Jump to content

Labākais NAS mājas vajadzībām


Amazons
 Share

Recommended Posts

Nepieciešams padoms/pieredze ar NAS iekārtām uz šobrīdi. Esmu nedaudz atpalicis :D

NAS vajadzīgs galvenokārt mājas vajadzībām - nomest, paņemt bildes, failus, doķus. Nūuu varbūt mājaslapai šādus tādus lielākus failus noglabāt (citādi mans ekomercijas dzinulis neļauj glabāt lielus failus - prasa ārējo storage)

Vairāk jautājums par brendiem kurš ērtāks labāks un varbūt ir kādas man vajadzīgas fīčas par kurām neaizdomājos. Patreiz skatos uz QNAP un SYNOLOGY

 

ak jā, domājams ka ar diviem diskiem pietiks. Vai ir baigā jēga no 4 kodolu pročiem un lielas atmiņas?

Link to comment
Share on other sites

Liekas, ka kādu laiku atpakaļ bija diskusija par tēmu vai ņemt gatavu vai taisīt pašam - ja ir vēlme nečakarēties, tad ņemt gatavu, kas iespējams, ka būs dārgāk. zinu, ka @Rubb ir laba pieredze ar QNAP. Es pats šādiem mēķiem izteiktu ar papildus linux virtuālo mašīnu - tad var tikt pie fīčām, kuras tiešām vajag, bet nu pašam tas viss jāliek. ja gribas visu gatavu, minētais QNAP būs ok.

Link to comment
Share on other sites

Lietoju Synology, bija 215j, tagad nomainīju uz 216j, pa pirmo, patīkams verķis, dēļ savām papildus iespējām.

Link to comment
Share on other sites

kādu labu laiku atpakaļ bija man Qnap TS-212.It kā strādāja,bet īsti nepatikās, bija diezgan trokšņains ventilators pie slodzēm, arī performance dzīvē nebija tik skaista kā uz ''papīra''.

Pārgāju uz Synology DS216Play. Ideāls,divi diski iekšā,Raid-ā, peformance pilnīgi pietiek, attalināti pieslēdzoties jebkura smaguma video failu var atskaņot bez problēmām.Arī FTP ,ko ikdienā regulāri izmantoju, ļoti ok. Nu jau kādu gadu lietoju, nekādu problēmu,mazs strāvas patēriņš, kluss, elastīgs softs. Man patīk.

Var jau protams taisīt virtual Linux kasti,bet nu....katram savs.

Link to comment
Share on other sites

Paštaisītu kasti toč negribu. Kur nu vēl ar linuksi mocīties. Doma ir iepirkt gatavu, daudz maz kompaktu, kuru krīzes gadījumā var iemest padusē


Vēl viena ideāla fīča būtu ja tas mācētu sinhronizēties ar kādu no mākoņservisiem

Link to comment
Share on other sites

Synology māk ar ļoti daudz servisiem, tikai kam tas vajadzīgs? Backup no backup?

Link to comment
Share on other sites

Tad paņem klāt vienu diska Synplogy NAS un viņš bakapos, bakapa izmaiņas, viss vienkārši, lētāk un ātrāk par mākoni :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Amazons teica:

Paštaisītu kasti toč negribu. Kur nu vēl ar linuksi mocīties. Doma ir iepirkt gatavu, daudz maz kompaktu, kuru krīzes gadījumā var iemest padusē

 

 

Vēl viena ideāla fīča būtu ja tas mācētu sinhronizēties ar kādu no mākoņservisiem

 

nu mūsdienās jāskatās vai tikai mākonis nebūs pats lētākais variants. viss atkarīgs, cik ātri Tev tā info ir nepieciešama, jo caur netu tas nebūs zibenīgi, kā no minētajiem Qnap vai Synology. un uzmanās ar hardware RAIDiem, es par softiskajiem, lai atkrīt problēmas ar datiem, ja nu kontrolieris vai tml.. 

