Jump to content

Muitas ievadnodoklis


Freezum
 Share

Recommended Posts

Kad būs, tad arī izmantosim, bet ja patreiz nav, tad mani pilnībā apmierina pasts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , Destructo teica:

Sliktākajā gadījumā, ja muita prasa paypal invoisu par pirkumu, edito pirms sūtīšanas iekš paypal history un lieta darīta.

 

tas ir tā vienkārši izdarāms ieks paypal vai arī tās ir pretlikumīgas darbības par kurām var dabūt pēc panta?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , zaabaks teica:

vai arī tās ir pretlikumīgas darbības

Nu pajautāji arī :D. Kopš kura laika dokumentu viltošana, vienalga kā tas izdarīts, ir legāla darbība ?  Cita lieta, vai to kāds piefiksē - tad jautrība garantēta :D.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, raiviic teica:

Nu pajautāji arī :D. Kopš kura laika dokumentu viltošana, vienalga kā tas izdarīts, ir legāla darbība ?  Cita lieta, vai to kāds piefiksē - tad jautrība garantēta :D.

nu uzrakstīts tā ka var saprast, ka tas "paypal izlabojams", tāpēc ironiski jautāju :D

Link to comment
Share on other sites

Ja zinātu, kādu cenu mantai uz iepakojuma ķīnietis uzrakstijis, tad jau varētu ''pielabot'' arī maksājuma dokumentu. Citādāk tas ir pārāk riskanti. Muitā jau idioti nezēž un saprot, ka Iphone nemaksā 20 eirikus. Ar valsti azartspēles nevajag spēlēt. Labāk sūtīt vairāk mantas pa vienai un cerēt, ka pa burzmu neuzliks PVN. Jo vairāk būs sūtītāju, jo lielāks bardaks un lielāka varbūtība tikt cauri bez PVN un muitas maksājuma.  Tas vismaz ir likumīgi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Didzis teica:

Jo vairāk būs sūtītāju, jo lielāks bardaks un lielāka varbūtība tikt cauri bez PVN un muitas maksājuma.

Tā jau pašlaik kā reiz ir. Un strādā labi, jāsaka :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tapēc sūtiet pēc iespējas vairāk un vairāk. Kamēr izdomās, ka muitā vajag vairāk darbinieku, kamēr tos spmācīs Iphone atšķirt no šķiltavām, kamēr apstiprinās budžetu jauno darbinieku algām, paies ilgs laiks. Viss ko izdodas nopirkt bez PVN un čakara, ir jūsu peļņa. Tiaki nevajag atkal spiest uz patriotisma jūtām un teikt, ka nav labi nemaksāt nodokļus. PVN ir valsts laupīšanas nodoklis. Par muitas nodikli, tā cita lieta. Ja tas aizsargā vietējo ražotāju, tad tā ir svēta lieta.

Link to comment
Share on other sites

@Didzis, it kā škiet inteliģents cilvēks, bet nu šitādu tuftu dzīt par PVN... es neko nesaku par ieteikumiem kā to var apiet. Bet nu globāli izskatās, ka esi pārāk dziļi nonācis stadijā, kad visiirslikti...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Joks ar DHL un 14 eirām par muitošanu nostrādāja - kurjers pieveda šodien preci un nekas nav jāmaksā. :) 

Link to comment
Share on other sites

Kurš starpnieks tev atveda sūtījumu? Vakar man atnāca DHL sūtījums no Nīderlandes. Paku atveda Latvijas Expresspasts. Vispār paši DHL kurjeri Latvijā piegādā sūtījumus?

Link to comment
Share on other sites

Nu un kā projektors, kvalitāte OK? Izšķirtspēja diezgan sūnaina, cik skatos tos produktus.

Link to comment
Share on other sites

P_20180126_174618_1.thumb.jpg.d7a25ac6f2190e3f075d211ba0e46b34.jpg720p īstā izşķirtspēja. Palaidu arī Andrīti, vispār esmu autā labā nozīmē. Viss rukā un gana gaiši. :) Skaidrs, ka no bildēm nesaprast, bet ir ok.

P_20180126_175201_1.jpg

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Kungi, kāda pieredze ar geekbuying.com, viņiem ir norādīts, ka ir stocki vācijā, itālijā, spānijā. Cena verķim, kas mani interesē ir drusku lielāka nekā gerabestā, bet lielākiem pirkumiem nebūs jāmaksā PVN, un prece atskries ātrāk. Jautājums, vai tie tiešām ir EU stocki, vai beigās nebūs samaksā vairāk par preci, tad vēl PVN un jāgaida standarta piegāde no Ķīnas?

