Jump to content

Tele2 Mājas rūtera ārējā antena


-Jānis-
 Share

Recommended Posts

Tie tievie kabeļi ienes ievērojamus zudumus. 15m ir gana liels kabeļa garums un tad jāizmanto kabelis vismaz īkšķa resnumā. Pareizi uldise raksta, nafig tik garu kabeli likt, ja var pašu rūteri uzlikt staba galā un tad maksimums vajadzēs 1m koaksiālā kabela līdz antenai.

Godīgi sakot, sāk piegriesties šitās amatieru runas. Vai nu ir sajēga antenu, kabelu un radioviļņu izplatīšanās lietās, vai nav tas dots un tad labāk nolīgt profesionāļa pakalpojumu. Zobus pats sev nelabo, bet antenas gan štellēt visi grib.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 20 stundām , Dils teica:

Tad kāpēc mainās signāla stiprums to rūteri grozot?

Ja domāts istabā - tajā atrodas 100 un 1 priekšmets, kuri ietekmē signāla uztveršanu, tādiem testiem ir precīzi 0 vērtība. Katru reizi grozot (un bieži pat negrozot) "rūteri", parametri mainās.

Ja domāts mastā - jāsaprot, kā tu esi to "rūteri" mastam pievienojis. Ja vienā pusē mastam, tad viss skaidrs.

Ja atstāsi 12 metru mastu ar antenu, tad ieteiktu tomēr to "projektu" novirzīt kādam cilvēkam, kas ar to pelna maizīti, jo bez zibensaizsardzības var nākties par to dārgi "samaksāt" pēc tam.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Didzis teica:

Zobus pats sev nelabo, bet antenas gan štellēt visi grib

vot te varētu būt kas sakāms arī par operātoriem - tie jau max ko dara, vienkārši iedod antenu. un ko cilvēkajam parastajam ar to iesākt?

kaut gan piemēram LMT ir cilvēki, kas brauc pie klienta likt antenu, tikai nekad neesu sapratis, kas ir tie nosacījumi, pie kuriem šāda opcija parādās. ok, biznesa klientiem tā ir cita runa, bet parastajiem?

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis
pirms 7 stundām , uldise teica:

vai tad nevar to rūteri kaut ārā uzlikt uz tā paša masta vienkārši ūdens necaurlaidīgā kastē?

 

Nu nē, šādas izvirtības es neatbalstu! Kā man redzams, tad tas pašreiz viss darbojas un vajag tik kabeli normālu pielikt. 15metri, tas nozīmē, ka pēc laika tik vilkts jauns masts uz 15m un antenu likšu vēl augstāk.

 

Par sazemēšanu priekš negaisa jau sen ir padomāts, jo uz tā masta ir arī TV antena. Vara drāts no masta augšas ierakta zemē un pieskrūvēta dzelzs stienim kas iedzīts ap 3 metriem prom no mājas un masta.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Radiolietis teica:

Kā man redzams, tad tas pašreiz viss darbojas un vajag tik kabeli normālu pielikt

nu es jau ieteiktu vispirms šo teoriju pārbaudīt. ņem to pašu 10m vadu, antena mastā, rūteris sanāk 3m no zemes - atstāj kaut antenas kabelī karājoties, barošanu klāt, tālāk ar ethernet vadu pie datora un testē.

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis
Pirms 3 minūtēm , uldise teica:

nu es jau ieteiktu vispirms šo teoriju pārbaudīt. ņem to pašu 10m vadu, antena mastā, rūteris sanāk 3m no zemes - atstāj kaut antenas kabelī karājoties, barošanu klāt, tālāk ar ethernet vadu pie datora un testē.

 

Jēga? Uploads būs labāks, tas nu fakts. Bet nu ok pa brīvdienām paņemšos ar to visu. Tagad citas lietas darāmas.

Link to comment
Share on other sites

kā reiz ne tikai - jāeksperimentē rīta pusē, kamēr tornis mazāk aizņemts. citādi izrādīsies, ka vads nopirkts, bet jēga maza.

no savas pieredzes - ja uploads ir ok, arī downloadam būtu jābūt ok ne pīķa stundās. bet, to protams var ietekmēt visādi apstākļi tieši pie Tevis. dod ziņu un lai veicas eksperimentējot.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

Sveiki viri!

