Jump to content

Muitas ievadnodoklis


Freezum
 Share

Recommended Posts

Kam pirms laika karstu strēbt :shok:?  KAd atnāks lapa tad arī varēsi darīt!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@jema kam vilkt garumā? Ja prece aizturēta muitā. tad bez nodokļiem neiztikt!  

Gaidot lapu, tik laiku pazaudēsi!

Link to comment
Share on other sites

Un ja nav? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Ronalds teica:

Ja prece aizturēta muitā. tad bez nodokļiem neiztikt!  

 

Nu nav tā, var tur marinēties 5 dienas un tad iziet cauri, nevajag trakot. 
Nēnu var jau skriet ar piecīti zobos un lūgties, lai paņem, bet dažreiz nevajag. 

Link to comment
Share on other sites

man nav steigas, tik lasīju ka ir gadījumi, ka sūta atpakaļ, ...bišku sasprindzina, ka mans norādītais tel.numurs kaut kāds šķībs, bez pirmā cīpara.... tā jau gaidīt vienā mierā, protams, ir vienkāršāk nekā veikt neizprotamas ķermeņa kustības....

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Dabūju tikko robota putekļu sūcēja bateriju, arī aliexpress rādīja, ka 2 dienas sēž LV muitā, bet atnāca tomēr pa pastu:)

Cena 27Eur+4EUR piegāde uz pakas rakstīts 8$ un as gift...

Autoram jautājums: https://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_440546.html?wid=91 no šejienes nav izdevigāk, EU tomēr uzrādās

Labots - erglis4
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , erglis4 teica:

Autoram jautājums: https://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_440546.html?wid=91 no šejienes nav izdevigāk, EU tomēr uzrādās

Cik man zināms, tad Gearbest arī ir ķīnas veikals un sūta no ķīnas nevis no EU. Tā, ka uzrauties uz PVN var tāpat.

Link to comment
Share on other sites

Mani parasti izdrāž, ja nāk ar DHL, Nekas traks, vienkārši zvans, lai aizsūtu maksājuma dokumentu un no tā arī PVN aprēķina. Ja prece dārgāka, tad vēl muitu piemet. Tā ir laimesspēle. Daudz dārgākas mantas atnākuša caur pastu bez PVN, bet DHL praktiski vienmēr uzliek PVN. Galvenais nevienā veikalā netaisīt grozu, tad simts punktu par visām mantām PVN dabūs maksāt.  Stulbākai, ka jāpērk pa atsevišķai ''zobubirstītei'', lai iepakojums mazs un nekrīt acīs. Speciāli nevajag uzprasīties, adrese ir, telefons ir, gan jau sazināsies

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ivo teica:

Gearbest arī ir Ķīnas veikals un sūta no ķīnas nevis no EU. Tā, ka uzrauties uz PVN var tāpat.

Nepiekritīšu. GearBest gadījumā arī sūtījumiem no Ķīnas vari izvēlēties ar kādu pastu sūtīt. Izvēle ir starp China Post, Ķīnas SF vai Europas -Nīderlandes (NL), Zviedrijas (SE), Beļģijas (BG)- pastiem. Sūtījumi Eiropas pastu gadījumā sākumā Eiropā ienāk caur attiecīgo valsti un Latvijā jau kā sūtījums no attiecīgās Eiropas valsts. Bāliņš škirotavā īpaši neiedziļinās un pāradresē sūtījumu saņēmējam un nevis uz muitu. Līdz šim šādā veidā saņemtie sūtījumi (~10) ir bijuši PVN free. Tāpat caur Nīderlandes pastu sūta Banggood un JD, taču tas nav garantēti, t.i. veikals var izdomāt sūtīt arī ar China Post.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā tik tādām pakām tiek līmēta virsū dzeltena uzlīmi ar uzrakstu ka neatbilst kaut kādam tur EU muitas noteikumam, var arī atrauties, man arī ir tādas nākušas!

