Jump to content

Tele2 Mājas rūtera ārējā antena


-Jānis-
 Share

Recommended Posts

pirms 4 stundām , Radiolietis teica:

Nu man jau mezs prieksa tai antenai,

Jāceļ rūteris mastā, jāmeklē vieta kur mežš nav priekšā! Savādāk normālu ātrumu nebūs!

Link to comment
Share on other sites

es jau nevaru pārbaudīt, jo man šobrīd nav ne Huawei lietošanā, ne arī kāda Android ierīce... iepriekšējo postu palaboju.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 1 stundas , drunk_lizard teica:

manaa beerniibaa to sauca par radiosignaala atstarosjanos un taa bija gauzji ikdieniskja paraadiiba nevis kaads fenomens.

Paša parādība ir ikdienišķa (un arī nosacīti, jo pie matemātiskā apraksta 99% "visziņu" atkrīt), bet kā ar to cīnīties, tas jau vairs nav tik ikdienišķi. Trivializēt var visu.

Ja jau ikdienā ir nācies ar to tiešā veidā sastapties, varbūt vari padalīties ar pieredzi - kā tas izpaudās un ar kādām sistēmām darbojoties?

Link to comment
Share on other sites

Radiosignāla interference un atstarošanās ir dabīgs process un cīnīties ar to nav nemaz sarežģīti. Vispirms, stacionārās iekārtā, jāizmanto antenas ar izteiktu virziendarbību un mazām sānu lapiņām. Tad signāls tiks uztverts tikai no viena virziena. Otrs variants, kad uztvērējam jāķer signāls no visām pusēm, pietiek ar divām visvirziena antenām, kuras atrodas zināmā attālumā vienai no otras. Ja uz vienas antenas pienāk atstarots signāls pretfāzē, tad uz otru tas tā nekad nenotiek. Atliek tikai automātikai izvēlēties, no kuras antenas signālu ņemt. Tas tā vienkāršoti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 11 minūtēm , Didzis teica:

Vispirms, stacionārās iekārtā, jāizmanto antenas ar izteiktu virziendarbību un mazām sānu lapiņām. Tad signāls tiks uztverts tikai no viena virziena.

No manas pieredzes ar UHF - atsevišķos gadījumos pilsētvidē (īpaši izteikti iekšpagalmos vai blakus ēkām ar skārda jumtiem) derīgā signāla uztveršanas azimuts var mainīties diennakts laikā pat par 180 grādiem, ko nu? Kādam jāsēž pie objekta masta un jāgroza antena visu laiku, lai virziendarbības antena būtu noregulēta precīzi, diezgan labs risinājums. Vienīgais risinājums - omni antena ar +/- 7 dBi pastiprinājumu.

Par omni antenu diversitāti - tā arī ir, tikai ne visas iekārtas atbalsta tādu funkciju. Papildus jāmin, ka reāls ieguvums (jo instalācijas izmaksas jāpareizina ar 2) ir tikai pilsētvidē vai blakus lielām ūdenstilpnēm.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Didzis teica:

Otrs variants, kad uztvērējam jāķer signāls no visām pusēm, pietiek ar divām visvirziena antenām, kuras atrodas zināmā attālumā vienai no otras. Ja uz vienas antenas pienāk atstarots signāls pretfāzē, tad uz otru tas tā nekad nenotiek

šis jau velk uz to variantu ar divām antenām pie huawei rūtera, par ko tika rakstīts augstāk. tagad es saprotu, kāpēc laukos tas nav sevišķi aktuāli, jo nav jau no kā atstaroties..

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Didzis teica:

, jāizmanto antenas ar izteiktu virziendarbību

Vispār jau, izgatavo 4 stāvu savstarpēji 1/4 vilni nobīdītas Yagi antenas(pēc Spindlera)...Esmu lietojis, ir attaisnojies...

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 59 minūtēm , drunk_lizard teica:

srp 144mhz. kalnos vaaks vispaari. pat ar 4 elementu yagi probleemas. 

Jā, kalnainos apvidos ir iespējamas visādas izvirtības.

Vairākus gadus atpakaļ, kad vēl nebiju praksē "iebraucis" radiolietās, brauca ražotāji no Šveices prezentēt savas iekārtas, kaut kā aizrunājāmies par matemātiskajiem aprēķinu modeļiem, ka jābūt uzmanīgiem, ne vienmēr var visu paredzēt, sēžot pie datora un klabinot taustiņus (man tas likās jocīgi, jo biju nesen apguvis diezgan smagu aprēķinu programmu, likās, ka varu visu aprēķināt/paredzēt, nepieceļoties no galda), dažreiz bez site-survey nekādi neiztikt. Tika pieminēts tieši piemērs ar kalnainu apvidu un atstarošanos - kalnainā apvidū to atsevišķos gadījumos var izmantot ļoti lietderīgi (skat. att.), izveidojot radiolinku tādās vietās, kur it kā tas nemaz nebūtu iespējams. Piezīme - radiolinka garums ap 20 km, f = 400-500 MHz, ar kalnu pa vidu links nav iespējams. Izmantojot atstaroto signālu linku izdevās izveidot. Šādos gadījumos gan bez braukšanas uz vietas un eksperimentāli nenotestējot neko paredzēt nevar.