Man ar divam antenam 12m masta sadi raditaji pec signala skalas-uz kuriem radijumiem tur isti jaskatas ?un atrums sads pastavigi ir brizi,kad nokritas lidz 60mbs ,atrasanas vieta laukos-2,5km lidz BS prieksa biezs mezs   http://www.speedtest.net/result/7493791798.png     http://www.speedtest.net/result/7471991648

LTEWatchH_2018-07-23@08_11_06.png.6a365d176c5af06b08cd3f4a6572bca9.png

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Kaspars627 teica:

Man ar divam antenam 12m masta sadi raditaji pec signala skalas-uz kuriem radijumiem tur isti jaskatas

nu ja neuztrauc, ka upload tāds mazliet mazākas, tad pie tiem signāla līmeņiem kustās vairāk kā ok. kas notiek, kad tas mežs salīst? nav tā, ka pazūd?

Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

Kad mezs salist,tad tiesi preteji -ping paliek mazaks un atrums stabilizejas nav to svarstibu-tas mani izbrina,bet moska no ta meza kaut ka atstarojas?jo tiesi sai svelme ir sudigak ar signalu!

Isteniba ilgi kritu uz nervu operatoram ,jo bija vakaros 1mbs-3mbs atrums,so pavasar tur pasiverejas BS un tagat nesudzos

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 14 stundām , drunk_lizard teica:

te mees redzam zibensnovedeeju guru. gaidam atskaiti par nodegusju mastu, mhhhh

Masts ar 40€ vērtu ISKRA antenu uz tā jau nebūtu tā lielākā sāpe pat.

Radiolieti, tas koaksiālais kabelis, kuru pievelc pie "rūtera", arī ir ļoti labs vadītājs. Pirms "rūtera" jāliek pārsprieguma aizsardzība uz koaksiālā (arī pārsprieguma aizsardzībai jāskatās darba frekvenču diapazons), un jāzemē arī šī pārsprieguma aizsardzība, pietam pie tā paša kontūra, kur antena un masts.

Neredzot dzīvē, kas tur būs saveidots, liekas, ka padomāts "jau sen" ir par to, kā novadīt ESD no antenas (kas arī ir būtiski), bet ar zibensaizsardzību tur nav nekā kopīga.

Un jā, liela daļa "speciālistu" teiks - es 100 gadus jau lieku TV u.c. antenas 10+ metru mastos, nekāda vaina. Es viņus saucu par "tāda tipa cilvēkiem, kas auto akumulatoram piepīpējot liek melno klemmi uz akumulatora mīnusu". Nelaime jau nenāk brēkdama, tāpat tai ir vienalga, zina tas nelaimīgais kāpēc tā gadījās vai nē. Katrs jau pats izvēlas kā darīt. Jāmin gan, ja par šo lietu nav domāts plašā mērogā, sākot jau ar vairāku līmeņu pārsprieguma aizsardzībām ēkas elektroinstalācijā, zibensnovedēju sistēmu, zemējuma kontūra izveidi utt., tad tie antenas aizsardzības pasākumi var būt kā plāksteris mironim.

Link to comment
Share on other sites

Ja būs tiešs zibens trāpījums, tad rūteris nodegs un vienalga vai tur būs zibens novedējs ar pārsprieguma aizsardzību vai nē! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 13 minūtēm , Ronalds teica:

Ja būs tiešs zibens trāpījums, tad rūteris nodegs un vienalga vai tur būs zibens novedējs ar pārsprieguma aizsardzību vai nē! 

Nē, ja pareizi izveido visu sistēmu, nekas nenodeg, pārbaudīts dzīvē.

Laikam būsi viens no tiem "meistariem".:sarcastic: Tad man jautājums Tev - tu aptuveni nojaut, cik maksā +/- kvalitatīva pārsprieguma aizsardzība priekš koaksiālā kabeļa? Nu teiksim, no 50 MHz līdz 3 GHz.

Link to comment
Share on other sites

Bet godīgi sakot man grūti iedomāties kādai jābūt aizsardzībai lai tie miljoni voltu kas ir zibens spērienā netiktu viņai cauri! (ja tomēr tādas ir - lūdzu linku studijā)

Aizsardzības aizsargā pret inducēto spriegumu, ja zibens blakus iesper!

 

Ja iekārta ir ļoti vērtīga - būvē papildus aktīvos zibens novedējus blakus, augstākos mastos!

