Jump to content

Tele2 Mājas rūtera ārējā antena


-Jānis-
 Share

Recommended Posts

CosmosDC

Noteikti šīs diagrammas arī Racer bija domājis.

No 800 MHz līdz 2.6 GHz lielā diapazonā, manuprāt, pieklājīgi.

Link to comment
Share on other sites

Kas tur pieklājīgs - tipisks platjoslas risinājums, bet vismaz ticams. Nekā laba.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Tieši tā - platjoslas risinājums (jo maz iespējams, ka gala lietotājs varēs ar mobilajiem operatoriem sarunāt kādas joslas viņiem kur lietot, tāpēc nākas lietot variantu, kas der visam, tajā pašā laikā īsti neder nekam, tā nu tas ir).

Ir iespējams nosaukt optimālāku variantu priekš Latvijā pielietotajām LTE joslām? Jautāju, jo pašam šis jautājums ir aktuāls, un Racer viedoklis būtu tiešām vērtīgs.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Man LMT iedeva sadu. Nez ko Tele2 piedava.

51bYwdAzKuL._SX644_.jpg


Sita gan ir platjosliga, bet nu strada gan efektivi.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 3 minūtēm , Radiolietis teica:

ita gan ir platjosliga, bet nu strada gan efektivi.

Kā tu zini?

 

Es esmu eksperimentējis ar šādām antenām vs rūteris antenas vietā. Un vienmēr labāks rezultāts (pēc ātrumiem)  bija rūteris antenas vietā! Ieliekam rūteri ūdens necaurlaidīgā montāžas kārbā un viss notiek! 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , CosmosDC teica:

Ir iespējams nosaukt optimālāku variantu priekš Latvijā pielietotajām LTE joslām?

 

Atbilde:

pirms 8 stundām , CosmosDC teica:

maz iespējams, ka gala lietotājs varēs ar mobilajiem operatoriem sarunāt kādas joslas viņiem kur lietot, tāpēc nākas lietot variantu, kas der visam, tajā pašā laikā īsti neder nekam, tā nu tas ir

 

Tā IR problēma, jo ir baigi muļķīgi, ka nevar publiski uzzināt kādas joslas un kur izmanto operatori un pat kur konkrēti torņi atrodas. :( Attiecīgi sākas čomu būšanas, ja kāds paziņa pie kāda operatora strādā. 

 

P.S. Principā nav iespējama sakarīgu izmēru antena, kas efektīvi strādātu visās joslās. Antenu sistēma - jā, bet tad zūd jēga no pasākuma, jo konstrukcija ir finansiāli un ģeometriski neloģiska...

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis
Pirms 39 minūtēm , Ronalds teica:

Kā tu zini?

 

Nu man mežs priekšā uz torņa pusi. Tornis tik 3 km attālumā. Istabā rūteris neuztver neko, bet pieliekot antenu un to noliekot blakus rūterim signāls ir. Tiesa tik divas svītriņas zonas ikonā. 

Link to comment
Share on other sites

Logoperiodiskā antena ir sava veida kompromis. Tā darbojas plašā frekvenču joslā ar tikai 10-12dBi pastiprinājumu un lieliem gabarītiem.Lielākoties nemaz tik paltu joslu nevajag. Diemžēl tās ''zobubirstītes'' kuras strādā operatoru klientu apkalpošanas vietās, neko nesajēdz no frekvencēm un arī paši operatori baigi neiespringst ar informāciju, tapēc dala platjoslas antenas. Ja kas ,tad tam grābeklim, diapazona augšējā galā, tikai kādi 3dB lielāks pastiprinājums par te pieminēto  SXT LTE 

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis
Ecio:
-10 dB
RSCP:
-94 dBm
RSSI:
-84 dBm
Cell ID:
39268

 

Bez antenas tur kur RSCP: rāda 109 dBm

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Racer teica:

Tā IR problēma, jo ir baigi muļķīgi, ka nevar publiski uzzināt kādas joslas un kur izmanto operatori un pat kur konkrēti torņi atrodas. :( Attiecīgi sākas čomu būšanas, ja kāds paziņa pie kāda operatora strādā. 

nu, tik traki jau arī nav - principā laukos ir vai nu 800Mhz, vai nu 1800Mhz. pilnīgi piekrītu, ka minetā platjoslas antena arī tiek dota, lai būtu kaut cik pastiprinājums abās minētajās frekvencēs. paskatosties to pašu jauno SXT - pie 800Mhz pastiprinājums ir tikai ~2dbi,  kamēr pie 1800Mhz jau tuvojas solītajam 9dbi. 