Link to comment
Share on other sites

Es pirku telefonu no it kā Spānijas internetbodes, beigās dabūju pilnu programmu no Ķīnas... :D 

Link to comment
Share on other sites

Tām EU noliktavām nevar ticēt, bija līdzīgs stāsts kā Racer :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

No bangood sūtīju pakāpienurbjus, jeb kā šos sauc pareizi. Joka pēc izvēlējos EU varehausu, jo konkrētajā gadījumā cena neatšķīrās. Atnāca pēc 4 dienām. Summa gan bija nekāda, bet tās 4 dienas...HVZ,  un uz paciņas arī nepapētīju, izmetu ārā. Šiem gan tajā EU varehausā baigi skumīgi ar izvēli.

Link to comment
Share on other sites

Man te tāds jautājums, ja pasūti preci Ebay un pārdevējs atrodas Igaunijā, ir jāmaksā kaut kas papildus (muita vai PVN)?

Ja pirktu ārpus ES teritorijas, tad jautājumu nebūtu, bet kā ir tagad?

P.s. Preces vērtība ap 65Eur.

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

2018.01.27. , 10:31, androidz teica:

Kungi, kāda pieredze ar geekbuying.com,.........

Nesen no turienes atnāca planšete bez hdmi,lai gan aprakstā ar!

Pašlaik diskutējam....

Bet pērkot tajos eu warehousos taisat screenshot - ja kas,paypal disputā dabūsi muitu atpakaļ.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Un , domā , ka agrāk nebija jāatmuito? Tagad tik pasts pamainījis kārtību. Cits stāsts cik bieži saņem sūtījumu kas pat 100eur, bet muita nezin . Saņem bez kādas muitošanas. Nu nezinu kā tā muita kontrolē kas kur iekšā . Rentgens? Parasti jau kitajozi uz paciņas raksta kādus 20$. Man pat bija gadījums kad uz paciņas skaidri bija uzrakstīts 56$, bet pasts ( un laikam muita) tam nepievērsa uzmanību. Vienkārši atnāca sūtījums bez visādam muitošanām .

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vēl jau ir serviss, kad ķīnietis uztaisa, ka nāk no Eiropas. Sūtīju projektoru pa 200 eiro, samaksāju papildus 15 par šo servisu un DHL pieveda mājās bez jebkādām muitām...

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana
22 hours ago, Sleepy said:

Noperkot

uzraksti pārdevējam, lai uz paku norāda preces vērtību zem 20$. Viss.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nav Viss. Muitā var atvērt paciņu kā arī pieprasīt uzrādīt pirkuma dokumentus.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2019.11.12. , 23:31, Sleepy teica:

Noperkot aliexpress veikalā telefonam ekranu pa 30 euro man tas bus jāatmuito?

Teorētiski jā, praktiski bieži muita izlaiž. Īpaši ja paciņa maza. Kā saprotu nevar viņi tos apjomus fiziski pārbaudīt. Bet var gadīties ka paprasa bildi no internet veikala, konta izrakstu par transakciju. šajā gadījumā tad būs  pvn jānomaksā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana

Ai nu beidzat te sapņot par muitošanu! Gandrīz vienmēr kad aizeju pēc sūtijuma priekšā ir kāds cilvēks. Tad iedomājaties kas notiks ja katram otrajam būs jānes tās figņas ar dokumentiem transakcijām un vēl sazin ko... To pastu kāds uzspridzinās...

Un beidzat baidīt cilvēku - nejau par kautkādu telefona ekrānu būs jāmaksā muita!

Ja pastniece stieps sūtijumu ar līkām kājām un no smaguma pārbolītām acīm  tad varētu kautkas tāds draudēt, bet nejau telefona ekrānam...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Kā saprotu nevar viņi tos apjomus fiziski pārbaudīt.

Pat ne tuvu, ne pārbaudīt, ne sajēgt, bieži kas tas tāds ir...

It īpaši dažādas tehniskas mantas...

Tur pat kastes lielumam maza nozīme...

Pašreizējā izveidojošā sistēmā, vispār nav iespējams praktiski iekasēt, kaut kādu nopietnu PVN un muitu...

Var tikai dažādi ķēmoties...

It kā, vismaz mani personīgi, tas pagaidām apmierina pie maniem sūtījumu apjomiem...

Taču biedē, kā tie stulbeņi, vēl vairāk rītdien sapisīs visu to iepirkšanos...

Es pat ar mieru uzreiz no ķīniešiem pasūtītajam samaksāt to PVN, lai tikai saņemtu visu ātrāk un bez birokrātijas...

Un likt uzreiz nopirktās detaļas lietā.

