Jump to content

High-end laptopa izvēle


binary
 Share

Recommended Posts

Bruketajs

Nu, miniITX kaste un normāls monitors diez vai aizņems tik ļoti vairāk vietas, kā 17" laptops, bet... gaumes lieta kā parasti. Ir cilvēki kas nespēj iedomēties ne-laptopu un kāpēc bojāt vienam otram garīgo, mēģinot tos konvertēt? 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , snukurins teica:

Man piemēram pie TV ir pieslēgts mazā kastē salikts i5 un būtībā aizņem mazāk vietas kā loptops.

Nu man tas 24" monitors tehniski arī skaitās TV... Jeb monitors ar iebūvētu TV tuneri :D Cita lieta - mums TV tā klasiskajā izpratnē principā nemaz nav. Tagad, pakavējoties atmiņās par "pirms bērna ēru", grūti saprast, kāda vella pēc toreiz tik daudz laika tika notriekts uz to TV.

 

pirms 1 stundas , uldise teica:

tak minēji, ka 99% gadījumu nekur tālu nēsāt nevajadzēs, pieņēmu, ka vēlies visu to pasākumu lietot apmēram mājas/dārza ietvaros. šādos apstākļos tak LAN/Wifi var ok nodrošināt, pie kam remote gadījumā visa slodze būtu jaudīgākajam dzelzim, kamēr laptops zīmēs tikai bildi, līdz ar to tam nekāda veiktspēja vispār nav nepieciešama, tikai tik, cik optimāla izšķirtspēja, līdz ar to šāds laptops būs krietni lētāks.

1) 17" laptops ar 1920x1080 nemaz par sviestmaizi gluži nebūs.

2) Dārzs stiepjas vismaz 150m attālumā, savukārt ar esošo wifi jau 20m no mājas zona sāk čakarēties. Kaut kādus papildus verķus zonas stiepšanai pirkt nav ne mazākās vēlmes.

3) Negribu 2 iekārtas. Gribu vienu kasti, uz kuras ir viss, kas ikdienā un svētku dienās nepieciešams.

 

1 stundu atpakaļ, Bruketajs teica:

tikai plastmasīgs līdz sliktai dūšai

Man daža laba plastmasa tīk daudz labāk nekā dažs labs bleķis. Atceros, bija man pildspalva ar zīmuli - glauni, metāla. TIkai, redz, līdz ko paņēmu rokā, tā nelaba dūša metās.

 

Pirms 57 minūtēm , Bruketajs teica:

Laptopam ir milzīgs pluss - iebūvēts UPSis... kamēr baterija neatdod galus, kam teoretiski nevajadzētu notikt, bet statistika skaļi apgalvo pretējo. 

Nu ar maniem lietošanas paradumiem baterija arī pēc 5 gadiem vēl nav atdevusi galus. Jā, labi, kapacitāte nokrīt pat zem 50% pa tiem gadiem, bet nu tāpat to kasti var arī bez tīkla palietot. UPS funkcijas bez ierunām pilda arī tāda veca baterija.

Tiesa, burtiski pirms dažām dienām elektrība kaut kā tā dīvaini noraustījās, ka izmetās kļūda par "hey, you've got a problem, please wait until we create dump". Bet nu tas ir tāds izņēmuma gadījums. Faktiski pirmo reizi ko tādu redzēju.

Kopumā - jā, komentārs vietā… Desktopam vajadzētu arī kārtīgu UPS.

 

Pirms 47 minūtēm , snukurins teica:

Vispār jau 5 kapeikas nesanāk,par to naudu jau var sakrāmēt divus PC ar i5,vienu istabai un otru lapenei.Es gan te neskaitītu kapeikas bet gan PC veiktspēja būs lielāka+nav nekādu problēmu pamainīt komponentes,galvenokārt jau videokarti.

Aha, un vēl vienu terasei, vēl vienu mašīnai, un vēl vienu izbraukumiem, vēl vienu saimniecības ēkai, tad vēl vienu darbnīcai, vēl vienu otrai darbnīcai, noteikti vēl vienu arī mansarda stāvam. Kopumā cik tur to PC sanāk… Pēc tam sēdi maliņā un sinhronizējies visu laiku starp viņiem. Da nu nafig tādu marazmu ar tiem stacionārajiem…

Par video karti nesapratu. Priekš kam viņu mainīt? Nēnu tā nopietni - priekš kam? Manā gadījumā viņu varētu mainīt mainīšanas pēc, bet nu ar tādām izvirtībām neaizraujos.

 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nu, man personīgi ir gan desktops, gan laptops. Abi ne pārāk dārgi - desktops pašsalikts kompilēšanai, visādu osu mocīšanai un sevis izglītošanai, bet lapsis pa superlēto iegādāts apkārtstaipīšanai no biedra Hoonda. Par abiem neko sliktu nevaru teikt. Katrai iekārtai savs pielietojums. 

 


Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Atceros, bija man pildspalva ar zīmuli - glauni, metāla. TIkai, redz, līdz ko paņēmu rokā, tā nelaba dūša metās.

