Jump to content

Gribu sākt domāt par nākotni


NorMix
 Share

Recommended Posts

AndrisBB
Pirms 17 minūtēm , Mezavecis teica:

Lai programmētu, nav jākodē no dzimšanas.

Es programmēšanai pievērsos tikai apmēram 25 - 26 gadu vecumā. Pēkšni ieintersēja tā lieta, sāku pa brīvajiem brīžiem kautko bakstīties, 30 gados iestājos atkal augstskolā, jo vienkārši bij interesanti, uz augstkolu gāju ar prieku, kā jau kroko teica bij pieejami 7 asu roboti un interesanti cilvēki. Tagad ieņemu daudz stabilāku pozīciju, zināšanās pārspēju un pelnu vairāk kā lielākā daļa sava vecuma kolēģi, kuri neko citu nemaz nav darījuši. Tāka tas ka ja nesāk jau 16 gadu vecumā kodēt, tad nekas tur nesanāks ir pilnīgs fufels.

Plus vēl vismaz kādi 30 gadi jāstrādā, kas to lai zin uz ko vēl nāksies pārkvalificēties.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nez vai tā ir sagadīšanās, bet pelnošākie programmisti parasti ir satikti izbijuši elektroniķi,inženieri. Jebkura redzesloka paplašināšana rod jaunus horizontus, tāpēc ne vienmēr produktīvi nodarboties ar vienu lietu, jo ar gadiem var nonākt pie profesionālā marasma, ka programmē programmēšanas pēc bez skaidra mērķa. Piemērs - MarisO, ķipa apgreidojies uz krutākām programmēšanas valodām, bet joprojām pārliecināts, ka LV pelna 300Ls.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man kolēģu vidū tādi īsti programmētāji pēc izglītības ir tikai daži, ir elektroniķi, aeroinženieri, robotisti, matemātiķi. Programmēšana jau kā tāda pati par sevi nav nekas sarežģits, grūtākais jau parasti ir izprast pašu problēmu, kura tiek risināta. Kautkādām tur weblapām jau tur nav ko īsti izprast.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es arī reizēm programmēju programmēšanas pēc. Piemēram tagad strādāju pie MQTT bibliotēkas priekš STM čipiem. Lielas vajadzības jau nav, pietam ir jau pieejamas, bet gribas uztaisīt savu. Lai padarītu to vēl interesantāk paralēli to daru iekš C un Rust. Gribās vienkārši salīdzināt rezultātus.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

@ieleja, programmēšana programmēšanas pēc ir tas pats, kas rakt zemi ar lāpstu, dakšu, karoti utml. tikai nevienam nav skaidrs, kāpēc un kādam nolūkam tiek rakts. 

Daudz tādu darītāju, kas aizpilda laika ar bezjēdzīgām darbībām, lai kaut ko "uzlabotu". Man joprojām ir svaigā atmiņā biedra Diegs diskusija par baitu optimizāciju, if..else ātrdarbības problēmām.

 

Tieši propaganda ir "īsto programmistu" reliģiskā tufta, kur 10000000 padomi, kā pareizi kodēt. Dzīvē tas izpaužas tā, ka uzbūvē citiem nesaprotamu kodu un pats vairs nespēj kontrolēt to, ko pats sataisījis. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

deviant1

Man jau liekas, ka īstenībā lai programmētu, da daudz ko citu darītu, augstskolas papīru nemaz nevajag. Jāsaka gan, ka skolas tomēr daudz ko dod, cilvēki, kas kaut ko pēc videnes mācījušies, tomēr ir savādāki. 

Cik reāli ir vajadzīgs diploms web lapu un portālu taisīšanai? Rūpnīcas inženierim gan, manuprāt, diplomu noteikti vajag.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , deviant1 teica:

Cik reāli ir vajadzīgs diploms web lapu un portālu taisīšanai? Rūpnīcas inženierim gan, manuprāt, diplomu noteikti vajag.

