Jump to content

Rx 580 nestrādā


nemirst
 Share

Recommended Posts

Nejauši sačakarēju savu MSI Armor Rx 580 8G OC videokarti - ar skrūvgriezi iebraucu aizmugurējā shēmā. Vēlāk slēdzot iekšā datoru tikai pamanīju, ka 2 mikro elementi norauti nost - kartei nav nekāds backplate, tāpēc to var samērā viegli izdarīt. Kartes kūleris negriežas, ekrānā nav bilde, karti nenodetektē OS. Aiznesu uz vienu servisu, kur viņi pasūtīja un pielika 2 jaunus elementus, bet nesanāca sataisīt :) Ko vislabāk ar to karti darīt? Laikam servisu nav, kas sīkāk to skatīsies? Kartes vērtība ir ~300 EUR. Ja kaut kur to var sataisīt, esmu gatavs maksāt līdz 150 EUR. Karti esmu pircis Ebayā, tāpēc uz garantiju aiznest nevaru, ja nu vienīgi ir kaut kāda ražotāja garantija.

Link to comment
Share on other sites

Supermans

Kas ir "aizmugurējā shēma"?

Kas ir "mikro elementi"?

Kāpēc jābakstās tur, kur suns locekli nebāž (tu neko nejēdz)?

Labots - Supermans
Link to comment
Share on other sites

(labots)

"Aizmugurējā shēma" - plates aizmugure: http://images.bit-tech.net/content_images/2017/04/msi-radeon-rx-570-gaming-x-4g-review/rx570gaming-5b.jpg

"Mikro elementi" - nezinu kā viņus sauc, servisā viņus dēvēja par "mikrikiem". Varētu teikt, ka vismazākā detaļa uz plates (~ 1mm^2), ar melnu vidu un metāla kājiņām.

 

unnamed.jpg

Labots - nemirst
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Ar sarežģītākiem remontiem nodarbojas foruma biedrs markei.

 

Pirms 25 minūtēm , 138 teica:

[loģikas apļi]

Tā ir loģika - šajā forumā un valstī vispār nomācoši lielākā daļa to nespēj saprast un nelieto.

 

Pirms 34 minūtēm , nemirst teica:

servisā viņus dēvēja par "mikrikiem"

Tātad servisā ir absolūti diletanti, kuri tikai tēlo, ka kaut ko saprot. Ja nu vienīgi tas vārds patiesībā ir bijis krieviski "микрухи", kas slengā nozīmē "mikroshēmas". Bet, tā kā tie ir rezistori, tad viņi tāpat ir diletanti.

 

1 stundu atpakaļ, nemirst teica:

Vēlāk slēdzot iekšā datoru tikai pamanīju, ka 2 mikro elementi norauti nost

Kā zini, ka tie tur vispār bija?

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Inspektors Caps teica:

Tātad servisā ir absolūti diletanti, kuri tikai tēlo, ka kaut ko saprot.

Nezinu, krievs bija, bet runāja labi latviski. Nav svarīgi, naudu neprasīja.

Pirms 5 minūtēm , Inspektors Caps teica:

Kā zini, ka tie tur vispār bija?

Man ir vēl tādas kartes (identiskas).

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Varbūt ar skrūvgriezi tur viss tekstolīts tiktāl sabakstīts, ka norautie „mikroelementi" ir tikai aisberga redzamā daļa.

Ko darīt? Tā kā RX 580 ir šahtu strādnieku iecienīta karte, interneta plašumos varētu pameklēt līdzīgu karti, kurai plate vesela, bet čips nolobījies no rakšanas intensitātes. Tad nopirkt to karti un nest zinošiem ļaudīm, kuri veiks sabakstītās kartes veselā čipa transplantāciju uz beigtā čipa karti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Mielestapa teica:

Varbūt ar skrūvgriezi tur viss tekstolīts tiktāl sabakstīts, ka norautie „mikroelementi" ir tikai aisberga redzamā daļa

Nē, nedomāju. Tas variants ar transplantāciju arī būs pārāk liels čakars, ļoti reti redzu, ka kāds pārdod neejošas kartes, tad jau vieglāk pārdot detaļās.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Tur multimetram darbs, sazin kas tur sagājis „uz īso". Ja tie rezistori būtu mainīti uzreiz pēc skrūvgrieža maigā pieskāriena, pirms videokartes ieslēgšanas, tad vēl tā, bet tagad tur bezmaz visa plate jāpārbauda.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , nemirst teica:

Nejauši sačakarēju savu MSI Armor Rx 580 8G OC videokarti - ar skrūvgriezi iebraucu aizmugurējā shēmā. Vēlāk slēdzot iekšā datoru tikai pamanīju, ka 2 mikro elementi norauti nost - kartei nav nekāds backplate, tāpēc to var samērā viegli izdarīt

Forumā ik pa laikam šāds cirks ir lasāms. Viens kadrs te RAMu no ieslēgta kompja rāva ārā un lika atpakaļ.

Tu netroļļo? 

pirms 5 stundām , nemirst teica:

Aiznesu uz vienu servisu, kur viņi pasūtīja un pielika 2 jaunus elementus, bet nesanāca sataisīt

Tad pieliec normālu attēlu, kur abi rezistori (R1008, R102), kas ir apvilktie ar sarkano marķieri ir normālā fokusā kurā būtu redzams, kad tie ir bijuši pārlodēti.
 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ja citu risinājumu nav, tad:

1) Nopērc ZZ karti

2) Ieliec sludinājumu SSā  - "Karte kā jauna. Akcijas cena 180EUR"

3) Prasi, lai naudu pārskaita vispirms

4) Karti aizsūti ar autobusa šofera palīdzību.

 

Tālāko rīcību es domāju Tu sapratīsi.

  • Bēdīgs 1
  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Edis7 teica:

Forumā ik pa laikam šāds cirks ir lasāms. Viens kadrs te RAMu no ieslēgta kompja rāva ārā un lika atpakaļ.

Tu netroļļo? 

Te ir parasts human error, dators bija izslēgts - anyway, tas nekādīgi problēmu nerisina. Tas, ka cilvēks servisā sarunas laikā neapgrūtina mani ar visādiem savas profesijas terminiem arī ir OK. Vispār, ja pareizi atceros, tad servisa aktā tie elementi bija ierakstīti kā "mikro....", esmu gandrīz drošs, ka "mikrorezistori". Turklāt viņš bija pasūtījis rezistorus, kā arī izpētījis kartes shēmu un nomērījis, ka jaunie pielodētie elementi darbojas pēc specifikācijas. Man nav pamata neticēt, jo arī shēma izskatās 1:1 ar strādājošām kartēm.

 

pirms 14 stundām , Edis7 teica:

Tad pieliec normālu attēlu, kur abi rezistori (R1008, R102), kas ir apvilktie ar sarkano marķieri ir normālā fokusā kurā būtu redzams, kad tie ir bijuši pārlodēti.

Nebija pārlodēti vecie elementi, bet vienkārši uzsūtīti jauni un pielodēti trūkstošajās vietās. Es bildē apvilku rezistorus nedaudz blakus, bet viņi izskatās identiski ar pielodētajiem. Ar aci nevar nemaz tā īsti pateikt, ka tas nav factory lodējums. Bilde taisīta ar telefonu un labāks zoom nebūs :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...