Arī taisnība - gaumes jautājums. Viena ražotāja bleķis būs sliktāks, kā cita ražotāja plastmasu. 

Katrā ziņā ja vēl kad pirkšu laptopu, tad tikai biznesa sēriju. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Bruketajs teica:

Nu, miniITX kaste un normāls monitors diez vai aizņems tik ļoti vairāk vietas, kā 17" laptops, bet... gaumes lieta kā parasti. Ir cilvēki kas nespēj iedomēties ne-laptopu un kāpēc bojāt vienam otram garīgo, mēģinot tos konvertēt? 

Es nekādā ziņā savu viedokli neuzspiežu. Vienkārši par šiem 10 gadiem kopš  topika autors iegādājās neiegādājās, bet šobrīd vēlas :) high end laptopu, der uzmanību pievērst augšminētajām mini PC sistēmām, kas pietiekami ir ''augušas" un cenu ziņā ''griež pogas ārā'' laptopiem.

Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Edis7 teica:

Vienkārši par šiem 10 gadiem kopš  topika autors iegādājās high end laptopu, (..)

Es pirms 10 gadiem nepirku high-end laptopu. Es toreiz kā students, kurš bija tikko pārvācies uz Rīgu, nopirku kaut kādu parastu 17" laptopu par ~600 Ls (Acer Aspire 7520G), lai no stacionārā nomigrētu uz kaut ko, ko nebūtu jāatstāj šaubīgā rajonā īrētā dzīvoklī. Nu un ar to laptopu es pat ļoti pieradu pie tā, ka PC ir pārnēsājams. Ir bijis laiks, kad datoru lietoju gultā. Ir bijis laiks, kad datoru lietoju dīvānā (bija dīvāns ar platām malām). Nu šobrīd ir laiks, kad dators tiek lietots pie galda, bet nu tāpat šad tad vajag viņu gan iznest ārā, gan paķert līdzi kādā izbraucienā.

 

1 stundu atpakaļ, Edis7 teica:

Tā ka 1,6-2,2k USD nāksies pogāt par 17collu laptopu ar i7 iekšā.

Tā starp citu, laikam dzīvoju Latvijā, Eiropā. Ja jāmaksā USD, tad noteikti nāk klāt vēl PVN, muita un par jebkādām garantijām, cik noprotu, var principā aizmirst.

Paskatījos vakar tos linkus uz "konstruktoriem" - abi divi ASV, turklāt dažai labai komponentei cena dolāros bez PVN ir augstāka nekā vietējos veikalos gala cena EUR. Kaut kā dīvaini…

Link to comment
Share on other sites

binary, jebkurā gadījumā-mini PC, es ieteicu, kā variantu mājai, ar nolūku lai tu nepārmaksātu! Ja alternatīvas nepastāv, tad no lenovo 17' jaunajiem modeļiem  ir IdeaPad y700, cenas pats skaties,salīdzini, tavā vietā atvaino, to visu nedarīšu.  
Pievienots, Tas modelis ir ok, bet nebūs High-End klase.

Labots - Edis7
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , binary teica:

Es toreiz kā students, kurš bija tikko pārvācies uz Rīgu, nopirku kaut kādu parastu 17" laptopu par ~600 Ls

mjā, domu sapratu, man kā studentam šādas naudas pat sapņos nerādijās, tālajos 90tajos nācās vien iztikt ar pieciiti nedēļā, meklēt draugus, kuriem bija jebkādi datori, lai vispār tiktu ko padarīt..

Lai veicas, saprotu, ka kapeikas nav problēma, tad jau vienk atliek tikai izvēlēties no tā, kas te pie mums ir pieejams - pie mums tāpēc, lai būtu kur uz garantiju aiznest (tātad normāls veikals). ja ir iespēja kā juridiskajam pirt, var no šejienes, daudz esmu ņēmis visu ko, ar garantijām problēmu nav bijis. tādā ciparā var tak uzreiz 4K ņemt. modeļi jau biedru iepriekš rakstītie:

http://www.markit.eu/lv/lv/asus-rog-g752vy-gb479t-core-i7-6700hq-2/v2p12289831c110201 - shim svars pāri 4kg

vai arī šāds, ja daudz kapeikas: http://www.markit.eu/lv/lv/lenovo-thinkpad-p71-20hk-core-i7-7820hq-2/v2p13773080c110201

  

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Maz ticams ka tiešām meklē high-end laptopu, drīzāk kautko no jaudīgākiem konsjūmeriem.