Antena ir viena lieta, otrs ir lietotais modems, cik tas ir kvalitatīvs. kad es testēju LMT doto Huawei ar minēto platjoslas antenu vs Mikrotik SXT, labākus rezultāstus ātruma ziņā un galvenais iekārtas stabilitātē uzstādija tieši Mikrotik..

Pirms 10 minūtēm , Radiolietis teica:

Nu man mežs priekšā uz torņa pusi.

nu, lietus laikā apskaties, kas notiek.. ka tikai uzreiz nav 800Mhz, ja tanī tornī tāds ir..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man vispār LMT FDD2600 uzrāda :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

nu tas jau ir pilsētā, 2600Mhz :) 

šaubos vai laukos kāds tādu liks, tādam jau uztveres attālums ir mazs.

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis
1 stundu atpakaļ, uldise teica:

ka tikai uzreiz nav 800Mhz, ja tanī tornī tāds ir

 

Nu man jau tik tieši tas ir pieejams. B3 man vispār šeit neuztver. LMT darbinieki jau teica, ka nebūs, jo tā vieta pēc viņu kartēm nemaz nav B3 uztveršanas zonā. 

 

Kā var tam Huawei rūterim to frekvenci pārslēgt uz B3 , lai varu pārbaudīt vai tā antena šo vispār spēj uztvert?

Link to comment
Share on other sites

Mans ruters to softu nesagremo

Link to comment
Share on other sites

vienīgais, ko atceros, kāpēc varēja neiet, bija, ka vienlaicīgi nedrīksti būt ielogojies rūterī kā admins arī no web interfeisa. pēdējais, ko pats biju mēģinājis, bija LMT dotais Huawei 5186. 

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Tas pats kas man. E5186 modelis.


Kas tas pa softu? Kautkāds hack tools? LMT par šo nevar ko iebilst?

Link to comment
Share on other sites

Ir baigi vienkārši, logoperipds nodrošina joslu, bet arī visu drazu, kas nevajadzīgajās frekvencēs nāk līdz, attiecīgi svarīga ir uztverošā trakta selektivitāte un spēja pret pārslodzēm ieejā. Pareizā diapazona Yagi, savukārt, nodrošina efektivitāti vajadzīgajā joslā un darbojas kā frekvenču filtrs, nepastiprinot drazu.   :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 11 minūtēm , Radiolietis teica:

LMT par šo nevar ko iebilst?

Tu nelieto to softu gaišā dienas laikā, tikai tad , kad visi guļ. Citādi atbrauks vīri melnā un noliks četrrāpus.


Pirms 2 minūtēm , Racer teica:

nepastiprinot drazu

man sjon "draza" lēkā no 800 līdz 2100

Link to comment
Share on other sites

Ar drazu biju domājis dajebkādus nevajadzīgus, bet spēcīgus signālus tuvumā. 

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Radiolieti, tā Tele2 "antena" ir bēdīgs risinājums - pat ja tam antenas izstrādājumam ir kāds pastiprinājums, tad tas koaksiālais kabelis to skaisti "apēd" pa ceļam uz tavu rūteri/melno kasti, pietam, jo augstāka frekvence, jo ātrāk noēd (tiesa, atkarīgs no kabeļa, bet nu tievajiem ķīniešu brīnumiem 10-15 dB uz 30 metriem 1GHz frekvencē iet grabēdami, plus vēl jāskatās, kāds un kā uzlikts konektors, rupji runājot vienu decibelu tur var pielikt, ja pats kaut cik normāli viņus uzkrimpē abos galos). Tas viss pie nosacījuma, ka antena izvietota ārā, mastā vai pie fasādes ap 10m augstumā, bet savādāk jau no tās antenas nav jēgas, ne jau viņa domāta blakus rūterim/melnajai kastei likt. Mikrotik gadījumā vai Ronalda piesauktajā variantā zudumi kabelī/konektoros vienādi ar apaļu nulli, tur arī atšķirība. 

