ja viņi pieņems un beidzot atzīs to, ka ir Radītājs un ka bez redzamās pasaules pastāv arī neredzamā pasaule (kurā tad arī mīt Radītājs), tad visa viņu vērtību sistēma sabruks, bet līdz ar viņu sabruks paši zinātnieki. Nav viegli vecumā pēc 50 gadiem atzīt, ka tu esi visu dzīvi staigājis aizsietām acīm un smagi kļūdījies savos uzskatos. Ir gan zinātnieki, kuri arī tādā vecumā ir spējuši mainīt savu gadu desmitiem ierasto domāšanu un, piemēram, nokristīties. Bet uz to ir spējīga mazākā daļa, jo tas prasa lielu morālo spēku un gudrību.

Link to comment
Share on other sites

Jā, nu nav viegli nekādā vecumā atzīt, ka visas neredzamās pasaules un radītāji ir bulšits.


Just now, Mateushs teica:

Ir gan zinātnieki, kuri arī tādā vecumā ir spējuši mainīt savu gadu desmitiem ierasto domāšanu un, piemēram, nokristīties.

Jā, nu vecums nenāk viens. Visādas demences, plānprātības.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Man tiešām neticās, ka normāls cilvēks var teikt ka visa zinātne ir bezjēdzīga, bībele visu izskaidro.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, camel teica:

bībele visu izskaidro.

Tur ir nodaļa par programmēšanu? 😁


Pirms 12 minūtēm , Mateushs teica:

Turklāt ir cilvēki, kuri, piemēram, pēc smagas avārijas, operācijas laikā ir redzējuši gan sevi, gan operējošos dakterus no malas.

Cilvēku studijā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Mateushs teica:

Parasti halucinācijas ir dažādas

Nu ņefiga, katrā trako mājā ir vismaz pa vienam Napoleonam! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Mateushs teica:

Bet vienmēr būs zinātnieki, kas meklēs visur kādus citus izskaidrojumus tam, kas notiek tikai tāpēc, ka tad, ja viņi pieņems un beidzot atzīs to, ka ir Radītājs un ka bez redzamās pasaules pastāv arī neredzamā pasaule (kurā tad arī mīt Radītājs), tad visa viņu vērtību sistēma sabruks, bet līdz ar viņu sabruks paši zinātnieki. Nav viegli vecumā pēc 50 gadiem atzīt, ka tu esi visu dzīvi staigājis aizsietām acīm un smagi kļūdījies savos uzskatos. Ir gan zinātnieki, kuri arī tādā vecumā ir spējuši mainīt savu gadu desmitiem ierasto domāšanu un, piemēram, nokristīties. Bet uz to ir spējīga mazākā daļa, jo tas prasa lielu morālo spēku un gudrību.

 

Paga, paga, nu gan auzas. Nu jau sākas sprediķošana - kādā veidā tieši zinātnieki sabruks? Es pieļautu versiju, ka pār viņiem nāks apgaismību un cita veida izpratne, bet ne jau nu tik apokaliptiski ar vienvirziena domāšanas draudiem. Neaizraujies.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Racer said:

 

Paga, paga, nu gan auzas. Nu jau sākas sprediķošana - kādā veidā tieši zinātnieki sabruks? Es pieļautu versiju, ka pār viņiem nāks apgaismību un cita veida izpratne, bet ne jau nu tik apokaliptiski ar vienvirziena domāšanas draudiem. Neaizraujies.

 

Te nav sprediķošanas. Es redzu reālā dzīvē, kā cilvēki, sasniedzot cienījamu vecumu un saskaroties ar kaut ko, kas maina viņu ikdienu/domāšanu, psiholoģiski un fiziski sabrūk, jo tādā vecumā ir grūti mainīt to pašu domāšanu. Tādā vecumā no cilvēka puses ir liela pretestība pieņemt viedokli/patiesību, kas ir atšķirīga no tās, ar ko cilvēks ir dzīvojis visu mūžu.  Tāpēc citiem ir ērtāk palikt tur, kur viņi ir, savos uzskatos, kas arī ļoti bieži notiek dzīvē. Tas pats attiecas arī uz zinātniekiem. Diemžēl tas netiek ņemts vērā. 

Labots - Mateushs
Link to comment
Share on other sites

Nu tad raksti: "man šķiet", "iespējams" utt, nevis pasniedz kā kaut kādu pravietojumu. Viss ir forši - viedokļu dažādība ir interesanata, bet iztiksim bez dogmatisma no visiem domāšanas veidiem. ;) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:
pirms 5 stundām , ervie teica:

redz Birmingemā pašvaldība ļoti cenšas visādu austrumnieku maigās jūtas aizstāvēt. ziemsvētku uzraksti un lampočkas oficiāli ni ni.

Mazāk dzelteno presi vajag lasīt, neviens neko neaizliedz un nededzina

redzi, par to, ka ziemsvētku uzraksti bij praktiski neesoši, birmingemas piepilsētās, krodziņos un veikalos - es pats redzēju, kad pie onkas ciemos biju. viņš tur no pēckara laika dzīvoj, tā ka par pašvaldību lēmumiem un tur dzīvojošo kontingentu gan jau zin labāk kā dzeltenā prese. (kaut gan, arī bbc šad tad bij ziņas par grautiņiem)

 

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Protams, ka pa pāris dienām vai pat nedaudz ilgāk esot ciemos var saprast, kas īstenībā notiek un kas nē.