Reku divi prof hiend laptopi, cenas nav diezko draudzīgas, abas bez PVN

Lenovo P71 Dell Precision 7720
Intel Core i7-7700HQ Processor (6MB Cache, up to 3.80GHz)
17.3" 4K (3840x2160), anti-glare, IPS
16GB(8+8) DDR4 2400MHz SODIMM
NVIDIA Quadro M620 2GB Nvidia Quadro M1200 w/4GB GDDR5
512GB SSD PCIe TLC OPAL2 512GB M.2 PCIe Solid State Drive Class 40
8 Cell Li-Ion Battery 96Wh 6-cell (91Wh) Lithium Ion battery with ExpressCharge™
Windows 10 Pro 64 WE (EN/FR/DE/NL/IT)
2821.59 3053
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Pirms 38 minūtēm , binary teica:

Gribu vienu kasti, uz kuras ir viss, kas ikdienā un svētku dienās nepieciešams.

pirms 13 stundām , binary teica:

"so last century"

Es to redzu tā... :D Viss vienā bija mērķis 90ajos, kad CPU un dators vispār bija dārgas un lielas mantas. Tagad, kad tas viss ir lēts, jebkurš var atļauties nevis vienu "universālo" datoru, kas tā pa īstam kvalitatīvi nav vislabākais nevienā jomā, bet specializētas ierīces. Auto integrētu maģi/navigāciju, kabatā telefonu, dīvānā un lapenē planšeti, pie sienas TV un/vai pleijeri, bet strādāt pie ergonomiska monitora, klaviatūras un peles. Plus vēl laptops ar papildus monitoru un peli uz galda aizņem pat vairāk vietas kā mūsdienīgs stacionārais dators. Var savākt ne tikai ITX, bet arī paņemt ar laptopu CPU apgādātos Intel NUC, kam var ielikt M.2 PCI-E SSD un vēl 2,5" SATA HDD. Var arī vispār paņemt iMac, kam var uzlikt arī Windows.

 

Vispār viss tas "esmu mobils un strādāju visur" ir 90to gadu mārketings, kur stūma bullšitu par to, kā nu visi ir krutie biznesmeņi un biržu brokeri, kuriem vajag ik pēc 5 min. pārbaudīt akciju kursus. Nu, nav nekādas produktivitātes ne dīvānā, ne laukos, ne pie jūras. Un kādēļ vispār doties citur, lai tur darītu to pašu, ko mājās pie galda? Beigās neesi ne atpūties, ne redzējis dabu, ne izdarījis lauku darbus, nedz arī produktīvi programmējis. Viss tādas viduvējību pusdarīšanas līmenī. Labāk kā nākas saskaldi malku, piedzeries, atpūties un pēc tam pie galda kārtīgi programmē. Un datu haoss mūsdienās kā reizi ir tiem, kuri datus glabā laptopā, jo vēl tie dati ir arī sievas laptopā, telefonos un kādā no 10 flaškām un ārējiem HDD. Savukārt īsts 21. gadsimta modelis ir datus glabāt NAS. Tad tie ir gan pieejami uzreiz no visām ierīcēm, gan tos var ērti sinhronizēt, šārēt, backupot, gan advancētiem NAS (piemēram, Synology) ir vēl 101 cita iespēja. Arī Git un SVN serverus tur var uzlikt.

 

Nesaku, ka tā jādara, bet tikai informēju par to, kādas tagad ir iespējas, un aicinu padomāt plašāk par kopējo mājas "datoru" un datu infrastruktūru.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Jāpiekrīt Capam ka jaudīgs desktops + nepārāk jaudīgs, bet ļoti pārnēsājams ultraportablis izmaksās tikpat, cik viens smags un liels laptops. Plus to lielo laptopu ne tolkam līdzi paņemsi, ne uz viņa nopietni pastrādāsi.

tad vēl būtu vēlams noskaidrot, cik tad jaudīgu to jaudu vajag, jo lielākajā gadījumā izrādās, ka nemaz tik daudz arī nevajag un var lieliski dzīvot ar to ultraportabli pieslēgtu pie monitora.

Bet tad ir jāatdala darbs no izklaides. Esmu arī novērojis ka uzlabojas produktivitāte, ja darbs tiek veikts pie galda un visi jūtūbi/facebooki atslēgti, ja grib paložņāt pa jūtubi, tad iet uz dīvānu. Bet ja mēģina strādāt dīvānā/lapenē, pa vidam apskatot feisbuku,  tad visa produktivitātē vējā.

 

Bet ja tiešām gribas to 17'', tad tak pilns ar variantiem. Gan Asusam, gan MSI, gan Dell'am, , visi līdzīgi, cenas arī ap 1 - 1.5K Eur. Ko tur īsti apspriest īsti nav skaidrs.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , uldise teica:

mjā, domu sapratu, man kā studentam šādas naudas pat sapņos nerādijās, tālajos 90tajos nācās vien iztikt ar pieciiti nedēļā, meklēt draugus, kuriem bija jebkādi datori, lai vispār tiktu ko padarīt..

Nu tu salīdzināji… Tālajos 90tajos gan man gluži nevajadzēja meklēt draugus, kuriem bija da jebkādi datori (toreiz dators tiešām reti kurā mājā bija), bet nu cik atceros, tad bijām vieni no pirmajiem rajonā, kam parādījās CD drive. Turklāt kad tas parādījās, tad kaut kādi vīrusaini CD jau bija iepirkti.