Link to comment
Share on other sites

Un kāda jēga NAS bez RAID? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vai ir baigā jēga no 4 kodolu pročiem un lielas atmiņas


NASiem var pieinstalēt kaudze papildus aplikāciju, kas nesmādēs arī vairāk resursu.
Kam vajag vairāk ram, kam cpu; tas viss atkarīgs no lietošanas intensitātes un appu daudzuma.

Ja izmanto tikai storage - pietiek ar minimumu.

 

Ilgtermiņā  potenciāli tev būs ilgāk pieejami pēdējie softu updeiti. (jo tipiski zemākie modeļi pirmie aiziet EoL).

 

 

PS: es neizmantotu vienu un to pašu kasti privāto lieto glabāšanai un publiski pieejamiem projektiem. Ja to grib darīt uz vienas kastes, jāskatās kā viņus loģiskajā līmenī  izolēt (jaili/vm/etc)

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
pirms 1 stundas , jema teica:

Un kāda jēga NAS bez RAID? 

Atkarīgs no datu svarīguma. Filmām/seriāliem/mūzikai tas raids nudien nav nepieciešams.

Link to comment
Share on other sites

Nu vells žēl pakāst kolekciju, kas gadiem vākta! Jo labā kvalitātē dabūt vecās filmas nemaz nav tik viegli, man ir filmas, kas gadiem ir meklētas :cool:

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jema teica:

Nu vells žēl pakāst kolekciju, kas gadiem vākta! Jo labā kvalitātē dabūt vecās filmas nemaz nav tik viegli, man ir filmas, kas gadiem ir meklētas :cool:

atceramies, ka RAID <> backup. Raid Tev nodrošina tikai datu online. cerams, ka tām filmām, ko tik sen esi krājis, ir kāds normāls off-site backups..  

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja jau tik ilgi vāci to filmu kolekciju, vai grūti ir veltīt pēcpusdienu un sacept rimbuļu kaudzi?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Anonīms Alkoholiķis teica:

Ja jau tik ilgi vāci to filmu kolekciju, vai grūti ir veltīt pēcpusdienu un sacept rimbuļu kaudzi?

cik ilgi plaaceņi turēsies? man arī ir veco laiku(~20 gadus atpakalj cepti) mp3 kolekcija uz cd/dvd. kaut kad mēģināju nolasīt, vismaz daļa tok nelasijās..

Link to comment
Share on other sites

Un ko tie rimbuļi dos? Nav gluži viņi pa velti, mūža ilgums, iekārtas, no NAS filmas var skatīties jebkurā istabā.

Link to comment
Share on other sites

Jā, jā cept rimbuļos... Es personīgi esmu pārliecinājies, ka HDD ir viens no labākajiem veidiem kā glabāt datus ilgstoši.

Lentes ir pārāk liela izvirtība un esi ļoooti atkarīgs no konkrētās iekārtas pieejamības.

 

Ne 20 gadīgi, bet ir cietņi kas ir dikti ilgi saglabājušies ar senākiem datiem.

Tas process parasti ir tāds, ka pārmigrējot uz jaunāku, lielāku cietni sakopē info no vecā, vecos noliec plauktā.

Un man nav problēmu nolasīt arī IDE diskus uz šodienu. Man ir kaudžite ar 20/40/80 GB IDE diskiem. Visi lasās.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , nnoname teica:

Un cik no jums 20 gadus seni cietņi vai to saturs ir saglabājies? :D

man nav, jo tad cietņi bija dārgi salīdzinoši ar rimbuļiem.. tikko parādijās kādi pieejami hdd external enclosure, tad jau es arī savējos rimbuļus visus nolasiju uz hdd. viegli nebija, nelasijās, nācās meklēt lēnākus lasītājus, nu jau vairs neatceros vai izdevaas pilnīgi visus nolasīt.