Es arī esu daudz kur bijis, tapēc saprotu uzreiz visu kur un kas kā notiek :D jeb īsumā tavs viedoklis balstās uz to kas redzēts pa TV.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Mateushs teica:

Tāpēc citiem ir ērtāk palikt tur, kur viņi ir, savos uzskatos, kas arī ļoti bieži notiek dzīvē.

Realitāte ir tāda, ka nevienam šeit neko nepierādīsi, jo katrs uztvers tikai to, kas atbilst viņa uzskatam. Vienīgā jēga, ka ir iespēja mācīties diskutēt par sarežģītām tēmām un ja ir elastīga domāšana, tad var atrast vājās vietas savos apgalvojumos. Ja diskusija pāriet smagos personiskos apvainojumos, tad labāk beigt. Pašlaik vēl viss notiek ļoti pieklājīgi.
Pie kādas konfesijas jūties piederīgs? Lai zinātu kā labāk ar tevi komunicēt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 2 stundām , Mateushs teica:

piemēram, nokristīties.

kāda jēga?, kas no tā mainās?, sapratu ....., mācītājam jāsableķo 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Pirms 31 minūtēm , AndrisBB teica:

Protams, ka pa pāris dienām vai pat nedaudz ilgāk esot ciemos var saprast, kas īstenībā notiek un kas nē.

Es arī esu daudz kur bijis, tapēc saprotu uzreiz visu kur un kas kā notiek :D jeb īsumā tavs viedoklis balstās uz to kas redzēts pa TV.

 

Tu tur tik ilgi esi, ka jau sāc nemanīt viņu praktiskās politikas un pārvaldes nepilnības.

Link to comment
Share on other sites

Protams, nepilnības ir redzamas tikai no ārpuses un uz vietas neviens par to nav informēts. Tik te jau bij runa par kautko vairāk izfantazētu, kas diezko neatbilst realitātei.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ervie teica:

es pats redzēju, kad pie onkas ciemos biju. viņš tur no pēckara laika dzīvoj, tā ka par pašvaldību lēmumiem un tur dzīvojošo kontingentu gan jau zin labāk kā dzeltenā prese.

Pats izdomāji, jeb onka stāstīja?

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

veči, jūs ko, nopietni?

 

kā var šitā piedir$t, nu šitā piedir$t

 

ik pa brīdim iečekoju tēmu, tāda mazohistiska ziņkāre, apmēram kā skatīties uz gore saitiem.... bet nu šitā sapļūtīt tēmā.... un gandrīz vienas vienīgas muļķības, te ir burtiski pāris sakarīgu biedru postu, viss pārējais būtu dzēšams, banojams, varnojams par troļļošanu.... ilgi ar sevi diskutēju vai te tērēt laiku vai nē, gandrīz jau saņēmos arī iepļūtīt, bet sanāca miedziņš, tāpēc pateikšu tikai svarīgāko:

@Mateushs tu un tavas izpausmes un komunikācijas stils liek man kaunēties ka piederu pie kristīgās kultūrtelpas, tu uzvedies kā neizdevusies karikatūra, nemaz neatbildi man, labāk izdzēsies un ej stūrī nokaunies

Labots - latscrap
  • Patīk 1
  • Haha 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tēma nonāca pie psihiatra, tātad esam uz pareizā ceļa :crazy:

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, latscrap teica:

kā var šitā piedir$t, nu šitā piedir$t

Nezinu.. man likās skaisti. Ne tur kaut kas atsevišķi, bet gan viss kopumā. Šarmants haoss.

Kādreiz internets bija pilns ar tādām maucīgām pērlēm, tagad tas ir retums. Jāizbauda.

Paldies visiem! Arī @Mateushs - es nekad nebiju tā smējies par Boot foruma saturu.

 

Šitā bija viens no maniem mīļākajiem momentiem. Es tiešām smējos no sirds:

@raiviic: "Nu paga, kurā brīdī es teicu, ka vispār nav ?  Tikai ne jau kā cilvēku izdomātais vīriņš uz mākoņa....

Uz ko Mateushs atbild,
@Mateushs : "Tu teici, ka neeksistē nekāda vīriņa uz mākoņa maliņas... "

 

Respektīvi, vīriņš uz mākoņa maliņas ir vienīgais iespējamais dieva veidols.

Būtu es mākslinieks ar kontaktiem, es izgrieztu labākos momentus no šitās diskusijas, pārvērstu par scenāriju ar 3 vai 4 cilvēku diskusiju, pieaicinātu labus aktierus un uztaisītu no tā video. Visas āderes, pilnmēnešus un sievasmāšu sinhronizēto nāvi ar pulksteņiem arī iekļautu!

Labots - TOoMoOT
Papildinājums
Link to comment
Share on other sites

Ko nu jūs saprotiet, nelgas, Patiesība ir Tur Ārā! :D 

P.S. Kaut kā agresīvi te spriedelējumi parādās - ja sāksies aizskaroši gan no Ticīgo, gan no Ateistu puses, tad bez žēlestības tiks dzēsti. Āmen! :D 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Racer teica:

Āmen!

Ak, kā bar! :lol:

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Racer teica:

P.S. Kaut kā agresīvi te spriedelējumi parādās - ja sāksies aizskaroši gan no Ticīgo, gan no Ateistu puses, tad bez žēlestības tiks dzēsti. Āmen! :D 

Agnostiķi paliek neskarti?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...