 

Pirms 8 minūtēm , snukurins teica:

Tu jau tā kā teici ka 99% stāv uz galda un pārējās lapenē.Nav arī saprootams kam dators vajadzīgs mašīnā.

Nē, es neteicu, ka pārējo laiku dators tiek lietots lapenē. Lapene bija kā viens no variantiem, kur tas dators vēl var tikt lietots. Būtībā uz doto brīdi auto kā reiz ir vieta, kur dators visbiežāk tiek lietots ārpus mājām.

 

Pirms 18 minūtēm , uldise teica:

tādā ciparā var tak uzreiz 4K ņemt.

Nav vajadzības, ar 1920x1080 pietiks.

 

Pirms 18 minūtēm , AndrisBB teica:

Maz ticams ka tiešām meklē high-end laptopu, drīzāk kautko no jaudīgākiem konsjūmeriem.

Jā, ļoti iespējams, ka tā. Nezinu to terminoloģiju, kas tur oficiāli tiek likts zem consumer, bizness, multimedia, gaming utt utjp.

 

Pirms 14 minūtēm , snukurins teica:

uzliekot Ubiquiti Loko M2 vajadzētu visam notikt,tiesa gan vienā virzienā,pa apli nebūs.

Nu tad liekam vismaz 8gab - problem solved.

 

Pirms 13 minūtēm , Inspektors Caps teica:

Nu, nav nekādas produktivitātes ne dīvānā, ne laukos, ne pie jūras.

Rakstot to komentāru, tev arī īsti nebija nekādas produktivitātes. Bet nu turēt datus mākonī (ne internetā, ne NASā) man nav vēlmes. Tāpat arī sinhronizēt datus starp vairākām kastēm nav vēlmes. Toties ir vēlme piekļūt visam nepieciešamajam, kad esmu pie kastes, nevis skriet kaut kur, kad saprotu, ka "oh crap, uz šīs kastes nav šā softa/faila".

 

Pirms 16 minūtēm , Inspektors Caps teica:

Un datu haoss mūsdienās kā reizi ir tiem, kuri datus glabā laptopā, jo vēl tie dati ir arī sievas laptopā, telefonos un kādā no 10 flaškām un ārējiem HDD.

Redz, man tik ļoti negribas vairākas iekārtas, ka mums ar sievu ir kopīgs laptops, telefonā neko īsti neturu, pēc planšetes nejūtu vajadzību, flashkās ir tikai temporary stuff (noskenē uz fleskhu, iemet pc, aizmirsti par flashku; uztaisi instalācijas flashku, sainstalē pc, aizmirsti par flashku; utt), savukārt ārējais HDD ir tikai priekš full backupa. Works for me.

 

Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

Plus to lielo laptopu ne tolkam līdzi paņemsi, ne uz viņa nopietni pastrādāsi.

Tu nepaņemsi un tu nepastrādāsi. Citi var gan paņemt tādu jebkur, kur nepieciešams, gan arī pastrādāt pie tāda.

 

Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet tad ir jāatdala darbs no izklaides. Esmu arī novērojis ka uzlabojas produktivitāte, ja darbs tiek veikts pie galda un visi jūtūbi/facebooki atslēgti, ja grib paložņāt pa jūtubi, tad iet uz dīvānu. Bet ja mēģina strādāt dīvānā/lapenē, pa vidam apskatot feisbuku,  tad visa produktivitātē vējā.

Produktivitāte ir vējā tad, kad sāk lasīt forumus. Vēl vairāk vējā - kad sāk bezjēdzīgi spamot forumā (kā šobrīd).

No youtubes jau ir 600 meili saskrējuši par video, kas potenciāli varētu būt interesanti - kaut kā nesanāk pievērsties viņiem.

Facebookā neesmu un īsti neplānoju tur reģistrēties.

Dīvāna nav.

P.S. Runā, ka produktivitāte pieaugot, ja strādā nevis pie galda, bet pie letes. Pie tādas, kur jāstāv kājās.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 47 minūtēm , AndrisBB teica:

tad vēl būtu vēlams noskaidrot, cik tad jaudīgu to jaudu vajag, jo lielākajā gadījumā izrādās, ka nemaz tik daudz arī nevajag un var lieliski dzīvot ar to ultraportabli pieslēgtu pie monitora.

Pārslēdzoties no devenv.exe uz Unity.exe, pagāja ~60sec, kamēr varēju turpināt darbu. Visu šo laiku CPU tika grauzts uz nebēdu. Fonā jau kaut kādu laiku ServiceHub.RoslynCodeAnalysisService32.exe nespēj tikt galā ar saviem pienākumiem. Tagad nu jau kādu laiku arī devenv.exe dzīvo savu dzīvi. Fonā ir arī idea.exe un vēl pa kādam softam. Kad idea.exe vajag serverīti pārstartēt (faktiski pie katrām izmaiņām kodā), tad principā var iet vārīt ūdeni priekš tējas. Projekti tādi maziņi - vien pāris tūkstoši failu, koda daudzums mērāms vien megabaitos, bet nu kaut kā lēni tas viss notiek. Ja vēl sanāks pieķerties VR, … nu tad ir bēdīgi - izrādās, ka pat tajos par 1.5k eur VGA īsti nevelk VR.