Piemēram kosmodromos raķešu aizsardzībai tādus lieto.

Mājas apstākļos ir vieglāk antenu atvienot uz zibens laiku vai nomainīt nodegušo iekārtu.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Grūti iedomāties, jo vajadzētu vispirms palasīt literatūru, un pēc tam kaut vai sev mājās tādu sistēmu izveidot, tad vairs nekas tik mistisks tas neliksies.

Atkārtošos, tā ir sistēma, nav tā, ka pārsprieguma aizsardzība pati visu "izturēs", pareizi pats arī rakstīji, ka tā aizsargā arī pret inducēto spriegumu, ko sastapt kabeļa traktā ir daudz lielāka varbūtība.

Ir jāzemē gan antena, gan masts, gan ideālā gadījumā arī pašu kabeli sazemē, papildus pie gala iekārtas liek pārsprieguma aizsardzību. Visu zemē pie viena kontūra, ja nav SOHO variants iekārtai, tad arī pašu iekārtas korpusu zemē pie tā paša zemējuma kontūra.

Zemējuma kontūram maksimums 4 omu pretestība neatkarīgi no gadalaika.

Zemēšanai izmanto vismaz 16 mm2 vara zemējuma vadus.

Kontaktu vietās izmanto tam paredzētas kabeļu "kurpes", nekādas izolācijas lentas vai tādus draņķus neliek, tikai un vienīgi termocaurules.

Konkrēts piemērs - https://www.telegaertner.com/datasheet?product=J01028A0051&lang=en.

Nu re, izturēja šāda sistēma, vairākas reizes pieredzēts, no antenas gan maz kas bija palicis pāri.

Par cenu negribu sameloties, bet tas noteikti nebija lētāk par 150€ gab. par ar līgumu bez PVN.

Par atsevišķiem, augstākiem mastiem, uz kuriem izvietot zibensnovedēju - ir ļoti daudz vietu, kur to nav iespējams Latvijā izdarīt gaisvadu līniju dēļ. Papildus tās vēl ir izmaksas, jo pārsprieguma aizsardzība un zemējuma kontūrs būs nepieciešams jebkurā gadījumā. Un arī estētiskuma ziņā viens masts tomēr ir mazāks ļaunums, nekā divi.

Protams, ir dažādas sistēmas un nepieciešamības, liek arī pasīvās sistēmas, piemēram, radiotorņos.

P.S. Par pasīvo/aktīvo zibens novedēju sistēmām - tā ir atsevišķa diskusija (ļoti gan interesanta), bet ieteiktu tomēr labāk sākt ar mazumiņu jeb elementāriem pamatiem.

 


Pirms 57 minūtēm , Ronalds teica:

vai nomainīt nodegušo iekārtu.

Vai nomainīt māju, jo iepriekšējā ir nodegusi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , drunk_lizard teica:

vispaariigos vaardos tie domaati lai noteiktaa radiusaa likvideetu potenciaalu starpiibu.

Jā, novada mākoņa indicēto spriegumu uz zemi un samazina zibens spēriena iespējamību! 

Bet zibens ir diezgan grūti prognozējama parādība. Potenciālu starpības samazinās, bet ne vienmēr tas novērš spērienu. 

1475149341632022926.jpg

 

Un tas ar visām NASA tehnoloģijām un naudu....  (Redzams pamatīgs zibens novedējs tornī pa kreisi, bet nekā...) 

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis
pirms 3 stundām , CosmosDC teica:

Zemējuma kontūram maksimums 4 omu pretestība neatkarīgi no gadalaika.

 

 

Nav tur nekāda kontūra. vienkārši. zemē iedzīts dzelzs stienis pie kā pieskrūvēta tā drāts no masta.

To drāti man ieteica likt veikala pārdevējs, jo saprata , ka veidojas bīstama situācija. Pirms vairākiem gadiem katru vasaru kā bija negaiss tā izblieza TV antenai pastiprinātāja plati. Parasti kādas 4 - 6 pa sezonu nācās mainīt. Tagad jau divas vasaras miers, jo pieliku to drāti.


