Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , Citrons (Hoonda) teica:

gribi nākt ciemos?

Tak tāpēc prasu.😁

Pirms 2 minūtēm , Citrons (Hoonda) teica:

atlaidām

Tad jau netikai te esi priekšnieka padotais..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Labāk paskaidro man kāpēc Zviedrijā, kur it kā no kovida ir nomiruši ap 6k cilvēku kopējais mirušo skaits nav pieaudzis gandrīz nemaz salīdzinot ar pagājušo gadu? 

Visdrīzāk Covids ir kā benzīna kanna ar špicku paciņu.. Kamēr nepiešķil, nedeg..

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Kāds sakars spējai izdarīt secinājumus ir ar youtubi vai Zviedrijas apmeklēšanu? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Citrons (Hoonda) teica:

nu bez paskaidrojumiem, tu lielāks muļķis izskaties ;)

Pie tā arī paliksim, priekšniek 😉

Link to comment
Share on other sites

par mirstību un korona... 

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Weekly_death_statistics&stable

 

Citēt

Preliminary data from 24 European countries show that there were around 160 000 more deaths from March to May 2020 than the average number of deaths during the same period in 2016 to 2019.

 

Link to comment
Share on other sites

Covidiotiem ir nepārprotami skaidra vīzija ka sēžot mājās, karantīnā cilvēki turpina noslīkt dīķos, upēs, ezeros un jūrās, viņus regulāri nosit nebaraucoši automobīļi un krītošas, nemaz nelidojošas, lidmašīnas, viņi turpina masveidā mirt no gripas un citām vīrusu slimībām, ko saķer uz ielas, darbā utt. un tā bez gala var turpināt. Kaut kādi ierobežojumi bija visās valstīs un visi deva kādu efektu, kādā lielu, kādā mazu. Divi kovidioti  Amērikā savas valstis jau ir faktiski iznīcinājuši, kā cilvēku, tā ekonomikas ziņā. Tikai pilnīgs covidiots var to noliegt!

Labots - abi
  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

@ieleja, tas ka no neārstētām kaitēm mirst vairāk, arī ir fakts. Vai tu to noliedz? 
 

Pirms 9 minūtēm , CAP teica:
Citēt

Preliminary data from 24 European countries show that there were around 160 000 more deaths from March to May 2020 than the average number of deaths during the same period in 2016 to 2019.

 

https://www.ecdc.europa.eu/en/geographical-distribution-2019-ncov-cases

Europe: 206 447 deaths; the five countries reporting most deaths are United Kingdom (46 413), Italy (35 187), France (30 312), Spain (28 500) and Russia (14 606).

206447 - 14606 (mīnus Krievija kā saprotu Cap linkā ir dati bez krievijas) = 191 841. Viss sakrīt? 


ps. @abi - tā arī neesi bijis uz aptieku pēc tabletēm? :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Ronalds teica:

Viss sakrīt? 

tu bļin.. lasīt spēj vai tikai rakstīt?

 

manis dotajā linkā ir marts-maijs..

 

tavi cipari ir korona kopējie skaitļi.. sākot jau ar janvāri, vai kā nu kurā valstī ar 1.o gadījumu... 

 

iesaku atvērt linku un izlasīt.. tur nav tikai tabula, tur ir daudz teksta

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Atkal vecā dziesma iet uz riņķi. Tak nav tur jēga kautko skaidrot, ci;vēks ir ieņēmis kautko galvā un spītīgi pie tā turēsies. Tas tas pats kas ar plakanās zemes piekritējiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 57 minūtēm , abi teica:

Divi kovidioti  Amērikā savas valstis jau ir faktiski iznīcinājuši, kā cilvēku, tā ekonomikas ziņā.

Tiešām? Iznīcinājuši?

SP500.thumb.png.04418b4019a1014bedd9f0e6b5d360ea.pngNasDaQ.png.0df8fa783ac0f766fd9e9912bc73a6d3.png

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Tas tas pats kas ar plakanās zemes piekritējiem.

Tu tā uzmanīgi - tūlīt dabūsi gugles un jūtubes linkus ar neapgāžamiem faktiem, ka Zeme ir plakana, pieprasījumu par linkiem, kas pierāda pretējo un secinājumus, ka neproti analizēt informāciju un domāt ar savu galvu... :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Paskatotites intervijas ar tiem kam izdevies izdzīvot, diezko vīrusu nebribas, lai vai kādi tur būtu skaitļi.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Koronalds un viņa draugu forums

Koronalds plakanajā zemē

Koronalds uz mēness

 

mazāk zināmi stāsti

Koronalds mācās

Koronalds ceļotājs

 

Nikolajs Nosovs to jau 53. gadā pareģoja! Viņš visu iepriekš zināja un tā bij vistīrākā sazvērestība!