 

Pirms 47 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet ja tiešām gribas to 17'', tad tak pilns ar variantiem. Gan Asusam, gan MSI, gan Dell'am, , visi līdzīgi, cenas arī ap 1 - 1.5K Eur. Ko tur īsti apspriest īsti nav skaidrs.

Cik lasīju, tad vēl pirms gada, diviem esot bijušas problēmas ar NVMe supportu. Bet nu es jau par to neko nesaprotu, tāpēc arī ienācu paspamot, cerībā kaut nedaudz izglītoties. Tāpat man nav skaidrs, kurš brends būtu uzticamāks.

 

Tā starp citu, bija te linki uz diviem "konstruktoriem" ASV. Kaut kas līdzīgs Eiropā arī ir pieejams?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 14 minūtēm , binary teica:

Rakstot to komentāru, tev arī īsti nebija nekādas produktivitātes. Bet nu turēt datus mākonī (ne internetā, ne NASā) man nav vēlmes. Tāpat arī sinhronizēt datus starp vairākām kastēm nav vēlmes. Toties ir vēlme piekļūt visam nepieciešamajam, kad esmu pie kastes, nevis skriet kaut kur, kad saprotu, ka "oh crap, uz šīs kastes nav šā softa/faila".

binary, patiešām tā domā, kad kaste ar'' viss vienā" ir optimālākais variants? Tad atvaino, tev jājautā, kāds kalendārais gads ir šobrīd un vai viņš sakrīt ar tavējo :D 

Link to comment
Share on other sites

@Edis7, par kalendāro gadu nemācēšu teikt, bet izskatās pēc tāda, kurā drīkst būt tikai viens viedoklis (tas, kurš pareizais), drīkst būt tikai vieni dzīves mērķi, viens dzīves gājums, vieni standarti utt. Nu tādā visnotaļ garlaicīgā gadā, kurā to, kā jādzīvo, diktē kaut kādi augstāki spēki, kuri kā savus praviešus vada forumiešus.

 

@AndrisBB, par to konstruktoru biju domājis tādu, kur var laptopa rāmī sabāzt kaut kādas desktopa cienīgas komponentes. Kaut kā mazliet uzrunāja tāda iespēja (varbūt ne pirkšanai, bet pasapņošanai gan). Vai tas būs dārgāk vai nē, salīdzinot ar gatavu komplektāciju - nez, grūti spriest. Kaut kā ir gandrīz radies iespaids, ka līdz ko parādās 4k, tā uzreiz cena ir x2, savukārt līdz ko parādās jaudīgāks dzelzis, tā parādās arī 4k :D Tādā konstruktorā varbūt no tā varētu izvairīties.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Inspektors Caps teica:

Vispār viss tas "esmu mobils un strādāju visur" ir 90to gadu mārketings, kur stūma bullšitu par to, kā nu visi ir krutie biznesmeņi un biržu brokeri, kuriem vajag ik pēc 5 min. pārbaudīt akciju kursus. Nu, nav nekādas produktivitātes ne dīvānā, ne laukos, ne pie jūras. Un kādēļ vispār doties citur, lai tur darītu to pašu, ko mājās pie galda? Beigās neesi ne atpūties, ne redzējis dabu, ne izdarījis lauku darbus, nedz arī produktīvi programmējis.

Laikam dzīvoju 90ajos :( Ja neslēdzos pie otra moņa, tad 50% darbu daru dīvānā vai kkur x vietā.... tiesa, ja kkaadi blakus lauku darbi jādara, tad gan gluži ar portatīvo līdzi nestaigājos... programmēšanā gan neesmu, bet tomēr...

Ar stacinoāro pakārtos pie sava tagadējā darba stila.

 

pirms 3 stundām , snukurins teica:

.Es gan te neskaitītu kapeikas bet gan PC veiktspēja būs lielāka+nav nekādu problēmu pamainīt komponentes,galvenokārt jau videokarti.

manu pirmo linku apskatīji?