Pirms kaut kādiem 8-9 gadiem, kad kļūdas pēc biju ielīdis web izstrādē, toreizējā darba vietā tika vākti darbinieku CV ar mērķi dabūt konkrētu klientu. Nemācēšu teikt, vai tam klientam svarīga bija projekta izpildītāju izglītība vai pieredze. Un klients, šķiet, nebija gluži valsts iestāde ar oficiālu iepirkumu.

Bet jā, tas bija tāds izņēmuma gadījums…

Link to comment
Share on other sites

deviant1

Kāpēc " kļūdas pēc"? Lapu taisīšana, portāli, webiskas sistēmas taču tagad daudziem vajadzīgas. Diplomi? Droši vien tāpēc ka augstkolu daudz, tāpēc prasa diplomus. Lai būtu kas studē. Cilvēki kam vairs nav 18, 19, negribēs iet uz skolu dienas nodaļā. Lielās augstskolas nepilna laika pamatstudijas IT nepiedāvā ( LU,LLU,RTU u.c). 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , deviant1 teica:

Lielās augstskolas nepilna laika pamatstudijas IT nepiedāvā ( LU,LLU,RTU u.c)

Šīs trīs nē, bet par "u.c." - lūk, Valmierā:

Citēt

 

Nepilna laika studijās reflektanti tiks uzņemti 2018.gadā!*

*Ņemot vērā  ViA e-apmācības sistēmas pilnveidošanu, nepilna laika studijās uzņemšana tiek plānota 2018.gadā. Tiem, kas vēlas atjaunoties vai uzsākt studijas vēlākajos studiju posmos, aicinām sazināties ar IT studiju virziena pārstāvjiem.

 

- tātad acīmredzot tur nepilna laika studijas ne tikai būs, bet ir bijušas, tikai šogad neuzņem.

 

Un Rēzeknē ir .

Liepājā, Daugavpilī un Ventspilī nav un vismaz mājaslapās nav nekā kas liecinātu ka taisītos drīz būt vai būtu kādreiz bijušas.

Link to comment
Share on other sites

@deviant1, štrunts par to, kas "daudziem vajadzīgs". Dzīvoju es priekš sevis, nevis priekš "daudziem". Darbu vajag tādu, lai pašam būtu interesanti dzīvot, nevis tikai lai apmierinātu "daudzus".

Plāns bija 2 gadus webu pabakstīt, lai finansiāli nostātos uz kājām, pēc tiem 2 gadiem pāriet uz ko nopietnāku. Diemžēl nopietnākās vietās uz tādiem, kam CV figurē kaut kas ar webu saistīts, nemaz neskatās.


No otras puses - programmētājam atrast interesantu darbu … nu nezinu, viegli tas nav :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 16 minūtēm , binary teica:

No otras puses - programmētājam atrast interesantu darbu … nu nezinu, viegli tas nav :D

Ja gribi ko interesantu tad skaties uz R and D nodaļām.

Link to comment
Share on other sites

@AndrisBB, jā, R&D būtu feini, bet aizmirsu piebilst - Latvijā, bez plašiem paziņu sakariem.

Link to comment
Share on other sites

deviant1

Paldies.

Sanāk ka nepilns laiks bakalauriem ir TSI un Rēzeknē, ViA( šobrīd jaunus nepilnā laikā neņem). TSI baigi presējot visādas matemātikas + krievisks.

Cik kurā no tām vairāk " uz programmēšanu"? Protams, pamanīju aprakstā arī " diferenciālvienādojumi " wtf:(. analītiskā ğeometrija utt utt. 