Link to comment
Share on other sites

Nu poneslas pi_da po kočkam! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , MIGs teica:

Un man nav problēmu nolasīt arī IDE diskus uz šodienu. Man ir kaudžite ar 20/40/80 GB IDE diskiem. Visi lasās

 

Man ar nav problēmu nolasīt, tik cietņi no tā laika pārsvarā līķīši, kamēr normālās matricas lasās joprojām ja neskaita dažas gadsimta mijas kļūdas ar lētajām acmēm vai princo. Un kaudze ar failiem no 2002+ ar bit rot, kamēr no matricām ar lielāku vai mazāku piepūli varu nolasīt visu...

Link to comment
Share on other sites

Nu varbūt parunāsim par disketēm? Topiks tad par ko?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tu tiešām esi dumjš, vai neveiksmīgi tēlo?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Topiks par to, ka jāņem audi ar gāzi, par ko pārsteigums? Bet ja par tēmu, tad gan Synology, gan Qnap mājas lietošanai būs gana labs ja negribās pašam skrūvēt kopā, no pārējās šņagas gan es izvairītos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tīri NAS bez izvirtībām,  tad Buffalo nav slikti, lēti, labs ātrums, bet nu vienkāršs kā pieckapeika!

http://m79.lv/arejiedatuneseji/arejiecietiediski/buffalo-linkstation-220-nas-4tb-nas?utm_source=salidzini&utm_medium=ad_item

Labots - jema
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu uzkod, Liepiņ kungs!

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
2017.08.22. , 13:28, jema teica:

Un kāda jēga NAS bez RAID?

Un kāda jēga no RAID, ja ir backup? Tā, ka ir izdots vairāk naudas, NAS ir skaļāks un vairāk tērē un silst?

 

pirms 1 stundas , oijajebu teica:

mēsls pa daudziem simtiem

Tas ir 2011. gada modelis un tagad labāks maksā nedaudz virs viena simta.

 

1 stundu atpakaļ, oijajebu teica:

NAS4Free ar ZFS ir risinājums.

Synology Plus sērijai un augstākām ir Btrfs.

 

1 stundu atpakaļ, oijajebu teica:

Neesmu vel manijis nopērkamu gatavu NAS kasti kurai var uzticēt svarīgus datus.

Patroļļošu... :D Bet, ja nopietnāk, tad kā Tev trūkst, piemēram, DS216+II?

 

Nelielie gatavie NAS tērē 5-10W plus HDD patēriņš, tur bez čakara ir sinhronizācijas, backupi un daudz citu servisu. Bet vismaz, pērkot Synology un QNAP, pati galvenā atšķirība tiem no pašu salikta ir tā, ka Tu samaksā pāris desmitus EUR par to, ka viņi gadiem updeitos un uzlabos to programmatūru. Pretējā gadījumā cilvēks vai nu pats kļūst par adminu un pavada daudz laika supportējot, vai dzīvo ar vecu cauru sistēmu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Man ir tāda nojauta, ka ir kāds vecs biedrs reinkarnējies ar jaunu lietotājvārdu... 

Btrfs vēl attīstās - būs interesanti.

ZFS nav parasto mirstīgo tēma un prasa neNAS cienīgas specene, lai stabili strādātu.

Ja tiešām tik klīniski vajag datu drošību, katrs mūsdienu NAS piedāvā backupošanu uz ārējo iekārtu, kurai netiks klāt kriptodraza. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Inspektors Caps teica:

Bet, ja nopietnāk, tad kā Tev trūkst, piemēram, DS216+II?

300 EUR par PC ar 1 GB ram un celeron CPU (Bez diskiem!!!)   Njā....  Man pa 300 eur sanāk ar core i3 cpu un 8 GB rama! Nu labi drusciņ vairāk elektrības rīs.... 

Liekam virsū gatavu NAS distributīvu un viss notiek! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8/22/2017 , 21:53, snukurins teica:

Tad disketes ir labas vai kā|?