 

pirms 2 stundām , binary teica:

Paskatījos vakar tos linkus uz "konstruktoriem" - abi divi ASV, turklāt dažai labai komponentei cena dolāros bez PVN ir augstāka nekā vietējos veikalos gala cena EUR. Kaut kā dīvaini…

Gan jau var Eiropas "rīteilerus" atarst, bet nu jā, protams, ka būs augstāka cena, jo nu tā ir vienmēr bijis+ ņem vērā, līdz ko jaudīgakā iekārta ta vēl plusā ņem, ka cenā arī iekļauta jaudīgāka dzesēšana un quality control, lai viņš taja kompaktajā formfakorā izdzīvotu normāli

 

Sis atgādina manupieredzi - Kādus trīs gadus atpakaļ jautaju padomu par jaudīgu portatīvo priekš daudziem pokera galdiem un kādu spēli uzspēlēt, kādi 20 posti bija nevis par tēmu,bet par to, ka ar pokeru nav iespējasm tādu naudu nopelnīt un vispār jāņem PC vi jāiet meklēt darbs

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Gan jau var Eiropas "rīteilerus" atarst, bet nu jā, protams, ka būs augstāka cena, jo nu tā ir vienmēr bijis

Ja atmiņa neviļ, vienam no viņiem tas manis noskatītais SSD bija teju 2x dārgāks nekā vietējos veikalos. Tā ka neesmu gluži pārliecināts, ka "vietējie" būs dārgāki…

 

Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

Sis atgādina manupieredzi

Tak tas ir boots, ko var gribēt… Neatceros, kā te bija agrāk, bet pēdējā laikā spams vien ir. Vienīgais, kas mainās - kurā topikā spamo.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 11 minūtēm , binary teica:

Kaut kā ir gandrīz radies iespaids, ka līdz ko parādās 4k, tā uzreiz cena ir x2,

2x parasti nav, bet laba 4k matrica pieliek savus 200 - 300 pie cenas. Nav sanācis lietot 17'' 4k, bet uz 15'' lielas jēgas nav, it īpaši ja nodarbojas ar programmēšanu. Piekrītu ka kautkādas bildes speciāli pētot izskatās smukāk.

FullHD uz 15'''ir OK, kāda jēja no 17'''gan nepateikšu, jo neko vairāk jau neieraudzīt, varbūt ja ar rdzi slikti, vai ja pa gabalu skatās.

Link to comment
Share on other sites

Nez! Es varu produktīvi strādāt tikai pie galda, pie normāla izmēra monitora, pie pilna izmēra klavieres + pele! Pie laptopa gultā, uz dīvāna, ārā var tikai nedaudz pabakstīties! 


Pirms 3 minūtēm , binary teica:

bet pēdējā laikā spams vien ir

Nu kāpēc? Tev takš Zin ieteica high end laptupus! 


Ja jau tāda vēlme pēc laptopa! 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Spams ir veselīga piedeva jebkuram forumam, bet nu vajag respektēt vēlmes, ja grib portatīvo,tad portatīvo nevis miniATX, remote desktopus un hvz kādas vēl perversijas beigās aizies...

 

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

2x parasti nav, bet laba 4k matrica pieliek savus 200 - 300 pie cenas.

lieta tāda, ka pagiadām vēl premium laptopos liek augstas kvalitātes 4k matricas ar ļoti labiem parametriem, tādēļ tā cena ir "kosmoss", pati izšķirtspēja tik ļoti nemaksā

kad pienāks brīdis, kad qHD un 4k būs standarts laptopiem sāks bāzt iekšā arī daudz vienkāršākas augstas izšķirtspējas matricas

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Zin... teica:

, bet nu vajag respektēt vēlmes

Arī gadījumā, ja biedra vēlme ir tā maigi izsakoties nesaprotama? 

Varbūt tomēr vajag ieteikt saprātīgāku risinājumu kurš būs lētāks un piedāvās vairāk? 

Nē, nu es nezinu, es tik savas subjektīvās domas izsaku..... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , binary teica:

par kalendāro gadu nemācēšu teikt, bet izskatās pēc tāda, kurā drīkst būt tikai viens viedoklis (tas, kurš pareizais), drīkst būt tikai vieni dzīves mērķi, viens dzīves gājums, vieni standarti utt. Nu tādā visnotaļ garlaicīgā gadā, kurā to, kā jādzīvo, diktē kaut kādi augstāki spēki, kuri kā savus praviešus vada forumiešus.

Nefilozofējot. Tu uzticētu savu personīgo auto piem. dzinēja remontam nododot autoservisā meistaram, kuram ir no instrumentiem tikai viena atslēga,- stellatslēga? Bet ļooti labas firmas un "universāla", pārstellē kādu izmēru gribi :D
Nu nebūs "Viss vienā" tas prātīgākais risinājums, t.sk. attiecas arī uz portatīvajiem datoriem.
 
  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Ronalds teica:

Arī gadījumā, ja biedra vēlme ir tā maigi izsakoties nesaprotama? 

Ja kaut kas nav saprotams, tad saprātīgāk būtu precizēt informāciju, nevis mācīt dzīvot pēc saviem ieskatiem.

 

@Edis7, ja reiz nefilozofējam, tad nefilozofējam. Ja filozofējam, tad…

Velkot analoģijas ar tavu piemēru par dzinēja remontu, man vajag reāli daudzus datorus… Vienu fotogrāfiju šķirstīšanai, citu video apskatīšanai, vēl vienu e-pastiem, vēl dažus forumiem (katram forumam pa vienam), tad vēl vajag datoru backupu veikšanai, vēl vajag dažus datorus programmēšanai (katrai valodai savs dators). Un te pat mazākā daļa pielietojumu nav pārskaitīta… Beigās sanāk, ka man vajag nevis laptopu, bet EDSAC izmēra saimniecību. Oh crap… Visu laiku esmu dzīvojis nepareizi. Ko nu lai iesāk…

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Ronalds teica:

Arī gadījumā, ja biedra vēlme ir tā maigi izsakoties nesaprotama? 

