Jump to content

Pazudusi elektrība LT projektā


JanuceS
 Share

Recommended Posts

Sveiciens, visiem gudrajiem prātiem.

 

Situācija sekojoša:

Bijām izbraukuši no mājām, un mājās atslēguši gandrīz visas elektro ierīces, izņemot ledusskapi un akvārija ūdens filtru un skābekli zivtiņām. Atgriežoties mājās, divās istabās gaismas nebija. Izsaucu elektriķi, ko piedāvā google 24/7 . Atbrauca, mēģināja nomainīt korķus, bet tik un tā tos sita ārā. Tikmēr darbojās, kamēr izsita korķus, kas atrodas pagrabā, un pazuda elektrība visā sekcijā, kam daļēji, kam visā dzīvoklī, un mans dzīvoklis satumsa pavisam. Tā kā pagrabā netika, tad manu vadu savienoja..kaut kā pa taisno. Un aizbildinoties ar laika trūkumu aizbrauca. Sameklēju otru elektriķi, tas atbrauca, arī visu izmeklēja, bet tā arī īsti problēmu neatrada. Abi domā vienādi, ka kaut kur ir sagājis uz īso, un sakusis 0 vads. Tikai otram elektriķim nebija skaidrs, kāpēc vairs nesit laukā korķus. Tagad vēl aizvien esam bez elektrības.  Gandrīz mēnesi. Nesaprotu ko darīt, pārbaudīt kurā īsti vietā noticis īssavienojums arī nevar, jo remontējot dzīvokli, meistars aizmūrējis ciet visas tās kārbas, ka pat nezinu kur tās tagad atrodas. Otra sliktā ziņa, ka koridorī ielikti reģipša griesti, bet cik atceros, tās savienojuma vietas atrodas augstu pie pašiem griestiem. Vai kādam nav LT projekta elektro kārbu izkārtojuma shēmas, vidējais dzīvoklis, 3 istabas. Varbūt kādam ir kādas idejas?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, JanuceS teica:

kāpēc vairs nesit laukā korķus. Tagad vēl aizvien esam bez elektrības.

Ja nav elektrības, tad korķus ārā nesitīs, vai bija domāts kā savādāk? Korķus (kūstošos drošinātājus) vai automātslēdzi? Elektriķis visas kontaktdakšas no rozetēm izrāva, kad pārbaudīja?


Varbūt kaimiņš starpsienā urbās?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , ggg97 teica:

Ja nav elektrības, tad korķus ārā nesitīs, vai bija domāts kā savādāk? Korķus (kūstošos drošinātājus) vai automātslēdzi? Elektriķis visas kontaktdakšas no rozetēm izrāva, kad pārbaudīja?

 

 

Varbūt kaimiņš starpsienā urbās?

Jā, visas kontaktdakšas lika izraut! Kaimiņos gurds elektriķis, ar kuru mums ir ieildzis konflikts! :)))

Link to comment
Share on other sites

Ieliec spēcīgāku automātu, un Jums abiem pietiks...

 

/sarkasms/

Pirms 1 minūtes , JanuceS teica:

Kaimiņos gurds elektriķis, ar kuru mums ir ieildzis konflikts! :)))

 

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 2 minūtēm , ggg97 teica:

Ieliec spēcīgāku automātu, un Jums abiem pietiks...

 

/sarkasms/

 

 Tagad jau galvenais atrast, kurā vietā ir tas īssavienojums! :) Tuvojas tumšais laiks..ar pagarinātājiem pagrūti! :)

P.s. Kaimiņš aizslēdza koridorī to elektrības kasti, un tagad tur vispār klāt netiek. It kā atslēgu esot pazaudējis!

 

Zinātu, ko ielikt..ieliktu arī!

Labots - JanuceS
Link to comment
Share on other sites

Just now, ggg97 teica:

A no kurienes pagarinātājs ņem?

Man elektrība nav divās istabās, bet vienā istabā un virtuvē, vannas istabā ir! Pagarinātājs pieslēgts tās vienas istabas kontaktam. Tagad sanāk, ka praktiski uz vienu kontaktu "sēžas"visas elektroiekārtas 3 istabās! Divi televizori+ dators+ lampas utt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , JanuceS teica:

P.s. Kaimiņš aizslēdza koridorī to elektrības kasti, un tagad tur vispār klāt netiek. It kā atslēgu esot pazaudējis!

Pārdod dzīvokli čigāniem, i kaimiņš atslēgu atradīs, i korķus vairs laukā nesitīs...


Tev 3-fāzu pieslēgums?