Link to comment
Share on other sites

Man ir spēcīgas aizdomas, ka Latvijā tu neatradīsi nevienu CS/IT pilna vai nepilna laika bakalauru, kur nebūs iekšā analītiskās ģeometrijas, lineārās algebras utjpr

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 31 minūtēm , binary teica:

R&D būtu feini, bet aizmirsu piebilst - Latvijā

Varbūt arī nevajag nemaz R&D. Pēdējā laikā sanāk strādāt pie projektiem, kur iesaistīts pilnīgi viss cikls, sākot no elektronikas -> kautkāda kontroliera -> servera -> datubāzes -> webiska interfeisa. Iepriekšējais projekts bij priekš klienta Nīderlandē, bet pa lielam strādāju no LV. Taisiju kautko līdzīgu šim - kartupeļu, augļu, olu vending mašinai. Nekāds hi-tec, bet projekts manuprāt interesants. Tagad taisu verķi priekš vienas aviokompānijas, būtībā kastīte kas sēž kabīnē, pilots aizpilda savas atskaites uz ipada (kas gāja, kas negāja), kad nolaižas viss automātiski sinhronizējas ar serveriem un tehniskais personāls uzreiz redz kas jāpārbauda utt. 

 

 

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

deviant1

Taisnība, matemātikas utt ir visās programmās. TSI skaitoties vispār " vissmagākā " matenes ziņā. 

Link to comment
Share on other sites

Konkrētāk?

 

Pirms 20 minūtēm , deviant1 teica:

vispār " vissmagākā "

Objektīvi vairāk un sarežģītāka stafa iekšā programmā, vai pasniedzēji riebīgāki? Par pēdējo variantu privātas augstskolas gadījumā man kaut kā neticētos.

 

Pirms 20 minūtēm , deviant1 teica:

skaitoties

Kur? Kurš un pēc kādiem kritērijiem salīdzinājis?

Link to comment
Share on other sites

deviant1

Nezinu vai sarežğītāk, bet anal ğeometrija un lin algebra tur pie matenes pasniedzējiem cieņā + integrāļi. Stafa vairāk. Par pasniedzēju " riebīgumu " arī neticas. Cik jau dzirdēts LU un ViA matenes pasniedzēji arī nav slikti, tikai dažiem LU mācībspēkiem fiksais temps.  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , deviant1 teica:

anal ğeometrija un lin algebra tur pie matenes pasniedzējiem cieņā

Lai arī ko nozīmētu "cieņā", kā kursi ar šādiem nosaukumiem šie priekšmeti eksistē arī citur.

 

Pirms 5 minūtēm , deviant1 teica:

Stafa vairāk.

Tu vai kāds cits ir izgājis cauri studiju plāniem, kursu aprakstiem un varbūt pat pašķirstījis mācību materiālus un salīdzinājis, kas tur ir iekšā? (Bonusa punkti, ja pats studējis gan TSI gan citur un izbaudījis dažādus pasniedzējus un to pasniegšanas stilu un metodes).

Ja nē, tad šādam apgalvojumam īsti nav pamata.

Ja gadījumā tu balsties tikai uz no kaut kādiem TSI studentiem dzirdētām vaimanām "pie mums tik daudz matemātikas un tik sarežģīti un grūti" un citu augstskolu studentu atsauksmēm, ka pie viņiem viss plusmīnus čil, tad tev vajadzētu šos "datus" salīdzinot ņemt vērā apstākli, ka privātajās augstskolās par maksu mēdz studēt studenti, kuri ir par švaku, lai tiktu iekšā "lielajās" budžetos - ok, arī šis ir ar datiem nepamatots apgalvojums, es nevaru piegādāt tev TSI un citu augstskolu reflektantu vidusskolas un CE atzīmes salīdzināšanai, bet nu tas ir ezītim skaidrs.

 

Pirms 4 minūtēm , deviant1 teica:

dažiem LU mācībspēkiem fiksais temps

Par kuriem tu runā, ja nav noslēpums?

Link to comment
Share on other sites

deviant1

Ja vajag tikai dajebkādu diplomu par bakalauru, tad visvieglāk biznesa vadību kaut kur privātā skolā par maksu. Daudz samplu visapkārt kad darbi jātaisa. Skolu kas to māca daudz un konkurence par maksas studentiem starp tām liela. 