Vairākceļu atstarošanās lietderīga izmantošana.png

Link to comment
Share on other sites

Nu bija ŗadioamatieriem, jau pagājušā gadsimtā tādas lietas kā "saruna pret meteorīta sliedi" , nekas jauns jau tas nav :biggrin:


Pat pret mēnesi bija :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , jema teica:

"saruna pret meteorīta sliedi

Jā, Jema, paspējam pat kādu TV bildi arī ieraudzīt...

Link to comment
Share on other sites

Arī TV uztveršanai izmantoja atstaroto signālu, vienīgi analogajam signālam dubultattēls bieži bij.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , jema teica:

Nu bija ŗadioamatieriem, jau pagājušā gadsimtā tādas lietas kā "saruna pret meteorīta sliedi" , nekas jauns jau tas nav :biggrin:

 

 

Pat pret mēnesi bija :biggrin:

 

Mēnesnieki ir joprojām. Dažkārt pat lidmašīnās tiek izmantotas lai atstarotu signālu un nodibinātu sakarus. Tādā ziņā, lidmašīnās ar elektorniku haltūrēt nedrīkst, jo radioamatieri dažkārt tur ar kilovatiem bliež pa to kasti gaisā. :D


2018.07.16. , 12:50, Ronalds teica:

Šeit  varētu būt problēma ar salāgošanu. Televīzijas antenās, uztvērējos, kabeļos - viļņa pretestība 50 om, bet LTE rūterim 70. Vajag salāgotājus, kur gatavus dabūt nezinu, pašam bez mēraparātiem neuztaisīt.... 

Vispār jau tas ir 50 omu kabelis. :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , uldise teica:

tagad es saprotu, kāpēc laukos tas nav sevišķi aktuāli, jo nav jau no kā atstaroties..

Ja pilsētā problēmas ar atstaroto signālu, tad laukos atkal traucē biezi meži. Pilsētā parasti ir alternatīvi varianti un var kabelim pieslēgties vai operatoru pamainīt.Galvenais atstarotājs parasti ir bleķa jumti un vienīgais variants likt antenu augstā mastā un piemeklējot optimālu atrašanās vietu. Mūsdienās tas neskaitās ''labais tonis'' un visiem vajag lai internetu ķertu betona mājas pirmajā stāvā guļot gultā. Laukos atliek tikai pacelt antenu virs kokiem un viss darbosies, bet atkal ''labais tonis'' nepieļauj antenas mastu pie mājas. Būtībā jau pasaulē nekas nemainās, ja vecos laikos slinkums bija televīzijas antenu celt virs mājas, tad tagad interneta antenu.

Radioamatieri daudzi izmanto mēnesi kā atstarotāju un digitālajā laikmetā to nav grūti izdarīt. Būtībā visi īso viļņu sakari darbojas tikai tapēc, ka jonosfēra atstaro radiosignālu. Vārdu sakot, atstarošana nav nekas slikts, tikai jāprot to izmantot.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Didzis teica:

Laukos atliek tikai pacelt antenu virs kokiem un viss darbosies

Jā, piekrītu, pie manis tās ir simtgadīgas liepas ar 30+ metru garumu, būs pagrūti tikt pāri. Labi, ka pie manis atradās viens caurums pagalma otrā pusē, kur šobrīd 5m augstumā mastā ir Mikrotik SXT LTE, un ir tieša redzamība ar torni. masta attālums no mājas ~35m, pagājušo nedēļu arī kabeli ieraku zemē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , Guncha teica:

Vispār jau tas ir 50 omu kabelis. :)

Nu cik var! ;)

Sajaucu omus, biedri jau norādīja uz manu kļūdu, ko atzinu! :(

 

Galvenais vēstījums bija, ka TV antena un kabelis bez salāgotājiem nederēs priekš LTE arī 800MHZ diapazonā!

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Radiolietis teica:

Rezultats sads, jo pacelu antenu par 2 metriem augstak.

izskatās krietni labāk, ātrums gan ir ļoti mānīgs lielums, kā tagad ar signāla līmeņiem?