Ko tad tu LTE tehnoloģijas gadījumā samēri ar to RSCP?

Didzi, ja minimums 1 GHz (800 MHz līdz 1800 MHz) nav plata frekvenču josla, tad kas ir?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , laikamTak teica:

Es ko citu, bet nu po.

Pieleca, lai gan esmu tālāk no Igaunijas robežas...  :D

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis
pirms 7 stundām , CosmosDC teica:

Ko tad tu LTE tehnoloģijas gadījumā samēri ar to RSCP?

 

Neko nemeru! Tik salidzinu atskiribu ar un bez antenas. 

 

Var kads izskaidrot ka ta maza metala plaksnite kas iebuveta ruteri var but labaka par arejo virzienantenu?


Ta iebuveta antena pat nesanak ceturtdalvilna garuma, jo ta jau nosedz lielu joslu. Tur viena izmera antena nemaz tehniski nevar efektivi stradat.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 2 stundām , Radiolietis teica:

Var kads izskaidrot ka ta maza metala plaksnite kas iebuveta ruteri var but labaka par arejo virzienantenu?

Vienkārši - iebūvētā antena ir pie paša raidošā/uztverošā trakta. Līdz ar to signāla zudumi minimāli, Ārējai anntenai ir konektori, pārejas un parasti sūdīgs vads ar lielu vājinājumu. Kopā vājinājums ir iespaidīgs un antenas pastiprinājums vienkārši pazūd.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Vienkārši RSCP parametru parasti jau piemēro 3G tehnoloģijas novērtēšanai, ne 4G.

Labāka jau viņa nav, bet viņa uztaisīta "muļķu droša", savukārt ar ārēju pasīvo virziendarbības antenu var visādus brīnumus sadarīt (nepareizs azimuts, nekorekta koaksiālā kabeļa instalācija utt.), tas ir pieņemot, ka antena ir labas kvalitātes (par 20€ to negaidīt).

Nav šādas antenas man pieejamas, lai varētu komentēt MT antenas/antenu uzbūvi, bet gan jau viņi izmanto MIMO un vēl citas interesantas lietas, ko ar vienu šādu virziendarbības antenu nav iespējams realizēt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Radiolietis teica:

Var kads izskaidrot ka ta maza metala plaksnite kas iebuveta ruteri var but labaka par arejo virzienantenu

Nav un arī nevar būt labāka par labu āra antenu. Pareizi jau te saka, tur jāņem vērā kabelis, savienojumi un antenas virziendiagrama. Konkrēts piemērs ar SXT LTE , kuram dots 8,5dB patiprinājums pie 2,6GHz. Logaperiodiskajai antenai šai frekvencē būs kādi 11-12dB. 10m štruntīgā kabelī zudumi būs lielāki, kā 3dB ieguvums no antenas pastiprinājumu starpības. Tad vēl, logoperiodiskā antena ļoti precīzi jāorientē uz tuvāko torni, ko parasti neizdara. Apmēram uzgriež uz to pusi un ir tak labi. Atkal mierīgi 3dB zaudē. Beigās loģisks secinājums, ar āra antenu nekas neiet labāk, bet tā nav taisnība. Ja izmanto yagi tipa antenu, kura paredzēta tikai un vienīgi 800Mhz vai 1800Mhz diapazonam, tad pie līdzīga izmēra, kā logoperiodiskajai antenai, antenas pastiprinājums bus 15-15dB un yagi antena darbosies daudz labāk. Ja savienojumiem izmantos sudrabotus štekerus un kabeli vismaz īkšķa resnumā, tad zudumi būs ļoti mazi. Nu jā, tas būs dārgi un tādu štepseli pareizi uzlodēt mācēs tikai speciālists. 

 

pirms 11 stundām , CosmosDC teica:

Didzi, ja minimums 1 GHz (800 MHz līdz 1800 MHz) nav plata frekvenču josla, tad kas ir?