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Jurkins teica:

Tiešām? Iznīcinājuši?

https://www.delfi.lv/bizness/pasaule/asv-ekonomika-otraja-ceturksni-nogazusies-par-teju-33.d?id=52342011

 

Tavā NASDAQ grafikā ir redzams īslaicīgs efekts no spekulantiem iedotiem, vienkārši nodrukātiem, 3-4 triljoniem USD bez jebkāda seguma. Tāds ekonomiskais dupsis tur nav 230 gadus bijis. Valsts parāds ir absolūti nenomaksājams. Ne velti Ilons Masks pārdod milzu kvantumu savas kompānijas akcijas, zina ar ko tas burbulis beigsies. Dolāra vērtība pret EUR ir nogāzusies mēneša laikā no 1/1.13 līdz 1/1.22 – ja kādam vēl ir dolāri, tad no tiem ir steidzīgi jātiek vaļā.  Tie kas tirgo dolāros, reizi nedēļā ceļ cenas...

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Tā kā būtu laiks saprast, ka visa mūslaiku "ekonomika" ir spekulatīva un balstās uz vienkārši nodrukātiem triljoniem usd. A bet tas, ka kādi pāris ļimoni "lieko" apmirs... satrauc tas kādu (izņemot Tevi😁)? Vēl ir jautājums, cik nokrita reālā ekonomika un cik uzburbuļotā virsbūve.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

@ieleja, zinu es tos ciparus. Labi, esmu īblis ekonomikas zinībās. Bet kaut kā zemapziņa tomēr saka, ka ilgtermiņā tomēr visu nosaka "gala patēriņs", kurš nevar augt bezgalīgi uz mūsu galīgās lodītes. Var pūst tam virsū lērumu burbuļu, lai dabūtu "pieaugumu", bet agri vai vēlu "vesna pokažet, kto gdje sral". Un tas uzzīmētais vienkārši anihilēsies. Varbūt tas jau sāk notikt?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Labi, esmu īblis ekonomikas zinībās.

 

Fu, labi ka tā, varu mierīgu sirdi un tīru sirdsapziņu laist peldēties :)

Link to comment
Share on other sites

Ekonomikas zinātņu doktors no Purčika iet džumīt? Laba doma, ar aizsoļošu līdz jūrai. :)

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 1 stundas , CAP teica:

manis dotajā linkā ir marts-maijs..

Ok. Šo palaidu garām. Mana vaina. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 57 minūtēm , AndrisBB teica:

Paskatotites intervijas ar tiem kam izdevies izdzīvot, diezko vīrusu nebribas, lai vai kādi tur būtu skaitļi.

Man arī daudz ko negribās. Piemēram parunājot ar tiem kas izdzīvojuši, bet palikuši par invalīdiem autoavārijās kāpt iekšā mašīnā negribas.... 

 

Emocijas ir viena lieta, bet vismaz es mēģinu operēt ar faktiem un veidot diskusiju. 

Runājot par Zviedriju, atradu šādu lapu

https://www.scb.se/en/finding-statistics/statistics-by-subject-area/population/population-composition/population-statistics/

Tur ir tabula Preliminary statistics on deaths (published 2020-08-03)

 

No tās tabulas bildīte
image.png

 

Jā, aprīlī mira vairāk kā agrāk. Bet pēc tam? Jūlijā pat mazāk! Kāpēc tā? Takš nav karantīnas. Briesmīgais vīruss plosās....  Ko es esmu palaidis garām? 

 

 


ps. Es esmu gatavs mainīt savu viedokli, ja ar faktiem tiks parādīts, ka es ķļūdos. Ar faktiem, nevis pieņēmumiem vai emocijām! 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ko tu tai nabaga Zviedrijai piesējies, iespējams tas ir vairāk izņēmums nekā piemērs.

Tāpat tagad sāk runāt par to ka vislielakā mirstība ir valstīs ar cilvēkiem kuriem liekais svars. Pats liekais svars kā tāds nav pie vainas, vairāk visas blakusparādības kas saistītas ar to. Kombinācijā ar Covid sekas diezgan letālas. Tapēc arī UK, Beļģijā, USA tie cipari ir daudz, daudz bēdīgāki kā austrumeiropā.

 

Tāka jā tie kam liekais svars, tiem ir par ko uztraukties, it īpaši 40+ vecuma grupā. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Ko tu tai nabaga Zviedrijai piesējies

Tāpēc ka ir dati pieejami.

 

Es labprāt redzētu līdzīgu grafiku par UK, Itāliju, Spāniju un vispār jebkuru valsti, kur ir kaut cik ievērojams un statistiski analizējams saslimušo un mirušo skaits. 

 

Ļoti interesanti būtu salīdzināt situāciju Zviedrijā un UK piemēram. 


Tā kā @ieleja, @e=d, @AndrisBB  - atrodiet datus par citām valstīm. Paskatīsimies, padiskutēsim, padomāsim! 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 28 minūtēm , ieleja teica:

esošā pasaules ekonomikas modeļa kritika būtu jāatdala no katras valsts ekonomikas krituma

Es negribētu piekrist, ka ASV ir "katra valsts".