Šī te plate neturēja tos zibeņus  http://www.semicom.lv/TV_SAT_DIGITAL/DVB_T_Virszemes_ciparu_TV_dekoders/Istabas_antenas/TV_antenas_pastiprinātājs_SWA7_38dB_547860_1399.html

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , drunk_lizard teica:

peec padumjo standarta zibensnovedeeja darbiibas radiuss ir 15 metri

Zibensnovedējām, pēc teorijas aizsardzības zona ir 45' lenķī uz leju uz katru pusi (stienim veidosies apkārt konusveida aizsardzības zona), t.i. tā ir zona, kur ir mazākā varbūtība trāpīt zibenim, t.i. tas trāpīs tad drīzāk tajā novedējā. Bet tas neizslēdz iespējamību, ka zibens gals trāpīs tieši pie paša pamata. Tā mani vismaz V. Putniņš mācīja kādreiz. Un nav nekādi mistiski 15m. Iespējams, bija kaut kādi standarta divertori, kas bija 15m gari virs zemes, bez pamata, kurus tad visur krāmēja, kur vajadzēja. Ja tādus saliek noteiktos attālumos, tad, protams, veidosies kaut kāda plašāka aizsardzības telpa.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , drunk_lizard teica:

tas, ka tur nebija novedeeju tiikla liecina par nasa atbildiigaa par ugunsdrosjiibu pilniigu tupumu.

Es izteiktu minējumu, ka no raķetes pacelšanās laikā izplūstošās gāzes tās apkārt saspraustās pīckas aizpūstu nahuj pie katra starta. 

 

 

1 stundu atpakaļ, ju teica:

Zibensnovedējām, pēc teorijas aizsardzības zona ir 45' lenķī uz leju uz katru pusi (stienim veidosies apkārt konusveida aizsardzības zona)

Varētu kādu info par šito?

 

EDIT: pats atradu, no kurienes tāda ideja radusies:

Citēt

Historical understanding of lightning, from statements made by Ben Franklin, assumed that each lightning rod protected a cone of 45 degrees.[18] This has been found to be unsatisfactory for protecting taller structures, as it is possible for lightning to strike the side of a building.

 

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

EDIT 2: Lizardam taisnība - pašlaik standartizēti pieņemts uzskatīt, ka zibensnovedējs nodrošina aizsardzību aptuveni 7 metru perimetrā ap to, kā rezultātā ja jumta malas garums pārsniedz 15m, tad zibensnovedējus uzstāda ne retāk kā ik pa 7 metriem.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 5 stundām , drunk_lizard teica:

es veeleetos pieziimeet, ka zibensnovedeeji NAV domaati tam, lai tajos spertu zibens... vispaariigos vaardos tie domaati lai noteiktaa radiusaa likvideetu potenciaalu starpiibu.

Precīzi.

 

1 stundu atpakaļ, Artanis teica:

EDIT 2: Lizardam taisnība - pašlaik standartizēti pieņemts uzskatīt, ka zibensnovedējs nodrošina aizsardzību aptuveni 7 metru perimetrā ap to, kā rezultātā ja jumta malas garums pārsniedz 15m, tad zibensnovedējus uzstāda ne retāk kā ik pa 7 metriem.

Vari taisīt arī EDIT 3, jo Latvijā spēkā esošajos MK noteikumos nav tāds triviāls "7 metru likums".

Link to comment
Share on other sites

CosmossDC visu pareizi raksta, tikai dzīvē notiek savādāk. Kad savulaik piedāvāju datortīklam zemējumu, tad mani vienkārši nosmēja, jo aizsardzība maksāja daudz dārgāk kā rūteri un sviči. Zibens sper tikai vasarā un lētāk kaut katru vasaras mēnesi mainīt iekārtas, nevis vilkt dārgu zemējumu.

Ja par zibensnovedēju, tad tam ir tikai viens uzdevums, pasargāt māju no nodegšanas. Pie tiešā zibens spēriena tāpat visa elektronika aizies pie dieviem. Vienīgais variants ir izraut visus vadus no rūtera un datora.  lūgt Dievu, lai zibens neiesper arī dažiem palīdzot.  Pie miljons voltiem pilnīgi pofig, vai zemējumam 4 omi vai 20 omi,  zibens gaisā nepaliks.  Kontūru ap māju vajag tikai lai izlīdzinātu soļa spriegumu, ja nu kāds mājā stāv ar basām kājām uz betona grīdas. Citādāk pofig, zibensnovedēja drāti zemē un miljons voltu arī caur 40 omiem atradīs ceļu uz mūsu zemīti.  Protams, labāk visu izdarīt, kā CosmossDC  saka, bet nelaime jau tā cilvēki pat elementārāko zibens novedēju neuzstāda.  Jā nav īsti precīzi vilkt 45 grādu līniju no zibensnovedēja un tā noteikt aizsargjoslu. Pareizāk ir pie masta pielikt iedomātu rinķa līniju, jo aizargjosla nav taisna, bet  liekta līnija un satīdzinājumā ar 45 grādu taisni  aizsargājamā zona sanāk mazāka un zemāka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
CosmosDC