Antenai jā, bet vai to vajag, ja mobilie operātori neraida  no 1000Mhz-1700Mhz. Nafig tad izmantot antenu, kura bezjēgā uztver tās frekvences, ja ir labākas yagi antenas? Izskaidrojums ir vienkāršs, lielākajai daļai cilvēku nav dots saprast antenu lietas. Tā bija ar radio, televīziju un tagad ar mobilo internetu.  Tapēc izmanto universālas logoperiodiskās antenas un būvē daudz torņus, lai antenu nevajadzētu vispār.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Tas tad būtu skaidrs, bet kā vismaz īkšķa resnuma kabeli piedabūt pie U.FL konektora kāds ir te iepriekš minētajam Mikrotik wAP LTE kitam?

 

U.FL_connector.jpg

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Didzi, tad sanāk, ka tu iesaki izmantot divas Yagi tipa antenas (normāla Yagi antena lētāk par 100 € noteikti nebūs), divus fīderus un, kad nomainās LTE josla, pārspraust konektorus rūterī/melnajā kastē? Nemaz nerunājot, ka viņas ir telpā jāatdala, beigās varētu sanākt iespaidīgs skats. Teorētiski, protams, tev ir taisnība, bet reāli šāds izpildījums nav pielietojams.

Zināšanai - profesionālus konektorus uz koaksiālajiem kabeļiem jau sen kā neviens nelodē.

Guncha - ir visādas pārejas, arī no N konektora uz šo, tiesa gan, būs ar nelielu astīti pāreja (aptuveni 10 - 20 cm garu tievu koaksiālo kabelīti), jo fiziski to savādāk nav iespējams realizēt izmēru attiecības dēļ. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pieļauju, ka tajā astītē un pārejā arī būs jūtams zudums. OK, šajā gadījumā Mikrotik konstruktīvi varētu būt nepiemērots nopietnam kabelim, ja jau ir tikai U.FL konektors priekš antenas.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Nekāda raķešzinātne tur nav, normāls ražotājs parasti uzdod insertion loss visām komponentēm. Tad nu viss jāsarēķina un jāsalīdzina zudumi sistēmām.

Profesionālām sistēmām ja kabeļa garums pārsniedz +/- 15 metrus, ir vērts jau skatīties Draka 1/2'' tipa koaksiālā kabeļa virzienā un Andrew/Telegartner konektoru virzienā. Parastam mājas lietotājam izmaksas gan būtu pamatīgs overkills.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , CosmosDC teica:

Zināšanai - profesionālus konektorus uz koaksiālajiem kabeļiem jau sen kā neviens nelodē

Nu ja N konektoru neuzskata par profesionālu, tad, droši vien, neviens nelodē. Es vismaz N konektoriem centrālo dzīslu vienmēr lodēju un televīzijā BNC konektoriem arī centrālo kontaktu lodēju, kaut tas paredzēts krimpēt. Toties, pārspraužot vadus, nereizi nav pazudis kontakts, ko gan nevar teikt par krimpētajiem galiem. Rokas resnuma kabeļiem, tā cita lieta, bet tādus jau točna neliks mājas apstākļos. 

 

Pirms 34 minūtēm , CosmosDC teica:

Teorētiski, protams, tev ir taisnība, bet reāli šāds izpildījums nav pielietojams.

Es jau par to pašu, parastam lietotājam tas nav pielietojams, tapēc ceļ jaunus torņus, lai antenu nevajadzētu vispār. Vairāk par gadījumiem, kad te cilvēki gaužas, ka nevar dabūt mobilo internetu. Tad viņam nafig nevajag 1800MHz diapazonu, jo visdrīzāk priekšā šķēršļi. Tad vajag tikai vienu antenu uz 800Mhz, pacelt to virs kokiem, precīzi noorientēt,  uzlikt resmu kabeli ar labiem štepseļiem galos un visdrīzāk internetu dabūs.

 

Pirms 29 minūtēm , Guncha teica:

Pieļauju, ka tajā astītē un pārejā arī būs jūtams zudums

Zudumi dažu centimetru garā pārejas kabelītī būs niecīgi, tikai visu jāiztaisa pareizi.