Varbūt tomēr vajag ieteikt saprātīgāku risinājumu kurš būs lētāks un piedāvās vairāk? 

Nē, nu es nezinu, es tik savas subjektīvās domas izsaku..... 

ja nebūtu pieprasījums, nebūtu tirgus un visi superlaptopi buutu iznikushi, palikushi tik palsnhetas ar ulrabukiem un superahuuniem destkopiem... cik cilvēku, tik vēlmes

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nevajag man vairākas kastes. Nevajag arī stacionāro. Nevajag vadu kaudzi. Man vajag *vienu* datoru, kuru varu lietot jebkurā brīdī jebkurā vietā un kuru nav jāsinhronizē ar veselu saimniecību.

OK, "viss vienā" gluži nebūs - šobrīd kā reiz pie datora ir pieslēgts mobilais, lai varētu developēt-testēt multitouch inputu. Tātad bez laptopa, kuram vajadzības gadījumā var pieslēgt bezvadu peli, bezvadu klavieri un monitoru ar 2 kaitinošiem vadiem, ir nepieciešams arī telefons ar kaitinošu vadu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

ja nebūtu pieprasījums, nebūtu tirgus un visi superlaptopi buutu iznikushi

Cilvēkiem diemžēl ir raksturīgi nedomāt, bet parauties uz mārketingu.... 


Pirms 4 minūtēm , binary teica:

Nu nevajag man vairākas kastes. Nevajag arī stacionāro. Nevajag vadu kaudzi. Man vajag *vienu* datoru, kuru varu lietot jebkurā brīdī jebkurā vietā un kuru nav jāsinhronizē ar veselu saimniecību.

Nu takš! Pērc to super laptopu pa 3k un esi laimīgs! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Ronalds teica:

Cilvēkiem diemžēl ir raksturīgi nedomāt, bet parauties uz mārketingu.... 

Cilvēkiem diemžēl ir raksturīgi nedomāt, bet mētāties ar neapdomīgām frāzēm un apvainojumiem brīdī, kad kāda viedoklis nesakrīt ar viņējo.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

Cilvēkiem diemžēl ir raksturīgi nedomāt, bet parauties uz mārketingu.... 

 

Neesmu redzējis baigo mārketingu specifiskien superlaptopiem, bet vidusmēra gan...

 

tiešām gruti iedomāties, ka kādam nepatīk tā stacionārā kaste un neder viņa vajadzībām? Jā, 90% cilvēcei derēs vai nu pentium laptops vai kkāds x stacionārais, a ko pārējiem, nokaunēties par savu izvēli?

 

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

tiešām gruti iedomāties, ka kādam nepatīk tā stacionārā kaste un neder viņa vajadzībām?

Kāpēc grūti iedomāties? Es tikai nesaprotu kāpēc vismaz 2x pārmaksāt! 

Bet nu katram savs! Ja ir tāda vēlme - uz priekšu! 


Viss, beidzam šo ne uz ko nevedošu diskusiju! 

@binary, ja finanses atļauj un neredzi veidu kā lietderīgāk iztērēt 1.5 eur -  ne jau es vai forums būs tas, kas liks tev viedokli mainīt! 

Zin ieteica brendus! Tālāk tik pirkšanas vaina! ;) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ronalds teica:

Kāpēc grūti iedomāties? Es tikai nesaprotu kāpēc vismaz 2x pārmaksāt! 

Jo ir vajadzība... tak apr visu šķietamo dzīvē pārmaksājam. Kas man vai tev liekas vienkārši absurdi un idiotiski pārmaksāt otram liekas pilnīgi ok un otrādi. Cits lido pirmajā klasē, cits pusdienas ietur heburgerā cits nekad nemaksās taksim, bet ies ar kājām, kamēr iztērēs 5 pakas par jaunu objektīvu fočikam.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 14 stundām , binary teica:

Nez, kā ir ar Asus ROG sēriju? Kaut kāds Asus ROG GL753VE (i7-7700HQ, 16GB, GTX 1050 Ti) 1a.lv pieejams par €1317, klāt jāpiepērk to SSD (+ €315) un jātiek vaļā no viņa 120GB SSD.

Jā, Asus ROG izskatu kā kandidātu. Nav gan ne jausmas, cik tas Asus uzticams.

 

Tai 1a.lv variantā vēl forši, ka nav HDD, no kura pēc tam būtu jātiek vaļā. Es uz hlama pārdošanu tāds slinks, rezultātā mājās jau mētājas kādi 3 vai 4gab 2.5" HDD, pāris 2x2GB atmiņas u.c.