Ja tu ar izolācijas lentu pietin klāt 3 metrus kabeli oriģinālajam kabelim un tev "rādītāji" nemainījās attiecībā pret 12 metru garu oriģinālo kabeli (tiesa gan, arī tas ir tikai kabeļa izstrādājums), ja antena ir palikusi tajā pašā vietā, tad šo es gribētu redzēt ar bildēm un screeniem no "rādītāju" lapas. Velk uz to, ka tu Nobela prēmiju fizikā esi pelnījis ar šo eksperimentu, ja spēsi to pamatot.

Kabeļa nomaiņa nav antenas pārtaisīšana.

 

Labots - CosmosDC
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Konservu bundžas "labumus" ļoti apšaubu. Zacenei gan legit. 

Kaut cik jau tas "šķīvis" dotu, bet jo mazāks šķīvja diametrs un zemāka frekvence, jo mazāka no viņa vispār jēga. Turklāt tur vēl attālums antena - šķīvis jāskatās utt. 

Koroč, Didzis toč saprot par antenām, tā ka viņam var ticēt.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , Just5cosmo teica:

Vispār jau esmu laiku atpakaļ kad bija 3G tādam usb puļķim licis vecu alumīnija katla vāku kā reflektoru un ātrums uzlabojās

Gan jau vāks bija no veca alumīnija katla un tik pat liels, kā SAT šķīvis. Loģiski, ka signāls uzlabojās. Ja ņemtu datora korpusa vāku, arī uzlabotos, bet ja no lielā servera, tad vēl labāk. Pie zemām frekvencēm, kad SAT antenas, vai katla vāka diametrs samērojams ar viļņa garumu, tas darbojas kā reflektors un pofig, vai tur liekta precīza parabolas forma, vai plakans bleķis. Stāsts jau par to, ka video autors apgalvo, ka antena ''ļoti jaudīgi pastiprina'' signālu. Jā, pastiprina, bet tikai nedaudz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja nu tomēr vismaz apmēram pieturamies pie tēmas, tad no Mikrotik ir parādījies jaunums priekš LTE - https://mikrotik.com/product/lhg_lte_kit

modēms tas pats, kas jaunajam SXT LTE, tikai antena pati krietni jaudīgāka. tā kā noderēs tiem, kuriem šobrīd ar to pašu SXT ir švaki ar signālu. saprotu, ka LV vēl nopērkams nav, gan jau drīz būs.

 

pašam nu jau pāris nedēļas ir jaunais SXT LTE - man lielākais ieguvums salīdzinot ar iepriekšējo SXT LTE ir latency uzlabojums - no 24 uz 16. Upload ir mazliet lēnāks (pie tukša torņa max 33Mbit, ar veco bija 40), Download mazliet ātrāks (pie tukša torņa max 55Mbit, ar veco bija 40).

 

  • Patīk 3
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir viena attāla vieta no kurienes vajag ietuneļot pāris IP kameras kopējā sistēmā, bet pārklājums ir mazliet par švaku. Izskatās, ka šis būtu tieši tas ko man vajag. Nevaru sagaidīt, kad varēšu šito notestēt. :)

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Lai uzstādītāja palaistais vējiņš neaizpūstu raidītāju/uztvērēju. Nemaz nerunājot par apkārt lidojošajiem maitas putniem, kas tur varētu vēlēties ietaisīt ligzdu un atstāt pēdas uz tevis sūtītajiem epastiem.