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Jainit teica:

vari izvēlēties ar kādu pastu sūtīt. Izvēle ir starp China Post, Ķīnas SF vai Europas -Nīderlandes (NL), Zviedrijas (SE), Beļģijas (BG)- pastiem.

Nu un tad? Ali express pārdevēji arī vairumā gadijumu sūta ar citu valstu pasta operatoriem. Tāpat ir izredzes uzrauties. Tiesa gan - pēdējā laikā visi sūtījumi ir atnākuši bez problēmām, bet laiku pa laikam gadās, ka paprasa samaksāt. Loterija, vārdu sakot. Liela nozīme ir arī sūtījuma saturam un izmēram. Piemēram, sūtot kabatas nazīti, diez vai kāds muitā iedomāsies, ka tas maksā 50 eur. Savukārt sūtot laptopu, ir liela varbūtība, ka palūgs samaksāt.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

 

no muitas atgriezās uz "Item received at Sorting centre"

Jan 12, 2018/// Item received at Delivery point

 gaidam paziņojumu no pasta nodalījuma

turpinājums

no pasta atnāca cedele, ar panic vīzu virsū "neizsniegt, "muita", + muitas cedele, vērsties muitā ar maksājuma dokumentiem etc.

ilgi meklēju savos bankas kontos maksājumus, kamēr atradu, arī no aliexpress aizsūtīju prnt screen.

operatīvi atnāca atbilde, ka jāmaksā 10,.. Eu t.i. akkurāt 20%.

cik saprotu manta ir pasta nodalījumā, bet izsniegs tikai ja būs veikts maksājums

 

08:21
Labots - Tubus
papildināšana
Link to comment
Share on other sites

2018.01.12. , 09:35, Tubus teica:

pasta nodalījumā, bet izsniegs tikai ja būs veikts maksājums

Jā. Samaksā caur latvija.lv un ej pakaļ mantai

Link to comment
Share on other sites

Es visu laiku no Ali sūtīju caur Čaina post un saņēmu Latvijas pastā - brīžiem ar, brīžiem bez PVN (kā paveicās). Tagad uzsūtīju vienu mantiņu, kura it kā ir virs muitas cipara, nākšot caur DHL. Kā saprotu - tur bez variantiem - pilns jāmaksā?

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Nu nav tik noteikti - man pašam ir nākusi ar DHL prece ~150,- EUR vērtībā.

Nebija nekādu nodokļu - kurjers atveda un viss.

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Man, pirms nedēļas, mantu atveda, kā Tu saki, kaktu kantoris. DHL gan ziņojumā to nosauca par sadarbības partneri. Taisnību sakot, atveda ļoti ātri.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Decembrī no banguda pasūtīju divas 1000 mm 16-nieces ballscrew ap 38 eiro gabalā. Pa vienai, lai muitu nekaitinātu, un ķīniešiem būtu ko darīt. Kā parasti elementārākais frī šipings. 28. decembrī pienāk īsziņa, ka man būs tajā un tajā dienā DHL sūtījums. Ņepoņatka! Kāds DHL. Neko neesmu sūtījis pa DHL. Sākumā vispār domāju, kaut kāds spams. Linku vēru vaļā uz kompja uz virtuālās mašīnas:biggrin: (paranoja). Toč DHL. Bet nevar saprast, kas par sūtījumu. Norādītajā dienā zvans no kurjera, izvelk no sava busiņa metru garu duru, kurai virsū rakstīts 16 USD. Pēc dienas vēlreiz atkārtojas tas pats. Tā i nesapratu - čo eto bilo. Tā kā nav viennozīmīgi ar to DHL. Jā, un preci nevarēja izvēlēties saņemt no EU varehausa, kā ir lielai daļai mantu. Varehauss bija tikai viens - CN.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu gan, kā citiem, bet manam pasūtijumu sortimentam no ebay, banggood un visvairāk aliexpress, gan pamaz trāpās tā PVN, muita...

