Jump to content

Kas notiek ar LV Ēdiena Kvalitāti? :(


www.MistersPimpausis.lv
 Share

Recommended Posts

alusbundza

varu pateikt, ka te visi komentētāji ir sušarņiki - kapeik-pisēji ......, ejiet un meklējiet zemniekus, un pērciet labas kvalitātes produktus ......

  • Bēdīgs 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Dils teica:

supernetto primārais ir cena, a kvalitāte "nu, kā sanāca"

Atšķirīga kvalitāte identiskām precēm no viena loģistikas centra?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 5 minūtēm , laikamTak teica:

visiem meklētājiem zemnieku nepietiks..............,

nepizģi ......, Latvijā saražo vairāk, nekā var patērēt .......


Link to comment
Share on other sites

alusbundza

boto un deviant1 izteica viedokli , tā, kā abi esat maximas lētās produkcijas rijēji, tad rijiet tik tālāk ........., un nebrīnaties, ka dzimst jums slimi bērni, vai vispār nedzimst .....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

deviant1
1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

varu pateikt, ka te visi komentētāji ir sušarņiki - kapeik-pisēji ......, ejiet un meklējiet zemniekus, un pērciet labas kvalitātes produktus ......

Laipna reklāma precei.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , alusbundza teica:

izteica viedokli

 

1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

ka te visi komentētāji ir sušarņiki - kapeik-pisēji ......

Vai tad tas nav Bēdīgi?

Link to comment
Share on other sites

deviant1

Veikala pircēji nav vainīgi ka pārstrādātājs zemniekam par litru neatšķaidīta piena samaksā maz centu, bet veikalā pašķaidīts piens maksā diezgan dārgi. 

Link to comment
Share on other sites

Tak it kā no sākuma pasaka normālu domu, tad atkal aizbrauc auzās...

 

Tak vienreiz tā bezjēdzīgā pārtikas pārvadāšana no viena gala uz otru ir kaut kā jāpārtrauc.Tas bija stilīgi 90tajos lai uzvārītos,pats esmu darījis.Tagad tas man liekas galīgi garām.

Piemēram ,,naudas maisam,, nav nemaz tik izdevīgi tērēt naudu ražošanas telpu uzturēšanai pēc Eiropas regulām un PVD prasībām,lielākā daļa noteikti ražotu prodktu vietā kur ir tikai jumts,ka tik piķis nāk bet nevar.Ja nevarēs ražoto tirgot tālāk par 30km vai tas nebūs izdevīgi domā neražos?Ražos tāpat.

30km tas tāds optimāls attālums ;Latvijas mērogiem lai nevarētu koncentrēt ražošanu tikai rajonu centros.

Tas Šņukura ieraksts auto topikā -

Par to loģistiku - domā visas lielās lielveikalu ķēdes un vairumtirgotāji ir idioti veidojot noliktavu tīklu?

Ir ekonomiski izdevīgāk produktu aizvest no Daugavpils uz Rīgu un tad atpakaļ uz Gulbeni, jo labāk ir izsūtīt no Daugavpls vienu milzīgu fūri Uz rīgu, kur tālāk ar milzīgm fūrēm tiek apkalpoti reģioni nevis 20 mazas fūrītes pa maziem ciemiem un beigās ir milzīgs juceklis.  Tāpat par ražošanu uz vietas - tak nepaliec smieklīgs, ko darīt ja Ventspils novads uzraažo 2 tonnas tomātus, bet Daugavpils 5 tonnas, savukaart ventpils patērē 5 tonnas, bet Daugavpils 2as? Ko darīt, ja uzņēmējs vēlas paplašināties un nopelnīt vairāk/radīt vairāk darba vietas?

Ko darīt ja viens reģions spēj uzažot lietas, ko citi reģioni nespēj?

 

Pirms 38 minūtēm , 138 teica:

Latvija nav nekāda ekonomikas likumu anomālā zona, tie šeit strādā tāpat kā citur.

Yep, tik atšķirībā no Rietumeiropas mums nav tik daudz skanoša ar, ko manipulēt un mums vēl daudz nauda jāiegulda infrastruktūras sakārtošanā, ko citas valstis sen jau izdarījušas. IKP aug, naudas paliek vairāk, algas aug, cenas arī,viss, kā normālā ekonomikā

 

Pirms 32 minūtēm , snukurins teica:

Pilnīgi un galīgi garām,pamēģini citur vecajā Eiropā maksāt neadekvātas algas un tev būs uzzināt kā strādā ekonomika......