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
uldii12345

Uzliku sev lgh lte antenu. Ir ok. Nevaru pateikt tieši par cik palielinājās signāla līmenis, jo vairs neuzrādās RSSI parametrs, ko biju piefiksējis. Ja ar parasto stx lte band 7 ķēra knapi, tad ar šo ir krietni stabilāk. Ar STX download ap 10Mbit, upload vispār nekāds. Ar LGH download ap 30Mbit, upload ap 10Mbit. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 57 minūtēm , uldii12345 teica:

lgh lte antenu

 

A kas tas ir?

Link to comment
Share on other sites

Hey! man arī probza ar tele2 zonu rāda tik 3 strīpas no 5 vakaros nets ir reizēm pat nožēlojami 300kbps , no rītiem un pa dienu ir Ok ap - 10Mbps... izlasiju visu topiku :) tā arī skaidrībā netiku celt to rūteri mastā (tās nozarkārbas nu nefiga ne katrā veikalā var dabūt - un tāpat hvz vai vispār tas modems ir paredzēts tādām tempretūru svārstībām kādas ir LV no -32 līdz saulē 55:)), vai arī likt antenu? jo cik sapratu no topika pat ar izoleni satītiem savienojumiem un prastiem lētiem TV kabeļiem antenas risinājums strādā labāk nekā rūteris mastā! :D ... tāpēc man kā parastam userim kas nav radiospecs liekas ka prātīgāk ir likt tomēr mastā antenu - tad modemu iespējami tuvu antenai (bēniņos) un tad rūteri ar ethernet kabeli novilkt uz pirmo stāvu...

 

Rūteri jau nopirku tagad meklēju antenu- man Tele2 modemam ir 2 antenu izejas šāds modems - vai man ir jāmeklē antena ar 2 vadiem? piemēram šāda   derētu? vai arī kapēc tur tās 2 izejas no modema? pats atrodos by defoult ''bedrē'' 2345m no torņa, antenai uz masta būtu tieša redzamība ar torni, meklēju risinājumu +- 50 eur robežās, tā ka mikrotik risinājumus neizskatu

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , ed cokmo teica:

un tāpat hvz vai vispār tas modems ir paredzēts tādām tempretūru svārstībām kādas ir LV no -32 līdz saulē 55:))

Man jau 2.5 gadi bez problēmām strādā bēniņos ar visām temperatūras svārstībām. Un pie klientiem strādā nozarkārbās. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , ed cokmo teica:

no 5 vakaros nets ir reizēm pat nožēlojami 300kbps , no rītiem un pa dienu ir Ok ap - 10Mbps.

Te ārēja antena var arī nelīdzēt, vismaz man nelīdzēja, jo tāpat viss slēdzas pie kāda spēcīgāka signāla, t.i. 4G ir uz dažādām fekvencēm (arī gan, kā kurā tornī), vismaz LMT, nezinu kā ir TELE 2. Līdz ar to man arī slēdzās regulāri pie FDD800 frekvences, pie kuras slēdzas faktiski viss. Reizēm arī pie augstākām.

Pašā rūterī tādu iespēju nav, bet izrādījās, ka LMT no savas puses man varēja to rūtermodemu nofiksēt uz FDD2600.

Protams, ir svarīgi arī, kāds savienojums ir pašam tornim ar pārējo pasauli, cik tas laiž cauri.

 

Man arī rūtermodems bēniņos, vasarā tur riktīgi karsts, varbūt kādu grādu vairāk kā arā. Ziemā jau nekas, tas aparāts pats sevi silda, trakāk ir vasarā, jo tad īsti nav kas to dzesē. man jau 3 modeļu huaveji tur bēniņos ir bijuši.  visi vismaz pāris gadus tur ir kalpojuši, kamēr nepaņemu jaunu, bet maiņa nav bijusi tāpēc, ka kaut kas tur nobeidzas. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ed cokmo teica:

arī skaidrībā netiku celt to rūteri mastā

 

Takš paņem garāku elektrības vadu, pietin rūteri ar izoleni pie kārts un pamēģini viņam labāku vietu atrast, kad ārā lietus nelīst! Būs uzreiz skaidrība! Nesen vienu rūteri izlikām ārā - uploads no 8 līdz 12 mpbs uzlabojās. Arī tele2 ja kas.

 

Reku tūlis ar frekvences var pārslēgt.Bet jo augstāka frekvence, jo labākai zonai jābūt.

https://mega.nz/#F!fUYB3LiQ!lS35ocsbiJy4aT7aXd-U-Q!KEhXDKqA

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...