TSI jau nevar atļauties " kastrēt " studiju kursus, sevišķi matenēs, akreditācijas dēļ. Kontroldarbus tur nolikt, manuprāt varbūt var nolikt vieglāk, privāta skola. Par lielāku mājasdarbu čupiņu manis nosauktajās matenēs, ir redzēta, salīdzinot ar ViA. Nolikt ekšus gan tur nav grūtāk kā, piemēram ViA, vismaz pēc studentu atsauksmēm. 

Par spēkiem negribētu publiski atsauksmes publiski cilāt, jo katram spēkam savi plusi/ mīnusi. 

Link to comment
Share on other sites

deviant1

Jaunam, ja ļoti labi padodas matemātikas, izdevīgāk ir nevis arodenes, bet kāda valsts ğimnāzija. Pēc tam uzreiz var iet, piemēram, ja dzīvo Rīgā uz LU, tur pa 2 gadi var dabūt 1 līm augstāko, tad vēl 2 gadi un bakalauru. Taisīt kaut ko un kodēt tas ka mācās videnē nevis arodenē netraucēs, savukārt ieraksts CV par kaut kādas  valsts ğimnāzijas beigšanu HR vecenēm izskatīsies smukāks nekā arodene. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
28/07/2017 , 10:00, NorMix teica:

vai ir vispār jēga mācīties par programmētāju vai izvēlēties citu profesiju.

 

Latvijā labāk izvēlēties kautko citu. Kad es tur dzīvoju, viņi gribēja, lai es strādāju par 340ls (tas bija Accenture) turklāt virsstundas - par baltu velti!  Kurā tad citā profesijā liek strādāt par velti?  Es par piemēru, labāk gribētu strādāt par elektriķi, ja es būtu iekš LV.     Es tagad esmu spiests dzīvot ārzemēs, jo šeit var atrast normālu darbu IT jomā.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

ja  tu tiesham buutu "top notch" programmetaajs tad shaubos vai zem 2k Latvijā pelnītu :) 

Un tu neesi spiests, tā ir tava izvēle, jo protams LON maksās vairāk :) 

Man draugi, programmētāji,kas ir iekārtojušies reti, kas zem 1500 pelna :) Bet jā, tie ir ar zināšanām un ambīcijām :) 

Link to comment
Share on other sites

Latvijā jau nekādus "top notch" nevajag. Kurš tad tur nodarbojas, piemēram, ar jaunu programmēšanas valodu izstrādi. Pietiek, ja kodē / labo kļūdas javā vai ko līdzīgu un viss.  Latvijā nav izstrādāta neviena no populārākajām programmēšanas valodām.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Zin... teica:

protams LON maksās vairāk :)

Bet izdevumi, protams, tādi paši..

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 3 stundām , usver teica:

Māris pēdējā piecgadē ir atvēris kaut vai LikeIT vai CV.lv un painteresējies?

Kautkāda daļa taisnības jau viņam ir. Atverot LikeIT neko sakarīgu tur ieraudzīt nevar, pārsvarā web developeri, kāda daļa Java/C#, kopumā priekš manis interesanti liekas varbūt kādi 2 - 3 sludinājumi no visiem.  Šis varētu būt interesants http://www.cv.lv/darba-sludinajums/mikrotikls-sia/embedded-systems-programmetajs-a-d3397634.html

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , usver teica:

Māris pēdējā piecgadē ir atvēris kaut vai LikeIT vai CV.lv un painteresējies?

Par Māri nezinu, bet es esmu. Pat ne pēdējā piecgadē, bet šogad vairākus mēnešus atpūtos un kaut kā nevarēju atrast interesantu darbu. Jāsaka gan, ka atpūta nāca par labu - bija tiešām nepieciešama :)

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pievienošos tēmai ar savu.