Latvijā ir +/- adekvātas algas attiecībā pret dzīves dārdzību... Jā, protms,nomaļos stūros ir knapak, bet tā ir visur pasaulē... Panāksim mēs to R-Eiropu, bet nu kauksim tāpat, jo bus jāmaksā R-Eiropas cienīgas cenas, NĪN un visi pārējie labumi nāks komplektā nevis algas, kā citur, bet nodokļi un cenas pašreizējā Latvijas līmenī ^^

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

tur nefigurē milzu fūres

 

Ar ko rīgas miesnieks vai tukuma piens ved produkciju uz rimika loģistikas centru un ar ko rimiks no loģistikas centra ved uz veikaliem? Ar kablukiem?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

Tev laikam nav ne mazākā priekštata par pārtikas ražošanu Latvija,tur nefigurē milzu fūres vispār.Milzu fūres figurē tur kur ieved tomātus no Polijas.

Tad par kādiem 30 km reģioniem var būt runa, ja šeit kjipa neko neražo?

Protasm, ka ieved no Polijas, Spānijas, Marokas, Leišiem utt.. jo tā ir lētāk un ekoomiski efektvāk... Mums savukārt ir jātaisa citi konkurētspējīgi produkti, ko nevar sadabūt tajā Spānija vai Marokā... un tā rodas visa loģistika,ekonomika, tirgi utt... Un nestāsti, ka mums neka nav, ja nebūtu tad tiešām būtu:

Pirms 18 minūtēm , snukurins teica:

Šitas apgalvojums mani smīdina katru reizi kad kāds piemin.Pēdējo 20 gadu laikā algas ir knapi vilkušās līdz cenu kāpumam.Pēdējo 7 gadu laikā algas nav kāpušas vispār.Te es nedomāju minimālo.

7 gadus atpakaļ 300Ls alga bija WOW un varēja nopelnīt ne kurs katrs , tagad 400 eur ir kas? 

 

Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

Nu te forumā nosauktie 800Eur=laba alga man liekas smieklīgi.

Ne Rīgā 800 eur alga ir ok, ja pelna ABI ģimenē... Rīgā protams savādāk, bet arī var iztikt tīri ok. Kas tad nebūtu smieklīga alga? 2 pakas?

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , snukurins teica:

Dzīvojiet savā leiputrijā un lieciet mūs laukos mierā ar jurožopas labumiem.Intelektuāļi atradušies.

Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Attiecīgi laukos tajā zonā viss attīstās.

Ja neesi peifiksējis, tad es dzīvoju iespejams vēl dziļākos laukos, nekā Tu :) 

 

Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

Līdz šim jau neviens Latvijā vairāk par gateri un ,,kupi,pradai,, pa lielam nav spējis uzražot.

Printful, Mikrotik, Latvijas finieris, Grindeks, Olainfarm, Kurekss utt utjp...

 

Pirms 6 minūtēm , snukurins teica:

Pārtika jāražo ir laukos bet pilsētā jānodarbojas ar tiem taviem konkurētspējīgajiem produktiem.

Nu bet vai tad neražo laukos? :D Rīgā tiek viss sadalīts, lai atbilstoši pieprasījumam arī izvadātu apkārt, nu nevedīs no Ciblas pagasta zemnieku saimniecības neviens neko uz tuvējo RIMI, ne tas degveilā atmaksājas, ne mazais zemnieks spēs apgādāt to Rimi, ta nestrādā mūsdienu ekonomika. Gribi tirgot uz vietas, lūdzu, katrā reģionā ir tirgus un iespēja tirgot bez "trīskārša" uzcenojuma, tik nez kādeļ tur nav 3x lētāk

 

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nav Latvijā problēmas ar kvalitatīvas pārtikas pieejamību - ir problēmas ar slinkumu un izlaidīgu dzīvesveidu, un cietēja-upura mentalitāti.