Tas bija sarkasms, ja nesaprati. No šejienas arī jautājums - dumjš vai izliecies.

Pačukstēšu priekšā - labāk saki, ka esi izliecies :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Bruketajs teica:

ZFS nav parasto mirstīgo tēma un prasa neNAS cienīgas specene, lai stabili strādātu.

Manā rīcībā ir vairāki produkcijas serveri kuri izmanto BTRfs un Zfs. Nekādas problēmas nav novērotas!  


Aizvēsturisko MD raidu pat redzēt vairs negribu! Bet tieši šo parasti izmanto gatavie NAS! 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Uz serveriem ar ZFS nav problēmu. Bet manā skatījumā, tikai mirroram nav jēga, bet snapshotiem un ekstrām jau nepieciešams daudz ram un arī zināšanu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Bruketajs teica:

Bet manā skatījumā, tikai mirroram nav jēga

Nu nu!!

 

Pirms 10 minūtēm , Bruketajs teica:

bet snapshotiem un ekstrām jau nepieciešams daudz ram un arī zināšanu.

Nevajag pārspīlēt! Ar 8 GB rama zfs pat ļoti normāli strādā! Bez tam ir pieejami gatavi skripti snapšūtiem, kas strādā! Bez tam ir jau gatavi NAS domāti linux distrubitīvi, kas konfigurējās caur web interfeisu. 

Protams, uztaisīt enterprise līmeņa storagi, kura var simtus useru apkalpot - nu jā - tur ir jau citas prasības pret aparatūru un arī jāmāk pareizi visu sakonfigurēt! Bet mājas vai neliela biroja vajadzībām tas, ko piedāvā https://www.nas4free.org/  vai http://www.freenas.org/ būs pilnībā pietiekami! 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Simtiem jūzeru dzelži tāpat ielauzīs budžetu - neba ar 1Gbit tīklu pietiks.

Kaut kad uzstādīju Proxmox uz zfs un sapratu, ka jēga ne īpaši. Ar SSD tas pasākums ne vella nedraudzējas un performance pēc mēneša nokrīt līdz usb flash līmenim. Pagaidām iztieku ar LVM + MDRAID + EXT4, bet nekad nav par sliktu izzināt un testēt ko jaunu.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Bruketajs teica:

Pagaidām iztieku ar LVM + MDRAID + EXT4, bet nekad nav par sliktu izzināt un testēt ko jaunu.

Paskaties gan ZFS/btrfs! 

Tur ir divas mega atšķirības no LVM + MDRAID + EXT4! 

1. Kontrolsummas datiem! Ļoti vajadzīga fīča priekš SDD diskiem, kuri mēdz kropļot datus, bet datu lasīšanas kļūdu nav! 

2. Raids zina, kuri diska sektori ir izmantoti, kuri nav! Ja piemēram noraustās strāva vai kas uzkaras, tad raids rebuildo tikai aizņemtos sektorus, rebilds parasti notiek nesalīdzināmi ātrāk kā uz MDRAID. Tas pats arī attiecas uz snapšūtiem - tie tiek veidoti ātrāk un aizņem krietni mazāk vietas. 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Pirms 39 minūtēm , Ronalds teica:

Liekam virsū gatavu NAS distributīvu un viss notiek!

 

Pirms 38 minūtēm , Ronalds teica:

Manā rīcībā ir vairāki produkcijas serveri

Tu esi admins un Tev tas der, bet tas nav masveida risinājums. Priekš parastas mājas lietošanas atliektiem galiem pietiek ar DS216j par 170 EUR, kur par supportu esi atstājis labi ja 100 EUR. Tu par 100 EUR updeitosi man regulāri sistēmu kādus 5 gadus kā to dara Synology? Pie tam tā, lai no manis tas prasa 2 minūtes reizi mēnesī!? Jautājums gan laikam ir retorisks... :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...