Pirms 2 minūtēm , JanuceS teica:

Divi televizori+ dators+ lampas utt

Tie nav pārāk jaudīgi patērētāji, ja vien dators nesīdo. Bet tā, kristāla bumbas mums nav, un tad vēl tas kaimiņš. Tā pat uz vietas būs jāmeklē.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 3 minūtēm , ggg97 teica:

Pārdod dzīvokli čigāniem, i kaimiņš atslēgu atradīs, i korķus vairs laukā nesitīs...

Darba kolēģi tieši to pašu teica! :) pirms tam wifi signālu bojāja, nevarējām pieslēgties wifi, pat rūteri nomainījām. Galā piespiedu kārtā aizgāju uz policiju, uzrakstīju iesniegumu, policists ar kaimiņu aprunājās un wifi beidzās bojājumi. Te jau nekas nav pierādāms! Bet, lai kaimiņam laba veselība, man galvenais elektrības problēmu atrisināt! :) Sāk jau likties, ka pa jaunu jāizvelk vadi, un viss! Bet vai tas ir vienīgais risinājums?

Labots - JanuceS
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Nu ko te vēl teikt. Jāsarunā ar elektriķi, lai izvelk jaunus vadus dzīvoklī. Atslēgu no kārbas ar fleksi nost.

Pirms 3 minūtēm , JanuceS teica:

Bet vai tas ir vienīgais risinājums?

Vēl var salauzt pirkstus tam kaimiņam-eletriķim, lai negrābstās...

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
Pirms 1 minūtes , Donkeyhot teica:

Atslēgu no kārbas ar fleksi nost.

Ar šo viņam tiks izdarīts pakalpojums, jo atslēga tak pazudusi.. Un viņam pašam vel nevajadzēs meklēt zāģi/fleksi/ķieģeli.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Just now, Donkeyhot teica:

Nu ko te vēl teikt. Jāsarunā ar elektriķi, lai izvelk jaunus vadus dzīvoklī. Atslēgu no kārbas ar fleksi nost.

Vēl var salauzt pirkstus tam kaimiņam-eletriķim, lai negrābstās...

Es nevaru vainot cilvēku, ja neesmu redzējusi, ka viņš kaut ko izdara! :( ..bet viņš zināja, ka tajās brīvdienās mājās nebūsim, un atbraucot šāds pārsteigums! Bet domāsim labas domas, elektrība samulsa no maza patēriņa un sakusa 0 vads! :D

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tāpēc to sauc par 0 vadu - ja elektrība netiek izmantota, tas vads tiek visvairāk noslogots.. Attiecīgi uz vadam bijusi pārāk liela noslodze, jo elektroiekārtas nenoņēma vadam paredzēto strāvas apjomu. Vēl ko var mēģināt ir salaist to vadu kopā ar aukstā ūdens cauruli, varbūt tas palīdzēs ar daļu problēmas. Un fāzi pieslēgt karstajam ūdenim.

  • Haha 5
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anonīms Alkoholiķis teica:

Ar šo viņam tiks izdarīts pakalpojums, jo atslēga tak pazudusi..

 

Just now, Anonīms Alkoholiķis teica:

Ar šo viņam tiks izdarīts pakalpojums, jo atslēga tak pazudusi..

Atslēgu uzlika pēc tam! Tikai dīvains bija fakts, ka kad atbraucām mājās, kaimiņš bija pazudis uz vairākām  dienām. Bet es savukārt uzliku dažus "mēsliņus" uz elektrības kastes atveres, lai redzētu vai viņam interesēs atgriežoties kas tur ir vai ne! Un viens no pirmajiem darbiem bija, ka atvēra elektrības kasti un palūrējās! :D Nu varbūt netīšām! :D

Link to comment
Share on other sites

Padomju laiku projektos kontaktkārbas mēdz būt kopīgas starp dzīvokļiem! Caurums caur visu sienu! Es sāktu meklēt izārdot rozetes, kas ir uz kopīgās sienas ar kaimiņu! 

Te vajag sakarīgu elektriķi - atradīs kur problēma! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , JanuceS teica:

gurds elektriķis

:D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ronalds teica:

Padomju laiku projektos kontaktkārbas mēdz būt kopīgas starp dzīvokļiem! Caurums caur visu sienu! Es sāktu meklēt izārdot rozetes, kas ir uz kopīgās sienas ar kaimiņu! 

Te vajag sakarīgu elektriķi - atradīs kur problēma! 

Tad iesakāt man tādu! Es esmu grāmatvede! :D Iesakāt man tādu sakarīgu elektriķi! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ps. es moška arī atrastu... Tik elektrība nav mana pamatnodarbošanās..... 


pps. Ja nu neko citu neatrodi, es varu mēģināt palīdzēt. Kurā rajonā atrodies? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Ps. es moška arī atrastu... Tik elektrība nav mana pamatnodarbošanās..... 