 

Pirms 10 minūtēm , CosmosDC teica:

Nekāda raķešzinātne tur nav

Es arī tā domāju, bet vismaz 95% cilvēku nav dots saprast antenu un kabeļu lietas. Tā tas bija analogās televīzijas laikā, tā tagad digitālajā laikmetā. Pat profesionāliem skaņotājiem nevar ieskaidrot, ka radiomikrofons nedarbojas labi tapēc, ka antena aplocījusies kabatā ap raidītāja korpusu. Kad es  antenas iztaisnoju kā štikus un viss sāk darboties normāli, tad man saka, ''nu tu gan gudrs'', lai gan es izdarīju pašas elementārākās lietas.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Guncha teica:

OK, šajā gadījumā Mikrotik konstruktīvi varētu būt nepiemērots nopietnam kabelim

Radiokartiņas ar u.FL vai  MMCX konektoriem ir standarts jau labu laiku un nekad nav bijušas problēmas bijušas uzbūvēt MT rūteri ap šādām kartiņām. Kā parādījās integrētie risinājumi tā cilvēkiem brīnumi ka var pats uzbūvēt rūteri ar savu antenu :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Rokas resnumā un no zelta.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Par mājas apstākļiem, jā, piekrītu, lodēšana ir ērta. Problēmas sākas tad, ja konektoru nepieciešams nomainīt jau instalētā sistēmā, proti, konektors var arī atrasties 70 - 100 metru augstumā virs zemes, ja tas jādara vasaras laikā, vēl ok, bet man ir bijis tas gods to piedzīvot vēl nesenā pagātnē arī vēlā rudenī... vienkārši negribu to atcerēties. Par kvalitāti šādos gadījumos nevar būt ne runas, tāpat arī ienestie zudumi šādam konektora instalācijas veidam būs lielāki nekā mūsdienīgākām metodēm.

Telegartner un citi vadošie konektoru ražotāji piedāvā dažādas alternatīvas, piemēram, SimFix metodi. Ja piešauj roku, tad konektoru var uzlikt no 1/4'' līdz 1 1/4'' kabelim aptuveni 2 - 3 minūšu laikā, ar ienestajiem zudumiem <0.1 dB. Papildus priekšrocība - automātiski tiek panākta IP68 aizsardzības klase savienojumam, ar ko "mesitari" tik ļoti ir grēkojuši/grēko joprojām, jo tāpat vien aiz neko darīt jau tos konektorus neviens nemaina.

Esmu bijis daudzos jo daudzos konteineros zem radiotorņiem, vienīgais kur esmu pamanījis lodētus konektorus - uz RRL fīderiem vai aizvēsturiskām rāciju antenām, bet tas arī tikai tāpēc, ka atbildīgā persona par instalāciju nespēj nospecificēt instalāciju vai antenas ir "atstātas nomirt". 

Nav viss tik vienkārši ar tām frekvencēm, gala lietotāji tiek dinamiski "mētāti" starp joslām, piemēram, noslodzes dēļ, ko tad, sēdēt kādu laiku bez interneta un lūgties augstākajam?


SimFix konektoru piemēri (kabeļiem izolācija noņemta smukuma pēc).

 

 

KK.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man visu laiku neliek mieru doma, ka kādreiz vajadzēs internetu kādā civilizācijas nostūrī un visu laiku prātoju, kāds būtu labākais risinājums.

 

Ja pieņem, ka attāli ir 1800MHz bāzes stacija, tad šķiet, ka laba kombinācija varētu būt wAP LTE kits + piemēram šī antena, bet ja es to kitu varu likt tur pat pie antenas, man taču nav jāliek ogligāti jāliek vēl resns kabelis. Tāpēc iedomājos, ka tai antenai var pielikt uzreiz šito pāreju bez liekā starpposma un pa taisno kitā iekšā. Kabelītis gan būs tievs, bet ļoti īss...


Pirms 13 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Rokas resnumā un no zelta.

Jūs gan pieticīgi... es biju domājis vismaz slaidas meičas kājas resnumā. :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...