Esmu izmācījies RTU Elektrotehnoloģiju datorvadību. Šobrīd strādāju, darbs labi apmaksāts, bet nav saistīts ar to ko mācījos. Šobrīd darbs saistīts ar ēku inženiersistēmu apkopes un remonta darbiem. Darba pienākumos ietilpst arī ēku vadības sistēmas (BMS) izmantošana, lietotāja līmenī.

Esmu sapratis ka gribētu strādāt darbu, kam ir vairāk pievienotās vērtības un kas ir vairāk saistīts ar programmēšanu. Virziens kurā skatos, ir automātikas inženieris/projektētājs ar saistību ar BMS, SCADA.

Programmēšanas backgrounds ir jau pirms augstskolas, sākot ar pirmajām mājas lapām 9. klasē un vidusskolā, kā arī dažādu projektiņu realizācija uz Arduino un Raspberry Pi bāzes augstskolas laikā. Programmēšana interesē, patīk un arī sanāk (tā vismaz pašam liekas), bet pēdējos gados nav sanācis tam pieķerties brīvajā laikā. 

Gribēju uzzināt no klātesošajiem, vai te ir kāds, kas reāli darbojas manā sapņu jomā, ikdienā programmē PLC un BMS, veido automātikas lietas.

Labprāt parunātos caur Privātām Ziņām vai satiktos klātienē, lai saprastu vai tas ko esmu iedomājies ir tā kā esmu iedomājies.

Link to comment
Share on other sites

Projektēju, montēju, programmēju automātiku mazajām elektrostacijām - ne tām, kas uz upītēm, (kaut arī ar tām ir bijusi darīšana) bet tām, kas pie fermām un ne tikai. Pamatā izmantoju "Comap" kontrolierus, bet dažādām specifiskām lietām esmu izstrādājis vairākus savējos, bāzētus uz Atmel mikrokontrolieriem.  Plānos ir vēl citi, bet jau uz STM32. Bez mazajām elektrostacijām ir arī citi projekti, saistīti ar auto lietām, ar fermu mehanizāciju. Ir gadījies realizēt šo kontrolieru vadību arī no "avenes".

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , AndrisBB teica:

priekš manis interesanti liekas varbūt kādi 2 - 3 sludinājumi no visiem

 

Mikrotik, Ubiquiti, Atlas Aerospace .. https://www.airdog.com/career/, galu galā. Ne visi ir paspējuši iekš LikeIT nopublicēties. Nereti redzu situāciju, ka uzņēmumā "vajadzētu vēl vienu cilvēku .. vajadzētu vēl vienu cilvēku .. jedritvai, nav neviena, kas to meklētu .. labi, pacietīsimies, pēc pāris mēnešiem varbūt ieliksim sludinājumu .. moš neieliksim, bet reāli vajag takš to cilvēku!" Es iebikstītu interesējošām firmām un apvaicātos, ja mani kāda būtu ieinteresējusi. Pa galvu jau nesitīs.

 

Lai nebūtu tikai spams - strādāju Ubiquiti (tiem, kas tankā - rūteri, sviči, vaifaji), Rīgā ir veidots produkts https://amplifi.com/ , kā arī top (un tiek uzturēti) citi produkti - C++, Javascript un citas lietas lieti noderētu.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Airdog ir mazliet uzpūtīgi, ir bijusi saruna ar viņiem, itkā iesāku sarunas, bet tad sapratu ka nav jēga.

Mikrotik man atbildēja gandriz pēc pus gada, kas arī nav īsti normāli, būtu ok ja es sūtītu pieteikumu uz dullo, bet viņi reklamējas visulaiku, pa to laiku jau sen biju atradis citu darbu. 

Arī Aerones itkā kautko meklē, varētu būt interesanti. Vairāk, izņemot kādas 2 -3 alternatīvas arī nav, vismaz neesu redzējis, kautkādi php, CSharp  webformas īsti neinteresē.