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Saņēmos un uzcēlu to rūteri 12m mastā (koka egles) testam. Tik tas pasākums tāds bezjēdzīgs sanāca, jo no cerētā nekas neizdevās un ar to antenu ir labāk. Rūteris mastā - atrums 3,51 Down , 17,92 Up. Ar antenu 11,75 Down, 5,33 Up.  Uploads tāds slikts dēļ tā , ka kabelis pa īsu bija un pietinu klāt vecu TV kabeli 3 metri ar izolenti.


Ar antenu.png

Rūteris mastā.png


Pirmā bilde ar antenu, otrā ar rūteri mastā.

Link to comment
Share on other sites

Kā saprotu, ar antenu zemāk bija labāk? 

Kāda antena? Kad dabūji?

Tad sanāk ka operatori sākuši dot labākas/labāk salāgotas antenas!


Pirms 38 minūtēm , Radiolietis teica:

Rūteris mastā - atrums 3,51 Down , 17,92 Up.

Kaut gan - dīvaini kāpēc down tik slikts, bet up labs....  Moš testa laikā tornis bija pārslogots.... ? Ja zona sūdīga, tad arī UP būt jābūt pakaļa.... 

Bet nu signāls ar antenu labāks!

Link to comment
Share on other sites

Tad tomēr tā nav operatora dotā antenna!

ISKRA P-56 - skaidrs, japiefiksē! Tā ir vienīgā antena, ar kuru ir novērots uzlabojums! 


@drunk_lizard lūdzu beidz savus uzbraucienus! Mēs te mēģinām atrast strādājošus LTE uztveršanai sliktas zonas apstākļos un es nekādi neapgalvoju ka zinu visu!

Link to comment
Share on other sites

Būtībā viss ir sa*ists vienkārši ar izoleni pietinot klāt *ujzin kā *ujzinkādu vadu uz ķep, ļep. Tev Tev nav darīšana ar elektrību un dažiem voltiem, bet ar augstām radiofrekvencēm un šis ir stulbākais ko var izdarīt.

Labots - Guncha
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

@Guncha, jā. Bet pēc testiem sanāk, ka šī antena strādā! Nebūtu vads ķīmiķots, būtu vēl labāk!

Link to comment
Share on other sites

Tā P-56 antena ir ar labāko pastiprinājumu mob. interneta diapazonam, ja salīdzina ar citām ISKRām. Viņiem lapā kkur bija diagramma, kur to var redzēt. Es vairāk par to, ka ir jāizdara viss kā nākas un tad var funktierēt tālāk.

 

 

P-56 Iskras tirgojas arī MIMO komplektā un varētu būt ļoti laba kombene ar Mikrotik wAP LTE kitu. Tikai kabelis gan jāuzliek sakarīgāks un iespējami īsāks. 10m šķiet par daudz.

 

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Nu kāda tieši man tā antena es nezinu, kaste sen izmesta. Tā ir LMT dotā. Kautkad šķiet marta sākumā LMT meistari atveda. Kabelis man nebija nekas cits pa rokai ko pielikt. Jā esmu idiotiski izdarījis ar to izolenti, bet nu pašlaik viss strādā. 13 metri kopā ar to TV kabeli sanāk.


Pirms 5 minūtēm , ggg97 teica:

Tā teikt, komplektā lētāk

 

Vai viņas var arī pa vienai likt? Tad to kronšteinu jaloca, lai stāv vetrikāli.

Link to comment
Share on other sites

Vēl jau pie rūtera mastā vājajiem rezultātiem varētu būt vainojama rūterī iebūvēto antenu virziendarbība un iznācis ka rūteris tiek lietots virzienā ar vājāko pastiprinājumu .

Link to comment
Share on other sites

Tie daži metri TV kabeļa taisa lielu neprognozējamību. Tā nedrīkst darīt un spriest par rezultātiem. Kjirzaks pa tēmu uznrauca. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

OK, vainigs esmu un stulbības sadariju. Tik pasakat kur man nopirkt to kabeli uz 13 metriem, lai nebūtu jaut kas jātin ar izolentu?

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Radiolietis teica:

Rūteris mastā - atrums 3,51 Down , 17,92 Up. Ar antenu 11,75 Down, 5,33 Up.

Ja rūteris mastā rāda tik labu upload, tad ar normālu antenas kabeli viss būs ok. nesaprotu gan, kāpēc vajag 13m, vai tad nevar to rūteri kaut ārā uzlikt uz tā paša masta vienkārši ūdens necaurlaidīgā kastē?

 

pirms 17 stundām , Ronalds teica:

Tad tomēr tā nav operatora dotā antenna!

ISKRA P-56 - skaidrs, japiefiksē!

jau iepriekš rakstiju, ka LMT tagad šādas dod, jo iepriekšējās LP27, kāda ir arī @Radiolietis, 800Mhz neiet - te gan tas nav aktuāli, jo ir 1800Mhz.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...