Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Tas ir labi ka Latvija tāda super attīstīta, citur viss pa vienkāršo. Dabon lapiņu pastakastē, brauc uz pasta nodaļu, samaksā nodokli un tad dabūsi savu paku. Pastniekiem pa lielam nav laika ņemties ar epastu lasīšanu.

Ar visādiem UPS, FedExiem vienkāršāk, tiem var samaksāt caur weblapu, vai arī piegades laikā.

Link to comment
Share on other sites

Latvijā, pastā, lielākas rindas, kā padomju laikā piena veikalā.


p.s.

Lielāko aizturi gan veido visādu maksājumu veicēji.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

Tas ir labi ka Latvija tāda super attīstīta, citur viss pa vienkāršo. Dabon lapiņu pastakastē, brauc uz pasta nodaļu, samaksā nodokli un tad dabūsi savu paku. Pastniekiem pa lielam nav laika ņemties ar epastu lasīšanu.

Paga paga ,pastniekam ir pienākusi paciņa ,bet pēc  trekinga viņi redz ka muita  uzlikusi liegumu,kamēr  viņu priekša būs liegums tikmēr tev paciņu neredzēt...Divi vareanti  tiklīdz tu  muitai esi paradījis pieprasītos papirus  tev uz e-past atnāk apreiķinātais PVN un to tu vari samaksāt no i bankas un kad  viņi   apstiprinās ka vis  ok tad tu vari vilkties uz pastu iznemt paku,bet   ja  vēlies tuliņ savākt "kad muita  apreiķinājusi PVN" ,velcies uz pastu un tur tev pieprasīs  atiecīgo nodokli un + ap 3 ero nokasīs pasta pakalpojum maksu ....tākā izdomā ka ertāk!

Labots - oto oto
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , AndrisBB teica:

Ar visādiem UPS, FedExiem vienkāršāk, tiem var samaksāt caur weblapu, vai arī piegades laikā.

Nezin DHL notiekās kā jau es aprakstīju!Bij jasamaksā nodoklis  caur  i banku un tad kautkad kurjers piegādāja...jo  pats ilgak vilki jo  vēlāk pienac paka!

Zinu jo bracka pasaūtij auto magnitoli uz 150 ero  dabūju šim palīdzēt jo no ta visa  0 saprašana!Nodoklis ap 37ero ja kautko nejaucu !!!

Labots - oto oto
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , ggg97 teica:

Latvijā, pastā, lielākas rindas, kā padomju laikā piena veikalā.

 

Te pie manis ir divu veidu pasta nodaļas.

Pirmās, kurām ar pastu mazs sakars. Būtībā vienkārši sīkie veikali, kuri piedāvā visādus pakalpojumus, ieskaitot pasta, tad tur arī rindas. Tur var nosūtīt pakas, vēstules, samaksāt visādus rēķinus, auto nodokļus, nopirkt pastmarkas utt, bet saņemt gan tur neko nevar. 

Otrās, tādas kuras ir reālas lokālās pasta nodaļas, tās kur pastnieki tusējas. Neko citu kā saņemt pakas tur izdarīt nevar. Manā lokālajā īpašas rindas nav, max varbūt 15min. Bet citās vietās ir tādas, kuras uz lielu teritoriju, tad gan tur cilvēki sūdzas ka pāris stundas nākas gaidīt rindā, jo viens pastnieks tik izsniedz pakas, a cilvēku daudz.

 

Pirms 14 minūtēm , oto oto teica:

Paga paga ,pastniekam ir pienākusi paciņa ,bet pēc  trekinga viņi redz ka muita  uzlikusi liegumu,

Es tev tak saku ka citur. Muita izdomā ka tā prece ir vērtīgāka un uzliek savu pašu izdomātu summu, kas jāmaksā, lielākajā daļā gadījumu daudz augstāku nekā tā prece maksāja. Tāpēc saku ka "lāča pakalpojums" no ķīniešu puses. Pastniekam vienalga, samaksāsi summu - dabūsi paku, nekāda komunikācija vairs tur ar muitu nenotiek. 