Šķiet, pagājušogad par preci ~3t. samaksāju 30 eirikus...  Velns, ka tikai nepierunāju, nelaimi...

Link to comment
Share on other sites

DHL, DPD un citi kurjerpasti ir labi tikmēr kamēr saņemtā paka nav jāatmuito. Līdz ko paku pārbauda muita, un prasa iesniegt dokumentus par to, tā sākās lielā jautrība ar to,  ka piemēram DHL gadījumā ir tikai divas iespējas kā paku atmuitot - vai nu pats brauc uz muitu personīgi un kārto visus papīrus uz vietas, vai nu maksā muitas brokerim 30 EUR par muitas dokumentu nokārtošanu attālināti (muitas brokera pakalpojuma cena nav atkarīga no pakas vērtības).

Ja nedzīvo Rīgā, tad abi varianti ir samērā dārgi. Var jau būt, ka tā nav paša DHL vaina, bet man pietika ar vienu nepatīkamo reizi, lai saprotu, ka no DHL ir jāturas pa gabalu.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Man no Aliexpress atnāca šitāds: We offer the Customs Clearance Service for customers from European Union countries. Only 17USD, you can enjoy no customs duty service with around 10 working days shipment through DHL .   Links. Kāds ir ko šādu izmantojis? Kā jau teicu, caur DHL neesmu sūtījis, prece ir virs 150 eirām, attiecīgi gan PVN, gan ievedmuita draud, moš to servisu ir vērts izmantot - sanāks lētāk?

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

Kāds ir ko šādu izmantojis?

Vai tik nav tā, ka tas attiecas tikai uz konkrētās stores produktiem? Pretējā gadījumā man nav skaidrs, kā viņu izmantot.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Firza teica:

maksā muitas brokerim 30 EUR

Nu , nez, man , kad pēdējo reizi bija šada vajadzība, ''noplēsa'' 5 eur par pakalpojumu . Nu pēc manas saprašanas , pavisam maza summa, kad pašam nekur nav jābrauc. Tas gan , bija divus gadus atpakaļ. Viss notika ar DHL. Manta bija par 180 eur. Varbūt ka kad kas diži dārgs/sarežgīti. tad cits tarifs.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ivo teica:

Vai tik nav tā, ka tas attiecas tikai uz konkrētās stores produktiem? Pretējā gadījumā man nav skaidrs, kā viņu izmantot.

Izskatās, ka ir. Anyway, samaksāju 14 eiras un džeks atsūtījas ziņu, ka rīt izsūtīs. Informēšu par tālāko.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , oxygen teica:

man , kad pēdējo reizi bija šada vajadzība, ''noplēsa'' 5 eur par pakalpojumu

Man "patīkamā" pieredze ar DHL bija pirms 2 gadiem.  Iegādātās mantas cena =100 EUR, muitas brokera pakalpojumi = 30 EUR, PVN =20 EUR.

Vēstulē ko saņēmu no AXIA MUITOŠANA (no paša DHL vēstules nebija) tikai piedāvāti 2 varianti - braukt uz lidostu atmuito personīgi (jāierodas 3 dienu laikā), vai izmantot viņu muitas brokera pakalpojumus. Laikam muitas brokera pakalpojumu izcenojumu nosaka pēc tā cik tālu klients dzīvo - jo tālāk no Rīgas, jo mazāka iespēja, ka viņš ieradīsies personīgi un līdz ar to var uzlikt lielāku cenu.

Nezinu  kas ir "AXIA MUITOŠANA" un kāpēc viņi uzmetās par starpnieku starp mani DHL, bet vairāk nav vēlēšanās sadarboties ne ar DHL, ne ar AXIA MUITOŠANA.