..Sadales tīklos tajā naktī teica, ka vajagot sertificētu elektriķi! :D  ..tas bija joks, jeb tiešām piedāvājums?

Link to comment
Share on other sites

Valsts iestādēm visam vajag sertificētus speciālistus! :D:D:D Man kaut kur mētājās apliecība, ka ir pielaide strādāt ar 0.4 kV. Bet nu termiņš sen kā beidzies! ;)  

Link to comment
Share on other sites

Just now, JanuceS teica:

Sadales tīklos tajā naktī teica, ka vajagot sertificētu elektriķi!

Sadales tīklam ir pienākums tā teikt. Es drīzāk teiktu, ka vajag elektriķi ar smadzenēm un rokām no pareizās vietas. Sertifikāts vien nav rādītājs. No otras puses - sertifikāts tomēr ir kaut kāda garantija tam, ka subjekts vismaz mācēs voltu no ampēra atšķirt.


Just now, Ronalds teica:

Man kaut kur mētājās apliecība, ka ir pielaide strādāt ar 0.4 kV.

Tā visticamāk ir drošības tehnikas grupas apliecība. Sertifikāts ir nedaudz cits. Bet varbūt kļūdos.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ivo teica:

Tā visticamāk ir drošības tehnikas grupas apliecība.

Var būt. Sen tas bija, neatceros precīzi. 

Link to comment
Share on other sites

Nu, tā nu galīgi nav garantija. Sertificētu elektriķi vajag, lai pie sadales tīkla robežas pieslēgtos. Aiz tās, poh.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ivo teica:

Sadales tīklam ir pienākums tā teikt. Es drīzāk teiktu, ka vajag elektriķi ar smadzenēm un rokām no pareizās vietas. Sertifikāts vien nav rādītājs. No otras puses - sertifikāts tomēr ir kaut kāda garantija tam, ka subjekts vismaz mācēs voltu no ampēra atšķirt.

 

 

Tā visticamāk ir drošības tehnikas grupas apliecība. Sertifikāts ir nedaudz cits. Bet varbūt kļūdos.

Vai es ko saprotu! Tik pirmais kam zvanīju bija Latvenergo, tie pārsūtīja uz Sadales tīkliem, tie uz apsaimniekotāju, un galā nakts vidū es paliku viena pati ar savu bēdu. Izsaucu pirmo, kas piedāvāja braukt arī nakts laikā. Un nevienu sertifikātu ar neprasīju! Viņš bija vienīgais, kurš atsaucās! :)

Link to comment
Share on other sites

Ronald, nemiiSt, vajag tieši naktī, tad labi redzēsim, kur elektrība spīd :D

 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Pirms 26 minūtēm , ggg97 teica:

Tie nav pārāk jaudīgi patērētāji, ja vien dators nesīdo.

O, jā. Sīdojošs dators - tas tik ir jaudīgs patērētājs! :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Kaspars12 teica:

problēma ir dzīvoklī

Nu, nezin jau ko tas elektriķis ir skatījies un ko nē. Parasti kāpņu telpā ir sadale, kurā ir skaitītāji un arī aizejšie drošinātāji vai automāti. Uz dzīvokli aiziet vairākas grupas attiecīgi būs vairāki aizejošie drošinātāji. Ja pareizi sapratu, tad vienu no tiem sit ārā? Ja tā, tad ir īsais kaut kur dzīvokļa instalācijā. Jāsaka godīgi, ka atrast šādu īso ir liels čakars, īpaši ja, kā jau minēts, nav iespēja piekļūt nozarkārbām lai varētu atvienot un pārbaudīt. Vienīgi var mēģināt pieslēgt to bojāto grupu kaut vai caur kvēlspuldzi (virknē) un tad ar kādu bezkontatkta indikatoru saprast kur tieši plūst strāva. Bet nu, kā jau minēju, tas nebūs vienkārši, būs jāņem nost iekārto griestu plāksnes utt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@ivo, ja ir bijis konflikts ar kaimiņu, tad ļoti iespējams ka viņš ir speciāli uztaisījis īso! Visvieglāk to ir uztaisīt kontaktligzdās un sadales kārbās pie kopējās sienas! Ar šīm vietām tad arī jāsāk pārbaude. Ar kontkatligzdām. Ja tur viss oki, tad jāmeklē sadales kārbas uz sienas ar kaimiņu. Parasti viņas ir virs kontaktiem, kādus 15 cm no griestiem. Apakšā ir tukšums, padauzot pēc skaņas gan jau ka varēs atrast. 