Labi - pieņemsim, es nevaru nopelnīt finanses, lai kā biezais iepriktu eko-zoss aknu pastēti, bet es mierīgi varu atļauties piezemētākus produktus - ko man vajag izdarīt? - pēc sludinājumiem sameklēt zemnieku saimniecību, vai piegādātāju, kas sadarbojas ar zemnieku saimniecību un būs gan gaļa gan kartupeļi - un viss lētāk gan kā trigū gan salīdzināms ar poļu veikala gaļu. Tas ir reāli. Jā varbūt vajag ņemt uzreiz vairāk, bet vēl jo vairāk iemesls iepazīties ar kaimiņiem un kooperēties. Tās nav principiāli neatrisināmas problēmas - vajag darīt.

Bez tam - lielākajai daļai cilvēku ir kaut kāda saistība ar laukiem - nu ir. Un ja ir zeme, tad kvalitatīvas sezonas preces sev var nodrošināt mierīgi, ja vien tiešām ir tāda spiedoša vajadzība. Ja vēl iespringst un kaut ko pakonservē, tad jau pavisam labi. Ja vēl cilvēkam ir pašam zeme un viņš dzīvo ikdienā tajā īpašumā, tad brūķēt muti, ka jāēd poļu tomāti sezonā, ir apkaunojoši. Tikai mans personīgais viedoklis.

 

Diemžēl...novērojumi ir tādi, ka pat laukos ir cilvēki, kuri negrib darīt NEKO...pilnīgi neko. Darba nav, mežs blakus, zeme pieejama, bet sēdēs un raudās, ka pat paēst nav ko...Kaut gan aizkātot uz vietējo veikaliņu un no pabalsta iepirkt bamsli un čipsus vienmēr wellcome. Tas nav fiktīvs izdomājums - personīgi ir tas "gods" pazīt šādus cilvēkus.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , alusbundza teica:

nepizģi ......, Latvijā saražo vairāk, nekā var patērēt .......

Šeit Tu ierēķināji arī tos produktus sūdus, kurus veikalā tirgo?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , MaurI teica:

Diemžēl...novērojumi ir tādi, ka pat laukos ir cilvēki, kuri negrib darīt NEKO...pilnīgi neko. Darba nav, mežs blakus, zeme pieejama, bet sēdēs un raudās, ka pat paēst nav ko...Kaut gan aizkātot uz vietējo veikaliņu un no pabalsta iepirkt bamsli un čipsus vienmēr wellcome. Tas nav fiktīvs izdomājums - personīgi ir tas "gods" pazīt šādus cilvēkus.

Ir arī jāsaprot, ka ne vienmēr tas atmaksājas, jā arī man ir ierīkots dārziņš, siltumnīca, bla bla bla, riju tagad savus tomātus, kabačus un gurķsu, bet tas ir tīri plezīram un, lai būtu "savs" dārzenis. Ieguldītais laiks nekādi neatmaksājas šijā pasākumā... Protams, kam tādas lietas patīk, var uzskatīt to par hobiju un patīkamu laika pavadīšanas veidu

 

Protams nerunāju par lielām saimniecībām, ir arī mums forumā, kas pelna no tā iztiku un tas ir pavisam savādāk...

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Kur Rīgā pirkt gaļu? Netālu no darba ir gaļas veikaliņš Ardeksam, bet kur iepērkas bagātie un veiksmīgie?

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Relatīvi tuvu, nu tad pēc algas ievērtēšu lielo haipu, kas šeit saradās :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , Zin... teica:

Hartvik?

Nu jau arī nē, sapisās cenās un meistarībā, cenas tur, bet kvalitātes vairs nav!

Link to comment
Share on other sites

sen neesmu bijis godiigi sakot, tik tceros, ka liellops labs vinjiem, picas arī labas un sīpoludesa,kā arī kupātveidīgie kkādi bija labi...

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Man jau palika pajāt par gaļu. Tas, kas viņiem raksta FB saturu, ir ģēnijs un ieturētais kurss komunikācijā ar klientu - apbrīnas vērts. Lasīju un priecājos, ka kaut kur tomēr ir kas vairāk par defolto aģentūru sūdu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , snukurins teica:

Nav jau nekas dīvains,dīvaini ir tas ka lielākā daļa laucinieku domā tāpat.