Link to comment
Share on other sites

Nu agri vai vēlu, bet caur pastu sūtītajam ar muitošanu būs tāpat kā visur citur. Tas, ka tagad bieži ienāk bez muitas ir nevis tāpēc, ka viss ir forši, bet tāpēc, ka sistēma vēl nav pilnveidota līdz galam. Sūtot no ne-EU tirdzniecības zonas pircējs apzog valsts iespēju ievākt nodokļus, kas ir starptautiski paredzēti un kā zināms, nevienam nepatīk ja viņu apzog :(

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
pirms 5 stundām , Edzhua teica:

pircējs apzog valsts iespēju ievākt nodokļus

Ja Tu kādam palīdzi un tas kāds tev iedod 10nieku, kā paldies, tev ir steidzīgi jānomaksā nodoklis. Arī ja uzdāvina pudeli, tad nekavējoties jāsteidz uz VID un jāmaksā nodoklis! :D

Link to comment
Share on other sites

Sūtijumu ir milzīgi daudz un pārsvarā mazvērtīgi. Cik tur cilvēkus nevajag, lai visu pārbaudītu un izkontrolētu. Beigās administratīvie izdevumi būs lielāki par ieguvumu no PVN. Uzliktu visiem sūtijumiem simboliskus 3-5% un miers, tak nē, davaj pilnu PVN. Skaidrs, ka jebkurš normāls cilvēks mēģinās nemaksāt PVN. Muita, tā cita lieta, tas ir normāls nodoklis, kurš pastāvējis gadsimtiem un aizsargā vietējo ražotāju, bet PVN ir vienkārša zagšana no valsts puses. Tur nu ir tā, kurš kuru apčakarēs un kuram noveiksies.

Interesanti, tiko piezvanīja no Omniva un teica, ka man pienācis sūtijums. Es mēms, nekad neko caur to kantori neesmu saņēmis. Meitnīte saka, ka viņi tagad piegādi pārņēmuši, bet no kā, tā i nepaskaidroja. Varot sūtijumu Ogres pakomātā atstāt. Es protams nepiekritu, jo nafig man dzīties 25km uz ogri, ja pasts tepat aiz stūra. Ilgi meitenīta stiepa gumiju un gribēja mani pierunāt pašam braukt pēc sutijuma, bet beigās solija, ka piegādaš uz mājām. Redzēs, kā tas beigsies. Man jau pofig, kurš piegādā, bet kā caur Omiva samaksāt PVN, ja nu valsts piesienās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Didzis teica:

tiko piezvanīja no Omniva un teica, ka man pienācis sūtijums.

Es esmu vairākus aliexpress sūtījumus saņēmis Omniva nevis pastā. Man gan neviens nav zvanījis, vienkārši atnāca īssiņa ka jāsaņem sūtījums tuvējā pakomātā. Daudz ērtāk nekā trāpīt pasta darba laikā - bieži vien, kamēr atbraucu no darba, pasts jau ciet. Protams, Tavā gadijumā ērtāk ir pastā.

Un loģiski, ka uz Omnivu sūta tikai tādus sūtījumus, kur nav nekādi nodokļi jākasē.

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, uz Omniva parasti nak caur Igauniju. Interesanti kura tad muita skatās , ja manta ES ierodās Igaunijā? Igaunijas muita/nodokļi?

Link to comment
Share on other sites

Nu ne tikai caur Igauniju.  Ja eBay.de pērku ko tādu, ko tālāk par fāterlandi negrib sūtīt - caur vienu leišu starpniekfirmu firmu, kurai filiāles vācijā, anglijā, polijā (nedaudz piemaksājot)+Omniva viss smuki atnāk - ērti un izdevīgi.  Vispār Omniva ātri strādā - pāris reizes ko pirku turpat leišu bodē, kas Kauņā. Dīvaini, bet nākošajā dienā jau ziņo, ka manta pakomātā.  Decembra beigās gan sanāca jautrība - pienāk ziņā, ka manta klāt, bet pakomātā nav brīvas vietas un kurjers tur gaidīs visu dienu līdz 20:00. Apžēlojos un ātri aizgāju paņemt :D.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , raiviic teica:

caur vienu leišu starpniekfirmu

Varētu nedaudz sīkāk par šo?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , ivo teica:

Varētu nedaudz sīkāk

Ķer PM.