 

Vēl interesanta lieta ko esu novērojis, ka lielākā daļa darbadevēju nespēj nosaukt cik gatavi maksāt, tielējas kautko, izdomā kautkādus maģiskus no - lidz, kas nevienam neinteresē. Tak pasaki cik liels budžets tai pozīcijai ir atvēlēts un miers (nu vismaz saprātīgu aptuveni, nevis no- lidz, kas atšķira 2 - 4 reirezes). Kāda jēga iet uz intervijā un tērēt laiku, lai beigās tik uzzinātu ka neko saprātīgu maksāt gatavi nav. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

JanisNezinamais

Vēlējos uzjautāt cik viegli (vai grūti - nekas jau šajā dzīvē nav viegls, protams) ir ielēkt nozarē, ja nav atbilstošās izglītības (esmu ekonomists)? Apgūt zināšanas it kā jau nav problēma (vienīgi ierastais - cik laiku vari veltīt un kā galva strādā), jo tagad jau tiešām internets pilns ar ne tikai maksas, bet arī bezmaksas mācību materiāliem. Līdz ar to jautājums par diplomu - cik tas ir svarīgs? No diskusijas noprotu, ka varbūt nemaz nav tik svarīgs. Tā kā strādāju puslīdz ok darbā un saņemu normālu atalgojumu - pilna laika klātiene studijās is not an option. Ar neklātieni, kā te jau bija rakstīts ir kā ir. Par studiju maksām nemaz nesākšu...

 

Man zināšanu līmenis šobrīd ir iesācēja līmenī - pa druskai no visa kā, kas ir intereses pēc skatīts un mēģināts. Līdz ar to, ja es pilnveidoju savas prasmes, kā pārliecināt darba devējus? Protams, apzinos, ka visticamāk būtu jāiet uz kaut kādiem entry level/junior darbiem, bet pat tad - CV ir "tukšs", tur nekas atbilstošs droši vien nebūs (ne oficiāla izglītība, ne darba pieredze). Vai risinājums ir kaut kas taustāms - piemēram, strādājoša web lapa, aplikācija iekš playstore vai jebkas cits atkarībā no nodarbošanās, ko vari uzreiz norādīt, ka tas ir Tavs veikums? Varbūt kāds var padalīties pieredzē?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Varbūt variants ir atrast kādu draugu/paziņu, kurš ir jau nozarē un viņš arī pierunā bosu/kolēģus dot tev iespēju?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , usver teica:

 

Mikrotik, Ubiquiti, Atlas Aerospace .. https://www.airdog.com/career/, galu galā. Ne visi ir paspējuši iekš LikeIT nopublicēties. Nereti redzu situāciju, ka uzņēmumā "vajadzētu vēl vienu cilvēku .. vajadzētu vēl vienu cilvēku .. jedritvai, nav neviena, kas to meklētu .. labi, pacietīsimies, pēc pāris mēnešiem varbūt ieliksim sludinājumu .. moš neieliksim, bet reāli vajag takš to cilvēku!" Es iebikstītu interesējošām firmām un apvaicātos, ja mani kāda būtu ieinteresējusi. Pa galvu jau nesitīs.

Uz Atlas Aerospace biju aizgājis parunāties. Pēc tam, kad pierasts pie brīvāka grafika, negribas strādāt no pl.8 līdz pl.17 (vai tur bija no pl.9 līdz pl.18? precīzi nepateikšu), iekļaujot obligāto 1h pusdienu pārtraukumam, kuram reāli pietiek ar 10 minūtēm. Nu un ar latviešu valodu tur nav ko meklēt, ja nu tas kādam ir svarīgi.