 

 


Pirms 7 minūtēm , oto oto teica:

Bij jasamaksā nodoklis  caur  i banku

Nekādas ībankas te nav caur ko maksāt. Vienkārši ar karti caur weblapu - kā veikalā, vai visbiežāk pa telefonu, nosauc kartes numuru un samaksā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , AndrisBB teica:

Nekādas ībankas te nav caur ko maksāt. Vienkārši ar karti caur weblapu - kā veikalā, vai visbiežāk pa telefonu, nosauc kartes numuru un samaksā.

Labots Pirms 3 minūtēm - AndrisBB

Tas ir kur  citur,eiropā jabūt daudz maz vienlīdzīgi ,muita pati nedrikst neko izdomāt,talab jau ir katra valsti noteiktais pie mums 21ero"un atkarīgs no valsts PVN" ,bet kur krievija vai ukrainā tur  noteiktais limits mēnesi ja nemaldos 100$ vai pat mazāk uz galviņu,nu redz  tad  sie tur  kruķas visa  ģimene!Es nezin  varbūt es jaucu valstis,bet  ka bija  mēneš limits tas  tocna"un ja pārsniedz tad jau atiecīgi uzkrav nodokli"! Tapēc arī ķīnietis uz pacinām noradij pēc iespejas mazāku sumu un kur nebij norādīts tur šakāļi paši cenu izdomāj,laikam jau galu  galā tas  ko gribēji ieskaidrot ar šis  ir!

Labots - oto oto
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , oto oto teica:

Tas ir kur  citur,eiropā jabūt daudz maz vienlīdzīgi ,muita pati nedrikst neko izdomāt,talab jau ir katra valsti noteiktais pie mums 21ero

Par citām valstīm nezinu, bet UK un Nīderlandē ir līdzīgi.

Nav runa par to 21 eiro, bet par to cik reāli maksā prece. Ja ķīnieši deklarē ka prece maksā $10, bet reāli muita domā ka prece ir $500 vērta, tad arī uzliks maksāt PVN par tiem $500, kautvai es samaksāju aliexpresā $300. Pēc likuma tā ir krāpšana, mēģinājums apkrāpt muitu, lai izvairītos no nodokļie, tapēc likumiski preci var iznīcināt. Ja nesamaksā, tad vienkārši peci vainu aizsūta atpakaļ, vainu ja nevar, tad iznīcina. Būtībā pats vainīgs, ja nevar normāli norādīt preces vērtību.

Ar UPS un citiem kurjeriem vēl var kautko mēģināt risināt, jo viņi pilda gan piegādes, gan muitas funkciju. Kurjers visdrīzāk arī neņems paku no sūtītāja, ja dokumenti nebūs noformēti kā vajag.

A pastam vienalga, nav viņiem pienākums un laiks skaidroties. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

Būtībā pats vainīgs, ja nevar normāli norādīt preces vērtību.

AAA  nu te jau domstarpības atrisinajas! Norādi un viss maksa nodokli pa tiem300! Vai naxer nesuti   neko :D ! 

Nu tādās Valstīs  nu ja negrib parmaksāt   jarunā ar  kitajozu la inorad īsto cenu....!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , oto oto teica:

AAA  nu te jau domstarpības atrisinajas! Norādi un viss maksa nodokli pa tiem300!

Tur jau tā lieta ka nejau es izsūtu to preci. Ja prece ir ar normālu traking numuru un nav man viņa steidzīgi vajadzīga, tad man jau vienalga, pakaļ nemaz neeju, lai ķīnieši paši zaudē naudu par sūtīšanu, ja tiek nosūtīta atpakaļ, vai visu summu, ja tiek iznīcināta. Ja tas pārrēķinātais nodoklis nav pārāk liels, tad paņemu, jo negribas gaidīt atkal. Tā vismaz dariju osciloskopa gadījumā. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

Tur jau tā lieta ka nejau es izsūtu to preci. Ja prece ir ar normālu traking numuru un nav man viņa steidzīgi vajadzīga, tad man jau vienalga, pakaļ nemaz neeju, lai ķīnieši paši zaudē naudu par sūtīšanu, ja tiek nosūtīta atpakaļ, vai visu summu, ja tiek iznīcināta. Ja tas pārrēķinātais nodoklis nav pārāk liels, tad paņemu, jo negribas gaidīt atkal. Tā vismaz dariju osciloskopa gadījumā. 