 

VGA gan tāda nekāda (amazones variantos mazliet labāk). No vienas puses - šobrīd pietiktu ar integrēto. No otras puses - pastāv kaut kāda iespējamība, ka vajadzēs/gribēsies VR, savukārt šobrīd populārajiem(?) HTC Vive un Oculus Rift ar GTX 1050 Ti ir par maz.


Par CPU vēl neesmu izpētījis, vai ir kas labāks par 7700HQ pieejams "saprātīgās" cenās…

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Neesmu redzējis baigo mārketingu specifiskien superlaptopiem, bet vidusmēra gan...

 

tiešām gruti iedomāties, ka kādam nepatīk tā stacionārā kaste un neder viņa vajadzībām? Jā, 90% cilvēcei derēs vai nu pentium laptops vai kkāds x stacionārais, a ko pārējiem, nokaunēties par savu izvēli?

Redzi, piem. esmu viens no tiem, kas ir pircis High-End laptopu, max. komplektācijā( dokstacija 2bar.bloki) bet ar būtisku pielietojuma vietas atšķirību.
Proti, viesnīcās, mašīnās, uz kuģa, visur līdzi kur nepieciešams.
Bet lietošanai mājās,-tādam mērķim  ir Racionālāks/Jaudīgāks un arī LĒTĀKS risinājums!
Manuprāt, katrai lietai ir savs pielietošanas veids un vieta.  


 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Edis7 teica:

Bet lietošanai mājās,-tādam mērķim  ir Racionālāks/Jaudīgāks un arī LĒTĀKS risinājums!

Pieņemsim, ka šobrīd man aiz muguras dīc sīcis. Bet ir šādas tādas lietas, kas ir jāizdara. Es ļoti labprāt paņemtu stacionāro un nolīstu kādā citā istabā vai kaut vai teltī. Lūdzu, pastāsti man, kā man to izdarīt ar to stacionāro.

Vēlāk man to stacionāro būs jāpaņem līdzi un jāaizbrauc ar viņu līdz kaut kādam tur nebūt cilvēkam. Man uz viņa vajadzēs principā visu to pašu, ar ko šobrīd strādāju. Tur, kur ar to cilvēku tikšos, varbūt būs pieejama elektrība, varbūt nebūs. Lūdzu, pastāsti man, kā man to stacionāro līdz viņam nogādāt un, well, nokārtot tās darīšanas, kas nu tur jākārto.

Jā, tam stacionārajam ir arī kaut kāds monstrāls monitors (pēc šejieniešu "pareizā viedokļa" droši vien kaut kāds 30"), klaviere, pele.

Nu… Uz priekšu… Pastāsti…

Pat ja tas ir nepieciešams vien pāris reizes gadā - tas *ir* nepieciešams.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Nu… Uz priekšu… Pastāsti…

Tev jau tika ieteikts variants stacionārais + tiešām portatīvs dators no kura tu pieslēdzies caur remote desktopu! 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 7 minūtēm , binary teica:

Par CPU vēl neesmu izpētījis, vai ir kas labāks par 7700HQ pieejams "saprātīgās" cenās…

Nekas, man ir 6820HQ, kas ir nedaudz jaudīgāks un ar lielāku kešu. Tālāk manuprāt cenas/labuma ziņā nev īpašas jēgas.

Reku liste ko Dell piedāvā, ir arī Xeoni 

http://www.dell.com/uk/business/p/precision-17-7720-laptop/pd?oc=xctop7720emea

Link to comment
Share on other sites

Pat ja tas ir nepieciešams vien pāris reizes gadā - tas *ir* nepieciešams
.
binary, Par tādu lietu, kā nr2 datoru- planšeti, nettopu vai ne Highend portatīvo neesi aizdomājies? 

Labots - Edis7
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Tev jau tika ieteikts variants stacionārais + tiešām portatīvs dators no kura tu pieslēdzies caur remote desktopu! 

Jā, tikai tam portatīvajam vajag 4G, par kuru visu laiku jāmaksā, lai tajos retajos izbraukumos pieslēgtos, un kaut kādus verķus wifi zonas paplašināšanai, lai tepat mājās varētu lietot. Turklāt lētā gala 17" FullHD lapsis arī nav gluži bez maksas, bet nekas mazāks īsti nebūs ērti lietojams.

Ja kādam 17" šķiet "neportatīvs", tad vienīgais, ko varu ieteikt, ir aktīvāks dzīves veids spēka un izturības uzlabošanai.

 

Pirms 2 minūtēm , Edis7 teica:

binary, Par tādu lietu, kā nr2 datoru- planšeti, nettopu vai ne Highend portatīvo neesi aizdomājies? 

Esmu. Da nu nafig tādu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Jā, tikai tam portatīvajam vajag 4G,

Nu jā, ja tev nav mobilā telefona, kurš māk hotspotu palaist, tad jā.... :D:D:D 

Link to comment
Share on other sites

Man mobilajā ir 100MB mēneša limits internetam.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...