 

Uz AirDog biju aizgājis parunāties pirms pāris gadiem. Viņi pat mani pieņēma darbā. Pareizāk sakot, vienojāmies, ka strādāšu pie viņiem. Uzrakstīju atlūgumu, mēnesi jāatstrādā, … paiet nedēļa - šie sestdienas vakarā atraksta meilu, ka ir pārdomājuši. Viņiem, redz, vajagot cilvēku ASAP, lai gan pirms tam paši mēnesi-divus vilka gumiju. Par viņu produktu - nu nav normāli, ja produktu, par kuru cilvēki samaksājuši gana lielu summu, nepiegādā un tik atceļ relīzes laikus. Pirmajai versijai beigās vispār ETA tika atcelta un neviens nezināja, kad (un vai vispār) tos savus nopirktos airdogus kāds saņems. Forumā parādījās pa kādam "esmu saņēmis" ierakstam, bet bez jelkādām fotogrāfijām un atbildēm uz citu forumiešu jautājumiem - kaut kā aizdomīgi. Cik dzirdēts, arī šā gada plāni viņiem esot bijuši pārāk grandiozi, lai būtu saprātīgā laikā īstenojami.

 

Ubiquiti… Iedeva testa uzdevumu. Izpildīju. Pēc kāda laika atrakstīja, ka nepieņems - amerikāņiem kaut kas nepatika. Kas tieši - nemācēja/nevēlējās atklāt.

 

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Arī Aerones itkā kautko meklē, varētu būt interesanti.

Biju parunāties. Cik no saistītiem cilvēkiem sapratu, ar programmēšanu saistītus cilvēkus viņiem īsti nevajag - pašiem pietiek un vēl pāri paliek. Tā arī tur viss palika "gaisā karājamies".

 

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 5 minūtēm , binary teica:

Nu un ar latviešu valodu tur nav ko meklēt, ja nu tas kādam ir svarīgi.

Es krieviski nerunāju, tāka tad man nav ko tur meklēt.

Link to comment
Share on other sites

Nu pamatvaloda tur bija krievu, bet pieļauju, ka var savā starpā sazināties arī angliski.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , JanisNezinamais teica:

Vai risinājums ir kaut kas taustāms

 

Ir gan,  tikai saliec to visu githubā.   + kontributē kodu citos open source projektos.


pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Es krieviski nerunāju

 

Latvijā jau reti kur var bez tā iztikt.   UK gan var  :biggrin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , JanisNezinamais teica:

Man zināšanu līmenis šobrīd ir iesācēja līmenī - pa druskai no visa kā, kas ir intereses pēc skatīts un mēģināts. Līdz ar to, ja es pilnveidoju savas prasmes, kā pārliecināt darba devējus? Protams, apzinos, ka visticamāk būtu jāiet uz kaut kādiem entry level/junior darbiem, bet pat tad - CV ir "tukšs", tur nekas atbilstošs droši vien nebūs (ne oficiāla izglītība, ne darba pieredze). Vai risinājums ir kaut kas taustāms - piemēram, strādājoša web lapa, aplikācija iekš playstore vai jebkas cits atkarībā no nodarbošanās, ko vari uzreiz norādīt, ka tas ir Tavs veikums? Varbūt kāds var padalīties pieredzē?

 

Sāku mācīties programmēšanu (labi, webu) pirms pusotra gada no nulles. Izglītība un iepriekšējā darba pieredze pilnīgi citā sfērā. Nesen sāku lēnām "testēt ūdeņus". Līdz šim bijuša intervijas ar četriem uzņēmumiem (no 25 pieteikumiem, visi ārzemju startapi) un viena lieta, kurai iesācējiem ir jābūt obligāti ir aktīvs GitHub profils - tas ir tavs CV (viena no intervijām bija ar uzņēmumu, kuram es nosūtīju tikai pieteikuma vēstuli ar GitHub linku, bez CV). Pagaidām nopietnu darba piedāvājumu saņēmis neesmu, taču nākotnē raugos ar optimismu (ir dzirdēts par 0 atbildēm uz 100 pieteikumiem).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Ubiquiti… Iedeva testa uzdevumu. Izpildīju. Pēc kāda laika atrakstīja, ka nepieņems - amerikāņiem kaut kas nepatika. Kas tieši - nemācēja/nevēlējās atklāt.

o, interesanti - tad gandrīz kolēģi, izrādās, esam palikuši :D Uz ko un kurā projektā kandidēji?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...