Link to comment
Share on other sites

paldies, Dievam tagad atmuitošna notiek kā pie normāliem cilvēkiem - nav vairs jābrauc uz Lidostu utt.

Atnāk paciņa, ja jāmuito, virsū papīrs, ka jāmuito un e-pasts kur nosūtīt pirkuma apliecinošus dokumentus.

Aizsūti, saņem PVN/ievadmuitas aprēķinu, apmaksā latvija.lv, kad apmaksāts, lokālais pasts saņem info ka var izsniegt.

 

Ja sūta no ne EU ar kurjerpastiem - 99% būs jāmuito +PVN

No Aly - laimes spēle, par mazajām pakām nav tik daudz jāuztraucas, ja lielākas, smagāka, var sanākt muitot. Pēdējais muitošanas variants bij diezgn jancīgs - čainīzeris bija norādījis pilnu preces cenu :D viņi tā parasti nedar un norāda līdz 20$

Labots - zaabaks
Link to comment
Share on other sites

Destructo

Ielikšu savus piecus pelēkos centus.

 

Ja sūti caur DHL tad DHL automātiski fiksē visus sūtijumus, kam cena ir virs 20 EUR un nodod informāciju muitai, neviens manuāli tur neko nečeko - dienā tur iet tūkstošiem sūtijumu. Sūtu pakas katru mēnesi ~200 EUR vērtībā, ķīnietis pavadzīmē saliek pāris eiro un basta - viss lido cauri.

 

Sliktākajā gadījumā, ja muita prasa paypal invoisu par pirkumu, edito pirms sūtīšanas iekš paypal history un lieta darīta.

 

Sūtu šādā veidā nu jau otro gadu, problēmas pagaidām nav bijušas, bet vienmēr esmu gatavs tam, ka kaut kas var noiet greizi. 

 

Nevienam šo neiesaku darīt, vienkārši dalos ar pieredzi. Sūtu specifiskas lietas, kas Eiropā nav īsti pieejamas taču apmaksājot visus nodokļus + nodoklis no shipping cenas padara bezjēdzīgu sūtīšanu no Ķīnas daudzām precēm. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Didzis teica:

Redzēs, kā tas beigsies.

Atveda man tiko Omniva kurjers pasūtīto mantu. Sūtijums bija no DHL. Atnāca bez PVN un muitas nodokļa. Manta gan bija padārga, bet maza kastīte. Vārdu sakot, pilnīga laimesspēle, kad jāmaksā un kad nē.

pirms 1 stundas , ivo teica:

vienkārši atnāca īssiņa ka jāsaņem sūtījums tuvējā pakomātā. Daudz ērtāk nekā trāpīt pasta darba laikā

Tikai tāds sīkums, man Lielvārdē nav Omnivas pakomātu un kautkā negribās uz Ogri vai Aizkraukli braukt pēc kāda štrunta. Ja jau Omniva darbojas kā sadarbības partneris DHL, lai tad ved klāt. Citādāk man izdevīgāk izmantot pasta pakalpojumus.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja runā par muitošanu/pvn- man atnāca manta no Ķīnas, kur virsū iepakojumam ar diezgan lieliem cipariem bija uzdrukāta vērtība , 45$ , bet... laikam jau neviens īsti neskatās kas tur uzdrukāts. Tā pastā arī saņemu neko papildus nemaksājot. Nu , tiešam , laimes spēle- nevar jau visam kas tūkstošiem iet cauri muitai , izlasī un pārbaudītt. Saņemšanas adresi, kad šķiro, domāju , lasa no svītrkoda.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Didzis teica:

Tikai tāds sīkums, man Lielvārdē nav Omnivas pakomātu

Ir informācija, ka drīz būs...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...