Tu ko rīdzinieku puisis? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Nu es esmu hibrīs, ja tā var nosaukt :D I dziļā mežā uzturos i lielpilsētu izbaudu, kad vajag, katrai vietai savi plusi un mīnusi :D 

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Tajā kunturī kakla karbonāde tādā pašā cenā kā manā ardeks veikalā, varbūt izmainījāt manu dzīvi

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , PlayingTheSaint teica:

Kur Rīgā pirkt gaļu?

Ja gribās nedaudz pa smalko, Tad Kauguru "Līgo" tirgū ",Jāņa Saukas" lafkā. Gan jau Rīgā "Sauka" arī ir kaut kur. Bet tas laikam nebūs, "pa tiešo no zemnieka". Diemžēl nesliktā gaļas bodīte Slokas "Jaunsaimniekā", kura vēlāk pārcēlās pie pasta, paputēja. Tā bija lētāka par Sauku tieši jēlās gaļas un šašlika segmentā..

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 44 minūtēm , ggg97 teica:

Kur Rīgā pirkt gaļu?

bļin debīliķi ......., es taču teicu, ka pie mani vajag pirkt ......., varat paši nokaut , un nodīrāt, lai saprastu, ko nozīmē īsta gaļa ......, starp citu, es pievedu klāt .....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , snukurins teica:

bet par kapeikām(500Eur) sieviete

Bet nu tu gan esi apdauzīts :shok:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , snukurins teica:

Es vēl saprotu kāds labims no tā ,,lielajiem vīriem,, bet kās labums no tā ir,,Zin,, es nezinu.

Jo viss ir vienuviet... Kā var nepielekt, ka izdevīgak ir aizbraukt vienuviet un visu sapirkt nevs braukāt pa 15  sainiecbām savākt visu nepieciešamo.. iedomājes, kas notiktu ja visa Rīga via kvai Liepāja sāktu braukāt pa zemnieku saimiecībām iepirkt paiku o_o

Tk protams, ka lētak ir pirkt "pa taisno" bet tam ir vajadzīga INFRASTRUKTŪRA, ja tagd puse Rīga sāktu braukt pie bundžas pirkt gaļu, kas reāli notiktu?

Labākajā gadījumā bundža paplašinātos un beigās kļūtu par "lielo vīru" ar infrastruktūtu, veikalu un beigās būtut tas pats Rimi.

Tu piedāvā lielisku ideju visiem ražot uz vietas, bet realitātē tas nav izpildāms, lielveikali būs ātrāk, lētāk, efektīvāk, ko arī iegūstu un man nav žēl samaksāt "vidējam cilvēkam, piegādātājam, izplatītājam" jo viņš man nodrošina to ērtību... ASV, LAtvija vai Nigērija, nekas pagiadām labāks par pārtikas sadalīšanu caur noliktavām un lielveikaliem nav izdomāts... Būtu man bundža vai cits zzemnieks  pie durvīm, nedomājot pirktu no viņa,bet ko darīt cilvēkam, kas dzīvo Rīgā uz Brīvības ielas? Ko darīt ja man savajags pie nopirktā jēra arī garšvielas vai arī makaronus?

Labots - Zin...
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

nu un tad man beigās vedīs 15 zemnieki nepieciešamo paiku, viens sieru, viens olas, viens desu un ziemā tikai konservus labākajā gadījumā :/ A kurš ta to šņab  ar zacenii vedīs? 

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Ļoti labi atceros tos laikus, kad pilsētā nebija neviena lielveikala. Pienu, sviestu, krējumu, burkānus, sīpolus, kaut ko no gaļām, debešķīgu žāvētu desu pirkām vienas zemnieku saimniecības veikalā. Tad parādījās "Betas"(ne īsti lielveikali, bet uz to pusi) un tad "Mego". Kādu laiku pēc tam zemnieks atzinās, ka:

1. nav spēka cīnīties ar valsts un pašvaldības iestāžu dalbajobiem (piezīmēšu, ka šie nav no Marsa atlidojuši),

2. pircēju ir krietni mazāk, kas ir absolūti loģiski, jo ērtāk ir visu reizē nopirkt lielveikalā.

Un jaukā dzīve beidzās. Mēs paši izdarījām izvēli... par labu progresam un attīstībai:haha:.

Un lai kā jūs te ceptos par tiem sūdiem lielveikalos, tie sūdi tiek izpirkti, apgrozījums aug, IKP ceļas un viss ir štokos.