Labots - jacobs
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Ronalds teica:

Bet var gadīties ka paprasa bildi no internet veikala, konta izrakstu par transakciju

Jā, ir tāda lieta. Pats neesmu riskējis, bet ir ļaudis, kas prasmīgi Photoshopu izmanto... :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms vairākiem gadiem 3 reizes pasūtīju zelējamo tabaku jeb tā saucamo Snusu no valstīm, kas ārpus ES. Pirmās 2 reizes pasūtīju 10 paciņas, viss bija OK. 3. reizē pasūtīju 20, dabūju iet uz muitu. Man pateica, ka viņiem ir aizdomas, ka paciņas saturs ir apliekams ar papildus nodokli, tāpēc, ja gribu saņemt, man ir pašam jāpasaka, kas tas par saturu vai arī jāļauj viņiem identificēt. Neatceros, vai man piedāvāja tādu opciju kā atnest dokumentus par maksājumu un interneta veikala rēķinu, bet atceros to, ka muitā uz vietas caur datoru, kā minimums, rādīju internetbankā maksājumu.

Uz paciņas bija rakstīts, "Religious gift - FREE" :D Tā muita bija tik liela, ka sanāca krietni dārgāks pasākums nekā, ja pirktu no vietējiem dīleriem.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , marrtins teica:

Muitā var atvērt paciņu kā arī pieprasīt uzrādīt pirkuma dokumentus.

Kādus 3-4 gadus atpakaļ bija tādi gadījumi, pēdējā laikā, viss ir atnācis bez problēmām. Dažas dienas atpakaļ bez kādām papildus maksām saņēmu 200 eur vērtu optisko tēmēkli, kas teorētiski iekrīt arī stratēģisko preču kategorijā, kur būtu ĀM atļauja jākārto - tur nosacījumi, ka palielinājums nedrīkst pārsniegt kaut kādu vērtību (9 vai 10 laikam). Ķīnietis bija noformējis kā teleskopu ar 20 $ cenu :D


pirms 9 stundām , Raivis Mana teica:

katram otrajam būs jānes tās figņas ar dokumentiem transakcijām un vēl sazin ko...

vecīt, ko tu pīpē? Nekas nekur nebūs jānes, viss notiek elektroniski.

Link to comment
Share on other sites

Tak pavisam drīz novāks to 22eur limitu un visiem sūtījumiem būs pvns pēc faktiskā rēķina

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Raivis Mana teica:

Ai nu beidzat te sapņot par muitošanu! Gandrīz vienmēr kad aizeju pēc sūtijuma priekšā ir kāds cilvēks. Tad iedomājaties kas notiks ja katram otrajam būs jānes tās figņas ar dokumentiem transakcijām un vēl sazin ko..

 

Ar muitošanu nenodarbojas pastniece/pasta darbinieks.

 

Pirms 49 minūtēm , abi teica:

Saki ka pārkāps konvenciju?

 

Šīs izmaiņas ir plānotas visā EU mērogā

 

pirms 9 stundām , jacobs teica:

Es pat ar mieru uzreiz no ķīniešiem pasūtītajam samaksāt to PVN, lai tikai saņemtu visu ātrāk un bez birokrātijas...

Un likt uzreiz nopirktās detaļas lietā.

 

Diemžēl lielais vairums cilvēku tā neuzskata, un prasību nomaksāt PVN sīkumam, kurš ir par kapeikām nopirkts Ķīnā, uzskata par personīgu apvainojumu (pasts ahu*el, pastniece ahu*la, man tācu rakstīts uz pakas ka dāvana, neko nemaksāšu) . tajā pašā laikā, ieraugot šo pašu sīkumu EU internetveikalā dārgāk  -(ievests, atmuitots, nomaksāts PVN, nosegtas administratīvās izmaksas, uzglabāšanas izmaksas, darbaspēka izmaksas) -  šis pats cilvēks atkal sāk maurot par *obanajiem spekulantiem. Vienu brīdi taču bija ieviesta diezgan OK sistēma - pasts no MKP saņēma paku kopā ar aprēķinu (PVN) + laikam pasta komisija bija 1 EUR

 

Līdz ar to - jā, pēc 2022. gada visdrīzāk 22 EUR limits tiks atcelts - attiecīgi - vai nu pērc EU, vai arī rēķinies, ka sūtot no Ķīnas, ķēpājies ar papīriem par katru sīkumu.

Labots - LPC
Link to comment
Share on other sites

Nu tur ir ideja, ka visas lielās platformas to Pvn pieliks automātiski. No ali pērkot to uzreiz pieskaitīs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , LPC teica:

prasību nomaksāt PVN sīkumam, kurš ir par kapeikām nopirkts Ķīnā, uzskata par personīgu apvainojumu

Visu saprotu, bet - es esmu samaksājis par preci pārdevējam godīgu ciparu, kā arī sedzis visas izmaksas, kas saistītas ar piegādi. Vai Tu lūdzu vari pamatot, kāpēc man vēl būtu kaut kas jāmaksā valstij? Par ko???

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...