Paga  vai tad tu to 300 nezaudē!!!? parasti ja pece neatnak vai  ceļā pazūt ,pardevejs dabu atgriest summu,bet te jau kitajoza redzes ka atiecīgas valsts  muita uzlikusi ķepu un skaidrs ka notiekas pāraudzināsanas stunda abām pusēm? Tad kā tu jau arī  zaude to savu piķi,jeb tu pieprasi atpakal!!!? Man  šadi nekad nav gadījies un ar negadīsies  es dargako mantu ir pircis pa 60 ero un ja ķers tad jau maksas! Ne nu saprotams ka tas nav pie mums,bet intresē tieši tas moments  ja tā būtu  tu taks  zaude savu  piķi,ķīnietim takš pofig,viņam tavi 300 paliek,vai  muitas uliktais jasamaksā ķīnietim ja aisūt atpakal!?

Labots - oto oto
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ja es preci neizņemu, tad es viņu neesu saņēmis. Pieprasi Aliexpress vai Ebayā refundu un viss.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu ja es preci neizņemu, tad es viņu neesu saņēmis. Pieprasi Aliexpress vai Ebayā refundu un viss.

Pag pag ši jau nav muļķi it seviški ja izsekošans trekings ..Cik saskaries šie no sava gala palūr  ja prece ir nonakusi  LV  tad nemaz neko netaisas atmaksāt,bet parast  pie vainas ir bijuši kadi svētki aizkavējās,,,,,bet  kuriem  nav  istais trekings šie parasti nīd lai pagaid vel kadu  nedēlu,bet ja  redzu ka  aizsardzibas laiks tulīn beigsies  atveru strīdu un man pie kajas vai prece atnak vai neatnāk....Pa siem turpat 10 gadiem esmu sapratis  ka  ķinietis ir viens viltīgs  maita,pēdejos  3 gadus neauklejos!

Un ja dabūju preci laicīgi vai pat atrāk un aisardzības laiks vel tur pat mēnesi....es necenšos likt atsauksmi...es  preci kartīgi iztestēju un ja rodas  gluki vai kas nepatīk tad veru vaļa strīdu ,kaut šie  redz ka es sen  saņēmis,peras  visru lai dodu piecas zvaigznes,bēt kamēr man ir aizsardziba  es šiem tikmēr piecu pirkstu kombinaciju!

Labots - oto oto
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu bet es tak pasaku ka preci neņemšu, nejau mana vaina ka jāmaksā vairāk PVN nekā man jāmaksā, tapēc tur vairs nav ko gaidīt. Vainu atdod naudu, vainu Aliexpress to naudu atņems tikuntā. Vēl var runāt par to ka kompensē zaudējumus atgriežot daļu naudas ko pārmaksāju, tas sava veida kompromiss šādā situācijā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu bet es tak pasaku ka preci neņemšu, nejau mana vaina ka jāmaksā vairāk PVN nekā man jāmaksā, tapēc tur vairs nav ko gaidīt. Vainu atdod naudu, vainu Aliexpress to naudu atņems tikuntā. Vēl var runāt par to ka kompensē zaudējumus atgriežot daļu naudas ko pārmaksāju, tas sava veida kompromiss šādā situācijā.

Jā ja  šie pasi parast  ko tādu piedāva....un ja esi  saņēmis  preci ar defektu  ,bet viņa darbojas nevaig pieprasīt visu naudu,,,pusi  jo lielakas izredzes ka   to  atdabusi ,jo alix  var nolemt par labu pardevējam...man ta vienreiz bij   IP kamera  atnac  iekšpusē galigi  slapjā  iepakojumā  pat pelejums  iemeties....bet  pati kamerā gāja ,bet man tas nepatika !Katru svarīgako sūtījumu parasti filmēju pie izpakošanas un tad visi  smuki redzams....pardevējs pats pusi naudu adeva....!Tapat portatīvam klaviaturai sturīs  bij  salocīts ari pilnība atgriez naudu,ar knaiblītēm  smuki izlocīju un vis  darbojas!

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Var jau arī saprast tos ķīniešus, ja jāstrādā ar līdzīgiem ''hitrožopikiem''...?

Krievijā, tas jau vispār nacionālais sporta veids...

Pagājušogad, šķiet, saņēmu preci par ~4t un ne kas sabojāts, ne pazudis...