Tagad koridorā ir elektrība? Ja ir, tad koridorā uzliktās griestu plāksnes pa 99% nebūs jāaiztiek.

 

 

Nu jā - triviāli tas nebūs.... 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vai arī - beidzot atrisināt ieilgušo konfliktu ar kaimiņu, varbūt šis pats būs ar mieru palīdzēt...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Kaspars12 teica:

es ieteiktu izsaukt rnp elektriķus, šie parasti atbild par elektrību no pagraba līdz skapim un līdz dzīvokļa durvīm.

aha. tādā gadījumā arī "pazudušās" sadales skapja atslēgas atradīsies. (cenšos iedomāties, tā atslēga piekarene vai kāda speciāla?)

vēl derīgi zināt, kurš ir mājas vecākais/pārstāvis, tad viņam var paprasīt kādu sakarīgu vietēju elektriķi.

 

pirms 3 stundām , JanuceS teica:

Vai kādam nav LT projekta elektro kārbu izkārtojuma shēmas, vidējais dzīvoklis, 3 istabas. Varbūt kādam ir kādas idejas?

ja nav pārtaisīts, tad pieņemu, ka iet viens vads no kāpņutelpas cauri visām vietām caur griestu paneļiem loka veidā, beidzoties tālākajā istabā. ar atzarojumiem uz rozetēm un slēdžiem.

bet nu, bez elektriķa tev tāpat tas neko nepalīdzēs :)   un arī ar elektriķi uzreiz ātri nekas nav garantēts, diezvai kāds tiem veciem alumīnija vadiem gribēs ķerties klāt, a vilkt jaunus nav vienas dienas pasākums.... attiecīgi...
 

pirms 1 stundas , JanuceS teica:

pirms tam wifi signālu bojāja, nevarējām pieslēgties wifi, pat rūteri nomainījām. Galā piespiedu kārtā aizgāju uz policiju, uzrakstīju iesniegumu, policists ar kaimiņu aprunājās un wifi beidzās bojājumi.

hmm... tā vien liekas, ka šai gadījumā kaimiņš vienkārši pārlika savu rūteri uz cita kanāla, lai tak tā dullā liekas mierā :):):) 

Link to comment
Share on other sites

ja saka ka atslegas pazudusas tad ka tiekat klat pie drosinatajiem. runa iet par kapnu telpas sadalni?

Link to comment
Share on other sites

"Jaunajā" LT projektā elektrības vadus divatā var savilkt pa dienu ar visu vadu savienošanu un rozešu nomaiņu. Bija darīts 3 istabu dzīvoklī.

Sadales kārbas ir izvietotas sienām pie griestiem istabas vidū. Tās sienas, kas ir perpendikulāri logiem.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Murlo teica:

"Jaunajā" LT projektā elektrības vadus divatā var savilkt pa dienu ar visu vadu savienošanu un rozešu nomaiņu.

Kaut kā jau savilkt var! Bet ja kaut cik pa glīto, vadus liekot kanālos...... Brr.... Tā ir maza katastrofa, reāli dzīvokļa remonts! 

Link to comment
Share on other sites

Nevajag nekādus kanālus. Paneļos jau ir iestrādāti kanāli. Var aizvilkt pa tiem pašiem, tāpēc vajag 2 cilvēkus. Viens velk, bet otrs stum iekšā un sasmērē ar ziepjūdeni, lai labāk slīd

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

ka jau dazi biedri teica vajag skatities tos sadales karbas un kontaktus kas ir pie kaimina (elektrika) sienas varbut tiesam vins jums ieriebis

 

Link to comment
Share on other sites

nekko nevajag. vajag reālu cilvēku kas aiziet un jaunbiedrenei paskatās situāciju. vēlams tādu, kas pēc pētīšanas būtu spējīgs arī sakopt/sataisīt. (būtu vismaz uzrakstīts kurš rīgas rajons?)

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , JanuceS teica:

It kā atslēgu esot pazaudējis!

jebkurš kaimiņš var jebko aizslēgt uz mūžīgiem laikiem un aizbildināties ar aizmāršību?

mājas apsaimniekotāja nav neviena?

 

labi, ka jūsu dzīvokļa durvis nav aizslēdzis un atslēgu izmetis. jūs taču tādi, kas visam uz vārda tic, jebkuru ļaunprātību risinās uz sava rēķina, nevis palūgs apsaimniekotāja klātbūtnē atslēgu un palūgs pašam atlauzt vaļā, ja atslēga joprojām neatradīsies. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...