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

Ļoti interesanti būtu salīdzināt situāciju Zviedrijā un UK piemēram. 

Reku skaties. Skaidri var redzēt cik extra mirušo salīdzinot ar "ierasto". Gan UK, gan Zviedrijā tas pīķis ir diezgan labs. UK gan salīdzinot ar Zviedriju daudz lielāks. Beļģijā vissliktākie rādītāji (mirušo pret iedzīvotājiem). No kuruienes tad pēķši tie ekstra mirušie, kautkāda ātombumba tika nomesta.

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps#z-scores-by-country

 

Reku mazliet savādāki grafiki.

https://www.economist.com/graphic-detail/2020/07/15/tracking-covid-19-excess-deaths-across-countries

 

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Un konkrēti @CAP deva info, kas varētu nozīmēt ka mans pieņēmums nav pareizs. Šāda veida atbildes man patīk un ved tuvāk patiesības noskaidrošanai. 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 46 minūtēm , abi teica:

varu mierīgu sirdi un tīru sirdsapziņu laist peldēties

Skaties, tfu, tfu, tfu, nesabojā statistiku vēl vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Gan UK, gan Zviedrijā tas pīķis ir diezgan labs.

Jā, tā ir. Atzīstu ka mans sākotnējais pieņēmums, ka covids nav būtiski palielinājis mirstību ir kļūdains. Labi redzams ka aprīlī bija pamatīgs leciens. 

 

Un tagad nākamais jautājums - kā redzam pīķis ir gan UK ar stingru karantīnu. Gan Zviedrijā, bez....  Tiešām ir jēga no karantīnas? 

Vēl jautājums - kāpēc mirstība tagad ir atgriezusies "parastajos" rādījumos? 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Jēga tāda, ka bez karantīnas, tas pīķis būtu 4x lielāks un ar karantīnu Zviedrijā mazāks.

Tīri loģiski ka ja nav karantīnas un cilvēku tusējas kā tusējušies, tad vīruss izplatās vairāk. Tak jaunākie dati to rāda, ka tagad kā "atlaida" karantīnu, tā skaitļi atkal aug.

Ja tas viss 4x lielākais būtu vienlaicīgi, tad slimnīcām tur cerību nebij nekādu to visu apkalpot, un mirtu tie kurus tagad izglāba.,

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

@AndrisBB to ko teici, tā ir oficiālā versija. Es viņu labi zinu. 

 

Vēlreiz mani jautājumi - kāpēc pīķis gan Zviedrijā bez ierobežojumiem, gan UK ar ierobežojumiem, ir stipri līdzīgs? 

Vīruss tagad nekur nav pazudis - cilvēki slimo, bet mirstība ir atgriezusies iepriekšējo gadu līmenī. Kāpēc? 

Link to comment
Share on other sites

Man nerūp. Es sēžu jūras malā un dzeru Užavas alu.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pirmāmkārtām karantīna un ierobežojumu diezko neatšķirās starp UK un Zviedriju. Tas ka officiāli netikai aizliegts iet uz krogu Zvierijā, nenozīmē ka cilvēī gāja. Visi lielie pasākumi tika atcelti tāpatās, cilvēki strādāja no mājām tāpatās. Tāka stšķirība noteikumos tik uz papīra.

 

Tālāk var skatīties iedzīvotāju struktūru, vecumu, lieko svaru, paradumus utt. Iespējams ka LV ja nebūtu karantīnas tad nekas nemainītos.

Bet ja UK, kur resni cilvēki pilns, kuri katru dienu sēž pabos utt, nebūtu karantīnas, tad sekas būtu ļoti bēdīgas.

 

Zviedriju ir jēga salīdzināt ar Dāniju un Norvēģiju, līdzīgi paradumi, labklājība, veslība. Un tur tu atšķirību redzi milzīgu. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

@AndrisBB - oki! Pieņemsim ka de facto Zviedri ievēroja tādu pašu karantīnu kā Briti. 

 

Bet otrais jautājums - kāpēc tagad mirstība ir nokritusies līdz "standarta" līmenim? 

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es off, braukāties ar riteni, kamēr atļauts un laiks labs. Drīz jau otais vilnis nāk, būs atkal ierobežojumi. Kolēģis no Beļģijas gribēja atgriezties Bristolē, bet aizvakar ieviesa jaunu karantīnu. Ganjau drīz būs jauni ierobežojumi, it īpaši sākot ar novembri.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo
pirms 3 stundām , Ronalds teica:

kāpēc tagad mirstība ir nokritusies līdz "standarta" līmenim? 

Jau šite par to rakstīju laikam, manuprāt, mira tie, kam būtu jāmirst biki vēlāk. Vienalga, būs vakcīna vai kas, vēl pāris gadus uz priekšu būs mirstība zem ierastā, jo daļu vārgos un slimos tagad paņēma. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...