Bija, kas sajaukts, palabojām...Kas pavisam neatbilda uzrādītajiem parametriem, nauda atpakaļ bez problēmām...

A te pasūta no ķīnieša pa gadu vienas apakšbikses, bet brēcieni pa visu pagastu...?

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2019.01.14. , 01:22, oto oto teica:

Nezin DHL notiekās kā jau es aprakstīju!Bij jasamaksā nodoklis  caur  i banku un tad kautkad kurjers piegādāja...jo  pats ilgak vilki jo  vēlāk pienac paka!

Būtu nelielījies ja esi absolūti aprobežots cilvēks, bet viss notiek caur latvija,lv, paciņas muitošana aizņem līdz 1 stundai ar visu nomaksu! :biggrin:

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Veselību, veselību un vēlreiz veselību ,Didzi !!!! Un par "pēdējo monstru" nevajag, izraisa bēdīgas asociācijas.

 

P.s. Kad maestro piedzima, es jau rāpoju zem galda.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , jema teica:

Veci, Nu Daudz Laimes!!!! Ko tev vēl vēlēt, noteikti veselību! Turies veci, Tu esi pējais dinozaurs ineta paaudzē!!

Didzi jau feisbukā apsveicu, bet nu apsveiksim arīi šeit - Didzi, daudz laimes un prieka dzimšanas dienā !

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nu ja. Nedaudz jaunības mūzikas. Ar visu liriku. Sveiciens Didzim.

Un ar bildi. 

 

Labots - Raimonds1
  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

interesanti, cik specvienību kareivji apsargā 65 miljonu vērto konfiscēto kokaīna kravu ?, te taču var mafija iebraukt , un savākt ..................................

Link to comment
Share on other sites

Nu kad euro naudiņas fūres veda pa Lv, tad jau konvoji bij abos galos. Pieļauju, ka te arī letiņu swati konvovēja jamos.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Ījabs TV24 tagad. kandidēs uz EP no PAR partijas. Liberālās domas aizstāvis. Vairs nemaskējas kā neatkarīgs komentētājs politologs. https://xtv.lv/rigatv24/program/d5VnplyNz2m-zinu_top_5  būs atkārtojums

https://pietiek.com/raksti/politiku_vairs_neverosu,_bet_pievienosos_vinkelei_un_pucem,_lai_tiktu_pie_vietas_eiroparlamenta

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Nu ja visiem! Man pat mācīja logaritmisku lineālu  lietot, man tad 100%, sekmes būtu, un kg grāmatas ar līknēm nebūtu jāstiepj līdz uz eksāmeniem!

Link to comment
Share on other sites

2019.01.19. , 01:16, jema teica:

Man pat mācīja logaritmisku lineālu  lietot

Man ar un decibellus galvā rēķinu, bet linku izmantoju, lai galvu nodarbinātu ar citām lietām. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
versatile
Pirms 34 minūtēm , jacobs teica:

Jā, tā bija īsta aita...?

Padalies pieredzē. Ja neskaita mahināciju ar brāļa godīgi nopelnītām dividendēm, ko ne tā sadarīja.
Persona zināma, būtu interesanti.

Link to comment
Share on other sites

 

Piemēram, pilnīgi stulbi pieteicās kandidēt par VID priekšnieci, līdz ar to paceļot  gaismā melus ienākumu deklarācijā...

Un tad sekoja vēl neveiksmīgāka taisnošanās...utt.

Ar to nepietiek...?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , jacobs teica:

Piemēram, pilnīgi stulbi pieteicās kandidēt par VID priekšnieci,

nu jā. ļauties kādu ļaužu pierunāties kandidēt bez nopietna risku novērtējuma - gana vieglprātīgi. iepriekšējam kandidātam izgāja vieglāk - tika cauri tik ar samazgām uz galvas.

šādā situācijā reālāks paliek variants uzaicināt onkuli vai tanti no eiropas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , versatile teica:

Ja neskaita mahināciju ar brāļa godīgi nopelnītām dividendēm, ko ne tā sadarīja.

Nekadu godigu dividenzu dzive jau nebija, ta nauda aiziet uz rokas stradniekiem. Dividenzu nodoklis ir vairakas reizes mazaks par darbaspeka.

Link to comment
Share on other sites

  • Racer locked this tēmaa
  • Zin... unlocked this tēmaa
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...