Un vēl no pieredzes varu pateikt, ka zemnieki arī mēdz būt dibenzeļļi. Nebūtu slinkums rakstīt, varētu daudzus gadījumus aprakstīt, kā tur ir ar to veselīgo, zaļo pārtiku "pa tiešo no zemnieka" :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Tak neviens neliedz pirkt no vietējim un pat to atbalstu, ir iespēja, to daru, bet ir jābūt reālistiem, nu nesaražos vietējais Koļa visu, ko man vajag un pus dienu veltītu, lai apbraukātu visu pagastu un pasargdies ja vēl ko pa ceļam aizmirstu.... es nošautos vienkārši

Labots - Zin...
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Jurkins teica:

Kādu laiku pēc tam zemnieks atzinās, ka:

1. nav spēka cīnīties ar valsts un pašvaldības iestāžu dalbajobiem (piezīmēšu, ka šie nav no Marsa atlidojuši),

 

Pirms 30 minūtēm , Jurkins teica:

Un vēl no pieredzes varu pateikt, ka zemnieki arī mēdz būt dibenzeļļi.

Manuprāt šīs divas lietas ir savstarpēji saistītas. Tajā pirmajā punktā minētajā cīņā izdzīvot daudz lielākas izredzes ir tieši dibenzeļļiem. Tad tādi arī paliek. Sava veida selekcija.

Link to comment
Share on other sites

Noteikti saistītas. Apburtais loks. Lai izčakarētu dibenzeļļus, vajag čakarēt, bet čakarēt sanāk arī labos. Dibenzeļļiem parasti izdzīvošanas spējas ir lielākas. Bez tam arī starp čakarētājiem ir dibenzeļļi. Un šos ar vajag izčakarēt. GOTO "4.teikumus atpakaļ".:haha:

 

Viss notiek labākas dzīves efektīvākas ekonomikas vārdā.

 

Principā šai tēmai varētu pievīt automātiskos auto  dronus ar Maska litija jonu aķiem, kuri lādēsies no Maska saules baterijām, un p tiešo no zemnieka Maska (inovatīvā) :haha: lauka Boldrikam atnesīs svaigu rāceni.:haha:

Labots - Jurkins
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu nebūs veikalu plauktos, ja vien tie nav hipsteru veikali, nekāds ne eko ne vietējā paika. Pat "lauku sēta" vai kā tas brīnums saucas ir tikai pašos lielākajos Rimīšos - kā, piemēram, Alfā, jo nav jau abarota (tiklīdz kaut ko vietējo gribās lielo veikalu ķēdē redzēt, kas nav MASOVKA [vārda tiešajā nozīmē], tā ceņņiks kāpj). Alfā vismaz vairāk cilvēku apgrozās un tad uz tā rēķina kaut kādi apgriezieni ir, jo proporcionāli vairāk maksātspējīgo, bet ar tā... Tā nu tas i. 

Tā ir pie mums, tā ir arī Airopā. Veikali tipa rimi, getto ir piebāzti ar visu ko, bet ja gribās feinšmekot - jāiet uz tirdziņiem...vai kā citādi jānonāk pie produkta un cenas, kas apmierina vēderu un maciņu. NEKAD nebūs pa lēto, kvalitāte uz paplātes. Veikalu tīkli ar - nezāģēs sev kājā - tirgos to, ko pērk.

 

Edit...nu labi - ar to nekad vēl ir diskutabls jautājums, bet šbrīd uz sitienu tā tas ir.

 

Labots - MaurI
Link to comment
Share on other sites

Aizliegtais paņēmiens nav nekāda analītiskā žrunalistika, tas ir sabiedrības veidokļa veidošanas mehānisms, kas bieži vien ir stipri veinpusējs.

VAR Latvijas kartupeļus dabūt, bet cik tas maksā...tur jau tā sāls...Ja pareizi atceros kartupeļotāji girbēja pa lēto, bet vietējā produkcija nebija gluži pa lēto, vai vajadzēja ņemt lielus apjomus, da i ne es ne kāds cits nestāvēja klāt un nezin, cik ļoti tika meklēti piegādātāji un kādas bija komunikācijas un kaulēšanās prasmes censoņiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...